PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ

Bastırmacı bugün basın toplantısı yapıyor'

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, bugün basın karşısına çıkarak son günlerde kendisi ve partisi hakkında ortaya atılan iddia ve eleştirilere cevap verecek. MHP İ
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 30.11.2010 11:54 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.
  Bastırmacı bugün basın toplantısı yapıyor'
  Bastırmacı bugün basın toplantısı yapıyor'
  Bastırmacı bugün basın toplantısı yapıyor'
  ERTUĞRUL DOĞAN

  MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, bugün basın karşısına çıkarak son günlerde kendisi ve partisi hakkında ortaya atılan iddia ve eleştirilere cevap verecek.

  MHP İl Başkanlığı’ndan basın-yayın kuruluşlarına gönderilen yazıda aynen şöyle denildi:

  “Milliyetçi Hareket Partisi’nin yaptığı çalışmalar ve partimiz hakkında yapılan eleştirilere cevap vermek üzere, 30.11.2010 salı günü saat 14:00 de parti binamızda basın toplantısı yapılacaktır. Tüm basın mensubu arkadaşlara duyrulur, teşrifleriniz rica olunur. K.MARAŞ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI”

  KAHRAMANMARAŞ SİYASİ GÜNDEMİNDE İLK SIRAYA YERLEŞEN GELİŞME İSE ŞÖYLEYDİ:

  PARTİSİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU…


  Geçtiğimiz yıl yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Kongresinde Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Ertuğrul Doğan, “evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullandığı” gerekçesiyle MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

  Doğan yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: “Bilindiği gibi kongremiz dört adayın yarıştığı büyük bir demokratik olgunluk içinde geçti. Ben bu kongrede Sayın Mustafa BASTIRMACI’yı destekledim ve onun listesinden de Yönetim Kurul üyeliğine aday oldum. Sonuçta benim de içinde bulunduğum Sayın BASTIRMACI’nın listesi seçimi kazandı. Ancak seçimi kazandıktan sonra Sayın BASTIRMACI ve ona destek veren az sayıdaki Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla kişisel olmayan sebeplerden dolayı tamamen parti politikalarımız ve yönetim anlayışı yüzünden farklı düşündüğümü gördüm. Özellikle bir kısım üyelerimizin İl Başkanının huzurunda fütursuzca, temsil ettikleri Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Merkezimiz hakkında alenen tahkir edici ifadeler kullanmasına karşı çıktım. İl Yönetiminin partimizin başarısı için gece gündüz çalışacağı yerde, İl Başkanının ve bir kısım üyelerin şahsi kapris ve ikballeri için harcayacak zamanı olmadığını, parti içi mücadelenin yerinin kongre olduğunu, bütün arkadaşlarımızı kucaklamamız gerektiğini defaaeten ifade ettim.”

  SİYASİ ÇİZGİMDE KIRIKLIK OLMADI

  Tavrının her ülkücünün göstermesi gereken bir tavır olduğuna işaret eden Doğan, bu güne kadar başta Ülkü Ocakları olmak üzere, parti teşkilatları, Belediye Meclis Üyeliği Adaylığı gibi partimizin birçok kademesinde görev aldığını ifade ederek, açıklamasında şöyle devam etti: “Övündüğüm tek şey siyasi çizgimde bir kırıklık olmaması, camiamızdaki herkesin sevgi ve takdirini kazanmış olmamdır. Bundan sonrada aynı çizgide Ancak ben bu düşünce ve gayret içerisinde partime hizmet etmeye gayret ederken, İl Başkanımız Sayın Mustafa BASTIRMACI benim düşüncelerim ve dik tavrımdan rahatsız olduğu için usulsüz bir şekilde Yönetim Kurulu Üyeliğimi kaybettirmiştir. Ben de bu hukuksuz ve etik dışı işlemi yapan İl Başkanı Sayın Mustafa Bastırmacı hakkında “evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçu” iddiasıyla Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulundum. Ayrıca bu usulsüz işlemin iptali için diğer hukuki haklarımı da sonuna kadar arayacağım. Sayın Başkanı ayrıca Genel Merkezimize de şikâyet ettim. Genel Merkezimizin de Sayın İl Başkanı hakkında gerekli tasarrufu bulunacağına inanıyorum.”

  MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL!

  Ertuğrul DOĞAN olarak bu güne kadar “Görev istenmez verilir” anlayışı ile verilen bütün görevleri birilerinin şahsi çıkarı uğruna değil partimin ilkeleri ve menfaatleri doğrultusunda yapmaya çalıştığını da ifade eden Doğan, açıklamasını şu cümlelerle bitirdi: “Geldiğimiz nokta itibarı ile sanırım ki dava değil şahsi beklenti içinde olan bir zihniyetin menfaatine ters düştüğüm için bu uygulama ile karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum. Ancak Sayın BASTIRMACI kendince bulduğu bir yöntemle benden kurtulduğunu düşünebilir. Ertuğrul DOĞAN, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Ülkücü Camianın bir neferidir, O’nun için en büyük makam ve onur partisinin ilkesi ve başarısıdır. Bundan sonra da hep böyle olacaktır. Sayın BASTIRMACI iyi bilmelidir ki mahkeme kadıya mülk değildir. Zikrettiğim sebeplerden dolayı dolayı daha önce bir çok arkadaşımız istifa ettiği gibi şahsıma yapılan haksız uygulamayı da kabul etmem asla mümkün olmadığından hakkımı parti tüzüğümüzün verdiği yetkiye dayanarak kanun önünde aramaya karar vermiş bulunuyorum”
  *
  İşte, MHP yönetim kurulu üyesi Ertuğrul Doğan’ın savcılığa suç duyusunda bulunduğu dilekçesi.

  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
  KAHRAMANMARAŞ


  SUÇ İHBARINDA BULUNAN
  MÜŞTEKİ : Ertuğrul DOĞAN – TCKN:..........
  Yavuzselim mh.....Sk. No... K.MARAŞ
  GSM:0 533....... -0 506 .......

  ŞÜPHELİLER :1. Mustafa BASTIRMACI
  MHP İL BAŞKANLIĞI – KAHRAMANMARAŞ
  2.Konu kararı tanzim eden sair kişiler

  SUÇ : Resmi evrakta sahtecilik / Görevi kötüye kullanma

  AÇIKLAMALAR:
  :
  1. Ben MHP Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu üyesiyim, bu göreve 04.10.2010 tarihinde yapılan Genel Kurul (İl Kongresi) seçimleri sonucunda seçildim.

  2. Parti Tüzüğümüzün ilgili hükümleri gereğince “MHP Parti tüzüğü Madde 33 Yönetim kurullarının olağan toplantıları en az 15 günde bir yapılır. İl ve ilçe başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu,olağanüstü toplantı düzenlenmesini isteyebilir ve çağrıda bulunabilir.Toplantıların günü ve saati önceden tespit edilerek karar defterine yazılır ve bütün üyelere imza ettirilir. Yönetim kurulları gerek görmeleri hâlinde daha sık toplantı yapılmasını kararlaştırabilirler.Haklı bir mazereti olmaksızın, kendisine toplantı gününe ilişkin tutanak imzalattırılmış veya toplantı günü yazılı olarak bildirilmiş olmasına rağmen, üst üste üç toplantıya katılmayan üye, görevinden çekilmiş sayılır “ tarafıma hiçbir şekilde tebligat yapılmamış olmasına rağmen 22.10.2010 tarihinde diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlardan şifaen öğrendiğim toplantıya katılmak üzere parti binamıza gittim.Ben toplantı salonunda diğer arkadaşlar ile görüşmeler yaparken Toplantı odası haricinde İl Başkanının Makam odasında toplantının şahsım içeri alınmadan yapıldığını öğrendim.

  3. Sanık toplantı çıkışında bana “istifanı istiyorum” dedi, ben ise istifamı gerektirir bir durum olmadığını beyan ettim ve bu konuşmanın ardından parti binasından ayrıldım. Birkaç gün sonra PAŞA GÜLER isimli İl Disiplin Kurulu yedek üyemizin basına yansıyan istifa dilekçesinden öğrendiğim kadarı ile sanık, toplantı sona erdikten sonra, yönetim kurulu kararlarının yazıldığı karar defterinde ilgili toplantı ile ilgili kararın yazıldığı kısım boş bırakılmak sureti ile toplantıya katılanların imzasının alındığını ve daha sonra kurul üyelerinin bilgisi dışında şahsımın yönetim kurulu üyeliğinden düşürüldüğüne dair bir karar yazılmıştır. Şahsımın da konudan daha sonra haberi olmuştur. Yine daha sonra öğrendiğime göre o gün alınan kararı toplantıya katılan bazı üyeler imzalamamıştır. Bu durumdan yönetim kurulu üyelerının de bır çoğunun bilgisi olmadığından onlarda kandırılmıştır.

  4. Usulsüz olarak alındığını düşündüğüm yönetim kurulu üyeliğimin düşürüldüğüne dair karar bana hiçbir şekilde resmi olarak tebliğ edilmemesine rağmen yine, 23.11.2010 Salı günü yapılan Yönetim kurulu toplantısında, toplantıya katılan bazı üyelerden öğrendiğim kadarı ile toplantı süresince hiçbir şekilde gündeme getirilmemiş ve görüşülmemiş olduğu halde toplantı sonunda toplantıda alınan kararların yazıldığı karar defterinin imzalattırılması sırasında karar metnine ilk sırada “Ertuğrul Doğan’ın yönetim kurulu üyeliğinden düşürülmesine ve yerine yedeklerden İsa Ergen isimli yedek üyenin alınmasına karar verilmiştir ibaresi eklendiği bazı üyeler tarafından fark edilmiş ve bir yönetim kurulu üyesi karara 1. Madde toplantıda görüşülmemiştir şeklinde şerh koyarak imzalamış ve bir yönetim kurulu üyesi de kararı imzalamamıştır. Daha önce kararı imzalayan diğer yönetim kurulu üyelerinden bazıları da böyle görüşülmemiş bir hususun karara yazılabileceğini düşünemediklerinden kararı okumadan imzaladıklarını beyan etmişlerdir.

  DELİLLERİM: : Karar defteri, Paşa GÜLER isimli üyenin basına da yansıyan istifa dilekçesi, Yönetim kurulu üyelerinin beyanları.

  TANIKLAR : :Muharrem A., Arif Hikmet N., Yusuf B., Ahmet Ö., Yusuf K., Şükrü K., Aydoğan B., Mehmet Necip T., Mehmet T., Cuma K., Salim K., Adem G..

  Sonuç ve istem : Şüpheli veya şüpheliler hakkında kamu davası açılması için soruşturma başlatılmasına, neticede şüphelilerin cezalandırılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. 25.11.2010

  Ertuğrul DOĞAN..”

  NOT: BAZI NUMARA VE SOYADLARI KANAL 46 TARAFINDAN KISALTILMIŞTIR. (www.kanal46.com)
  9779  kez okundu.

  Benzer Haberler


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın



  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz



  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.