PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
DULKADİROĞLU BELEDİYESİ

Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!

Kahramanmaraş’ı beyaz perdeye taşımak yolunda önemli bir adım bugün atıldı...Kamu Çalışanları Hak Sendikası (HAK-SEN) ile Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Dvideo

fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 09.05.2009 19:31 Tarihinde Eklendi.  Kategori : MAGAZİN.
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  DOKTOR GÖKHAN GÖKŞEN
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!
  VALİ M. NİYAZİ TANILIR
  Kahramanmaraş'ta sinema filmi çekilecek!

  Kahramanmaraş’ı beyaz perdeye taşımak yolunda önemli bir adım bugün atıldı...Kamu Çalışanları Hak Sendikası (HAK-SEN) ile Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSAD) işbirliği sonucunda gerçekleştirilen sinema gösterimi ve paneli 9 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00 ila 16.00 arasında ARSAN Center Sinema Salonu’nda yapıldı.

  Panelin organizasyon komitesi başkanlığını ve panelin moderatörlüğünü üstlenen HAK-SEN il Başkanı ve KAFSAD Sinema bölümü sorumlusu Dr Gökhan Gökşen; Ahmet Okur, Mehmet Ülker, Ahmet Yurtkul, Uğur Akça ve Ekrem Ak gibi Türk Sinemasının tanınmış isimlerinin katıldığı panelin, Kahramanmaraş’ın tanıtımı adına önemini vurgulayarak hedeflerinin, çekimleri Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek uzun metrajlı bir sinema filmine zemin hazırlamak olduğunu belirtti. Gökhan; “Bu güzide isimleri Kahramanmaraş’ta ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” dedi.

  Panelde konuşan Kahramanmaraşlı başarılı yönetmen 39 yaşındaki Ahmet Okur ise, yaklaşık bir yıl sürecek bir ön hazırlık çalışmasının ardından memleketi Kahramanmaraş’ta bir sinema filmi çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

  Etkinlikte ilk olarak; Osmanlı İmparatorluğunun kaybettiği topraklarda kalan Müslüman-Türk halka yapılan zulümler ve bunlardan kurtulmak amacıyla son 200 yıldır Balkanlardan Türkiye’ye yapılan göçlerin ve bu göçler sırasında yaşanan katliamların anlatıldığı “Sürgün ve Ölüm - Bir göç hikayesi” adlı belgesel sinema filminin gösterimi yapıldı.

  İkinci bölümde ise konuk yönetmenlerle sinema üzerine söyleşi gerçekleştirildi. Kısa konuşmaların ardından panelistler davetlilerden gelen soruları cevaplandırdı.

  Etkinliği; Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Kahramanmaraş Belediye Başkan Vekili Cevdet Kabakçı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Nurettin Demircioğlu, Belediye Başkan Danışmanı Zeynep Arıkan, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Hacı Datlı gibi protokol mensuplarının yanısıra salonu dolduran çok sayıdaki basın mensubu ve sinemasever de büyük bir ilgi ile takip etti. Panelin sonunda ise Vali Tanılır tarafından sinemacılara birer teşekkür belgesi verildi.

  Panelistler:

  AHMET OKUR : YÖNETMEN “Son Kale Çanakkale”, “Doğu Türkistan”, Karagöz Belgeseli”, “Buram Buram Anadolu”, “Nazım Hikmet”, “ Sürgün ve Ölüm” gibi bir çok belgesel filmin yönetmenliğini yaptı.

  MEHMET ÜLKER : GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ “Cumhuriyet-Kurtuluş” sinema filmi, “ Deliyürek dizisi ve Deliyürek sinema filmi” “ Kurtlar Vadisi”, “Ekmek teknesi”, “ Acı Hayat”, gibi bir çok dizi ve filmlerde görev aldı. “Sürgün ve Ölüm” belgeselinde Görüntü yönetmeni olarak çalıştı.

  AHMET YURTKUL : YARDIMCI YÖNETMEN “ 120 FİLMİ”, “O.Çocukları”, “ Deli deli Olma” gibi birçok sinema filminde; “ Hatırla Sevgili”, “ Kırık Kanatlar” gibi birçok dizi de görev aldı. “Sürgün ve Ölüm “ Belgeselinde yardımcı yönetmen olarak çalıştı.

  UĞUR AKÇA : YARDIMCI YÖNETMEN “ Vali”, “ Deli deli olma”, “ Sözün bittiği yer” gibi sinema filmleri, “ Pars Narko terör”, “ Kelebek çıkmazı”, “ Hırçın Menekşe” gibi bir çok dizi de görev aldı. Kendi hazırladığı kısa filmler ve belgesellerle çeşitli ödüller aldı. “Sürgün ve Ölüm” belgeselinde yardımcı yönetmen olarak çalıştı.

  EKREM AK : GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ-SÜPERVİZÖR “ Kale İçi”, “Bir Demet tiyatro”, “Son Kale Çanakkale” gibi bir çok dizi ve belgeselde görüntü Yönetmeni ve süpervizör olarak görev aldı. “ Sürgün ve Ölüm” belgeselinin görüntü yönetmenliğini yaptı. (www.kanal46.com)


  HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLA
  18986  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  14.05.2009 00:12
  TEPRİKLER SEN ÇOK GÖZE BATIYON
  Sayın gökhan gökşen kalife ve kalitenin adresi haline gelmiş maraş için gece ve gündüzünü bir birine katan insan olarak yapmış oldugun bütün güzellikleri teprik ediyorum., Önünü kesmek isteyenler olacaktır tabiki kıskananlar olacaktır tabiki bırak olsun o olmazsa kötü olmazsa iyinin degeri anlaşılmaz TAYİNİNDE hayırlı ugurlu olsun tabi bu sağlık müdürüdür canı nere isterse alır sen zaten çok göze batmaya başladın sen çok çalışıyorsun biz çalışanı sevmek sen git hele bakarız ordanda başka biryere ordanda başka yere pes diyene kadar ya pes diyeceksin isine gidip geleceksin sagı solu karıştırmayıcın millet için maraş için bir şey yapmayıcın o zaman olur yoksa öyle dogruları konuşup maraş için millet için bir şeyler y
  11.05.2009 21:53
  Dr. Gökşen kalite bir dost
  Sayın Dr. Gökan GÖKŞEN son yıllarda tanıdığım kaiteli bir dost. O Kahramanmaraş için cansiperhane çalışan biridir. VİP bir şahsiyettir. onun tayin edilmesi belki hayrına olmuştur. O sosyalitesi ile rehber bir arkadaş, yaptığı işi laf olsun diye yapmaz, hala gözü eğitimdedir. Geçen donem AB projeleri üzerine birlikte eğitim aldık. Belliki Dr. luk ünvanının arkasında bu yeter demiyor. Sendikacılık, AB projeleri, Şimdide Maraş filmi çekilmesi için olağanüstü gayret sarf ediyor. Bir Doktorun yaşamında acilde mesai yapmak, son derece zor ve yorgunluk unsurudur. Eğer Sağlık ocağı tayini kendisi için hayırlı olur da, bu değerli arkadaşımız K.Maraş için rüyasını gerçekleştirir. Teşekkürler Dr. GÖKŞEN çalışmalarınızın
  11.05.2009 09:21
  Dr. Gökhan Gökşen
  Memleket için yapılmış bir organizasyon.Teşekkürler Gökhan Gökşen.Fakat şimdi yorumlardan okuduğum,tain olduğunuza dair haber beni hiç şaşırtmadı.MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR.Ne memleket beee....Bu ne bahtsızlık.Memleket için çalış çıkarın olmadan..ondan sonrada"Ben yapmadım O da yapmasın"diyen beceriksiz zihniyetlerin ZULMÜNE maruz kal.İNSANLARIN ONURUYLA OYNAMAK YADA ONUR DUYULAN İNSANLARLA OYNAMAK bu kadar ucuz,bu kadar beleş olmamalı.Eminim ki bu tür olaylar Dr. Gökşen gibi insanların değerlerini katlayacak.Böyle bir SÜRGÜNE müsade eden zihniyetlerinde değerini hak ettikleri YERE getirecektir.Bir İFTİRAya uğrayan,birde EKMEĞİYLE oynanan insanların SAVUNUCUSU ALLAH'TIR.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN SAYIN DR. GÖKHAN GÖKŞEN..Sizi iz
  10.05.2009 15:51
  Tebrik ve Hüzün...
  Öncelikle bu güzel organizasyonundan dolayı Dr.Gökhan bey'e tebrik ve teşekkürlerimi sunarım.Ne yazıkki bu yazıyı yazarken Gökhan beyin tain olduğuna dair de bir yorum okudum ve üzüldüm.İşte ilimizdeki siyasilerin arkasında durdukları zihniyetlerin eseri bu olmalı.Çalışan bir şeyler üretmeye çalışan insanların önünün kesilmesi bu olsa gerek.Kimsenin hesap sormadığı bu kurum yöneticilerinin astığı astık kestiği kestik havsındaki idareleri bu olsa gerek.Resmen kurumlarında korku İmparatorluğu kurmuşlar.Ne diyeyim sayın vekillerimizin şehrimiz adına yaptığı güzel çalışmalardan bir örnek te bu olsa gerek.Bu vesile ile de sayın vekillerimizi de tebrik ediyor Korku İmparatorluğunu kurdukları için kendilerine başarılar diliyorum.
  09.05.2009 19:39
  Dr. Gökşen'e....
  Öncelikle bu başarılı etkinlik için sizi ve emeği geçenleri kutluyorumz Bu mutlu haberin yanında birde üzücü bir haber aldık. Yenişehir Devlet Hastanesi acil servis sorumlusu görevinizden m. pakdil sağlık ocağına atandığınızı da üzülürek öğrendik. Hayır ve şer Allah'tandandır. Zalimin zulmü varsa mazlumun Allah'ı vardır. Herşeyin başı sabır....Gün gelir belki siz ve sizin gibilerin sürgününü de beyazperdeye aktarırlar. Kim bilir.....gün doğmadan neler doğar sevgili doktor......selam ve saygılarımla.....
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.