AJANS-46

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE

DİKKAT: 'Maraş Ağız Otu’na kanunlu yasak yolda!..

Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı: “Yeşilay olarak mecliste ‘Yeşilay Dostluk Grubu’ oluşturarak, bütün siyasi parti milletvekillerinden bu gruba üye yapacağız. Bu gur
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 04.04.2012 02:04 Tarihinde Eklendi.  Kategori : YAŞAM.
  DİKKAT: 'Maraş Ağız Otu’na kanunlu yasak yolda!..
  DİKKAT: 'Maraş Ağız Otu’na kanunlu yasak yolda!..
  DİKKAT: 'Maraş Ağız Otu’na kanunlu yasak yolda!..

  Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı: “Yeşilay olarak mecliste ‘Yeşilay Dostluk Grubu’ oluşturarak, bütün siyasi parti milletvekillerinden bu gruba üye yapacağız. Bu gurubu kurmayı başarırsak bütün insanlığa zararlı olan alışkanlıklar için mecliste yapılacak yasa çalışmalarına olumlu yönde müdahale etme şansı elde etmiş olacağız" dedi.

  Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı’yı makamında kabul etti. Genel Başkan Balcı’ya ziyaretinde, Yeşilay Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanğa eşlik etti. Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı, “Türkiye buluşmaları” adı altında, Yeşilay’ın illerdeki şubelerini ziyaret ettiğini ifade ederek; “Kahramanmaraş ziyaret programımızda bir takım ziyaretler var. Öncelikle Sayın Valimizi makamında ziyaret etmek istedik. Sayın Valimize bizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
  Amaçlarının toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak ve daha sağlıklı bir toplumun oluşumuna katkıda bulunmak olduğunu kaydeden Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı, bu noktada ailede başlayan eğitimin çok önemli olduğunu vurguladı.

  Vali Şükrü Kocatepe ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Yeşilay’ın öneminin son yıllarda daha da iyi anlaşıldığını kaydederek; “Uyuşturucu, alkol ve sigara gibi zararlı maddelerin kullanım yaşının düştüğü ve bu kötü alışkanlıkların gençlerimiz arasında hızla yayıldığı bir ortamda hepimize önemli görevler düşüyor.”diye konuştu.

  ZARARLI ALIŞKANLIKLAR İLE HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMEMİZ GEREKİR!


  Toplum olarak tüm bu zararlı alışkanlıklarla hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Vali Kocatepe: “Zararlı alışkanlıklar konusunda toplumumuzun bilinçlendirilmesi gerekiyor. Kahramanmaraş’ta da Yeşilay şube Başkanımız Mustafa Timurbanğa’nın gayretleriyle çok iyi faaliyetler var. Bunlar yeterlimidir? Değildir, çok daha güzel yapılması gereken çalışmalar var, toplum içerisindeki zararlı akımlar var, çocuklarımızı ve gençlerimizi tehdit eden unsurlar var, bunlara da her geçen gün yenileri ekleniyor. Dolayısıyla bunlardan insanlarımızı korumak ve sağlıklı yetiştirmek için çalışmalarımızı daha ön plana çıkarmamız gerekir ve daha yüksek performans göstermemiz gerekiyor. Bizlerde Kahramanmaraş Valiliği olarak kette bu takım tehditlere karşı tedbirler almaya çalışıyoruz. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğümüz de bu mücadelenin başında, Yeşilay Derneğimiz her zaman yanımızda. Sizlerinde bu konularda vereceği desteğiyle inşallah ilerleyen günlerde daha kapsamlı çalışmalar yaparız.” dedi.


  KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ OLARAK ZARARLI ALIŞKANLIKLARIN BİTİRİLMESİ ADINA BİR TAKIM ÇALIŞMALAR BAŞLATTIK!


  Yeşilay’ında Kızılay gibi milli değerler arasına girmiş bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Vali Kocatepe, Yeşilay’ın yaptığı faaliyetlerin önemine değinerek,  insanlığın huzuru için, sağlığı için ve geleceği için fedakarca çalışan bir kuruluştur dedi. Kocatepe konu hakkında şu görüşlere yer verdi: “Kızılay doğal afetlerde ve depremlerde dünya insanının yanında bu nedenle de faaliyetleri biraz daha ön planda olan bir kuruluş. Yeşilay’ımız bu konuda biraz daha mali destek açısından geri kalıyor gibi ama sosyal destek babında gayretli çalışmalarını sürdürmekte. Benim görev yaptığım yerlerde Yeşilay Şubelerimizin çok başarılı olduğunu gördüm, yaptıkları çalışmalarla çok iyi yerlere geldiğini gördüm. İnsanlarla, halkla bir aile biçiminde bütünleştiklerini gördüm. Kahramanmaraş’ta da Yeşilay Şubemiz güzel işlere imza atıyor, bundan sonra da insanlık yararına güzel faaliyetlerde bulunacaklarından hiç şüphemiz yok. Kahramanmaraş Valiliği olarak zararlı alışkanlıkların bitirilmesi adına bizlerde bir takım çalışmalar başlattık. Sizlerin desteğiyle de bu çabamızda başarılı olacağız.” şeklinde konuştu.


  YEŞİLAY’A ESKİSİNDEN DAHA ÇOK İLGİ VAR, GÖNÜLLÜ ÜYE SAYISINI ARTIRDIK

  Türkiye buluşmaları adı altında Kahramanmaraş’a gelerek Vali Kocatepe’yi makamında ziyaret eden Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı, Yeşilay olarak gittikleri her yerde eskisinden daha fazla ilgi görmeye başladıklarını belirterek şu şekilde konuştu: “Türkiye buluşmaları adı altında Türkiye’yi geziyorum. Her gittiğim yerde Valilerimiz ve Kaymakamlarımızın eskisinden çok daha fazla duyarlı olduğunu görüyoruz. Özellikle emniyet teşkilatımızın bugün dünyada en çok uyuşturucuyu yakalayan bir örgüt olduğu da tescillendi, bununla ilgili ödüllerde var. Her yerde emniyet teşkilatı ve milli eğitim ile ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı sağ olsun 2012/1sayılı genelgesiyle bütün okullarda Yeşilay genelgesi yayınladı. Bu genelge de bizim elimizi çok güçlendirdi ve 18 Milyon öğrenciye doğrudan ulaşabiliyoruz. Görsel çalışmalar ve seminerler gibi çalışmalarımız var okullarımızda, tabi kamu kurumlarıyla, devlet teşkilat temsilcilerinin ortak çalışmaları çok iyi. Son 1 yıl içerisinde epeyce gönüllü üye faaliyetlerini arttırdık, daha da artacak.”


  YENİ BİR YAPILANMAYA GİDİYORUZ, DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE ALKOL SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

  Dünyada ve Türkiye’de alkolle mücadelede bir platformun olmadığına dikkat çeken Balcı, bu nedenle Yeşilay olarak bir yapılanmaya gideceklerini ve Türkiye’de Ulusal Alkol Konseyi kurarak alkolle hem Türkiye’de hem de dünya genelinde mücadele edeceklerini söyledi. Balcı, konu hakkında şu ifadelere yer verdi: “Bu nedenle Yeşilay olarak bir yapılanmaya gidiyoruz, Türkiye Ulusal Alkol Konseyi adı altında alkolle mücadele eden Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplayıp Türkiye’de yapılacak aktiviteyi yurtdışına taşıyıp kontrol çerçeve sözleşmesi gibi bir alkol çerçevesi sözleşmesine doğru götürmek istiyoruz bunun startını da Türkiye vermiş olacak. Bu görev gerçekten çok kutsal bir iş olacak. Çünkü devlet gerçekten sigara ile büyük mücadele ediyor. Alkolle mücadelenin önünde engeller var. Basın engeli var, çevre engeli var, bugüne kadar alkolle ilgili politika da olmamış yani bir takım sıkıntılar var. İşte bu sıkıntıları biz STK’ları harekete geçirmek suretiyle, Kamu Kurumlarının işgücü ile biz artan alkolizmi önlememiz lazım. Alkol gerçekten bugünün ve geleceğin uyuşturucu ile birlikte en büyük belası, sigaradan insanları kurtarmak biraz daha kurtarmak kolay belki ama alkol tedavisi yatarak yapılan bir tedavidir. Bizim kamu kurumlarımızın bağımlılık tedavileri için ayırdığı yatak sayısı toplam 600, halbuki müracaat eden sayısı 125 civarında onun için bu bağımlılığı tedavi edemiyoruz. Yeşilay bu nedenlerle diyor ki bağımlı olmamak için hiç başlamamaktır ve sloganımız felaketten önce Yeşilay diyoruz. Bütün bu çalışmaları yapmamız için de Valilerimizin, Kaymakamlarımızın ve kamu kurumlarımızın etkisi çok büyük burada medyanın gücünü de unutmamız lazım. Çok iyi bir destekçimiz var, Başbakanımız bağımlılıklar konusunda çok duyarlı, Sağlık Bakanımız da aynı keza baya duyarlı.”

  TBMM’DE ‘YEŞİLAY DOSTLUK GRUBU’ OLUŞTURACAĞIZ

  Balcı: “Mecliste ‘Yeşilay Dostluk Grubu’ oluşturuyoruz, bütün siyasi parti milletvekillerinden bu gruba üye yapacağız. Bu gurubu kurmayı başarırsak bütün insanlığa zararlı olan alışkanlıklar için mecliste yapılacak yasa çalışmalarına olumlu açıda müdahale etme şansı elde etmiş olacağız. İşte o zaman belki ‘Maraş Otunu’ da kanun içerisine bizzat isim olarak geçireceğiz ki Kahramanmaraş ve çevresindeki insanlarında bu dertten kurtulmalarına katkı sağlamış olacağız.” dedi.


  Vali Kocatepe, ziyaret sonunda Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi ve hediye takdiminde bundu.
  Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı’da Vali Kocatepe’ye Yeşilay’a özgü yaptırılan çikolata hediye etti.  (Haber&Fotoğraf: Erçin Yaşar / Manşet)

  Etiketler : Maraş, DİKKAT, Yasak, Ağız, Yolda, Kanunlu,
  61087  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.