AJANS-46

Bizi Takip Edin!

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ

İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...

Kahramanmaraş’taki kayınvalidesinin evine bayram tatilini geçirmek üzere gelen Manisa’nın Demirci ilçesinde görevli polis memuru Levent Sezer’in (37) yatakta ağzı
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 29.12.2007 12:13 Tarihinde Eklendi.  Kategori : YAŞAM.
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...
  İşte ders çıkartılacak ibretlik ifadeler...

  Kahramanmaraş’taki kayınvalidesinin evine bayram tatilini geçirmek üzere gelen Manisa’nın Demirci ilçesinde görevli polis memuru Levent Sezer’in (37) yatakta ağzı üstü uyurken ensesine tabanca ile bir el ateş edilerek öldürülmesi olayı ile ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında olay günü göz altına alınan polisin eşi Canan Sezer (27) kocasını öldürmek suçundan çıkartıldığı adliyede tutuklanmıştı.

  Emniyetteki ifadesinin ardından Kahramanmaraş Adliyesi’ne sevk edilen Canan Sezer, nöbetçi savcı tarafından tutuklama istemi ile 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Burada akşam geç saatlere kadar süren duruşmada Canan Sezer, olaydan 3 gün sonra gece yarısı ölmüş olarak bulunan genç aşığı 19 yaşındaki Medeni Akdeniz’in intihar ettiği tabancanın cinayetten sonra ortadan kaybolan eşine ait beylik silahı çıkması üzerine cinayeti itiraf etmek zorunda kaldı. 16 yıllık polisin eşi Sezer, ‘Tasarlayarak eşini öldürme’ suçundan tutuklandı.

  Canan Sezer; şunları anlattı: “Eşim sürekli arabasına ilgi gösteriyor beni ihmal ediyordu. Bu yaz tatilinde memlekete geldiğimde Medeni Akdeniz ile tanıştım. Eşimden ayrılıp onunla evlenecektim. Ama kocam boşanmayı kabul etmedi. İmam nikahı kıydırdığımız Medeni ise benim eşimle birlikte olmama tahammül edemiyor, benimle kendisini veya eşimi öldüreceğini söyleyerek evlenmemizi istiyordu. Medeni ile tanıştığımda çok büyük bir bunalım içerisindeydim. Aileden tepki, kocadan tepki ve herkesten bir aşağılanma içindeyken Medeni ile tanıştım. Bu yüzden onun eksik yanlarını hiç göremedim. Bir şeye başlamış oldum ve gururuma yediremedim. Dönüşü olmadı. Sonrasında ruhsal sorunları olduğunu ve yatarak tedavi gördüğünü öğrendim. Kendi can korkumdan eşimin canına mal oldum. Kendisi ile evlenmek için eşimi öldürmesi konusunda Medeni’ye bir telkinim, ikna, çaba ya da azmettirmem olmadı. Böyle olacağını yakıştıramamıştım, pişmanım.”

  10 YILLIK EVLİYDİ

  Cinayet sonrasında gözaltına alınan ve 3 gün boyunca polis sorgusunda cinayeti kabul etmeyen Canan Sezer, ifadesinde şunları kaydetti:

  “Eşim ile 10 yıldır evliydik ve 2 tane çocuğumuz vardı. Ekonomik zorluklar içerisindeydik. Tahminen 35-40 bin YTL borcu vardı. Evlenirken de borcu vardı. Evlenince önce İstanbul’a sonrasında Tunceli ve son olarak ta Manisa’ya tayin oldu. Araç alıp sürekli onların tamiratı ile uğraşırdı. Arabasına büyük ilgi göstererek beni ihmal ederdi. Eşim kıskanç birisi idi. Arkadaş ortamında güzelliğim ile övünür, eve geldiğimizde ise bana kötü muamelede bulunurdu. Bu nedenle tartışırdık. Beni memlekete gönderir bu süre içerisinde bana para vermezdi. Durum böyle olunca aileme de mahcup oluyordum. Maaşları nereye harcadığını sorduğumda ise bir şey söyleyememişti.”

  ‘ASMALARDA ÜZÜM YOSMALARDA GÖZÜM’

  “Demirci’ye döndüğümde odamda bana ait çamaşırların başkası tarafından giyilip kirli şekilde ortalığa atıldığını gördüm. Sorduğumda ise; (Asmalarda üzüm, yosmalarda gözüm, biraz daha büyürsem çapkınlıkta gözüm) şeklinde gülerek cevap verdi geçti. Başka bir şey söylemedi. Ben de başka bir kadın ile ilişkisi olduğunu bu şekilde anladım. Yoksa kendisi başka bir kadın ile ilişkisi olduğunu açıkça demedi.

  ‘BANA KARŞI İLGİSİZDİ’

  “Kardeşlerim ise sadece maddi sorunlarımızı biliyordu. Ayrıca eşim Eylül ayında memlekete geldiğinde bana karşı ilgisiz ve soğuk davranmıştı. Bana bir kere bile sarılmamıştı. Hatta ayrı yataklarda yattık. Ailem de bu durumun farkına varmıştı. Çoğu zaman memlekette benim ailemin yanında kalırdık. Boşanmak istediğimi aileme söylediğimde biraz daha düşünmemi tavsiye ettiler. Sonradan da vereceğim kararı destekleyeceklerini belirttiler.”

  ‘BOŞANMAYI KABUL ETMEDİ’

  “Eşime de durumu anlattığımda ise silahını çekerek; (Neydi ki hanımı boşanmak istedi diye kendime söyletmem) diyerek boşanmamızı kabul etmedi. Medeni Akdeniz ile Kahramanmaraş’ta bu yılın yaz tatilinde iznin bitmesine 15-20 gün kala tanıştık. Kendisi markette çalışıyordu. Rahatsızlığım nedeni ile tedavim devam ettiği için 175 YTL olan hastane masrafını eşimden istediğimde bana arabaya lastik alacağını söyleyerek göndermedi. Zaten evliliğimizin 6-7 yılı Kahramanmaraş’ta geçti. Her seferinde de bana para vermeden gönderdiği için ailem dahi (Yine mi sen geldin) şeklinde bana bakıyorlardı. Artık onlara da yük olur duruma gelmiştim. Hatta bana (Karı olsan yaptırırsın, sen ne biçim kadınsın) diye çıkışıyorlardı.”

  ‘MEDENİ İLE İMAM NİKAHI KIYMIŞTIK’

  “İşte bu psikolojik ortam içerisinde Medeni ile tanıştık. Yardımlarda bulunuyordu. Ben eşimden ayrılmayı çok istiyordum. Bu nedenle Medeni ile imam nikahı da kıymıştık. Annemin evinde ve Medeni’nin ayarladığı başka evlerde kendisi ile beraber oldum. Medeni bekardı ben de onunla evlenmeyi düşünüyordum. 2 çocuğum ile beni kabul etmeye razıydı.”

  ‘ARABAYLA BİRLİKTE UÇUP GİDECEK’

  “Eşim sürekli arabasına ilgi gösterdiği ve beni ihmal ettiği için Medeni’ye bir keresinde; (Bunun arabasına bomba koyacaksın ve araba ile birlikte uçup gidecek) diye söylediğimde o da bana (O şekilde olmaz ben hallederim) dedi. Şaka amaçla telefonla bu konuyu görüşmüştük. Bana açıkça öldürebileceğini söylemedi. İlk evlenme teklifi Medeni’den gelmişti. Medeni, hemen boşanmamızı istiyordu. Ben de eşim kabul etmediği ve Medeni’nin askerliği olduğu için zaman istedim.”

  ‘BENİ KISKANIYORDU’

  “Kurban bayramından önce geldiğimde bir kez annemin evinde bir kez de ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere iki kez Medeni ile görüştük. Görüştüğümüzü bilen sadece ağabeyimin eşi Şeyma vardı. Annem veya bir başka yakınım bilmiyordu. Görüşmelerimizde Medeni, bana ya kendisi ile beni öldüreceğini veya eşimi öldüreceğini söyledi. Ben yine kendisinden zaman istedim. Ben boşanmak için zaman istedim, öldürmek için zaman istemedim. Ancak eşimin de memlekete gelmesinden sonra Medeni hırçınlaştı. Bu görüşmelerimizde Medeni’nin ciddi olduğunu ve eşimi öldürmeyi kafasına koyduğunu anladım.”

  ‘LASTİK PATLADI BAHANESİ’

  “Bir defasında arabanın lastiğini patlatacağını, (Lastik patladı) diye eşimi dışarı çıkartmamı isteyerek (Ben hallederim) dedi. Ama açıkça eşimi öldüreceğini söylemedi. İma etmiş oluyordu. Ben direk olarak bu durumu yakıştıramadığım için öldürecek gibi algılamak istemiyordum. Bana kötü davranan eşim ile öldürme tehdidinde bulunan ve kendisine yakınlık ta duyduğum Medeni arasında kalmıştım. (Lastik patlamış) diyerek eşimi dışarı çıkarttım. Hatta eşimin yanında bir hayli süre kalmama rağmen baktım kimse yok. Ben de tekrar içeriye girdim. Eşim de lastikle uğraştıktan sonra içeriye geldi. Medeni ise daha sonra bana (Lanet olsun, olmadı. Orada başka birisi vardı) diye mesaj attı.”

  ‘EVDE HALLEDECEĞİM’

  “Eşimin öldürüldüğü günden bir gün önce Medeni bana (Sizin evde hiç kimse yok, sen Şeyma’yı al başka bir yere geç, ev boş olsun, ben orada halledeceğim) diye söyledi. Burada da açıkça öldüreceğini söylemedi. Ancak benden eşimin silahını bulabileceği bir yere bırakmamı istedi. Ben de silahları girişte kiler gibi kullanılan yere bıraktım. Bunu da kendisine söyledim. Çocukları da alarak ağabeyimin eşi Şeyma ile diğer kardeşimin eşi Refika’nın evine geçtik. Medeni kendisine ait başka bir silahı olduğunu ancak arızalı olduğunu söylemişti. Olay günü ben de silahları kilere bıraktım. Eşimin öleceğini ben düşünmemiştim. İnsan can korkusu ile mi yapıyor bilemiyorum. Medeni’nin psikolojisi bozuktu zaten sürekli ilaç kullanıyordu. Ben rahatsız olduğunu ilk önceleri bilmiyordum, bir defa hata yapmıştım ancak kendisinden ayrılamadım.”

  ‘O İŞ TAMAM DEDİ’

  “Gittiğimiz evde lavaboya geçerek Medeni’yi aradım. Bana markette olduğunu belirterek; (O iş tamam) dedi. Ben de (Ne iş) dediğim de (O iş tamam) diye tekrar söyledi. Ciddi olup-olmadığını sorduğumda ise ciddi olduğunu söyledi.

  Bana da içeriye girerken ellediği kapının kolunun silmemi ve evdeki eşyaları hırsızlık süsü vermek amacı ile dağıtmamı ve değerli eşyaları da getirmemi istedi. Çocukları bırakarak eve yalnız gittim ve dediklerini yaptım. Evden çıkarak Medeni’nin yanına gittim. Evdeki silahları kendisi alıp götürmüştü ben de mermileri verdim. Tekrar eve gelerek eşime baktım. Kımıldamadan yatıyordu. Yorganda kurşun deliği ile kan vardı. Seslendiğimde herhangi bir cevap vermiyordu. Daha sonra ağabeyim Selçuk’u arayarak eve hırsız girdiğini Levent’in de vurulduğunu söyledim. O an şokta olduğum için atış artığının bana nasıl bulaştığını bilmiyorum.”

  ‘HATA HATAYI DOĞURDU, PİŞMANIM’

  “Keşke aileme bana sahip çıksaydı. Ailem ise boşanmama razı olmuyordu. Boşanıp gelirsem hiç yoksa birisi bana sahip çıkabilir diye Medeni ile tanıştım. Hata hatayı doğurdu. Kendisi ile evlenmek için eşimi öldürmesi konusunda Medeni’ye bir telkinim, ikna, çaba ya da azmettirmem olmadı. Böyle olacağını yakıştıramamıştım, pişmanım. Kendi canımın korkusu, başka bir insanın canına mal oldu. Bu nedenle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmamı talep ediyorum.”

  2 ERKEĞİ MEZARA KENDİSİ İSE CEZAEVİNE GİTTİ

  Tutuksuz yargılanma taleplerini red eden mahkeme, Canan Sezer’in ‘Tasarlayarak eşini öldürme’ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Eşi ve sevgilisi toprağa verilen Canan Sezer daha sonra cezaevine götürülerek teslim edildi. (Kaynak: Ajanslar, siteler ve gazeteler)  7201  kez okundu.

  Benzer Haberler


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.