AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..

Belediye Meclisi, Belediye Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda toplandı.
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 05.06.2013 18:27 Tarihinde Eklendi.  Kategori : YAŞAM.
  Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..
  Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..
  Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..
  Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..
  Belediye Meclisi Hamzaoğlu başkanlığında toplandı..

  Belediye Meclisi, Belediye Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda toplandı.

  Belediye Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüştü.

  Meclis Toplantısında bir konuşma yapan Belediye Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu: “Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz, Sayın Başbakanımızla birlikte Tunus’a gittiler. Tunus’un Siliana kenti ile kardeş şehir protokolü imzalayacaklar. Sizlere selamı var ve aynı zamanda Miraç Kandili’nizi kutladı. Bu arada Meclis Toplantımızda misafirlerimiz de var. KSÜ Kamu Yönetimi 1. Ve 2. Eğitim 3. Sınıf öğrencileri ödevleri gereği misafir olarak katıldılar” diye konuştu.

  Daha sonra gündem maddelerine geçildi ve Açılış, yoklama ve eski tutanak özeti görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 2. maddesinde Kahramanmaraş E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun 2013 yılı götürü atık su alt limitinin azaltılması teklifi Bütçe Komisyonuna havale edildi.

  Gündemin 3. maddesi Eğitim Alanı tanımlı Ferhuş Mahallesi 1009 Ada 1 parseldeki belediye hissesi kullanım hakkının devri teklifi ile gündemin 4. maddesi olan Mezarlıklar Müdürlüğüne Devlet Malzeme Ofisinden 2 adet tam donanımlı cenaze nakil aracı alınması teklifi oy birliği ile kabul edildi.

  Gündemin 5. maddesi olan Mezarlıklar Müdürlüğüne 2 adet cenaze nakil aracı alımında kullanılmak üzere İller Bankasından 200.000,00 - (İki yüz bin) TL kredi alınması için, Belediye Başkam Mustafa POYRAZ'a yetki verilmesi teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

  Gündemin 6. maddesinde Belediye mücavir alanında Çöp Toplama, Çöp Taşıma ve Çevre Temizliği Hizmet Alım İşinin; 01.09.2013 - 31.08.2014 tarihleri arasında yıllara sari olarak 12 ay ihale edilmesi teklifi ile 7. maddede gelen Hizmet amaçlı çalıştırılması istenen, Konteyner Dezenfekte ve Basınçlı Yol Yıkama aracı, Vakumlu Yol Süpürme araçları ve Damperli Kamyonun saatlik ücretlerinin KDV dahil belirlenmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 8. maddesinde Piazza Alışveriş merkezi içerisindeki işyerlerinin tamamı için 01/05/2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere KDV hariç aylık yaklaşık 2.250,00 TL ücretin alınması; birden çok su aboneliği bulunan işyeri ve meskenlerin çoklu aboneliklerinin yerinde tespiti ile tek abonelik üzerinden evsel katı atık ücretinin alınması ve bunların geçmişe yönelik ödenen evsel katı atık ücretinin de tenkis edilmesi için müdürlüğün yetkilendirilmesi teklifi komisyona havale edildi.

  Gündemin 9.maddesi olan Genç Osman Mahallesi ile Erkenez Mahallesi ortak sınırında bulunan ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarından ayrılıp doğu'ya doğru giden yola isim verilmesi teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilirken, gündemin 10. Maddesi olan Beton Parke Taşı, Bordur ve Yağmur Oluğu ile Döşeme Yapılması İşi ihalesi ödemelerinin İller Bankasından 3.000.000,00 TL kredi kullanarak yapılması ve Belediye Başkam Mustafa POYRAZ' a kredi kullanımı için yetki verilmesi teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

  Gündemin 11. Maddesi Tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan Mühendis'e, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 2013 yılı için belirlediği taban ücretin ödenmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 12. Maddesi olan Üzerinde Ticaret Meslek Lisesi bulunan Gazipaşa Mahallesi 978 ada 78 parseldeki 34.35 m2 lik belediye hissesinin devri teklifi ile gündemin 13. Maddesi olan Eğitim Alanı tanımlı Karamanlı Mahallesi 6675 Ada 6 parseldeki 447.97 m2' lik belediye hissesinin devri teklifi kabul edildi.

  Gündemin 14. Maddesi olan Alaiddin TEKİŞ'e satışı yapılan ama tapusu verilemeyen Hayrullah Mahallesi 5098 ada 20 parsel yerine, parselin kuzeyinde bulunan 5100 ada 13 parseldeki 40.00 m2' lik arsanın devri teklifi hukuk işlerine havale edildi.

  Gündemin 15. Maddesinde İzin alınmadan kesilen belediyeye ait ağaçlara alınacak ücretin belirlenmesi teklifinde çevresi 50 cm olan ağaçlar için 2 bin TL, 100 cm olanlar için 4 bin TL ve 150 cm olan ağaçlar için 6 bin TL ücret alınması kabul edildi.

  Gündemin 16. Maddesinde İşletme ve İştirakler Müdürlüğünden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne devredilen ve yeni kurulan kafeteryalar, lokantalar, büfeler gibi yerlerde satışı yapılacak ürünlerin fiyatlarının güncellenmesi için encümene yetki verilmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 17. Maddesinde Belediye mülkiyeti olan 4 adet arsa ile hissedar olduğu 9 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi oy birliği ile kabul edilirken, gündemin 18.maddesi Belediye Otomasyon Sistemi ve Hizmetleri Alım İşinde kullanılmak üzere İller Bankasından  kredi kullanımı için Belediye Başkanı Mustafa POYRAZ'a yetki verilmesi teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

  Gündemin19. Maddesinde Kuran kursu olarak kullanılmak üzere 3 yıllığına Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen ve süresi dolan Doğukent Taziye Evindeki 4 ve 5 nolu bağımsız bölümlerin Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu olarak bedelsiz 10 yıllığına veya süresiz Diyanet İşleri Başkanlığı adına tahsisi teklifi görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 20. Maddesinde İmar Planında Dini Tesis (Cami) tanımlı belediye mülkiyeti Hayrullah Mahallesi 3309 ada 1 numaralı parselin cami yapılmak üzere bedelsiz olarak Diyanet İşleri Başkanlığı adına İl Müftülüğüne tahsisi teklifi ile gündemin 21. Maddesinde Aksu Mahallesi ve Hacı Mustafa Köyünün idari sınırlarının yeniden düzenlenmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

  Gündemin 22. Maddesinde Hacı Mustafa Köyü sınırları içerisinde 119,6288 hektarlık alanın imara açılması için Kamu Yararı kararı alınması teklifinin görüşülmesinde Meclis Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu konuya açıklık getirerek; “Bahse konu bölgede herhangi bir yerleşime müsaade edilmeyecek olup alan tamamen rekreasyon alanı olarak kullanılacak. Hiçbir surette konut felan yapılmayacak ve sadece yeşil alan olarak kullanılacaktır” bilgisini verdi. Madde oy birliği ile kabul edildi.

  Gündemin 23 maddesinde İmar planı tadilatları teklifleri görüşülerek karara bağlanırken, gündem dışı maddelere geçildi.

  Gündem dışı gelen 26. Maddede park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün isim verilmesi konusundaki teklifi isim komisyonuna havale edildi.

  Gündem dışı gelen 27. Maddede Park ve Bahçeler Müdürlüğünün isim verilmesi konusundaki teklifi reddedilerek gündeme alınmadı.

  Gündem dışı gelen 28. Maddede Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malik ejder Mahallelerinde Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan olarak kabul edilen bölgelerdeki hak sahibi tespitlerinin yapılması ve kamulaştırma konusunda protokol oluşturulması için Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

  Gündem dışı gelen 29. Maddede ise Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün araç alımı konusundaki teklifi gündeme alınmadan reddedildi.

  Gündem dışı gelen 30. Maddede izin dilekçelerinin görüşülerek Meclis’e katılamayan üyelerin izinli sayılması konusundaki teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

  Gündemin 24. Maddesinde dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanvekili Mehmet Hamzaoğlu, belediye tarafından yapılmakta olan etkinliklerin tarih ve saatlerini belirterek duyurusunu yaptı ve Meclis üyelerini davet etti.

  Gündemin 25. Maddesinde ise bir sonraki Meclis Toplantısı’nın 3 Temmuz 2013 Çarşamba günü toplanmasına karar verilerek meclis sona erdirildi.

  (www.kanal46.com)

  11977  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.