PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

DURDURUN BU TRENİ!

OSMAN TOPAL Geçen yıl bu zamanlar İngiltere Başkanı Tony Blair “Avrupa Birliği (AB) yolculuğu treninin, hedefe ne zaman varacağı, Ankara’nın yapacağı değiş
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 26.12.2006 09:58 Tarihinde Eklendi.  Kategori : Yazarlar.
  Osman TOPAL
  Osman TOPAL Tüm Yazıları
  DURDURUN BU TRENİ!

  OSMAN TOPAL

  Geçen yıl bu zamanlar İngiltere Başkanı Tony Blair “Avrupa Birliği (AB) yolculuğu treninin, hedefe ne zaman varacağı, Ankara’nın yapacağı değişimlerin hızına bağlı” diyordu.

  Allah’tan korkun, daha ne kadar hızla gideceğiz? Hızımız uçak hızını bile geçti. Ha gayret, biraz daha hızlanın derken, bu gidişle kaza yapacağız. Meydana gelecek bu kazadan kurtulan olmayacak. Türk milletini savaş meydanlarında yok edemeyen Haçlı Zihniyeti, bizi top yekun Avrupa Birliği macerasına çıktığımız tren yolculuğunda meydana gelecek bir kaza ile yok edecekler.

  Çıktığımız AB yolculuğunun kazasız belasız atlatılması için dikkatli olmalıyız. Başta makinist olmak üzere yardımcıları ve bütün yolcular dikkatli olmak zorundadır. Meydana gelecek kazadan sonra ağlamak, sızlamak, ağıtlar yakmak kaybettiklerimizi ve gidenleri asla getirmeyecektir. Bu tren bu hızla giderse mutlaka raydan çıkacaktır. Öyleyse; DURDURUN BU TRENİ. Kaldı ki, bugünlerde AB ile ilgili yaşanan gelişmeler adeta bizim sözlerimizi doğruluyor. İşi o kadar güzel ayarlamışlar ki; AB üyesi bazı ülkeler ‘iyi’, bazıları ise ‘kötü’ polis rolünü üstlenmişler. Bir anlamda ölümü gösterip, sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar.

  Göz göre göre ölüme giden bu tren, mutlaka durdurulmalı, güvenlik tedbirleri alınmadan da asla yola devam etmemelidir. Yine geçen yıl bu zamanlar Sayın Dış İşleri Bakanımız, “3 Ekim için risk te var. Gayret de var” diyordu. Bu açıklamadan sonraki gelişmelere dünya alem izledi. Riski görenlerin bile bile bu riskli yolculuğa çıkmaları Türk Milleti’ni çileden çıkartmak üzeredir. AB ile Türkiye Birliği arasında seçim yapmaya zorlanıyoruz. Birinden birini tercih etmek mecburiyetinde bırakılıyoruz.

  Avrupa Birliği’ne Türkiye’yi almazlarsa, ‘inşallah almazlar’ sanki Türkiye’nin sonu olacakmış gibi estirilen hava milletimizi karamsarlığa sürüklüyor. 2015 yılından önce tam üyelik olmayacak, müzakerelerin de ucu açık olacak diyorlar. Bu açık uç mutlaka bir yerlerimize batacak, canımızı yakacak. Nitekim, batıyorda…

  AB tarihi Haçlı öfkesini, kinini alabilmek için eleştiri adı altında Türk Milleti’ne çok büyük hakaretler ediyor. Türk milletinin haysiyeti ve onuru ile oynuyorlar.

  Türkiye Cumhuriyeti’nden istenilenler:

  “Kıbrıs’ı vermek, Ermeni soykırımını tanımak, Kürdistan’ın kurulmasını kolaylaştırmak, vs, vs,” bunların toplamı Türkiye’ye kurulan AB tuzağıdır. AB, her gün akıl almaz dayatmalarla Türkiye’nin İç İşlerine karışmak istiyor. Kopenhag kriterleri dedikleri istekler tam olarak uygulandığı yani yerine getirildiği zaman, üniter devlet yapısı diye bir yapı kalmayacak, Türkiye, dönüşü olmayan çıkmaz bir sokağa girecektir.

  “Türkiye Avrupa Birliği’ne hiçbir ödün vermedi” diyen Mehmet Ali Birand’a soruyorum, daha neyi vereceğiz. Türkiye’nin verdiği tavizleri siz, reform olarak değerlendiriyorsunuz. Sizin reform olarak değerlendirdiğiniz konulardan bazılarını Türk Milleti’nin bilmesi için aşağıda maddeler halinde Türk kamuoyuna sunuyoruz. işte AB’nin bizden istedikleri:

  Terörist başının yeniden yargılanması.
  Kürtçe yayınının yaygınlaştırılması.
  Kürtçe eğitim-öğretim yapılması.
  Azınlık haklarının kabul edilmesi.
  Türk Devleti’ne hakaret sayılan maddelerin yeniden düzenlenmesi.
  Bölücülük propagandası ile ilgili maddelerin yeniden düzenlenmesi.
  Gayrimüslim azınlıklara daha fazla hakların verilmesi. (Hangi haklar)
  Heybeli Ada Papaz Okulu’nun açılması.
  Rum Patrikhanesi’nin ekümenik olması. (Geçen günlerde Papa’nın Türkiye ziyareti ile yeniden alevlendi)
  Dini azınlıkların haklarının verilmesi. ‘Dini azınlıklardan maksat Alevi vatandaşlarımızdır.’

  Yukarıdaki belirtilen istekler, AB’nin siyasi istekleridir. AB’nin diğer isteklerini bir başka yazıda ele alacağız. O zaman ben Türk’üm diyen herkes başını elinin arasına alarak, “Allah’ım nedir bu başımıza gelenler” diye uzun uzun düşünecekler.

  AB’NİN ASIL AMACI TÜRKİYE’Yİ KONTROL ETMEKTİR!

  AB’nin hazırladığı bütün raporlarda yer alan hususlar dikkatle incelendiğinde AB’nin, Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne almadan rahat kontrol edilebilir bir ülke durumuna düşürmek istediği görülmektedir. Çünkü Türkiye’den talep edilenlerin yerine getirilmesi mümkün olmayan isteklerdir. Türkiye, adeta teslim alınmak, eli-kolu kelepçeli tutuklu konumuna düşürülmek istenmektedir. Kelepçeli bir tutukluya, otur dersiniz oturur, kalk dersiniz kalkar, öyle bir duruma getirilmek isteniyoruz. Sonuçta; bu tren teslimiyet belgeleri ile Avrupa yolculuğuna çıkmışsa derhal durdurulmalı ve o teslimiyet belgeleri yakılmalıdır. İçine düştüğümüz durumu bakın şu dörtlük çok güzel özetliyor:
  DIŞ İŞLERİ ABD’YE HAVALE.
  İÇ İŞLERİ AVRUPA’YA İHALE.
  IMF EMRİNDE GELDİK BU HALE.
  ALLAH BİLİR İYİ GÜNDE DEĞİLİZ.
  (www.kanal46.tv)
  Etiketler : DURDURUN, TRENİ,
  5063  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.