AJANS-46

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE

Kahramanmaraş'taki 'Flaş ve vizyon' isim kim?

12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan genel seçimler için günler hızla ilerlemeye devam ediyor. Daha önceki yazı ve haberlerimizde de ifade ettiğimiz gibi; geçen seçimlere
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 09.02.2011 11:54 Tarihinde Eklendi.  Kategori : Yazarlar.
  Mustafa Şirin
  Mustafa Şirin Tüm Yazıları
  Kahramanmaraş'taki 'Flaş ve vizyon' isim kim?
  MEHMET BALDUK
  Kahramanmaraş'taki 'Flaş ve vizyon' isim kim?
  Kahramanmaraş'taki 'Flaş ve vizyon' isim kim?
  A. KADİR KURTUL

  12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan genel seçimler için günler hızla ilerlemeye devam ediyor.

  Daha önceki yazı ve haberlerimizde de ifade ettiğimiz gibi; geçen seçimlere nazaran bu seçimler öncesinde aday adayı kısırlığı yaşanıyor.

  MHP ve CHP’deki aday adayları birer birer parti binasında veya başka yerlerde yaptıkları basın toplantıları ile vitrine çıkarken, her ne hikmetse iktidar partisinde şu ana kadar merkezden bir isim çıkıp ta resmen ‘Ben aday adayıyım’ demedi.

  Hâlbuki Merkezin aksine başta Elbistan ve Afşin olmak üzere birçok ilçemizde çok sayıda aday adayının varlığını duyuyoruz.

  Aslen Pazarcıklı ‘Kadrolu aday’ Dt. Sıtkı Güvenç’in yanı sıra il yönetim kurulu üyeliğinden 15 Ocak’ta ‘milletvekili aday adayı’ olacakları gerekçesi ile istifa eden Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, İsmail Kahveci ve yine kadrolu aday adaylarımızdan Mahir Tufan’ın isimleri ‘AK Parti muhtemel aday adayları’ arasında yer alıyor.

  Bunların yanında; Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a yakınlığı ile bilinen Op. Dr. M. Nedim Şerefoğlu’nun da aday adayı olması bekleniyor.

  Yine bir doktor olan idealist Gökhan Gökşen ile Ali Cilve’nin kızı AK Partili Belediye Meclis üyesi Mimar Nihan Büyükdereli’nin de isimleri ‘muhtemel genç aday adayları’ olarak kulislerde konuşuluyor.

  KAŞARLILARI ARTIK BU MEMLEKETTE ADAY ADAYI OLARAK GÖRMEK İSTEMİYORUZ!

  Bir de il dışından gelecek bürokrat aday adaylarından bahsediliyor ama kent halkı şu aşamada her ne kadar Maraşlı olsalar da burası ile pek ilgisi bulunmayan ya da buraları seçimden seçime hatırlayan ‘ithal adaylara’ pek te sıcak bakmıyor.

  Hele bunların içerisinde bir tane ‘kaşarlı’ bir isim var ki; başta basın olmak üzere birçok kesim tepki göstermek için her zamanki gibi ‘aday adaylığını’ açıklamasını bekliyor. Elbette bizler de… Bakalım artık insanları bu kez de kolaylıkla kullanabilecek mi? Ya da yine kullandığını mı zannedecek? Mevcut koltuğu korumak için bu kadar da olmaz be kardeşim. İşinize gücünüze bakın, size ayıracak vaktimiz yok artık.

  KAFASINI ‘KÜLLÜK’ TUTANLAR ARTIK ÇIKARSIN…

  AK Parti cephesinde şu günlerde aday adayı kısırlığı yaşanmasına etken olarak mevcut il başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın aylar öncesindeki adaylık beklentilerini gerekçe gösterebiliriz.

  Başkan Poyraz, Kahramanmaraş Kent Konseyi (KKK) Başkanı Zeynep Arıkan’ın ifadesine göre Şubat ayı içerisinde büyükşehir olacağımız için şimdilik adaylık hevesini ‘rafa’ kaldırırken, il başkanı Erkoç ta ‘Başbakan’dan icazet çıkmayınca’ göreve devam kararı aldı.

  Her iki isim de adaylık cephesinden şimdilik ‘bertaraf’ olduğuna göre; kenarda köşede ‘tus’ bekleyenlerin önümüzdeki günlerde Maraş tabiri ile ‘küllük’ tuttukları kafalarını göstermelerini bekliyoruz.

  PEKİ, KAHRAMANMARAŞ’TA BU TARİFE UYAN KİM OLABİLİR?

  Bu seçimde yüzde 50’yi geçmek isteyen AK Parti Genel Merkezi, ‘81 İl’e 81 vizyon isim’ projesi ile yörelerinde ‘flaş ve vizyon’ olanları aday gösterme kararı aldı.

  Kanal 46’nın anketine göre toplumun yüzde 63’ü mevcut milletvekillerinden memnunsuzluklarını dile getirdikleri için hâlihazırdakilerden olmuyor.

  Kim olabilir bu isim?

  Devlet eski Bakanı ve eski ANAP’lı Ali Doğan olabilir mi?

  Son açıklamasında ‘siyaseti yeniden düşünebilirim’ diyen Doğan’ı istemeyenler, isteyenlerden çok görünüyor.

  İnsanlar siyasette ‘yeni’ yüzler görmek istiyor.

  Peki, kim olabilir bu isim?

  Kentin saygın ve sevilen işadamı A. Kadir Kurtul olabilir mi?

  Olabilir ama kendisini şu anda işe verdiği için bütün telkin ve baskılara rağmen siyaseti pek düşünmüyor.

  Hem de o bize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında lazım.

  Yine her ne kadar kendisi pek sıcak bakmasa da Mehmet Balduk sonrasındaki KATSO Başkanı mutlaka ve mutlaka A. Kadir Kurtul olmalıdır. Nasıl olsa KASİAD Başkanlığını da gençlere bıraktı zaten…

  O ZAMAN KİM OLABİLİR ARANAN İSİM?

  Yaşımız kadar gazeteciliği olan Karaozan Eshabil Karademir abimiz, Kahramanmaraş’ın 3 M’sinden birisi olan Mehmet Fiskeci, Kıymetli Sefim Mehmet Taş ve eline su dökülemez muhabir Lütfi Yıkan kardeşimle birlikte günlerdir bizler de isim arayışındayız.

  Ona sorduk, buna sorduk.

  Aday olduğu takdirde büyük çoğunluğun ‘peh’ diyeceği bir isim aradık.

  Bu isim öyle biri olmalıydı ki, hem vekil hem de Bakan olabilecek kapasitede olsun.

  KİMİ BULDUK, BİLİYOR MUSUNUZ?

  Bu isim; her seçim öncesinde gündeme getirilmesine rağmen kendisi bugüne kadar siyasete pek sıcak bakmayan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Mehmet Balduk olarak karşımıza çıktı.

  Şu günlerde AKEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak Genel Müdürlük koltuğunda da oturan Sayın Balduk’un artık siyaset sahnesine çıkma vakti gelmiştir. Bizler de Mehmet Taş’ın son yazısının başlığında yer aldığı gibi; “Mehmet Balduk artık siyasete girmelidir.” diyoruz.

  Kendisi 1995 yılından bu yana Kahramanmaraş’ın vitrininde yer alıyor. Yani; başka bir ifade ile tamı tamına 16 yıldır hayli birikim ve tecrübe elde etti. Artık bunların Ankara’dan Kahramanmaraş’a hizmet ve yatırım olarak aktarılmasına sıra geldi.

  Kim ne derse desin, hangi telden çalarsa çalsın, seversiniz ya da sevmezsiniz, işinize gelir ya da gelmez; gerçek işte budur. Başka bir isim varsa söyleyin Allah aşkına. Yok kardeşim, yok.

  Bizim anlayışımıza göre; gazeteci doğrunun, güzelin ve memleketinin ortak menfaati yanında mutlaka taraf olmalıdır.

  Ve bizler de tarafımızı açık seçik olarak ilan ediyoruz:

  Mehmet Balduk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını bırakarak AK Parti’den milletvekili adayı olmalıdır. Bu aynı zamanda memlekete hizmete devam noktasında bir görev meselesidir. Balduk ta görev adamıdır zaten.

  A.Kadir Kurtul da mutlaka ve mutlaka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına getirilmelidir.

  Şimdilik diyeceklerimiz bu kadar.

  Elbette ileriki günlerde yine söyleyecek sözümüz olacak.

  Bu vesile ile tüm hemşerilerimin 12 Şubat Kurtuluş Bayramlarını can-ı yürekten kutluyor; aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.

  MUSTAFA ŞİRİN


  Etiketler : Vizyon, Flaş, Kahramanmaraş,
  21111  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  11.02.2011 13:40
  M.akif kerdeşime atfen
  Sevgili kardeşim Kimse şahsiyetlere ve kendi alanlarında başarılarına laf etmiyor.Bak 81 ilden 550 m.vekili bunun 400 tanesi iktidara ait olsun.her ildengelen vekil Adını andığımız şahıs kadar güçlüdür.ama onların birde artısı olacak devletin işleyiş çarkını bilmelerinden ana merkeze ulaşmaları çok kısa zamanda olurken bize yine sıra düşmez.Bak bu halkın derdi nedir biliyormusun aç kalmak degil.sagolsun fon vakıf belediye yeşilkart.ama çocuklarının sağlıksız yetişmemesi.Kendileri gb çaresiz kültürsüz egitimsiz yetişsin istemiyor.ya bakan gb adamsa çıksın mudahale etsin düzeltsin.kendilerinin çocukları özel okulda hastalnırlarsa özel hastanelerde özel odalarda yerleri olur. halkın inlediğini bunlarmı görecek.hastane açıyoruz
  11.02.2011 09:47
  Güç ve İisim faktörü
  Fatma hanım bir şehrin menfaatlarını korumak amacıyla görev yapması gereken milletvekilleri ilk önce liderlik vasfı ve karizmasına sahip olmadır buna kimse itiraz etmez heralde. Öncelikle Bürokrasi ve İş Dünyası arasında büyük fark diyorsunuz sizin bahsettiğiniz fark şudur. Bürokrasiyi de güç yönetir bilmem anlatabildim mi. Bir kişi milletvekili olmuştur mevcut ömilletvekillerinden biri kaçını sayalım gider kapıda bekletilir bir milletvekili vardır geçmişi belli büyük başarılarla dolu saygınlığı ve gücü vardır bu isimde mehmet balduk o adam kapılarda bekletilmez... Çünkü hem iş dünyasında çok güçlüdür hem de siyasi arenada milletvekilidir ben ne yazdığımı da ne okuduğumu da çok iyi biliyorum bu paylaştığım yorum da kıs
  11.02.2011 09:40
  olabilir olmalıdır ama...
  sayın mustafa şirin bey,mehmet balduk siyasete girmelidir.bakan olabilecek bir adamdır.ama sayın balduk k.maraş a göre elit tabakadır.varoş kesimlerini bilmez diye düşünüyorum.bu noktada belediye başkanımız sayın mustafa poyraz m.vekili adayı olmalıdır. halkın içi dediğmiz bir makama sahip olduğu için böyle düşünüyorum.
  10.02.2011 17:19
  Fatma hanım doğru söylüyor.
  ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARACAKLAR HERHALDE...
  10.02.2011 14:44
  yanlış yorumlama
  Yorumcu kardeşim bahse konu kişinin şahsiyetine bişey demiyorum.devlet çarkı ile özel sektör çarkı farklıdır.550 milletvekilinin istek ve dilekleri olacaktır.kimi gösterirlerse göstersinler biz mecbur oyumuzu verdiğimize göre kim vekil olursa olsun halihazırdakilerden çok farklı olmasını beklemek bence hayaldir.Yazdığına ve okuduna inanıyorsan diyecek yok ben yazdığıma inanıyorum.
  09.02.2011 19:55
  Mehmet Balduk LİDERDİR... VİZYON ve Kişilik Sahibidir...
  Bey efendi bahsettiğiniz kişi Mehmet Balduk Kahramanmaraş'ı tanır mmı tanımaz mı diyorsunuz. Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarının çözümünde bu güne kadar en büyük emek kime aittir iyi bakmak lazım. Ben garibanım diyorsunuz bu memleketin % 90 ı gariban ama herkes ekmeğinin peşinde bahsettiğiniz halkın için gelen vekilleri görüyoruz. Cafer bey, Fatih Arıkan bey. Avni Doğan bey, Veysi Kaynak bu memlekette bahsettiğini zengin olmayanları da görüyoruz. Bu memlekete güçlü adamlar lazım. Kahramanmaraş'ta da en güçlü isim Mehmet Balduktur. Türkiyenin her yerinde Kahramanmaraşı savunan Kahramanmaraş sanayisini belli noktaya getiren adamdır Mehmet Balduk bizim vatandaşımıza iş imkanı açılmasını sağlayan adamların hamisidir. Bahsettiğini
  09.02.2011 14:49
  inandık
  sayın yazar,geçen günlerde bir olay oldu toprak olayı.yıllardan beri tarım müdürlüğünden 4-5 dönümlük bir yeri alamayan sııfırdan gelen marka olmak için çırpınan bu iş admına kim kulak verdi.Bir kaç gazetecinin yazdığından ibaret bir haberdi geçti gitti.Ama sayın AGALARDAn biri ne haklı olarak dur diyen bir kurulun başına gelmeyen kalmadığı üyeler ve sayılarıdadeğişti zenginler klübü ayaga kalktı koskoca doçente akıldan yoksun dahi dediler.gelelim sadete.bu göklere çıkardın kişi benim gb fakir ve orta halli insanların vekili olmayacakki zenginler klübünün vekili olacak.ama benim oyumla secilecek bir kaç oyla degil.beni, savunacak bir aday benim gb kalbi maraş ve maraş halkı için açla aç tokla tok olabilecek bir aday arasana.siz r
  09.02.2011 14:35
  evet şirin bey
  Evet adayınızdaki ölçüler Zengin ve efendilerden olacak.Kardeşim halkımız hastalık alış veriş iş güç için hep dışardaki börokrata koşuyor.geçmişte genel müdürlerin müsteşarların neler yaptını bilmeyenmi var.6 milletvekiliş ha var ha yok diyen sizsiniz.Devletin işleyişi başka sayın balduğun iş alanı başka.caresiz aciz işçilerin çalışmak zorunda olması ve kurulu bir düzeni yönetmekle karşında güçlerin kapmak için beklenen devlet payı farklı.yapmayın kardeşim yapmayın.yıllarca agalardan beylerden babalardan gönderdik ne hizmeti gördük.bakın sağlamoğlu bakın pakdil agaoğlu zengin filan degil börokraside ezilip kavrulup bugünlere gelen muhteremlerdir.Başarıları ortada.diğerlerine bakarak başarılı oldukları malümduryoklu
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.