AJANS-46

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Faturayı millete kesen siyasetçi ve yazarlara dava açacaklarmış!

Kahramanmaraş Anadolu Yazarlar Birliği (AYB) ve bir grup avukat, seçimin faturasını millete keserek ağır ithamlarda bulunan siyasetçi ve yazarlara büyük tepki geldi. Manevi tazmina
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 27.07.2007 18:42 Tarihinde Eklendi.  Kategori : GÜNCEL.
  Faturayı millete kesen siyasetçi ve yazarlara dava açacaklarmış!

  Kahramanmaraş Anadolu Yazarlar Birliği (AYB) ve bir grup avukat, seçimin faturasını millete keserek ağır ithamlarda bulunan siyasetçi ve yazarlara büyük tepki geldi. Manevi tazminat davası açmaya hazırlanan birlik üyeleri, seçim neticelerini değerlendirirken halkı aşağılayan tavır içine girenlere gerekli cevabın verileceğini belirtti. AYB Başkanı Avukat Haki Demir; “Bu tür davranışlarda ve bu tür beyanatlarda bulunanlara karşı savcılıklara suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca tazminat davası da açacağız. Tüm Türkiye’de yaşayan halkımızı da tazminat davası açmak için sıraya girmesini istiyor ve bekliyoruz” diye konuştu. Ancak AKP il başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında gazetecilere haksız ve çirkin ithamlarda bulunan AKP'li milletvekili Avni Doğan'ın kınanmaması ise gözlerden kaçmadı. AYB'nin Doğan'ı da kınaması bekleniyor.

  Belediye karşısındaki yeni dernek binasında bugün saat 16.00'da düzenledikleri basın toplantısında hazırladıkları basın bildirisini okuyan Demir, şunları kaydetti: “22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerin neticelerine dair siyasetçilerin ve yazarların yaptıkları bazı değerlendirmeler, ülkemizdeki fikir ve siyaset piyasasının vahim ve patolojik bir safhaya geldiğini göstermektedir. Bazı köşe yazarları ve siyasetçiler seçim neticelerini değerlendirirken halkı, akılsız, garip mahlûk, mantıksız, ipotekli akıl, hain, satılmış, güruh, kişiliksiz, göbeğini kaşıyan adam gibi sıfatlarla tanımlamışlar, ülkeyi, halkı ve halkın davranışını ise, “çoğunluklar çoğunlukla atlar gibi davranır”, “tarikatların boyunduruğunda seçmen olmak”, “Türkiye sosyologların ve psikologların yakın takibe alması gereken bir klinik vaka haline geliyor”, “ben bütün dünyayı dolaştım ama bu kadar kişiliksiz halk görmedim”, “seçmenin kaçta kaçının aklı ipoteklidir”, “seçmenin kaçta kaçı gerçekte aklını kullanabilmektedir”, “bu işte mantıkla açıklanamayacak bir şey var demektir” türünden hezeyanlarla ruh ve düşünce dünyalarındaki karanlık dehlizleri izhar edenler halkın tanımlanamaz olan irfanına fersahlarca uzakta yaşamaktadırlar.”

  “ASLINDA KENDİ AKILLARININ HACMİNİ GÖSTERİYORLAR”

  “Akıl hacimlerinin ve düşünce ufuklarının halkı anlamakta aciz kaldığını fark etmeyecek kadar idrak zafiyetine sahip olan bu kişiler, kendi dar ufuklarına ve küçük akıllarına sığmayan halkın hangi kaynaklardan beslendiğini ve nasıl tavır geliştirdiğini kavrayamamaktadır. İnsan aklının almadığı bir hadiseye “akıl dışı” derken, aslında kendi aklının hacmini göstermektedir. Bu açıklamalardan da görülmüştür ki, ülkede yaşayan jakoben ve elitist bir azınlık halkın, hayatın ve dünyanın çok gerisinde kalmıştır. Tek tesellimiz, hayatın gerisinde kalanları hayatın yok sayacağıdır. Halkın nasıl davranması gerektiğini söyleme alışkanlığına sahip, hatta halkın yerine karar verme iktidarını kendilerinde vehmeden, halkın insani özellikleri bünyesinde taşıyan varlıklar toplamı olduğuna inandıklarına dair hiçbir tavır sergilemeyen, halk ile aralarındaki ilişkiyi amir (hâkim)-memur (tabi) şekline hapsetmeye çalışan, insanların zihin (düşünce) ve ruh (inanç) dünyalarına bile müdahale etme hakkını kendinde görecek kadar ilahlık taslayan, bulundukları pozisyonun ilelebet devam edeceği ve sahip oldukları yetki ve kudretin mutlak olduğu vehmine kapılan, kendi tabirleriyle “uzayda yaşayan” fakat dünyaya müdahale etmekten imtina etmeyen bu kişiler, ülkeyle ilgili hiçbir doğru teşhis yapamamış, milletin problemlerine hiçbir çözüm getirememiş, birkaç santimlik tefekkür derinliğine sahip olmayan, insan türüne dair hiçbir tezi bulunmayan, varlıkları fikir ve siyaset dünyasına hiçbir katkıda bulunmayan, yokluklarında ise fikir ve siyaset piyasasının hiçbir şey kaybetmeyeceği kişilerdir.”

  ‘İTHAMLARI MİLLETİN BİRER FERDİ OLARAK MUHATAP ALIYORUZ’

  “Bu ithamları milletin birer ferdi olarak muhatap alıyoruz. Muhatap almamızın sebebi bu kişileri ciddiye almak değildir. Zira bu kişilerin ciddiye alınmasını gerektirir herhangi bir fikre sahip olduklarını düşünmüyoruz. Ne var ki; genel ifadelerle milleti itham ve tahkir edenlerin karşısında her ferdin tek tek bu ithamları üzerine almamasından dolayı tahkirci ve iftiracı kişilerin cesaretinin arttığına ve hayat alanlarının genişlediğine şahit oluyoruz. Bu kişilerin hayat alanlarının genişlemesi, milletin hayat alanlarının daralması neticesini meydana getirmektedir. Bu durumun ne kadar vahim ve katlanılmaz olduğu izahtan varestedir.”

  “DARBE MEŞGALESİ SEÇİYORLAR”

  “Bu tür düşüncelerin doğrudan doğruya totaliter anlayışları ve otoriter yönetimleri beslediği ve hatta tahrik ettiği görülebilmektedir. Bu meyanda emekli bir generalin yabancı bir basın organına “Cumhurbaşkanını belirlemede durum raydan çıkarsa Türk Silahlı Kuvvetleri yeniden müdahale edebilir. Bunu nisan sonunda internette bildiri yayımlamaya oranla farklı bir şekilde yapabilir." şeklinde beyanatlar vermesi öfke kaynaklarını harekete geçirici bir kalkışmadır. Emekli subayların son yıllarda hobi olarak kendilerine darbe meşgalesini seçtikleri görülmektedir. Bu durum muvazzafken yapamadıkları ve iç dünyalarında özlem olarak kalan darbeyi emekli olduktan sonra yapma çabası olarak anlaşılabilecek bir psikolojik savrulmanın belirtisi midir? Bunlar gibi insanlarla mücadele etmeyi ve mücadeleyi kesintisiz sürdürmeyi, mensubu olduğumuz millete sadakat addederiz. Bu mücadelemizi, AKP’ye destek ve başka partilere zarar vermek şeklinde anlamak ve anlamlandırmak millete olan sadakat borcumuzu ödemek çabasındaki bizlere iftiradır. Bütün bunlardan sonra şunu ifade etmeyi ruh dünyamızın mecburiyetlerinden sayarız.”

  ‘İSLAM DİNİ TEMİNAT ALTINDADIR’

  “Seçim üzerinden milletin dindarlığına ve İslam’a hakaret etmek isteyenler bilmeli ki; bu ülkede Hz. Allah, Hz. Resulullah (SAV) ve onun tek dini olan İslam’ın masuniyeti ve muhafazası her mütedeyyin insanın canından daha derinlerdeki bir kaynak tarafından teminat altındadır. Özellikle de politik hesaplaşmalar veya iktidar kavgaları veya AKP’yi yıpratma veya savunma refleksleriyle İslam’ın tahkir edilmesi, malzeme olarak kullanılması veya irtica gibi tanımı dahi yapılmamış olan ucube mefhumlarla zapt altına alınmaya çalışılması, Müslümanların itikadi reflekslerini harekete geçirecek kadar mühim ve hassas davranışlardır. Tarafımızdan ilan olunur ki; Hz. Allah (CC) ve Hz. Resulullah (SAV) in Ulûhiyet ve Risalet dokunulmazlığı bizim hayatımızdan daha mühim daha öncelikli ve daha azizdir.”

  BİLDİRİYE DESTEK VEREN AVUKATLAR

  AV.AHMET KAHRAMAN
  AV.ÖZKAN KARA
  AV. SAİM DEMİRKOL
  AV. ENVER KANADIKIRIK
  AV.AHMET GÜNGÖR
  AV.MUSTAFA DEVECİ
  AV.SEDAT GÜNDÜZ
  AV.NESİBE ÖZDEMİR
  AV.MEHMET ÖZGÜR
  AV.SAMİ ŞEN
  AV. HARUN ELAGÖZ
  AV.SEVİLAY TÜFEKÇİ
  AV.MEHMET ÖZKAN
  AV.RIFAT BÜLBÜL
  AV.YUSUF BÜLBÜL
  AV.NUH KARASU
  AV.AHMET VEYSİ ÖZDEMİR
  AV.NECMİ KARA
  AV. VAHİT BAĞCI
  AV.FIRAT GÖRGEL
  AV.HASAN KUTLUCAN
  AV.NECMETTİN ŞEN
  AV.AHMET SAKA
  AV.AKİF PAKÖZ
  AV.CEVDET ÖZDEMİR
  AV.AHMET ÖZDEMİR
  AV.İSMAİL KAHVECİ
  AV.METİN DOĞAN
  AV.CELAL KARA
  AV.NECMETTİN BULUT
  AV.HAKİ DEMİR


  SÜLEYMAN ÇINGILI
  NURİ YILDIZ

  (ajans 46 - www.kanal46.tv)


  (YASAL VE MANEVİ UYARI: Bu sayfada yer alan haber ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Yeniden basılması, dağıtılması, gerçek veya elektronik ortamda kullanılması izne bağlıdır. Aksine davranış aynı zamanda emek hırsızlığıdır ve hakkımızı helal etmiyoruz.)




  10722  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın



  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz



  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.