AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...

Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı (VDB) ile Kahramanmaraş sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KASİAD) ortaklaşa düzenlediği “ Vergi Rekortmenleri Ödül töreninde “
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 03.03.2011 09:42 Tarihinde Eklendi.  Kategori : EKONOMİ.
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  A. KAMİL ŞİRİKÇİ
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  BÜLENT KOÇAK
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  N. PAKDİL - H. ÖKSÜZ
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  VALİ KOCATEPE
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  M. POYRAZ - A. KANBUR
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  H. İ. GÜMÜŞER - B. KOÇAK
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  KARAKÜÇÜK - A. ŞİRİKÇİ
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...
  Kahramanmaraş vergi rekortmenleri ödüllerini aldı...

  Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı (VDB) ile Kahramanmaraş sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KASİAD) ortaklaşa düzenlediği “ Vergi Rekortmenleri Ödül töreninde “ 2010 yılı rekortmenleri ödüllerini törenle aldılar.

  Havaalanı kavşağındaki Mado Sarayında geçen cumartei sabah kahvaltısında sivil toplum kuruluşları başkanları ve Sanayici ve iş adamları ile bir araya gelen Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, TBMM Başkan vekili Nevzat Pakdil, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz keyifli bir kahvaltı yaptılar.

  Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak ve KASİAD'ın yeni Başkanı Ahmet Kamil Şirikci, misafirlerini yardımcıları ile Mado Sarayı girişinde karşıladılar.

  Vali Şükrü Kocatepe, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz , yerini alması ile kahvaltıya geçildi.

  KASİAD'IN YENİ BAŞKANI ŞİRİKÇİ, İLK SINAVINDAN GEÇER NOT ALDI...

  Açılış konuşmasını yapan KASİAD Başkanı Ahmet Kamil Şirikci, “ Kahramanmaraş Sanayici ve İş adamları olarak biz yolumuza koşarak devam ediyoruz vergimizi zamanında vererek ülkemize kaynak sağlayama çalışıyoruz.” dedi.

  Ahmet Kamil Şirikci konuşmasında şunları kaydetti: "Vergi haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Geçen sene ilki düzenlenen ve yine aynı coşku ve yoğunluktaki katılımla gerçekleştirilen bu geleneksel buluşmanın aktörü olan Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Sayın Bülent Koçak beyefendinin nezdinde tüm kurum çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum.

  Bu ve buna benzer birlikteliklerin taşıdığı misyon ve oluşturduğu sinerjinin fevkalade önem arz ettiğini belirtmek isterim. değerli konuklar,

  Maliye Bakanlığımızın bu yıla özgü hazırlamış olduğu afişlerde kullanılan bir slogana vurgu yapmak istiyorum.

  “ türkiye bilgi, sevgi ve vergi ile kalkınıyor ” hakikaten de öyle. Bu gün ülkemiz, bölgesinde küresel bir güç haline gelmekte ise ve uluslar arası ilişkiler açısından son derece saygın bir konuma ulaşmakta ise bu yükselişteki ana faktörler;

  - Bilgiye verilen değer,

  - Ülkemizin dört bir yanına ulaşan sevgi ortamı,

  - Ve elbette üretim ve verimlilik ile artan milli gelir

  temel unsurlar olmuştur.

  Biz iş insanları, ne mutlu ki, ürettiğimiz katma değerlerin neticesinde ödediğimiz vergilerle bu yükselişte üzerimize düşeni yapmanın haklı kıvancı içerisindeyiz. Ülkemizde yatırım ortamının iyileşmesi, ekonomideki makro politikaların başarılı olmasıyla reel sektör, istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamıştır.Ümit ediyorum ki bundan sonrada rotamız kararlılıkla tam yol ileri olacaktır. Bu paralelde istikrardan ödün vermeden vizyonumuzu, bölgesel liderlikten, küresel liderliğe taşımış olacağız. İşte tamda bu noktada üretime dayalı ekonomi ile sağlanan vergi gelirleri de en büyük katalizörümüz olacaktır. Biz kahramanmaraşlı sanayici ve iş adamları olarak her zaman olduğu gibi bundan sonrada bıkmadan, usanmadan, gecemizi gündüzümüze katarak,

  - Daha fazla katma değer üretmek adına,

  - Daha fazla istihdam adına,

  - Ülkemizin daha fazla refahı adına,

  Önümüze çıkan olumsuzlukları kendi içimizde olumlayarak,

  - Bayrağı yukarı

  - Daha yukarı

  - En yukarı

  Taşıyacağımızdan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmamalıdır. Değerli misafirlerimiz;

  İşte tamda bu noktada bu kahramanca mücadelede ipi en önde göğüsleyen kurumlar ve gelir vergisi şampiyonlarını, Temsilcisi olduğum kahramanmaraş sanayici ve iş adamları derneği adına tebrik ve takdir ediyor, bu üretim ve istihdam yarışına katılarak elini taşın altına koyan, büyük küçük, tüm iş insanlarını saygıyla selamlıyorum. Yeni bir yılda buluşmak ümidi ile saygılar sunarım."

  VDB BÜLENT KOÇAK TA BİR KONUŞMA YAPTI...

  Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak da yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

  “ Verginin anlam ve öneminin hatırlatılması, vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve vergi bilincinin artırılması amacıyla her yıl düzenlenen Vergi Haftası etkinliklerinin 22 incisi bu yıl 21-27 Şubat tarihleri arasında tüm yurdumuza katılmaktadır. Biz ve bugün gayeyle buradayız. Katılımlarınızı görmek bizleri fazlayla memnun etmektedir. Katılımınızı dosyasıyla müteşekkiriz.

  2010 yılı hem mükelleflerimiz hem de Gelir idarisi ve Vergi dairesi Bakanlığımız açısından oldukça iyi bir yıldı. Sadece bakanlığımız kayıtları değil ekonomik göstergelerden hangisine bakasınız genel anlamıyla ülke ekonomisinin başarılı bir yıl geçirdiğimizi göstermektedir. İlimiz ihracat rakamları, iş adamlarımızın yeni yatırım planları, ülkenim istihdam rakamları ve işsizlik oranındaki azalışlar ülkenin genel ihracat performansı, bütçe rakamları, enflasyon rakamları. Bu alanların hangisine bakarsanız bakın bir çocuğunda ülkenin geçmiş tarihinde yaşayan en iyi rakamlar geçilmiş bir kısmın ise tüm dünya yaşadığı ekonomik kiriz önce rakamları yakalamış yada geçmiş durumdayız.Tüm bunlarda sizlerin imzası var,ve her şey dolaysıyla bu konulardaki gurur da sizlere ait.

  Ama biliyoruz ki yapılması gereken bir çok işimiz var ve her şey arzulanan seviyesinde değil fakat her alanda arzulananı yakalayabileceğimiz konusundaki en büyük ihtiyacımız da yine sizlerle ve sizlerin enerjisi, arzusu ve inancıdır. Bu ihtiyacımızı kaybetmeyeceğinize de inanıyoruz.

  Vergi vermek sadece kazanılan değerlerin bir kısmını Devlet Hazinesi ödemek değildir.

  Ülkenin en ücra köşesindeki yetime uzanan devlet elinde, okula gitmek isteyen ancak bu imkanı bulamayan çocuklar için ayaklarına kadar giydirilerek verilen eğitim hizmetlerinde, sağlık sorunu yaşayan bir kişinin tedavisine ve bu tedavi ile gülen her yüzde ve bu hizmeti sunmanın keyfi yaşayan sağlık görevlisinin hissettiği huzurun her anında sizin katkınız var.

  Kamuoyunda yoğun bir şekilde yer alan ve bir çok mükellefinizi yakinen takip ettiği bazı olacaklardan yeniden yapılandırılmasına dair 6111 sayılı Kanun Sayın cumhurbaşkanımız tarafından onaylanmış olup Resmi gazete’de yayımı beklenmektedir. Bu yasa geçmiş yasalardan farklı olarak anaparan üzerinden hangisi bir indirim yapmaksızın ödeme konusunda zorluk çeken mükelleflerin ceza ve zamların azaltmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda bir af yasası kesinlikle değildir.. Nitekim yakından incelendiğinde görülecektir ki anapara enflasyon oranında güncellenmektedir. Dolayısıyla her yapılandırma ya da af yasasında gündeme gelen ve vergisini sizler gibi zamanında ödeyen mükelleflerin kimi itirazlarına sebebiyet vermeyecek şekilde ve hassasiyetlerinizi dikkate alarak yasalaşmaktadır. Bununla birlikte büyük yada küçük yada düzenli ödeyen ve ödemeyen mükellef ayrımı yapmaksızın tüm mükelleflere stok ve matrah düzeltimi suretiyle kayıtlarını gözden geçirme imkanı sunmakta ve bu imkanı tercih eden mükelleflere vergi öncelemesine uğramama garantisi verilmektedir. Bu yasayla ilgili bilgilendirme çalışmalarımızın planları hazırlanmaktadır. Ve mükelleflerimize yasasını kendilerine tanıdığı imkanlar anlatmak için her türlü gayreti göstereceğiz..

  Bugünün anlamına anlam katan değerli mekelleflerimiz ve vergi rekortmenlerimiz sizleri beyan dönemlerini hemen akabinde , geçmiş yıllarda olduğu gibi iş yerlerinizde ziyaret ederek plaketlerinizi ve teşekkürlerimizi takdim etmiştik. Bu yıl siz değerli rekortmenlerimize vergi haftası sebebiyle bir kez daha maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığımızın isimlerinize özel hediye paketleri ve Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı olarak yaptırdığımız hediye ile bir kez daha teşekkürlerimizi ifade etmek istedik . Bu organizasyonu birlikte yapmayı teklif eden değerli KASİAD yönetimine ve üyelerine Sayın Başkan Ahmet Kamil Şirikci beyefendi nezdinde minnetarlığımı ifade ediyorum, Organisasyonu tüm detayları yakinen ilgilenen KASİAD Genel Sekreteri Ahmet Görgülü teşekkür ediyorum."

  VALİ KOICATEPE REKORTMENLERİ TEBRİK ETTİ...

  Ödüller verilirken bire kısa konuşma yapan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ise, "İstihdam sağlayarak ülkemiz kalkınmasına katkıda bulunan , Türkiye de en çok vergi veren ve vergisini zamanında yatıran Kahramanmaraş Sanayicisine teşekkür ediyorum” dedi.

  Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da,” Kahramanmaraş ekonomisi her geçen gün güçlenmekte.. bugün bir milyar dolar ihracat hedefleyen Kahramanmaraş Cumuhiretimizin 100 yılında 2023 de ise 5 Milyar dolar ihracat hedefi var ki bu hayal değil belki bir iki yıl sonra bu rakamlara ulaşacağız" diye konuştu.

  KATSO'nun yeni Başkanı Kemal Karaküçük ise; "Ekonomik krizde yatırım yapan Kahramanmaraş koşar adım yoluna devam ediyor, Kahramanmaraşlı genç kuşak sanayicilerimiz sanayide çeşitlilik yaparak yatırım sektörüne devam ediyor. Daha çok yatırım yaparak daha çok vergi vereceğiz , bugün burada vergi rekortmeni olarak ödül alacak arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi

  REKORTMENLER DE DUYGULARINI ŞÖYLE DİLE GETİRDİ:

  KİPAŞ Yönetim kurulu başkanı Hanefi Öksüz: "Yatırım yaparak daha çok kişi iş vermek için çalışıyoruz, kazandığımız para ile devletimize vergi vermek ve daha çok vermek bizleri mutlu ediyor, yeni yatırımlarımzala inşallah daha çok vergi vermeye çalışacağız."

  MADO yönetim kurulu başkan yardımcısı Atilla Kambur: "Bu ödülü Annem, Kardeşlerim, ortaklarımız, çalışanlarımız adına alıyorum, onlar çalıştı , ürettiler hep beraber vergi rekortmeni olduk bu ödül çalışanlarımızla beraber tüm ailemin ödülü , teşekkür ediyorum."

  Defterdar Osman Koçaş, KATSO eski başkanı Mehmet Balduk ile işadamları ve diğer seçkin davetlilerin de katıldığı ödül törenine gelenlere teşekkür eden KASİAD Başkanı Ahmet Kamil Şirikci, “Mütavzi ödül törenimize katılanlara teşekkür ediyorum, seneye inşallah daha iyi , daha çok vergi vererek yapacağımız törende sizleri sağlık mutluluk içinde görmek istiyorum” diyerek ödül törenini kapattı. Törenin sunumunu ise sevilen isim; KASİAD Genel Sekreteri Ahmet Görgülü yaptı. (www.kanal46.com)


  12086  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.