PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bahçeli yeniden genel başkan

'Gerilim çıkma' polemiğin gölgesiyle başlayan MHP'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda İstanbul örgütü kalabalık gelince, muhalif gruptan sanılıp şişe yağmuruna tutuldu. İki saate yak
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 08.11.2009 15:49 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.

  'Gerilim çıkma' polemiğin gölgesiyle başlayan MHP'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda İstanbul örgütü kalabalık gelince, muhalif gruptan sanılıp şişe yağmuruna tutuldu. İki saate yakın konuşan Bahçeli rakipsiz kaldı ve yeniden seçildi.

  MHP 9. Kurultayı'nda Devlet Bahçeli aldığı 1171 oyla yeniden genel başkan oldu.

  BÜYÜK KURULTAY'DAN NOTLAR

  Salonun girişine, ''Sonsuza Kadar 'Var Ol' Türkiye'' pankartı asılırken, erken saatlerden itibaren parti otobüsünden müzik yayını yapıldı. Kırmızı ve beyaz renklerin hakim olduğu Atatürk Spor Salonu'nda, üzerinde Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin resminin yer aldığı ve ''Bir Hilal Uğruna 40 yıl'' yazılı dev afiş asıldı.

  Kongre salonunun ortası delegeler için ayrılırken, tribünlerde basın mensupları ve partililer yer aldı. Parti yönetimi, kurultay salonunda pankart açılmasına izin vermezken, salonu dolduranlar yalnızca Türk Bayrağı ve parti bayrakları taşıdılar. Divan Başkanlığının yer alacağı kürsüde beyaz zemin üzerinde Atatürk'ün resmi, resmin her iki yanında da Türk bayrakları yer aldı. Ayrıca, platformun iki yanında sinevizyon ekranı kuruldu.

  O GERİLİMİ KENDİLERİ ÇIKARDI
  Devlet Bahçeli'nin, ''Hükümet'in elindeki kamu gücünü kullanarak MHP Kurultayı'nın huzurunu bozmayı, partinin vakarına zarar vermeyi, mensuplarını tahrik etmeyi ve bu yolla siyasal kazanç sağlamayı planladığına dair güçlü emareler alındığını'' açıklamasıyla gözlerin çevrildiği MHP Kurultayı çok ilginç bir gerginliğe sahne oldu.

  ÖNCE SALDIRI SONRA ALKIŞ
  Ankara Atatürk Spor Salonu’ndaki Kurultaya MHP İstanbul İl Örgütü kalabalık bir gurpla gelince, Devlet Bahçeli’ye muhalif gruptan sanan partililer gelenleri, şişe yağmuruna tuttu. MHP'lilerin kendi kendi saldırması salonda olayların çıkmasına neden olurken, bu yanlışlığa Divan Kurulu noktayı koydu. Saldırıya uğrayan kalabalık için “Hoş geldiniz İstanbul İl Örgütü” anonsu yaptırılınca MHP’lilerin saldırıları durdu. Sonrasında ise İstanbul İl Örgütü uzun süre alkışlandı...
  Salonun dışında ise kongreye giremeyenler için dev ekran kurulurken, Mehter Takımı gösteriler sundu. Kurultayda 1500 civarında polis görev yaparken, salona gelenler kimlik ve üst kontrolü yapılarak içeri alındı. MHP'nin 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda, 1225 delege, Genel Başkan, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliklerini belirlemek üzere sandık başına gidecek.

  Genel Başkan Devlet Bahçeli tekrar aday. Türkiye Tohumcular Birliği Genel Başkanı Hakkı Şafak Ses ile iş adamı Ahmet Reyiz Yılmaz da daha önce kongrede aday olacaklarını duyurmuştu.

  "DEVLET'İN BAŞINA DEVLET GELECEK"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 9. Olağan Büyük Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Spor Salonu'na geldi.
  Bahçeli, salona saat 10.15'te, partililer ve delegelerin alkışları arasında girdi. Devlet Bahçeli'nin salona girişi sırasında, kurultay için hazırlanan ''Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye'' adlı marş çalındı. Partililer sık sık ''Devletin başına Devlet gelecek'' şeklinde slogan attı. Salonda, Türk bayrakları, parti bayraklarının yanı sıra Azerbaycan bayrağı da açıldı. Kurultayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar, konuşmasında sık sık AK Parti iktidarını ve ''Demokratik Açılım'' sürecini eleştirdi. MHP'nin tek başına iktidar olacağını savunan Işıklar, ''Türk milliyetçileri, bu ülkenin yok edilmesine asla müsaade etmeyecektir. Ne mutlu Türküm diyene'' dedi.

  Işıklar'ın divan başkanlığı teklifini oylamaya sunduğu sırada, bazı delegelerin salona girişi sırasında kısa süreli arbede yaşandı. Salondakiler, bu sırada yaşananları yuhalayarak, ''Devletin başına Devlet gelecek'' sloganı attı.

  "HAKKI ŞAFAK SES" ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

  Genel Başkan Bahçeli, partililer, konuklar ve delegelerin yerini almasının ardından Başkanlık Divanı oluşturuldu.

  Divan başkanlığına Konya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Hakkı Şafak Ses'in adaylıktan çekildiği bildirildi.

  AHMET REYİZ YILMAZ DA ÇEKİLDİ

  MHP Genel Başkanlığı'na aday olan Ahmet Reyiz Yılmaz, "Bir tek arkadaşımın saçına teline zarar gelsin istemiyorum" diyerek adaylığını durdurduğunu açıkladı.

  Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tabanın değişim iradesinden rahatsız olduğunu belirterek, "Önce AKP Hükümeti'ni ve güvenlik birimlerini suçlayarak kongreye gölge düşürmüştür." diye konuştu.

  Yılmaz, yeterli imzalarının olmasına rağmen Ankara dışından gelen taraftarlarının Ankara'ya sokulmadığını ve parti kurucusunun dilekçesini sunmak için arkadaşlarının darp edildiğini öne sürdü.

  PKK'nın sevindiği bir dönemde arkadaşlarının birbirleriyle kavga etmesini istemediklerini ifade eden Yılmaz, kendilerinin bu oyuna gelmeyeceklerini vurgulayarak, "Bir arkadaşımın saçının teline zarar gelmesini istemem. 140 imzamız bulunmasına rağmen şu an itibariyle adaylık sürecimi durdurmuş durumdayım. Salondaki delegenin Devlet Bahçeli ile baş başa kalıp Türk milliyetçiliğinin kaderini ne yönde tayin edeceklerini göreceğiz. Muhafazakar milliyetçiliği üzerindeki işgal bu şekilde sürerse, Ülkücü misyon kendisine yeni bir yol çizebilir. MHP, artık karanlık güç odaklarının eline geçmiştir. Müslüman, muhafazakar milliyetçiler kendilerine yeni bir yol haritası çizmeyi düşünebilirler." görüşünü savundu.

  Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugüne kadarki gelişmelerin, yarın karşılaşılacak felaketlerin acı habercisi olduğunu savunarak, ''Tutarsız, işbirlikçi ve teslimiyetçi bir hükümet karşımızdadır. Türkiye'nin güvenliği tehditlerle karşı karşıya bırakılmıştır'' dedi.

  Bahçeli'nin, partisinin Atatürk Spor Salonuna yapılan 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda yaptığı konuşma 2 saat sürdü.

  MHP'nin bu demokratik sınavdan yüzünün akıyla çıkacağına yürekten inandığını dile getiren Bahçeli, Kurultay'da tarihin yeniden yazıldığını, bugün yeni bir mührün taşlara kazındığını söyledi.

  Bahçeli, Türk milletinin, sonsuza kadar var olmak için bu salonda bir araya geldiğini belirterek, tek tek illeri selamladı. Bahçeli, ''Anadolu'nun her bahçesinden, hoşgeldiniz'' dedi.

  Büyük Kurultayın, tarihi bir dönüm noktası olacağını, Milliyetçi Hareketin iradesinin, bugün milleti yeni asırlara taşıyacak siyasi vizyonu ortaya koyacağını dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

  ''Bu duyguyu ancak yüksek ülkülere koşanlar anlar. Bu duyguyu milletine sevdalananlar anlar. Boyun eğenler asla anlayamaz. Kaynaklarımızı israf edenler anlayamaz. Vicdanları istismar edenler anlayamaz. Değerlerimizi ayaklar altına alanlar anlayamaz. Mukaddesatımızı siyaset malzemesi yapanlar anlayamaz. Arayışı bitmemiş kimliksizler, kişiliksizler, anlayamaz. Orhun'a yol yapınca milliyetçi olacağını sananlar hiç anlayamaz. Teröristle masaya oturanlar asla anlayamaz. Brüksel'de Avrupalı, Washington'da Amerikalı, Erivan'da Ermeni, Erbil'de Peşmerge olanlarsa hiç ama hiç anlayamaz.''

  ''AL BAYRAĞIMIZ YORGUNDUR''

  Türkiye'nin bugün sancılı bir dönemden geçtiğini, Türk milletinin sıkıntılı olduğunu savunan Bahçeli, şunları söyledi:

  ''Al bayrağımız yorgundur. Tam 7 yıldır hükümet olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Türkiye bugün tam bir kuşatma çemberi altındadır. Her gün daralan kıskacın içinde bunalımlarla boğuşmaktadır. Ülkemiz, keskin viraja doğru giden çok tehlikeli yoldadır. Milletimizin birliği, dirliği, varlığı ve geleceği tehdit altındadır. Yıkılmadık değer, sarsılmadık mukaddesat, incitilmedik gönül kalmamıştır.

  Bugüne kadarki gelişmeler, yarın karşılaşacağımız felaketlerin acı habercisidir. Önümüzdeki tehlike çok büyüktür. Karşımızdaki birinci tehlike, ülkemizi uçuruma sürükleyen güvenlik tehditleridir. Siyasi ayrılıkçılık hevesleri hız kazanmıştır. Türkiye'nin milli devlet niteliği ve üniter yapısı hedef alınmıştır. Türk milletinin bin yıllık kardeşliği tehdit altına girmiştir. Vatanımızın, devletimizin, milletimizin tekliği tartışılmaktadır.

  İkinci tehlike, milletimizi bölünmeye doğru götüren cepheleşmedir. Etnik temelde bölünme, inanç temelinde cepheleşme, mezhep temelinde iç ve dış tahrikler artmıştır. Kimlikler kaşınarak, gerilim ortamı körüklenmiştir. Toplumsal huzursuzluk ve çatışma alanları genişlemiştir. İç huzur, kardeşlik ve dayanışma ruhu yara almıştır. Bu yıkıcı tahribat Türkiye'yi içten içe çürütmektedir.''

  Türkiye ve Türk milletinin etrafındaki çemberin daraldığını, milleti koruyacak güvenlik duvarlarının tahrip olduğunu öne süren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti:

  ''Tutarsız, işbirlikçi ve teslimiyetçi bir hükümet karşımızdadır. Türkiye'nin güvenliği tehditlerle karşı karşıya bırakılmıştır. Silahlı ve silahsız bölücülük cesaret, moral ve mevzi kazanmıştır. Şer ortaklıkları, hakaret ittifakları, işbirlikçi cepheler oluşmuştur. Ve bunların kaynağı olan AKP, artık Türkiye'nin bekası için başlı başına tehdit haline gelmiştir. Bu tablonun karşımıza çıkardığı gerçek her cephede yaşanan çürüme, çözülme, çöküş ve çaresizliktir. AKP 7 yılda her alanda yenilmiş, her alanda teslim olmuştur. Irak'ta aşiret reislerine, dağlarda teröriste teslim olmuştur. Kıbrıs'ta Rumlara, tarihte Ermenilere teslim olmuştur. Sokakta suçlulara, meydanlarda bölücülere teslim olmuştur. Ekonomide vurgunculara, sofralarımızda yoksulluğa teslim olmuştur. Şimdi sıra Türkiye'yi teslim etmeye gelmiştir. Biz buna izin vermeyeceğiz.''

  GİTTİĞİNİZ YOL TESLİMİYETTİR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''demokratik açılım'' sürecine ilişkin olarak ''Gelişmelerden hala ders çıkaramayan varsa buradan onlara sesleniyorum, gittiğiniz yol yol değildir, PKK'ya teslimiyettir. Millet bunu görmüştür. Peşine düştüğünüz tuzak hayrımıza değildir. Eğer bir ihanet yoksa, bunu görme ve anlama sırası Başbakan'a gelmiştir. Bunun sonu yıkımdır, çöküştür'' dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin ''demokratik açılım'' süreciyle ''maksatlarının ortaya çıktığını, niyetlerinin anlaşıldığını'' ileri süren Bahçeli, ''Bu gelişmelerden hala ders çıkaramayan varsa buradan onlara sesleniyorum, gittiğiniz yol yol değildir, PKK'ya teslimiyettir. Millet bunu görmüştür. Peşine düştüğünüz tuzak hayrımıza değildir. Eğer bir ihanet yoksa, bunu görme ve anlama sırası Başbakan'a gelmiştir. Bunun sonu yıkımdır, çöküştür'' dedi.

  Türkiye'yi önüne katıp giden sürecin sonunda terörün affedileceğini ve milli vicdanın zarar göreceğini ifade eden Bahçeli, bu tablo karşısında suskun kalmanın mümkün olmadığını savundu.

  Gazilerin, şehitlerin, terörle mücadele edenlerin ve onların ailelerinin sahipsiz olmadığını belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

  ''Başbakan Erdoğan'a sesleniyorum, Türkiye, bizim vatanımızdır. Gideceğimiz başka yerimiz yoktur. Gitmeye niyetimiz de yoktur. Bizi buradan gönderecek de henüz anasından doğmamıştır. Çünkü bu uğurda sayısız şehadet yaşanmıştır ve bu topraklar karış karış vatanlaşmıştır. PKK'ya karşı kahramanlık göstermiş korucuların mücadelesi ortada. Teröre karşı gecesini gündüzüne katmış yöre halkının ve Mehmetçiğin mücadelesi ortada. Başbakanın, çürümüş zihniyeti anlamaz ama onlar, hiçbir zaman yan gelip yatmamıştır. Can verip, kan verip gönül verip, nefes verip, tertemiz toprağa uzanmışlardır. Bugün var isek onlar sayesindedir. Bugün yaşıyorsak onlar, canlarını, kollarını, bacaklarını, gözlerini kaybettikleri içindir. Şehitlerimizin duası biz olacağız. Gazilerimizin kolu, bacağı, gözü, eli ayağı biz olacağız. Başbakan'ın PKK açılımı onları incitmiştir, öfkelendirmiştir. Hakaretin sahibi odur ama millet üzülmüştür. Bu zilletin mimarı odur ama milletimiz utanmıştır. Milletim adına onlardan özür dilemek, gönül almak da bana düşsün. Şehitlerimiz ve gazilerimiz haklarını helal etsin. Dileğim odur ki muhterem aileleri küsmesinler, kırılmasınlar. Asker aileleri, polis aileleri, korucu kardeşlerimiz gönül koymasınlar, şehitleriniz ve gazileriniz, artık yalnızca sizin evladınız değildir. Mücadeleleri de kendileri de millete mal olmuştur. Bizim de evladımızdır. Ve millet AKP zihniyeti değildir. Kimliksiz Başbakan Erdoğan değildir. Bugün vardır, yarın olmayacaktır. Yerinde yeller esecektir. Ama incinmiş gönülleri tamir etmek bize düşecektir. Zira, Milliyetçi Hareket bu inançla buradadır. Ve buradan bütün dünyaya meydan okumaktadır.''

  Bahçeli, barışmak, kucaklaşmak için fırsat arayan bütün vatandaşları Türkiye ve Türk milleti değerleri etrafında buluşmaya davet ederek, ''Biz, bunun için varız ve buradayız. Bu nedenle üç hilalin altındayız'' dedi.

  Bugün karşılaşılan tehlikelerin başlangıcının Anadolu'nun fethine kadar giden tarihlere uzandığını belirten Bahçeli, ''Türklüğe karşı bin yıldır sinmiş kin ve nefret, saklandığı yerden AKP'yi görünce yeniden doğrulmuştur. Bu tam bir hesaplaşmadır. Kapanmamış defterlerin, silinmemiş nefretlerin, tükenmemiş düşmanlıkların, unutulmamış yenilgilerin hesabıdır bu. bu, bitmemiş hesabın bugünkü taşeronu Adalet ve Kalkınma Partisi ve Başbakan Erdoğan'dır. Bu Türk milleti ile bin yıldır kapanmamış tarihi bir hesaptır'' diye konuştu.

  ''AYAKLARINI DENK ALSINLAR''

  MHP'nin millet anlayışının ötekileştirici ve uzaklaştırıcı olmadığını kaydeden Bahçeli, ''kültürel eksende 'Ne mutlu Türküm' diyebilecek bir heyecan ve şuurda kaynaşmayı temsil ettiğini bildirdi. Bahçeli, hiçbir zaman kimsenin kökeni veya mezhebini öne çıkaran, kaşıyan, reddeden, aşağılayan, engelleyen, yasaklayan bir zihniyetle yakınlaşmadıklarını söyledi. Bahçeli, ''Partimiz, ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi 'Türk milleti' tanımı içinde kucaklamaktadır. Ne var ki, Başbakan'ın başını çektiği zihniyet milleti oluşturan kimlikleri sorgulamakta, tahrikleri sürdürmektedir'' dedi.

  MHP'nin dayandığı ilkelerin ''Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek dil ülküsü'' olduğunu belirten Bahçeli, ''Bunlar da bizim kırmızı çizgilerimizdir. Varsa cüret etmek isteyen, bu değerleri çiğnemeye yeltenen, 'ben bunları kabul etmiyorum' diyen, buradan açıklıyorum ki; ayaklarını denk alsınlar,bir kere daha düşünsünler. Burada biz varız ve buna izin vermeyiz. Dün vermedik, bugün de vermeyiz, yarın da vermeyeceğiz. Ve tereddüt edenler varsa, buradan tam 1274 yıl önce Orhun'dan yola çıkan buyrukları ve inancı tekrarlamak istiyorum, 'Üste gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini töreni kim bozabilir'' diye konuştu.

  ''AKP'NİN PKK AÇILIMI, TÜRKİYE'NİN ÖNÜNE KONAN UÇURUMDUR'

  Bugün tüm kavramların ve değerlerin alt üst edildiğini ileri süren Bahçeli, şöyle konuştu:

  ''Bugün ülkemizin çıkmayan çivisi kalmamıştır. İnancımız, kutsallarımız, ilkelerimiz, benliğimiz tahrip edilmiştir. Adına sıfır sorun denilmiştir, Kıbrıs, Karabağ, Kerkük peşkeş çekilmiştir. Adına dostluk denilmiştir, Barzani'nin hakaretlerine göz yumulmuştur. Adına barış denilmiştir, Washington masalarına yüz sürülmüştür. Adına uyum denilmiştir, dayatmalara, talimatlara boyun eğilmiştir. Adına pazarlık denilmiştir, milli varlıklarımız haraç mezat satılmıştır. Adına dik duruş denilmiştir, omurgada kırılmamış yer kalmamıştır. Adına yüzleşme denilmiştir, ecdadımız, tarihimiz katillikle suçlanmıştır. Adına açılım denilmiştir, eli kanlı PKK, omuzlarda gezdirilmiştir. Adına fırsat denilmiştir, AKP ve PKK, el ele tutuşmuştur. Adına çözüm denilmiştir, şehidimize 'kelle' diyenle, katile 'sayın' diyenler sınırda kucaklaşmıştır. Şehitlerin yarası yeniden kanatılmıştır. Gazilerin acısı yeniden yaratılmıştır. Güneydoğulu kardeşlerim PKK ile bir tutulmuştur. AKP'nin PKK açılımı, Türkiye'nin önüne konan uçurumdur.''

  Dünyada bugün gelinen süreçte teröristi küresel çıkarları için kullananlarla, teröre karşı savaş verenlerin aynı mihraklar olduğunu iddia eden Bahçeli, ''Tavşana kaç, tazıya tut diyenler aynı odaklarıdır. Ne üzücüdür ki, bu şiddet çarkı ezilmiş milletlerin başında bir kara talih olarak dönüp durmaktadır. Ve bu yönüyle küreselleşme paylaşma ve hakkaniyet değildir. Milletleri kendi coğrafyalarında, kendi beşeri ve ekonomik kaynaklarından vazgeçmeye zorlama siyasetinin yeni ismidir. Ve Türkiye, boğazına kadar bu kirli oyunun içine yuvarlanmıştır. AKP hükümetleri, yeni emperyalizmin dayatmalarına İslam ülkelerini hazırlama görevini içeriden üstlenen tam bir 'Truva atı' haline gelmiştir. Türkiye her uluslar arası ilişkide baskıya, hakarete, tehdide, sabotaja, aşağılamaya maruz kalmaktadır. Ülkemiz çok ağır ipotekler altına sokulmuştur. Milli çıkarlarımız ucuz pazarlıkların konusu haline getirilmiştir'' şeklinde konuştu.

  Bahçeli, bugün Türkiye'nin ne kendi geleceğini kendi belirleme iradesine, ne de dostunu ve düşmanını kendi menfaatlerine uygun olarak seçme gücüne sahip olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

  ''Tam bir teslimiyetle yörüngesine girdiği güçler, kiminle dost olunmasını istiyorsa, Başbakan yüzünü oraya çevirmektedir. Kiminle düşman olunması gerekiyorsa Başbakan onlardan yüzünü çevirmektedir.

  Ülkemiz tamamen küresel projeksiyonlara eklemlenmiştir. Tam bir uydu bağımlılığı izlemekte, milli varlığımızın geleceği yabancı unsurların yörüngesinde gezinmektedir. Cumhurbaşkanı'nın 'sorunlarını çözemeyen ülkelerin başkalarının istismarına açık olduğunu' söylemesi işte tam böylesi bir teslimiyetin itirafıdır. Başkalarının yazdığı oyunun figüranı olan AKP bu gerçekleri karartmak için bütün kavramları değiştirmektedir.''

  BAHÇELİ YENİDEN SEÇİLDİ

  MHP'nin 9. Olağan Kurultayı'nda Devlet Bahçeli yeniden genel başkan seçildi. MYK üyeleri, il başkanları ve delegelerin önerisiyle genel başkanlığa yeniden Devlet Bahçeli aday gösterildi. Bahçeli, Atatürk Spor Salonu'nda 1225 delegeden 1171'inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

  (Haber 7 - Ajanslar)

  Etiketler : Yeniden, Genel, Bahçeli, Başkan,
  2345  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.