AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?

3 Mart 2009 tarihinde olağanüstü Belediye Meclis kararıyla Kahramanmaraş Belediyesi mücavir alanları içine katılarak belde olma özelliğini kaybeden Karacasu, hukuki süreci iyi taki
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 26.10.2009 18:56 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.
  Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?
  TOPÇUOĞLU VE MESUT TUĞRUL
  Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?
  Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?
  Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?
  Karacasu eski Başkanı Topçuoğlu neler anlattı?

  3 Mart 2009 tarihinde olağanüstü Belediye Meclis kararıyla Kahramanmaraş Belediyesi mücavir alanları içine katılarak belde olma özelliğini kaybeden Karacasu, hukuki süreci iyi takip etti.

  Danıştay’a yaptığı itiraz kabul olunca Belde statüsünü tekrar kazandı. Karacasu Belediyesi’nin AK Partili eski Başkanı Süleyman Topçuoğlu verilen hukuki süreçte yaptıkları gayretleri, Kahramanmaraş kent merkezinde günlük olarak yayımlanan Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mesut Tuğrul’a anlattı.

  Cumhurbaşkanı seçimlerinin gündemde olduğu 2007 yılında istifa eden 5 Belediye Başkanının içinde bulunan ve istifa mekânına ev sahipliği yapan Karacasu Belediye eski Başkanı Süleyman Topçuoğlu partileriyle birlikte kaldıkları yerden devam etmek istediklerini söyledi.

  Hakkında yapılan karalama kampanyalarını dikkate almadığını anımsatan Topçuoğlu şöyle konuştu:

  “Benim hakkımda karalama kampanyası yapan bazı insanlarımızın bugün gerçek niyeti ortaya çıktı. O insanlar beni yıpratmayı, karşıma aday olarak birilerini çıkarmak için yapmış. Ben yaptığım bütün işlerimde hem halkımı hem de beldemi düşündüm, kesinlikle yanlış bir iş yaptığıma inanmıyorum, vicdanım rahat. Beldemizde yaşayan vatandaşlarımız bizi ve çalışmalarımızı yakinen biliyor. Beldemizin ve halkımızın aleyhine olacak hiçbir şey yapmadım. Bugün partimizin yetkili organları, aday belirleme sürecinde gidip Karacasu halkı ile görüşürlerse gerçek ortaya çıkar.”

  SORU: BELDE STATÜSÜNÜ TEKRAR KAZANDINIZ, HUKUKİ SÜREÇTE NELER YAPTINIZ?

  Bilindiği üzere Kahramanmaraş Belediyesi mücavir alanları içine dâhil olduk. Resmi gazetede yayımlandıktan sonra harekete geçtik ve Danıştay’a itirazda bulunduk. Danıştay itirazımız üzerine hukuki süreci başlattı ve beldemize bilirkişi göndererek incelemelerde bulundu.

  Danıştay hukuki süreçte çalışmalarını bitirdikten sonra 02.10.2009 tarihinde oy birliği ile Karacasu’nun tekrar Belediyelik olmasına karar verdi. Danıştay Kararını 15.10.2009 tarihinde aldıktan sonra ilk işimiz Yüksek Seçim Kuruluna vermek oldu. Tabi YSK’nın belirli kriterleri vardır, bekliyoruz ve seçim olacağına inanıyoruz.

  SORU: 2007’de istifa edip Ak Partiye geçtiniz, 2009 yerel seçimlerinde harç yatırarak Ak Parti’den aday olmaya hazırlanırken, seçime giremediniz. Şimdi Ak Partiye tekrar müracaat edecek misiniz?

  Öncelikle 2007’de 5 belediye başkanımızla istifa ettik. Amacımız memleketi seven insanlar olarak içerde ve dışarıda Cumhurbaşkanı seçimlerinin yapılamamasıyla ilgili ülkeyi küçük düşürücü hareketlerin hoşumuza gitmediği düşüncesiyle bir tepki olsun diye arkadaşlarımızla toplandık. Karacasu’da topluca istifa ettik. Memleketimize olan sevgimizden dolayı bu kararı aldık. Ak Partiyle o gündür bu gündür beraber çalışıyoruz adaylığımızı Ak Partiden açıklayacağız. Adayı belirlerken partimizin kriterleri vardır ve başka arkadaşlarda bu işe başvuracaklardır. Yerinde incelemeleri yapıp halkımızın görüşlerini alaraktan bu konuda çalışmalar yapıp karar verirlerse daha uygun olacaktır. Kazanamayacak bir adayla da Ak Partinin seçime gireceğine ihtimal vermiyorum. Biz adaylığımıza kesin gözüyle bakıyoruz.

  SORU: PEKİ, SON ZAMANLARDA İSMİNİZE KARŞI YAPILAN YIPRATMALAR VAR. BUNUN ALTINDAKİ GERÇEK NE SİZCE?

  Küçük yerlerde siyaset yapmak zordur, büyük yerlerde siyaset daha kolaydır. Genele çıkar konuşursunuz, insanlar değerlendirir kararını verir. Ama küçük yerlerde bire bir siyaset yapmak zorundasınız, insanları memnun etme zorunluluğunuz vardır.

  Tabi bu isim yıpratma olayların hepsinin ardında siyasi rant yatmakta yani; ‘karalama kampanyası yapayımda, çamur atayım da kendimi ön plana çıkarayım’ taktikleri vardır. Tabiî ki en iyisini Karacasu halkı biliyor, kimin ne yapıda olduğunu, hangi karakterde olduğunu, ne derece dürüst olduğunu insanlar çok daha iyi biliyorlar onun için biz bu konuları fazla dikkate almıyoruz ve çoğu zaman cevap dahi vermiyorum. Ben yaptığım büzün işlerde vicdanım rahat, her zaman beldemi ve halkımı düşünerek hizmet yaptım. Allah’ın izniyle de yapmaya devam edeceğim. Bu gibi spekülasyon polemiklere hiç girmeye niyetim yok. İşim Karacasu ve Karacasu halkıdır, onlara güveniyorum o doğrultuda yolumuza devam edeceğiz.

  SORU: GEÇİŞ SÜRECİNDE KARACASU SİZCE HİZMET ALDI MI? YARIM KALAN HİZMETLERİNİZ VE BELEDİYENİN BORCU VAR MI?

  Bu 5 yıllık süreç içerisinde büyük hizmetler gerçekleştirdik. Kasabamızın problemlerini tek tek tespit ettik; su problemi, kanalizasyon, altyapı, imar gibi hizmetleri sırayla yaptık ve Karacasu kısa süre içerisinde büyük bir değişim yaşadı. Önümüzdeki dönem içerisinde göreve geldiğimiz de kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz. Bizim zamanımızda halkımızla bire bir diyalog kurduk. Hizmet isteyen bütün vatandaşlarımız bize gece gündüz anında ulaştı ve sorunlarını elimizden geldiği kadar çözdük. İnşallah bundan sonra bize yine ulaşacaklar ve biz çözmeye devam edeceğiz.

  Borç yönünden borçsuz bir belediyeydik, kendi ayakları üzerinde durabilen başka belde belediyelere baktığınız zaman birçok belediye borcun altında adım atamaz hale gelmiş ve hizmet üretmekte sıkıntı yaşıyor. Ama Karacasu kendi ayakları üzerinde duran kendi imkanları ve kaynaklarıyla halkına hizmet edebilen bir belediye konumundaydı.

  SORU: SEÇİM TARİHİ NE ZAMAN OLUR?

  Bu konuda mahkeme kararı İçişleri Bakanlığına gittiği tarihten itibaren bir ay içerisinde karar vermek zorundadır. Yani mahkeme kararını bir ay içinde uygulamak zorunluluğu var. Yüksek seçim kuruluna başvurumuz inceleniyor, yazışmalar devam ediyor, kısa sürede seçim takvimi açıklanacaktır. Seçim takviminin açıklanmasındaki kanun boyutu en yakın 45 gün en fazla 90 güne yayma tarihi vardır.” (Kaynak: MANŞET GAZETESİ - www.kanal46.com)

  8062  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  31.10.2009 15:57
  topçuoğlu bekle sen seçimi..
  şurdan bi mazbata verin de topçuoğlu belediye başkanıyım diyip dolansın ortalıkta =)) önceki seçim de AK Parti adaylığı bana verecek diye ortalarda konuşuyp durdu nolduu =)) öncekinin aynısı olacak ve bakalım seni hangi parti kabul edecek =)) hiç biri almayacak sadece CHP gibi bir partiyi yaraşırsın ancak onlar seni alır bak gör yazıyorum buraya =)))) ama tabiki rakibin senden bir adım değil 10 adım önce unutma :D
  27.10.2009 17:09
  güneş battı galiba eski başkan
  Kanal46 yı tarafsızlığa davet ediyorum. röportajda yaptığı yolsuzluğu neden sormadınız. (Editörün notu: Röportaj, Kahramanmaraş'ta günlük olarak çıkan Manşet Gazetesi'nden alınmıştır...) Hemen hemen bütün yorumlarda açık ve net bu yolsuzluk soruluyor ama birtürlü cevap verilemiyor neden?Hangi hizmet? Hüseyin Topçuoğluna yaptığı hizmetten mi bahsediyor.Bütün ihalelerde nedense Hüseyin Topçuoğlu var.Nereden bu değirmenin suyu?Karalamak olmayan şeyi varmış gibi anlatmaktır sayın topçuoğlu.Biz var olanı soruyoruz ve söylüyoruz.Güneş batan yerde küçük adamların gölgesi büyük olurmuş.Sizin üzerinizden rant sağladığımızı söylediğinize göre orda güneş battı galiba:)))Artık bu karacasu halkı düşündüğünüz gi
  27.10.2009 15:20
  Sn Editör
  Yorumlarımı tarafsız bir ekip olarak yayınlamanızı rica ediyorum EDİTÖR NOTU: Hakaret ve hukuki neticelere meydan vermeyecek tüm yorumlara yer verdiğimizin bilinmesi...
  27.10.2009 14:56
  Yüzün Akdı da Bizmi Kara Çaldık!!
  Karacasuya Yaptığınız hizmetler nerede?Devletimizin parasıyla tabiki yol yapıcaksnz tabiki hizmet yapıcaksnz ama şirket kurupta kendi akrabalarınızla ....... yapmayacaksınız o koltuğun hakkını kesnlikle vermiyorsunuz Size soruyorum Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkarmıda Demiyorsunuz bu millet niye benim hakkımda olumsuz konuşuyor sana oy veren sana oy bulan kazanman için uğraşan insanlar var bugün karşında soruyormusun kendine yaptığın hataları?böyle siyaset olmaz Hizmet .........Olmaz Yüzün Aksa Kazanırsın Yine Ama Biz Biliyoruz ki sandık açıldığı gün kaybettiğinin belgesini eline aldığın gündür!
  27.10.2009 13:24
  Pehh
  Hizmet delisi yaptınız bizi başkanım.. bizim kasaba eskiden köydü siz başkan olduktan sonra karacasuya o kadar hizmet yaptınızki isviçrenin davos kasabasıyla yarışır hale geldik başkanım.bir yol yaptırmışsınız köyün içene aman allahım o nedir öyle avrupa standartları çok ötesinde...o kadar çok hizmet yaptınızki aklıma gelmiyor sayın ESKİ başkanım :)
  27.10.2009 12:44
  Sayın Topçuoğlu'nun dikkatine
  Sayın Topçuoğlu Gerçekler ne zaman karalama oldu soruyorum size? yeni açılacak olan devlet hastanesindeki arsalar ne olduda değişti böyle... .......ben bir karacasulu olarak sizden bir hizmet görmedim akrabalarınız dışındada bir faydasını hizmetini gören yok zaten .....Ak partiden aday olacağım demişsiniz gelip halka sorsunlar demişsiniz inşallah gelip sorarlar ne yaptığınız birbir anlatırız artık.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.