AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...

Mülkiyeti Kahramanmaraş Belediyesi’ne ait olan ve işletmesi özel sektöre ihaleye verilen billboardlar, kent gündemindeki önemini korumaya devam ediyor. İhale şartnamesine
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 06.08.2011 11:16 Tarihinde Eklendi.  Kategori : YAŞAM.
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  ESKİ HALİ...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  SÖKÜLÜRKEN...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  SÜTÇÜ İMAM ANITI YANI..
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  ŞEKERBANK YANI..
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  VALİLİK YAN TARAFI..
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  ANA ARTERDEKİ LED EKRAN
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  LED EKRANIN KLİMASI...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  Eski Adliye'nin önündeki billboardlar söktürüldü!...
  EMNİYET EK HİZMET BİNASI...

  Mülkiyeti Kahramanmaraş Belediyesi’ne ait olan ve işletmesi özel sektöre ihaleye verilen billboardlar, kent gündemindeki önemini korumaya devam ediyor.

  İhale şartnamesine göre; billboardların sayısının artırılması amacı ile eski adliye binasının önüne de konulan 8 tanesi kamuoyundan büyük tepki görmüş, basında çıkan haberler üzerine Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da seçim sonrasında bunların söktürüleceği sözünü vermişti.

  Bu yöndeki sözünü tutan Başkan Poyraz’ın talimatı üzerine eski Adliye binası önündeki 8 billboard buradan söktürüldü. Buradan söktürülen billboardların kentin muhtelif yerlerinde değerlendirilmesi bekleniyor.

  Bu arada eski Adliye binasının Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına dönüştürülmesi nedeni ile güvenlik nedeni ile ‘hassasiyet’ konusu da gündeme gelmişti. Bilindiği gibi; Emniyet Müdürlüğü ana hizmet binasının yan tarafına konulan billboardlar güvenlik gerekçesi ile daha önce söktürülmüştü.

  Poyraz’a duyarlılığı nedeni ile teşekkür eden Kahramanmaraş kamuoyu, kentin ana arteri konumundaki Trabzon Bulvarı kaldırımlarında yer alan ‘raket’ tipi reklam panolarının yeniden gözden geçirilmesini istiyor ve bekliyor.

  Hele de milli kahraman Sütçü İmam’ın anıtının dibindeki ve Şekerbank’ın köşesindeki kaldırımda geçişe engel olan raketlerin kaldırılmasını dört gözle takip ediyor.

  İŞTE KANAL 46'DA 1 HAZİRAN 2011 TARİHİNDE YAYIMLANAN HABER:

  SAYGISIZLIK: Sütçü İmam'ın kaidesine koyaydınız bari!..


  Kahramanmaraş milli mücadelesinin ilk kurşununu atması ile bir timsal isim olarak dünya literatürüne geçen Milli Kahraman Sütçü İmam’ın Kıbrıs Meydanı’ndaki anıtının yanı başına konulan raket reklâm panosunu görenler; “Bu kadar da olmaz. Bunun adı düpediz tarihe saygısızlık. Bari Sütçü İmam Anıtı’nın kaidesinin tepesine koyalardı reklam panosunu. O zaman tam olurdu. Yeter artık; günlerdir basın yazıyor ama vurdumduymazlık ta devam ediyor. Buna dur diyecek bir yetkili yok mu?” diye feryat etti.

  Son yapılan billboard ihalesi sonrasında özellikle kentin ana arteri konumundaki Trabzon Bulvarı üzerinde bulunan Adliye eski binasının önü ile Valilik yan duvarına yeni billboardlar konulmasına izin veren Kahramanmaraş Belediyesi, yine Valilik binasının tam önüne de devasa boyutta bir LED ekran koydurdu.

  Güvenlik yönünden hassas olan adliye ve valilik gibi kamu kurum ve kuruluşlarının önlerine ve yanlarına billboard konulması kamuoyundan büyük tepki görünce, Emniyet Müdürlüğü binasının yan kısmına bakan yere konulan billboardlar hemen sökülerek, başka yerlere kaydırıldı.

  Bu tür konularda kamuoyundan gelen haklı tepkilere adeta kulak tıkayarak bildiğini okumakla tanınan Başkan Mustafa Poyraz yönetimindeki Kahramanmaraş Belediyesi, yine ana arter Trabzon Bulvarı üzerindeki kaldırımlara da bu kez yine büyük boyutta raket diye tabir edilen panoların konulmasına seyirci kaldı. Kaldırımlara dik olarak konulan raketler nedeni ile birçok yerde yayalar yürümekte büyük zorluk çekerken, basın toplantısı yapmayı her ne hikmetse eski Belediye Pasajı esnaflarının eylemi sonrasında alel acele hatırlayan Başkan Poyraz, yeni billboard, LED ekran ve raket tipi reklam panolarını içeren sorulara muhatap oldu.

  KAMUNUN MU YOKSA BİR KİŞİNİN Mİ MENFAATİ ÖNEMLİ?

  Belediye’deki basın toplantısına katılan gazeteci Mehmet Fiskeci’nin “Bunlar çok mu gerekliydi Sayın Başkan? Sürücülerin dikkati dağılıyor” şeklindeki sorusu üzerine adeta billboard şirketinin adeta avukatı gibi konuşan Başkan Poyraz; “Mehmet bey en çok İstanbul’a filan Ankara’ya büyükşehire giden sensin yani. Her tarafta bunlardan var. Artık Büyükşehire namzet bir şehir Maraş’ta yoktu, canını sevdiğim. Eğer bir şehir samimiyetimle söylüyorum; iki tane totem asıldı diye (gazetelere, yayın organlarına) verdiği ilan ve reklâmları vermiyorsa ben ona bir şey diyemem ” diye konuştu.

  Diğer gazetecilerin de bu yöndeki tepkileri hatırlatarak Fiskeci’ye destek verdiği toplantıda; bir başka gazeteci de kentin ana arterlerine konulan ve sürücüler ile yayaları rahatsız eden açık hava reklâm mobilyaları nedeni ile zaten ayakta binbir güçlükle duran yerel gazetelere de artık reklâm gelmediğinden yana dert yandılar.

  Kamuoyunun ve basının haklı tepkilerine rağmen olaydan kayıtsız olduğunu gösterircesine Başkan Poyraz; “Yahu orada kaç tane koydular ki. Hepsi on tane. Oraya verenler de zaten biliyorsunuz seçim üstü. Seçimden sonra oradaki fiyatlar düşer, müşterisi de olmaz oranın” şeklinde garip ifadeler kullanması ile dikkat çekti. Bu arada söze giren Karaozan Eshabil Karademir ise; “Valla bizim için mahsuru yok. Biz ambargoluyuz zaten” diyerek güzel bir espri yaptı. Tepkilerin devam etmesi üzerine Başkan Poyraz konuyu yeniden değerlendireceklerini söylemek zorunda kaldı.

  İŞTE KANAL 46'DA 28 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAYIMLANAN HABER:

  UYARIYORUZ: Yeter Mustafa Poyraz yeter artık!


  Adı son günlerde Eski Belediye Pasajı ve Galerici esnaflarının protesto eylemleri ile gündeme gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, ‘Başına buyruk’ ve ‘Kimseyi tanımaz’ tarzındaki icraatları ile tepki çekmeye devam ediyor.

  Kentin ana arterlerine ve güvenlik yönünden hassas olarak bilinen kritik devlet binalarının önüne ve yanına konulan billboardlarla (ilan tahtası) kamuoyunun tepkisi çeken Mustafa Poyraz’ın Trabzon Bulvarı üzerindeki Valilik binası önüne de ‘ucubeyi’ andıran ve refüjden taşan dev LED reklâm ekranı konulmasına izin vermesi de bardağı taşırdı.

  Bununla da yetinmeyen Başkan Poyraz; yine kentin ana arteri Trabzon Bulvarı üzerindeki kaldırımlara ‘dik’ olacak şekilde raket reklâm panoları da diktirerek Kahramanmaraş’ı adeta açık hava reklâm cenneti haline getirdi.

  Tüm bu olup bitenlere yönelik tepkileri; “Efendim son billboard ihalesindeki şartnameye göre hareket ediliyor” teraneleri ile göğüslemeye çalışan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a kamuoyu adına uyarıda bulunarak diyoruz ki;

  YETER MUSTAFA POYRAZ YETER ARTIK!

  NASIL Kİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YANINA KONULAN BİLLBOARDLARI KALDIRTARAK YANLIŞTAN DÖNDÜ İSEN; ESKİ ADLİYE BİNASI ÖNÜ İLE VALİLİK YAN TARAFINDAKİ BİLLBOARDLARI VE DE TRABZON BULVARI ÜZERİNDEKİ DEV UCUBE LED EKRANI KALDIRTARAK DAHA UYGUN YERLERE KONULMASI TALİMATINI VERİRSEN YERİNDE BİR KARAR OLUR.

  YİNE AYNI ŞEKİLDE YAYALARA AİT KALDIRIMLARA KONULARAK YAYA GEÇİŞLERİNE ENGEL OLAN RAKET REKLÂM PANOLARININ DA DAHA UYGUN YERLERE KONULMASINI SAĞLARSAN BİR YANLIŞTAN DAHA DÖNMÜŞ OLURSUN.

  “BİLLBOARDÇILAR İHALEDE VERDİKLERİ YÜKSEK RAKAMA UYGUN GELİR ELDE EDEREK ZARAR ETMESİNLER” ŞEKLİNDEKİ HASSASİYETİNİ VATANDAŞ LEHİNDE KULLANSAN DAHA İYİ OLMAZ MI?

  NASIL Kİ MALUM PETROL İSTASYONU MESELESİNDE KAMUOYUNDAN GELEN TEPKİLER ÜZERİNE DOĞRUYU GÖRDÜ İSEN BURADA DA DOĞRUYU BULURSAN ÇOK YERİNDE OLUR. SENİN DOĞRULUĞUNU VE DÜRÜSTLÜĞÜNÜ SEVİYORUZ AMA YANLIŞLARI BİZLERE REVA GÖRME BE BAŞKAN....ÇÜNKÜ DOĞRU DAİMA TEKTİR...

  KARAOZAN DER Kİ;

  MÜLKÜN TEMELİNDE KALMIŞ ADALET
  ARAYIP DURUYOR ONU HEP MİLLET
  VAR DİYORLAR AMMA BİZ BULAMIYOK
  İLLET OLUYORUZ KARDAŞIM İLLET....


  SELAM VE SAYGILARIMIZLA...


  * * * * * * * * * * *


  İSLAM DİNİNDE ADALETİN EHEMMİYETİ..

  Adalet; düzenli ve dengeli davranma ve herkesin hakkını vermedir.

  Adalet; ifrat ve tefritten uzak olarak istikamet üzere bulunmaktır.

  Adalet; insaf ve hakkaniyettir; âlemin nizamı ve ahengidir. Bütün insanların hukuk karşısında eşit olmalarıdır.

  Adalet; en güzel bir meleke-i ruhiyedir. Bu melekeye haiz olan kimseler, aleme nizam, içtimai hayata ahenk getirmiş olurlar.

  Adalet en büyük bir fazileti ahlakiye, ulvi bir haslet, ferdi ve içtimai bir vazifedir.

  Adalet öyle bir nurdur ki, girdiği memleketleri ihya eder, onların maddi ve manevi terakkisine vesile olur.

  Adalet insanların istirahatına, saadet ve huzuruna sebep olur.

  YÜCE ALLAH ADALETLE HÜKMETMENİZİ EMREDER

  İslâm dininde âdil yönetici Allah’a inanır, yaptıklarından veya yapmakla mükellef olduklarından, öncelikle Allah’a karşı sorumlu olduğunun bilincindedir. Rabbi ile karşılaşacağına ve dünyada iken yaptıklarından sorguya çekileceğine iman eder, kötü akıbetten sakınır. Resulullah’ın:

  “Her biriniz birer çobansınız ve yönetiminizde bulunanlardan sorumlusunuz. İmam (devlet reisi) çobandır ve yönettiği kimselerden sorumludur. Erkek evinin çobanıdır ve eli altındakilerden sorumludur. Kadın, kocasının evinin çobanı (muhafızı)dır ve ondan sorumludur. Hizmetçi, efendisine ait malın çobanıdır ve ondan sorumludur. ” (Buhârî, Cuma, 44 Ahmed b. Hanbel, II, 108) sözünü aklından çıkarmaz.

  O halde Müslümanların, Allah’a imanı olmayan, kalbinde Allah korkusu duymayan bir kimseyi devlet başkanlığı gibi bir mevkiye getirmeleri emanete ihanet olur. Kur’an-ı Mübîn’de şöyle buyrulmaktadır:

  “Hiç şüphesiz ki Allah size, emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder.” (en-Nisa, 4/58) (www.kanal46.com)
  21610  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.