PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

ASELSAN'dan bir ilk!

Savaş uçaklarına üstün kızılötesi görüntüleme sağlayan Türk gözü... 
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 22.07.2014 12:15 Tarihinde Eklendi.  Kategori : BİLİM-TEKNOLOJİ.

  Savaş uçaklarına üstün kızılötesi görüntüleme sağlayan Türk gözü... 

  ASELSAN, 40 kilometrelik alanda koruma zırhı sağlayan ilk Milli Orta Menzil Hava Savunma Sistemi Hisar-O’nun test atışını yapacak. Ayrıca savunma sanayii devi Thales için radar modülü üretecek.
  Asel­san, yüz­de 100 mil­li Hİ­SAR-O’­yu (Or­ta Men­zil Ha­va Sa­vun­ma Sis­te­mi) hız­la ta­mam­lı­yor. Hi­sar-O’­nun ilk test atı­şı 22-24 Tem­muz ta­rih­le­ri ara­sın­da Tuz Gö­lü böl­ge­sin­de ya­pı­la­cak. 2011’de baş­la­tı­lan pro­je, al­çak ve or­ta men­zil­ler ol­mak üze­re iki sis­te­mi kap­sı­yor. Pro­je­ler­de RO­KET­SAN fü­ze­den, TÜ­Bİ­TAK -SA­GE Fü­ze Harp Baş­lı­ğı ile Isıl Pil­den, Me­tek­san Sa­vun­ma ASEL­SAN HBT Gru­bu ile bir­lik­te Ve­ri Ba­ğın­dan, Mil­soft Link-16 ya­zı­lı­mın­dan so­rum­lu ol­du.
  Hi­sar-A yak­la­şık 15 ki­lo­met­re­lik, Hi­sar-O ise 40 ki­lo­met­re­lik bir alan­da ko­ru­ma zır­hı sağ­lı­yor. Çi­n’­den alınmak istenen uzun men­zil­li fü­ze­ler ise 300 ki­lo­met­re­lik men­zi­le sa­hip.
  Hi­sar-A 2017’de,Hi­sar-O ise 2018’de TSK en­van­te­ri­ne gi­re­cek. ASEL­SAN, Hi­sar A/O pro­je­sin­de ge­liş­tir­di­ği Ha­va Sa­vun­ma Er­ken İkaz ve Ko­mu­ta Kon­trol Sis­te­mi (HE­RİKKS) ile ko­mu­ta kon­trol sis­te­mi­ni mil­li ya­zı­lım­lar­la ger­çek­leş­ti­ri­yor. HE­RİKKS, tüm un­sur­la­rı tek sis­tem­den komu­ta ede­rek he­de­fe uy­gun si­lah se­çi­yor, he­de­fin iz bil­gi­le­ri­ni sis­te­me gön­de­re­rek ve he­de­fe ateş edil­me­si­ni sağ­lı­yor.
  THALES'E RADAR MODÜLÜ
  Bugün'ün haberine göre; Dün­ya sa­vun­ma de­vi Tha­les, pek çok ül­ke­nin de­niz kuv­vet­le­ri­nin kul­lan­dı­ğı 3 bo­yut­lu ara­ma ra­da­rı­nın gön­der­me/al­ma mo­dül­le­ri­ni ASEL­SAN'dan te­da­rik ede­cek. Asel­san ilk ola­rak 100 adet­lik mo­dül si­pa­ri­şi al­dı. Tes­li­mat 2015’te.
  Etiketler : ASELSAN,
  568945  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.