AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Batıcılar ve Gelenekçiler

Kâfirlik yapmanın yeni yolu; Ak Parti’ye eleştiri getirmek marifetiyle mi oldu? Hal bu ki; küfür ve hakaret bir görüş değil, bir cinnet halidir.
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 22.07.2013 17:07 Tarihinde Eklendi.  Kategori : Yazarlar.
  Sabure Öztürk
  Sabure Öztürk Tüm Yazıları

  Kâfirlik yapmanın yeni yolu; Ak Parti’ye eleştiri getirmek marifetiyle mi oldu?
  Hal bu ki; küfür ve hakaret bir görüş değil, bir cinnet halidir.

  Bu soruyu sormamdan mütevellit; Ak Parti’nin söylemlerinden yola çıkarak Ak Parti’nin direkt olarak İslam’ı temsil ettiğini düşündüğüm sanrısına kapılmasın kimse…

  Şükürler olsun ki; okuma yazma bilmeyen, sıradan, iddiasız insan profili kalmadı. Yoksa yaftalıyorlar arkadaş! "Dağdaki Çoban" diye. Gel gelelim; her şeyi kaynaklara dayandırarak yol aldığını iddia eden güruha bakıyorsunuz; tam bir felaket!

  Okuduğunu anlamamış diyemezsiniz bu insanlara! Ya işine gelmemiştir ya da bilinçli olarak belli bir amaca hizmet etmekteler.

  Genel olarak; bir tarafta kendini tamamıyla Batı’ya ve Batılılaşmaya adamış bir kesim var. Bunlar geçmişini bilmiyor, bilme gereği duymuyor, araştırmıyor, önemsemiyor.

  Öteki tarafta da bu kesime tepki duyarak gelişen bir kesim daha var. Bunlar da geçmişi göklere çıkartıyor ve Osmanlı’nın her şeyini savunmaya kalkıyor.

  Burada sözünü etmeye çalıştığım kutuplaşma, anlaşıldığı üzere doğu- batı çatışmasıdır. Daha da ileri gidecek olursam Hıristiyan Batı - Müslüman Osmanlı çatışmasıdır. "Yok canım! Osmanlı mı kaldı?’’ diyenlere haddim olmayarak Leman dergisi dışında bir kaynaktan biraz tarih okumaları öneririm.

  Bizler, tarihi arkasından kovaladığımız yanılgısıyla yaşarken, tekerrür ederek hayatı biçimlendiren yine tarihtir. Hemen burada Cemil Meriç’in güzel bir tespiti zikredilmeli. "Bütün Kur’an’ları yaksak, bütün camileri yıksak, Avrupalının gözünde Osmanlıyız. Osmanlı, yani İslam. Karanlık, tehlikeli, düşman bir yığın!’’

  Sadede gelecek olursak; yıllardır, dinimize, kutsal kitabımıza, yüce Peygamberimize üstü örtülü veyahut ta açık biçimde saldırılmakta! Bunu öyle çeşitli yollarla yapmaktalar ki! Hemen aklımda kalan birkaç örneği şöyle sıralayabilirim.

  Avrupa Birliği ve ABD eski Büyükelçisi; "Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur.’’ Al-i İmran Suresi- 19. Bu ayetten rahatsız olduklarını belirtmişlerdi (2005)…

  Danimarkalı bir karikatürist, Peygamberimizin türbanında bomba olan karikatürünü çizdi (30 Eylül 2005)…

  Nike firması, ayakkabının üzerine Arapça “Allah” yazısını andıran bir deseni ayakkabının altında ve arkasında kullandı (15 Şubat 2009)…

  St. Antuan kilisesi cemaati sorumlusu Kostantino Çedolini, Çeviz Kabuğu programında; ‘’Ben Hz. Muhammed’i peygamber kabul etmiyorum. Ve ben seni Hıristiyanlaştırmak gibi kutsal bir görevi yerine getiriyorum.’’ Diyerek inancımızı hiçe saydı (09 Şubat 2004)..

  CHP İstanbul 3.Bölge 5.sıra milletvekili adayı Binnaz Toprak, katıldığı bir programda "Her canlı ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.’’ Ankebut Suresi- 29. Ayet’i için çok sinir bozucu dedi (28 Nisan 2011)…

  Üniversiteli Kadınlar Derneği üyelerinin; Başörtüsü ve dine bakışlarını dile getirdikleri bir toplantıda; 

  Ezan ve Kur’an sesinden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

  Türban için, ‘’Başa bağlanan, o Kur’an’da adı geçmeyen baş sargısı için beyaz çarşaf giyiyor ve ortaya çıkıyorlar. Bu ne utanmazlıktır arkadaşlar!’’ yorumunu yaptılar.

  Yine aynı toplantıda konuşmacı ve evindeki temizlik çalışanı arasında geçtiğini iddia ettiği diyalog;

    -Yanımda çalışan kadın bile ertesi günü; "AKP’ye verdim abla" dedi.

    - Niye evladım AKP?

    - Köprülerde yazıyor ya şunu yaptık, bunu yaptık. İstikrar var…

    - İstikrar senin neyine Vesayet? İstikrar senin neyine? (01 Nisan 2008)…

  Eskiden bu saldırı ve sataşmalar;  Arap düşmanlığı şeklinde olurdu. Belli ki Araplar, onların bilinçaltında -açıktan saldıramadıkları- İslam’ı temsil ediyordu.

  Şimdi gündemde eğrisi ve doğrusuyla Ak Parti ve Müslüman bir ülkenin hükümeti var. Yineliyorum; Ak Parti İslam’ı temsil ediyor iddiasında değilim fakat belli bir kesim var ki; bu partiye muhalefet edenlerin gücünden ve çokluğundan faydalanıp aynı küfürlerini sıralamaya devam ediyor. Bu hep böyle değil miydi?

  Hal bu ki; küfür ve hakaret bir görüş değil, bir cinnet halidir. Başka dine mensup insanların tutumları zaten belli iken benim en çok canımı yakan aynı dine mensup olduğum insanların tutum, görüş ve davranışlarıdır.

  Saygısızlığın, cehalet ve bilgisizliğin doğal sonucu; bu oluyor. Eksikliğini başkalarına saldırarak kapatmak ve kendi gibi düşünenlerin varlığından mutlu olmak. Bir tür sürü bulma ve sürü içinde mutlu olma psikolojisi…

  Sabure ÖZTÜRK
  sabure666@gmail.com

  Etiketler : Batıcılar, Gelenekçiler,
  50581  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  27.07.2013 07:58
  Mesele gezi parkı değil arkadaş hala anlamadın mı
  Son olaylarda gördük ki Ak partiyi alaşağı etmek için bir devrim denemesi yaptılar neden çünkü Ak parti bünyesinde oluşan Müslümanlar tehlike olarak görülmeye başlandı neden tehlike çünkü Müslümanlar artık sadece camide değil ülke yönetiminde de söz sahibi oluyorlardı bu da devrim için yeterliydi zaten. "Osmanlılar Uyandı" demeye başladılar ve bunun da önünün alınması gerekiyor bu olaylar devam edecektir de ama şöyle ama böyle bize düşen "Bir olmak diri olmak" Allah Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.