AJANS-46

Bizi Takip Edin!

KANAL46
KANAL46

Adaletin Bu Mu? Adalet Ve Kalkınma Partisi..

Bundan yaklaşık 8 yıl önce ilk yazımı mazlumun, haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayışına karşı bir çeşit başkaldırı olarak yazmaya başladım. O günlerin mazlumu da eski statükonun karşısında duran Ak Parti idi.
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 26.01.2015 16:13 Tarihinde Eklendi.  Kategori : Yazarlar.
  Cengiz Kamalı
  Cengiz Kamalı Tüm Yazıları

  Bundan yaklaşık 8 yıl önce ilk yazımı mazlumun, haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayışına karşı bir çeşit başkaldırı olarak yazmaya başladım. O günlerin mazlumu da eski statükonun karşısında duran Ak Parti idi.

  Gerek yazılarımda ve gerekse de sosyal medyada Ak Partinin hep savunucusu oldum. Yazarlığın da mekteplisi değilim, kendimi hiçbir zaman gazeteci de görmedim. Ancak ben bir yorumcuyum. Hiçbir yazımda, bu güne gelene kadar şahsi sorunumu köşemde yazmadım. Ne yazık ki; bugün ekmeğimle oynandığı için yazmak zorunda kaldım.

  Bildiğiniz üzere yaklaşık 14 yıldır Pınarbaşı Çınaraltı Restoranı çalıştırıp, çocuklarımın rızkını temin ediyordum. Tesisi bundan 14 yıl önce Belediyeden tek kuruş çıkmadan, şahsım 1 milyon dolar harcayarak turistik bir mekân haline getirdim. (Bina, Mutfak ve Çevre düzenlemesi, aydınlatmalar vs.) Ak Parti’nin Kahramanmaraş’taki yapılanmasının ilk adımı burada atıldı. Başı gibi sonu da tatlı olsun niyetiyle Sn. Recep Tayip Erdoğan’a parti amblemi şeklinde dondurma bile kesildi. O zamandan beri liderimizi lider bildik. Ne ihanet ettim ne de omurgasız oldum. Başkaları gibi dondurmacı, pastaneci, otelci ve hatta arsa spekülatörü müteahhit olmadım.
  Hatta "Topuğunuza diken batsa yanınızdayım!", diye oy tüccarlığı yapanlardan da olmadım. Bırak dikeni, kazık batırdılar yine de gıkımız çıkmadı. Gıkımız çıkmadıkça da, onlardan da ses çıkmadı. Bundan sonra ‘zülfü yâre’ dokunacağız artık.

  Memlekette Onbeş yıl önce, böyle büyük 1000 kişilik yemek yenecek yer yoktu, bizlerde memleketimize yatırım olsun dışarıdan gelen insanların oturup, yemek yiyip dinleneceği memleketin yüzünün akı olan bir yeri neyimiz var yok satıp yaptık. Bu zamana kadar ne bir kavga, ne de karakolluk olay olmadan 15 yılı böyle geçirdik.

  Bu arada memleketi bundan önce yöneten başkan, akıl izan dışı rekabet ortamında beni batırmak için bana kiraya verdiği yerin üstüne ve yanıma iki adet lokanta açarak, yaptırılan iki lokantayı 7 trilyon zarar ettirerek bir yıl dolmadan batırmayı başardı.  İki lokantayı batırıp bir yılda 7 trilyon zarar ettirenler, 12 yıl şehri yönetenler. O zamanlar da 230 trilyon yıllık bütçesi olan belediyeye ettirdikleri zararı varın siz hesap edin.  Ayrıca 7 trilyonda iki adet bina ve malzeme alarak kamunun ve milletin parasını 14 trilyonunu çarçur etmiştir. Hakkımı helal etmiyorum..  Milletin parasını heba edenlerin hiç iflah olduğunu görmedik, olmazlarda.. Zaten bekleyip göreceğiz.

  Bu tesisi yaptırırken Trabzon caddesindeki galerimin mülkünü, üstündeki dairemi, babadan düşen 15.000 m2 zeytinliğimi ve 17 otomobilimi ve İbrahim Çalık Lisesi kapısının karşısındaki arsamı satarak, 14 senede belediyeye yaklaşık 600 milyar kira ödeyerek memlekete güya tesis kazandırdık. Kazandırdık kazandırmasına da,  bizler şu anki sattığımız gayri mülkün maddi değeri 6-7 trilyon kaybettik. 15 yıl tatil bile yapmadık. Haram zehir olsun.

  Yeni kiracı kanununa göre üst üste 3 ay kira ödememesi halinde, tahliye sebebinden dolayı işgüzar belediye avukatları bizleri tahliye ettirdi. Üstelik iki katı teminat ipoteğimiz olduğu halde, bu belediye tarihinde ilk idi.  20 kişinin çalıştığı bir iş yerinde belediye Av. Ali Bolat’ın garez ve intikam duygusu ile uygulaması olamaz idi! Ancak oldu.
  O sonuçta emir kuluydu, bu emri de, yeni başkandan değil, eski başkandan aldığı ve aklını da eski özel kalemin zarflarla para taşıdığı, eli klavye tutanlardan aldığını belirledik.  Alçakça bir arkadan plan yapanların amacı, yeni başkan ile bizi birbirimize düşürmek idi, başarılıda olundu.

   Belediyenin yüzlerce üst, üste üç ay kira ödemeyen kiracısı olduğu halde, bizi seçmeleri manidar. Bu, belediyenin hukuk daire başkanı Av. Ali Bolat’ın alet olup eski başkana diyetini ödeyip, bir taşla, iki kuş vurmak anlamı taşıyor. Efendilerinden aldığı emirle kışın ortasında bizi kendi mekânımızda dışarı atıp ekmeğimizle oynuyor. Üç ay üst üste kira ödemeyen yüzlerce Belediye kiracısının listesini yakında yayınlayacağım.

   Büyük şehrimizin belediye hukuk dairesi başkanı Av. Ali Bolat ve Başkan Fatih Erkoç, 14 yıldır ödediğimiz kirayı yok sayarak, başkanlığa seçildiğinin 6. ayında ilk büyük icraatı olarak bize bunu yaptı. Yapanların siyasetten, vicdandan, başkanlık makamının adaletinden, nasibini almamış, nasipsizler, vatandaşın perişanlıklarına bakmadan, kanunların ve bizim boşluğumuzdan yararlanarak yaptıkları, “MUTLAK ADALETİ” uyguladığını zannedenler, kanuni haklarını, kul haklarına beis görenlerin, yüksek katlar da ilahi adalette cezalarını bekleyip göreceğiz.

  Daha düne kadar gece evimden alıp istişare yapanlar, şimdi ise telefonlara bakmayarak görüşmekten kaçıyor. Bu hareketleri ile vicdanlarının kendilerini rahat bırakacaklarını mı sanıyorlar?
  Onun için son olarak; “Düşmanının bile ekmeği ile oynamayınız” diyerek,  ‘BUGÜNÜN ZALİMLERİ DÜNÜN MAZLUMLARINDAN ÇIKAR’ sözü ile bitirelim.
  Kürtçe modaya bizde uyarak, çözüm sürecini destekleme adına.. “BİJİ DADMEND” (Yaşasın Adalet) 

  Cengiz Kamalı

  Yeni Cıngımız “Ne Parelelciyiz, Ne Simetrici, Dikeyciyiz Dikeyci”

  Etiketler : Partisi, Adaletin, Adalet, Kalkınma,
  292109  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  29.03.2015 21:13
  Başkan H.G de takıldı
  Başkan H.G de takıldı kaldı bence
  10.02.2015 10:59
  Yanlış yapmışsın Kamalı (zade)
  Yanlış yapmışsın Kamalı(zade) Belediyenin ihaleye çıkardığı Şelale park ihalesi içindeki kiracı çalıştırırken yani boşaltmadan ihale yapmış ihaleyi aldığı halde riyaset onamamış yine içinde otururken tekrar ihale yapmış bu sefer bir başka firma almış iki katına bu arada içinde oturana akıl vermişler. Hemen İL BAŞKANI Avukat olarak tutularak Belediyenin Avkatının ve Belediye Başkanının Hukuki zekasının üstünlüğünü kullanarak ihaleyi iptal ettirip tekrar eski çalıştıranlara teslim etmişlerdir. Bu böyle olurken,seni hukuka uydrup tahliye etmlerinin sebebi anlamıyorum intikam desem sen onlardan daha çok AKP idin. Bu çapsızlara körü körüne bağlanmanın mükafatını almışsın hayırlı olsun...
  07.02.2015 09:02
  Cengiz efendi 13 yıldır...
  Cengiz efendi 13 yıldır bu ikdidarın her türlü savunuculuğunu yapıyor, gelen müşterilerden bile Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy istiyordun bir esnafa yakışmayacak şekilde. Aldın mı şimdi Dalkavukluğun karşılığını? Ama sabret 4 ay kaldı çok sevdiğin iktidarın gitmesine Hitlerinde iktidarı 13 yıl sürmüştü (1933-1945) AKP de (2003-2015) bu da 13 yılda Finis
  02.02.2015 21:54
  TEŞEKKÜRLER Kıymetli dostlar
  TEŞEKKÜRLER Kıymetli dostlar gerek telofon ile, gerek yorumlarınız ile bizleri arayıp üzüntülerini paylaşan tüm herkese; Danışman arkadaşlara, Bürokrat dostlara teşekkür ederek bu acımasız zalimliğin imtihanı tez bitsin.
  02.02.2015 21:30
  Kamalı bey yazınızda bahsettiğiniz...
  Kamalı bey yazınızda bahsettiğiniz "Topuğunuza Diken batsa"beni arayacaksınız diyen vekil Sıtkı Güvençtir. Bir seçim konuşmasında beyan etmştir. Ayrıca "Topuğunuza" değil, "İtinize diken batsa" demiştir.Bunun cep video kaydı Belediye eski meclis üyesi F.K cep tel. kayıtlıdır. Sen kibarlığından yazmışın.
  02.02.2015 13:17
  Sayın Cengiz KAMALI bu memlekette...
  Sayın Cengiz KAMALI bu memlekette bugüne denk neler oldu neler geçti ise neler yapana neler geçirene değil olanın hepsi gariban fukaraya oldu . Bu memlekete de bugüne denk bir şey yapılmadı . Bir şeyde yapılmaz görüşündeyim . Yandaşçılık rantçılık taraflı olma kararlarından vazgeçmedikçe memlekete hiç bir şey yapılmadı ve yapılmaz .Gaziantep Belediye Başkanımız Fatma Şahin 5, köprülü kavşak işlemine başlamış. Bizim memlekette imar yoluyla rant peşinde . TŞK.
  01.02.2015 12:07
  Sn. Cengiz bey öncelikle geçmiş olsun
  Sn. Cengiz bey öncelikle geçmiş olsun sen bu kadar yatırım yapmışın, bunların üstüne bir bardak su iç. Bunlar; Babandan kalan zeytinliği yarın kendi yandaş birine peşkeş çekerler bir fatiha bile okumazlar. Onlar trilyonları koyacak yer bulamasın, sende bunlara yaptığın dalkavukluğun mükafatını görüyorsun, Birine körü körüne bağlanmanın cari hesabı böyle olur işte.Sen hala anlamadınmı Yeni Türkiyede, Türklere yer yok!
  27.01.2015 17:38
  Sayın Kamalı,
  Sayın Kamalı, Bu adamlara fırsat vermek gibi bir gaflette bulunmuşsunuz. Onlarda fırsatı ganimet bilip, ekmeğinizle oynamışlar. Yazınızda belirttiğiniz gibi sadece size hareket yapmaları da çok acı. Size geçmiş olsun dileklerimi iletirken, hukuk önünde mücadele etmekten vazgeçmeyin diyorum. Ayrıca geçmişten beri bu kişilerin pek çok yanlışını görmenize rağmen partilimdir diye ses çıkarmadınız !!! Bugünde aynı mantıkla şu andakiler size sahip çıkmayacaktır. Her şeyi başı hak ve adalet olması gerekirken, bugün bu değerler öksüz bırakılmıştır. Acı ama gerçek şu ki, bu ortamın oluşması için sizde katkı verdiniz. Umarım bu tarihten sonra hak ve hukukun egemen olması için çalışmalar yaparsınız. Bir dua ile sözlerime son ver
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.