PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

Bağrıaçık, 20 yıldır sürdürdüğü başkanlığı bıraktı!..

ASKF’de Ergün Önal dönemi başladı… Kahramanmaraş ASKF’de 20 yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Bağrıaçık, görevini uzun süredir yardımcılı
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 19.09.2011 09:51 Tarihinde Eklendi.  Kategori : SPOR.
  Bağrıaçık, 20 yıldır sürdürdüğü başkanlığı bıraktı!..
  Bağrıaçık, 20 yıldır sürdürdüğü başkanlığı bıraktı!..
  Bağrıaçık, 20 yıldır sürdürdüğü başkanlığı bıraktı!..
  MEHMET BAĞRIAÇIK (SOLDAKİ)
  Bağrıaçık, 20 yıldır sürdürdüğü başkanlığı bıraktı!..

  ASKF’de Ergün Önal dönemi başladı…

  Kahramanmaraş ASKF’de 20 yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Bağrıaçık, görevini uzun süredir yardımcılığını yapan Ergün Önal’a devretti…

  Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) olağan genel kurulunda tek liste halinde gidilen seçimlerde Ergün Önal yeni başkan olurken; 20 yıldır ASKF’nin başkanlığını yapan Mehmet Bağrıaçık ta onursal başkan kabul edildi.

  ASKF’nin 12. Olağan Genel Kurulu, 16 Eylül 2011 Cuma günü ASKF Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 110 delegeden 90’a yakınının katıldığı genel kurulda divan başkanlığını Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı’nın antrenörü Osman Çullu, divan başkan yardımcılığını Numan Polat, divan kâtipliklerini Harun Aydemir ve Mustafa Dağlı’nın yaptığı genel kurulun açılış konuşmasını yapan ASKF genel başkan yardımcı Akif Arslan, katılımcılara teşekkür ederek “Bugün bizim düğün günümüz. Bugün bizim bayram günümüz. Bugün tüm üye kulüplerimizin burada olduğunu görmek, ASKF’nin doğru bir yolda ve güçlenerek gittiğini göstermektedir” dedi.

  Genel kurulda daha sonra yönetim ve denetim kurulları raporları okundu ve her iki kurulda oy birliği ile ibra edildi. Kurulların ibrasının ardından söz alan ASKF Genel Başkanı Mehmet Bağrıaçık, yönetim ve denetim kurulunun ibrasından dolayı genel kurula teşekkür ederek, “1988’de ASKF’nin yönetim kurulu üyesi olmuştum, rahmetli Necati Sarıgül başkanlığındaki yönetimde. 4 yıl bu görevi sürdürdükten sonra genel başkan oldum ve bugüne kadar yürüttüm. İlk dönemlerimizde ASKF’ler, Türkiye genelinde çanta federasyon olarak gösteriliyordu. Ama Kahramanmaraş ASKF çok kısa bir sürede çanta federasyon olmaktan ve sağda solda, müdürlerin odasında, kahvehanelerde toplanmaktan kurtuldu. 1990 yılında bu binayı aldık ve 1991 yılında da hizmete sunduk. Bu binanın her tozunda, ASKF’nin kazanımlarında tek tek tırnağımız var, emeğimiz var. Bunda Osman Çullu hocamın da emeği var. Biz bu günlere kolay gelmedik. Ancak, geride kalan 20 yılın hesabını vermek, açılan her sayfayı tek tek anlatmak elbette zamana sığmaz. Ben hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

  Yeni dönem bütçe taslağının kabul edilmesinin ardından yeni dönemde ASKF’nin kasasında bulunacak para miktarı karar altına alındı ve bu arada yönetim kuruluna gayrimenkul alım, satım ve kiralama yetkisi de verildi. Bu arada Ergün Önal ve arkadaşları tarafından verilen bir önerge divan tarafından okundu ve ASKF’nin 20 yıl başkanlığını yapan Mehmet Bağrıaçık, yaşadığı müddetçe ASKF’nin onursal başkanı seçildi. Ayrıca ASKF Toplantı Salonunun isminin de Mehmet Bağrıaçık Toplantı Salonu olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. ASKF’nin onursal başkanı seçilen Mehmet Bağrıaçık’a, kendisinin 20 yıldır yardımcılığını yürüten Ergün Önal tarafından bir şilt verilirken, Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi A. Baki Kale tarafından da bir bakır plaket hediye edildi. Oldukça duygulandığı görülen ASKF Onursal Başkanı Mehmet Bağrıaçık, bu payeye teşekkür ederek “Gösterilen teveccühe müteşekkirim. Bırakıyorum ama her zaman sizlerle birlikteyim” diye konuştu.

  Genel kurulda ASKF’nin Ana Tüzüğü de değişikliğe sunuldu ve değişiklik önerisi de oy birliği ile kabul edilirken; tüzük değişikliğinin ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Ergün Önal’ın listesi seçime katılanların tamamının oyunu alarak seçimi kazandı.

  Ergün Önal’ın başkanlığındaki yeni ASKF Yönetimi’ne A. Baki Kale, Hamdi Dereli, Ali Kazancı, Akif Arslan, Muzaffer Demir, Hasan Tandoğru, Mehmet Kamalak, İdris Eryılmaz, Lütfi Kayabaşı, Harun Aydemir, Mikail Çakmak, Mustafa Dağlı ve H. Ömer Özsan seçilirken; Ahmet Yüzgeç, Süleyman Özbek ve U. Nihat Bozdağ ise denetim kurulu olarak seçildi. Bayram Yapar, N. Tuna Üzüm, Ramazan Kanlıdere, İbrahim Yaycıoğlu ile Hüseyin Göksu’nun disiplin kurulu üyesi olarak seçildiği genel kurulda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Kurul Delegeliğine de Ergün Önal, A. Baki Kale, Ali Kazancı ve Akif Arslan seçildiler. Genel kurulda ayrıca onur kuruluna da şu isimler getirildi. Mehmet Bağrıaçık, Hanefi Mahçiçek, Osman Çullu, Süleyman Topçuoğlu, Eshabil Nalbantbaşı, Bayram Kazıcı, Ali Ünlü, Hüseyin Azgın, Salih Fidan, Hacı Hançerli, H. Mustafa Karaaslan, A. Devlet Ülger, Kadir Sekili, M. Ali Bingöl.

  Seçimlerin ardından kürsüye gelen yeni başkan Ergün Önal, “İnsanın doğumu kendisi için pek sevinç olmaz, çünkü dünyaya gözlerimizi açtığımızda henüz bunun ne olduğunu bilemeyiz. Bizim doğumumuz, ağzımızdan çıkan ilk sözcük, ilk emekleme, ilk yürüme annemiz ve babamız için büyük bir sevinç kaynağıdır kuşkusuz. Ancak ilerleyen zaman içerisinde okula başlama, okuldan mezuniyetler, henüz hayatın zorluğunu anlamadan belki yüreğimizin bir köşesine düşen aşk kıvılcımları, biz erkekler için askere gidiş, terhis, memuriyete ya da iş hayatına atılış, nişanlılık, evlilik ve dünyaya gelen her çocuğumuz bizim için yeni bir başlangıç olur” dedi. Önal, şunları söyledi:

  “İşte bugün ben hayatımda bunlara bir yenisini daha ekliyorum. Çünkü bugün de hayatımın en önemli günlerinden birini yaşıyorum. Amatör sporun, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine yükselmesi için çaba gösteriyoruz sizlerle birlikte… Sporcusundan antrenörüne, yöneticisinden saha görevlilerine, taraftarından diğer unsurlara kadar birçok acıyı, sevinci, sıkıntıyı, neşeyi birlikte yaşadık, yaşıyoruz sizlerle. Gün oldu, aslında bize ait olan sahalardan dışarıya atılmak istendik. Direndik, haklılığımızı anlattık ve bize ait olan sahalarda kaldık. Kulübümüze bir yardım istemek için gittiğimiz yerlerden belki de nazikçe kovulduk, kovulmaya da devam ediyoruz. Sıkıntıyı yaşamayan, sevinci de yaşayamaz derler ya, biz de öyle yapıyoruz galiba. Dünlerde yaşadık bunları… Bugünlerde yaşayabiliriz… Yarınlarda da karşımıza çıkabilir bu sıkıntılar… Dünlerde yanımızda sizler vardınız, bugünlerde sizler varsınız, yarınlarda da kuşkusuz sizler olacaksınız. Sıkıntıları hep birlikte aşmak için ‘bir’ olacağız, ‘birlik’ olacağız.

  Aslında sizlere, Türkiye’de ve Kahramanmaraş’ta sporun kalkınması için mücadele eden isimsiz kahraman arkadaşlarıma teşekkür borçluyum. Bugüne kadar verdiğiniz desteği, bugün de esirgemediniz. Teşekkür etmeliydim sizlere, sözlerimin başında… Ama hak verin ki, çok ama çok heyecanlıyım. Dedim ya, bugün benim hayatımın en anlamlı günlerinden biri. Bundan bir süre önce Sayın Başkanımız Mehmet Bağrıaçık “Artık yoruldum, çocuklarıma, işime, aileme zaman ayırmak istiyorum. Bundan sonra bayrağı sen taşıyacaksın” dediğinde doğrusu karmaşık duygular içerisindeydim. Ne diyeceğimi, ne söyleyeceğimi bilemedim. “Başkanım, bir dönem daha devam edelim, sonra birlikte bırakırız” dedim. Ancak “Hayır, bundan sonra bayrak senin elinde… Daha ileriye götürmelisiniz…” sözleri ile bu zor görevi kabul ettim. Yönetim kurulunda uzun yıllardır birlikte çalıştığım arkadaşlarım da bu konuda bana destek oldular, olacaklardır da. Buna inanıyorum. ASKF’nin tarihine altın harflerle geçen Sayın Başkanımız Mehmet Bağrıaçık’tan başkanlık görevini devralmak, onun bıraktığı yerden çok daha ilerilere götürmenin bizim için zor olduğunun bilincindeyiz. Zor bir görevde, Sayın Bağrıaçık başta olmak üzere hepinizin yanımda, yanımızda olacağından kuşkum yok.

  Söylenecek çok söz var… Spor dediğimizde aklımıza ilk gelen futbol. Bu yanlış, bir çok spor dalı var. Ancak ne yazık ki, milyonlar futbolun peşinden gidiyor. Bu nedenle spor denildiğinde ilk akla gelen futbol oluyor. Bu yüzden buradan futbolun unsurlarına seslenmek istiyorum. Yeni bir sezon başlıyor. Futbolcu kardeşlerim, sahalarda formalarını terletirken, başarıya koşarken sporda erdemliliği yani fair playı, öncelikle rakibe saygıyı, ardından müsabakada görevli hakem, gözlemci, saha komiseri, antrenör, yönetici, güvenlikçi ve sair görevlilere saygıyı elinizden bırakmayın. Antrenör arkadaşlarım, sporcularınıza antrenmanlarda güç kazandırırken, taktik verirken beraberinde insanlığı, insan olmanın gerekliliğini, saygıyı da öğretmek zorundasınız. Bunları söylerken sporcu kardeşlerimize hakaret etmiyorum. Toplumda yok olmaya yüz tutmuş büyüğe saygıyı, toplumda nasıl davranılması gerektiği konusunda da antrenmanların sonunda 3-5 dakikalık bir ders vermeniz, toplumun bireylerinin birbiri ile daha barışık olmasını sağlayacaktır. Yöneticilerimiz görevlerinin bilincinde, sorumluluk altında ve takımlarının başarısı için çaba gösterirken, rakibinin de bir gün kendisi gibi olacağını unutmamalıdır. Dün bir başka takımda oynayan futbolcu, bugün bizim takımımızda, yarın bir başka takımda oynar. Dün bir başka takımı çalıştıran antrenör, bugün bizim takımımızı, yarın bir başka takımı çalıştırabilir.

  Hakemler, saha komiserler, saha görevlileri, müsabakalarda görev alan emniyet güçleri ve sair görevliler mutlaka kendi sorumluluk alanlarında en üst seviyede hareket etmek zorundadır. Bu nedenle gerek müsabaka öncesi, gerek müsabaka sırasında ve gerekse müsabakadan sonra “Bu bir oyun. Bu oyunda ben rolümü en iyi şekilde oynamalıyım. Seyredenler zevk almalı ve oyunun bir sonraki bölümü için de kendisine tribünlerden yer ayırmalıdır. Ben rolümü oynayamazsam, bu oyunun seyir zevki olmaz” düşüncesinden uzak kalmamalıyız. Daha söylenecek çok söz var. Sizlerle birlikte oldukça bunları paylaşacağız. Ben bir kez daha böyle bir görevi bana bırakan, kadim dostum, arkadaşım, kardeşim Sayın Mehmet Bağrıaçık’a teşekkür ediyorum. Kendisinin bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da benim, bizim yanımızda olacağını biliyorum. Yönetim kurulu, denetleme kurulu, disiplin kurulu, onur kurulu organlarında yer alan ve bana destek olan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da bir olacağız, birlikte olacağız.”

   Ergün Önal başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun 19 Eylül 2011 günü yapacağı ilk toplantıda görev bölümü yapacağı ve yeni tüzük gereği de yürütme kurulu oluşturularak çalışmalara başlanacağı kaydedildi. (www.kanal46.com)

  67013  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  19.09.2011 22:08
  baki degilmiş
  makamları bırakmanın en güzeli yıpranmadan ve ayak altına düşmeden bırakılan makamdır.koltuklar baki olsada iz bırakanlar hayırla yad edilmektedir.layıkıyla yapanlar ne şerefli insanlardır.bide eline yüzüne bulaştıranlar vardır ki kelimeler kifayetsiz kalır.sagol başkan en azından bıraktın bir bina var.teşekür ederiz.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.