AJANS-46

Bizi Takip Edin!

KANAL46
KANAL46

ELSİAD'ın 4. Geleneksel Ödül Töreni

Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül töreni yapıldı. Milli Eğitim eski Bakanı ve YÖK eski Başkanı, AK P
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 03.05.2008 18:38 Tarihinde Eklendi.  Kategori : EKONOMİ.
  ELSİAD'ın 4. Geleneksel Ödül Töreni
  ELSİAD'ın 4. Geleneksel Ödül Töreni
  ELSİAD'ın 4. Geleneksel Ödül Töreni
  ELSİAD'ın 4. Geleneksel Ödül Töreni

  Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül töreni yapıldı. Milli Eğitim eski Bakanı ve YÖK eski Başkanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam'ın da katıldığı törende ödüller sahiplerini buldu.

  Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği (ELSİAD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, geleneksel 'Elbistan'ın Enleri' ödül töreni yapıldı.

  7 dalda ödüllerin dağıtıldığı törenden övgüyle bahseden, Milli Eğitim eski Bakanı ve YÖK eski Başkanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, “Bu kadar profesyonel bir organizasyon ancak illerde yapılabilir. Bir tek çareniz var, Elbistan'ı il yapacaksınız. Başka çare kalmamıştır. Gittiğiniz her salonda hükümet binası dahil yapılan her organizasyonda gerçekten bir ilin intizamını, nizamını ve havasını, büyüklüğünü görüyorsunuz” dedi.

  Pınarbaşı Spor Kompleksi'nde düzenlenen geleneksel ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. ELSİAD'ın tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterisinin ardından, Edem Dondurma tarafından, dondurma şov sergilendi. Milletvekilleri satırla dondurma keserken, ustaların yaptığı gösteri büyük alkış aldı.

  ELSİAD, ELBİSTAN'A VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEYİ ŞİAR EDİNMİŞTİR:

  Törenin açış konuşmasını yapan, ELSİAD Başkanı Alaettin Arslan, dernek olarak hizmet etmeyi kendilerine şiar edindiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

  “Atalarımız, 'marifet iltifata tabidir' demişler. Bu nedenle ödül törenimizin temel amacı, her yıl yüreği bu memleket için atan değerli şahsiyetlere toplum adına verilen birer simgedir. Temelinde hizmet unsuru yatmasından dolayı, bu ödüler aslında topluma verilmektedir. 2002 yılında kurulan derneğimiz, bir sivil toplum kuruluşu olarak Elbistan'ımıza ve ülkemize hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiştir. Bu nedenle üye arkadaşlarımızla birlikte yurtiçi ve yurtdışı geziler, seminerler ve toplantılar düzenleyerek işadamlarımızın konjektüre uygun birer küresel oyuncu olmasını amaçlıyoruz. Bölgemizin sorunlarını tespit edip çözüm için gerekli mercilere ileterek, gerektiğinde devlet ile millet arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Huzur ve barış ortamının tesisinde istikrarlı bir ekonomik ortamın oluşması şarttır. Dileğimiz, ülkemizin patinaj yaptırılan ortamlardan uzak tutularak, hızla ilerleyişinin sağlanmasıdır. Zengin tarihimizin bize verdiği en büyük ders, şartlar ne olursa olsun, birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmamamızdır. Elbistanlı, kendisine hizmet eden hiçbir şahsa vefa borcunu asla unutmayacaktır.”

  SAĞLAM: TEK ÇARE ELBİSTAN'I İL YAPMAK

  Milli Eğitim eski Bakanı ve YÖK eski Başkanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, bir ilçenin içerisine il olma konusunun düşmesi durumunda tek çarenin o ilçeyi il yapmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  “Bir kere Elbistan, il olması telaffuz edilen ilçelerimizden biri oldu. Hani politika yapanların kalplerine bazen genel başkan olma gibi bir kor düşerse, bir daha iflah etmez. Şimdi bu ilçelerinde içlerine bir defa il konusu düşerse, bir daha zapt etmeniz mümkün değildir. Bir tek çareniz var, Elbistan'ı il yapacaksınız. Başka çare kalmamıştır. Gittiğiniz her salonda hükümet binası dahil yapılan her organizasyonda gerçekten bir ilin intizamını, nizamını ve havasını, büyüklüğünü görüyorsunuz. Şu organizasyon, gerçekten bir ilde yapılabilecek organizasyon. Çünkü temelinde bu topraklara hizmet eden insanlara, bu şehre hizmet eden insanlara bir teşvik var. İşte bu ancak, il düzeyinde olabilen şeyler.”

  TÜRKİYE ARTIK YAPTIĞI MALI SATABİLİYOR

  Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Türkiye'nin ihracatının bugün 110 milyar dolara ulaştığını belirterek, “Türkiye artık yaptığı malı, dünya standartlarında olduğu için, daha ucuza daha kaliteli yapabiliyor ki; satabiliyor” diye konuştu.

  Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Türkiye'miz bir değişik ülke. Bir imparatorluğun mirasçısıyız. İmparatorluğun mirasçısı olmak kolay bir şey değil. İmparatorluğun hudutları içerisinde binlerce şehidiniz kalmış, binlerce soydaşınız kalmış, onlara her gittiğinizde yürekleriniz burkuluyor. Ama şimdi Türkiye uluslar arası düzeyde, mensup olduğu şanlı geçmişin sorumluluğunu alan insanlarla, son yıllarda uluslar arası düzeyde büyük faaliyetler gösteriyor. Burada en önde gelenlerde işadamlarımız. Bugün işadamları açısından başvurduğumuz camiaya, Avrupa'ya girdik, benim kanaatimce. İşadamlarımız bugün aşağı yukarı 110 milyarı aşan yaptıkları malı satar hale geldiler. Yani ihracat yapıyorlar. Türkiye artık yaptığı malı, dünya standartlarında olduğu için, daha ucuza daha kaliteli yapabiliyor ki satabiliyor. Hani bir laf var, 'pekmeziniz iyi olursa sineği Bağdat'tan gelir' derler. Bu anlamda baktığınız zaman Türkiye, son 20-25 yılda aşağı yukarı yılda 2 milyar dolar ihracattan 110 milyar dolara geldi. Nasihat etmek, konuşma yapmak kolaydır ama örnek olmak zordur. Bütün konuşmalardan daha etkili olan da örnek olabilmektir. İşte arkadaşlarımız örnek olmayı benimsemişler. Zaten çoğu zaman millet üretir, biz politikacılar çoğu zaman tezahürat yaparız.”

  ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

  Elbistan'ın Yetiştirdiği Değerler Ödülü: Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal'a takdim edildi.

  Yatırım Ödülü: 10 yatırımcı tarafından 2008 yılında kurulan ve tam kapasite ile çalıştığında yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlayacak olan Cihan Et Kombinası'na verildi. Ödül, Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Kutoğlu'na takdim edildi.

  Müteşebbis Ödülü: 2002 yılında kurulan ve yüzde 65 kapasite ile çalışan Birlik Un Gıda Sanayine verildi. Ödül, Şirket Müdürü Şükrü Öztürk'e takdim edildi.

  Sağlık Ödülü: 2006 yılında kurulan ve 13 doktor, 77 yardımcı sağlık personeli ile sağlık hizmeti sunan Elbistan Tıp Merkezi'ne verildi. Ödül, Mesul Müdür Dr. Hamdi Ekici'ye takdim edildi.

  Araştırmacı Yazar Ödülü: 25 yılı aşkın süreden beri tarih araştırması yapan ve yaptığı çalışmaların bir kısmını 3 kitapta toplayan, Araştırmacı Yazar Adnan Güllü'ye takdim edildi.

  Basın Ödülü:2002'de haftalık olarak yayına başlayan ve 2003'ten itibaren günlük olarak yayınlanan Elbistan Kaynarca Gazetesi'ne verildi. Ödül, gazetenin sahibi Ökkeş Saatçi'ye takdim edildi.

  Mansiyon Ödülü: Elbistan'ın en eski vergi mükellefi olan Köşker Ali Sağ'a verildi. Ödülü, Ali Sağ'ın sağlık problemleri nedeniyle törene katılamamasından dolayı, Elbistan'ın Sesi Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Himmet Göçer aldı.

  Daha sonra ise programa katkılarından dolayı; Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş, AK Parti Milletvekili Avni Doğan, Nurhak Kaymakamı Abdulaziz Aydın, AK Parti Milletvekili Fatih Arıkan, Nizip Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Erdoğan ve AK parti eski Milletvekili Hanefi Mahçiçek'e, ELSİAD yönetim kurulu üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi.

  Diğer yandan; Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal, Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Alaettin Arslan'a, MPM plaketini takdim etti.

  Tören, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

  Ödül törenine; kurum ve kuruluş müdürleri, ilçe başkanları, oda-dernek yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. (Haber Elbistan - www.kanal46.tv)

  Etiketler : Töreni, ELSİAD, Ödül, Geleneksel,
  4420  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.