AJANS-46

Bizi Takip Edin!

M. Nedim Şerefoğlu resmen siyaset sahnesinde...

Kahramanmaraş'ın tanınmış simalarından ve Yenişehir Devlet Hastanesi başhekimi iken istifa ederek siyasete giren Opr. Dr. M. Nedim Şerefoğlu, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili ad
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 15.03.2011 13:51 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.
  M. Nedim Şerefoğlu resmen siyaset sahnesinde...
  M. Nedim Şerefoğlu resmen siyaset sahnesinde...
  M. Nedim Şerefoğlu resmen siyaset sahnesinde...

  Kahramanmaraş'ın tanınmış simalarından ve Yenişehir Devlet Hastanesi başhekimi iken istifa ederek siyasete giren Opr. Dr. M. Nedim Şerefoğlu, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili aday adayı oldu.

  Şerefoğlu: Hizmet için elimi taşın altına koyuyorum

  12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Ak Parti’den Kahramanmaraş milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Dr. Nedim Şerefoğlu, Ak Parti’ye resmi müracaatını yaptı.

  Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nedim Şerefoğlu, Ak Parti'den Kahramanmaraş milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Sorumluluğunun son nefesine kadar bilincinde olduğunu belirten Şerefoğlu; “Hizmet için elimi taşın altına koyuyorum” dedi.

  Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Nedim Şerefoğlu, Arsan Center’de öğleyin düzenlediği basın toplantısında 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimler nedeniyle Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa ettiğini ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte uzun yıllardır Kahramanmaraş halkına sağlık hizmeti verdiklerini dile getiren Şerefoğlu, düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti:

  ''Genel seçim nedeni ile şerefli görevimden istifa ettim Bu görev esnasında oluşan haklarımı helal ediyorum. Siz de helal edin. Dün olduğu gibi bundan sonrada dua ve desteğinizi beklerim. Bundan sonrada halkımızın ve sizlerin hizmetinizde olmaya devam edeceğim.'' şeklinde konuştu.

  Düzenlediği basın toplantısında aday adaylığı sürecini de değerlendiren Dr. Mahmut Nedim Şerefoğlu, şu ifadelere yer verdi:

  “Bazı insanlar doğuştan siyasetçidir. Ancak, bütün bu önüne geçilemez siyasi duruşun, bu sorumluluk çizgisinin neden aktif politikaya dönüşmediği ile ilgili kamuoyundan gelen ve tonu her gün artan baskılar yakamızı hiç bırakmadı. Gördük ki; birikimlerin, deneyimlerin, projelerin çözüm makamına ulaşması gerekiyor. Severek icra ettiğim mesleğimi, birlikte zaman geçirmeye çok önem verdiğim ailemi geri plana iterek bu yola girmenin benim açımdan ne kadar zor bir karar olduğunu yakın çevrem bilir. Ancak zaman; şahsî hiçbir beklenti içinde olmadan, yapılabilecek her türlü fedakârlığın yapılması gerektiği zamandır. Ak Parti Hükümeti, Cumhuriyet tarihinin ileride “sessiz bir devrim” olarak anılacak çok önemli kazanımlarına imza atmaktadır. Türkiye, “değişim” ve “gelişim” kelimelerinin heyecanını öyle bir duymuştur ki, artık daha da yapılması gerekenler noktasında, durup oturmak, beklemek, elini taşın altına koymamak, inandığımız ve bugüne kadar mücadelesini verdiğimiz değerlere haksızlık olacaktı. Bu yüzden 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den milletvekili aday adayıyım. Elimi taşın altına koyuyorum.”

  “SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM”

  “Biz, sorumlu geldiğimizi, son nefese kadar da sorumlu olduğumuzu biliyoruz diyen Şerefoğlu; “Türkiye tarihi yeniden yazılıyorken; ülke, kuruluşundan beri hayat damarlarını ilk kez bu kadar hissedebiliyorken, sadece ben değil, sadece biz değil, 70 milyon kendi sahasında elini taşın altına koymalıdır! Bilinmelidir ki, Dr. Mahmut Nedim Şerefoğlu, dün yaptığından daha farklı bir işe talip olmamaktadır. Dün, bir önceki gün, hangi alanda nasıl görevden kaçmadı ise, bugün de kaçmayacaktır.”

  “KÜRSÜ MİLLETVEKİLİ OLMAYACAĞIM”

  Halka hizmet için milletvekili aday adayı olduğunu yenileyen Şerefoğlu sözlrini şöyle sürdürdü:

  “Evet, adayız. Ancak kürsülere çıkıp bu millete ne yapmaları gerektiğini anlatacak, dayatacak değiliz. Bizim çizgimiz; dinlemek ve çözüm üretmekten, diyalogdan, uzlaşmadan, mutabakattan, müzakere kültüründen ve medenî uzlaşma dili geleneğinden yana olacaktır. Kardeşlik hukukumuzu zedelememek, şımarmamak, kibirlenmemek, istikametimizi şaşırmamak, önceliklerimizi ve varoluş gayemizi unutmamak, yoksulu, dertliyi gözetmek, alın teri dökene omuz vermek, sosyal yaraları onarmaya çalışmak temel gayemiz olacaktır. “Ben yaptım oldu” yok; “biz en iyisini nasıl yaparız” var, “ben böyle düşünüyorum” yok; “Maraş kamuoyu, Maraş halkı bu konuda ne düşünüyor, ne istiyor.” var!

  Önemli bir noktayı daha belirtmek istiyorum: Halkın vicdanında yara açan talihsiz beyanlar, halkı kamplara bölen yanlış işler, küçük menfaatler için yapılan büyük tahrikler bizim politika anlayışımızda yer almayacak ve şahsımıza bu yönde yapılacak tahrikler de; baştan belirtmeliyim ki; tarafımızdan karşılık bulmayacaktır. Lekeleme çalışmaları artık aydınlık Türkiye’nin gündeminde siyasî birer metot olmaktan çoktan çıkmıştır. Şimdiden söyleyelim, başını hâlâ buradan çıkaramayarak talihsiz karalamalar ve asılsız iddialarla bu şehrin politik hayatında gündem olmaya çalışacak olanlarla işimiz yoktur. Hâlâ bu yanlışta ısrar edenler, bu şehrin polemiklerden ve bu türlü beyanatlardan fazlasını hak etmediğini mi düşünmektedirler? Herkes kimin ne yapamadığı ile değil; kendisinin ne yapabileceği ile ilgilenmelidir. Takdir, aziz milletimizindir. Biz, bu şehrin var olan ve gümbür gümbür gelen potansiyelini işe, icraata dökmenin derdindeyiz. Şimdiden sonra bu şehrin gündeminde yer alacak her konu, olay ya da tartışma, “şehrin bu potansiyelini nasıl daha iyi ortaya çıkarabiliriz”, “nasıl daha görünür hale getirebiliriz”, “nasıl daha çok ülke dinamizmine ekleyebiliriz”, noktasında olmalıdır.”

  “KAHRAMANMARAŞ YENİ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ AK GÜNLERİN AKTÖRÜ”

  Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin gücüne ve birikimine güveniyor, içeride ve dışarıda tek bir meselemizin bile çözümsüzlüğe mahkum olmayacağına, yeniden ve her alanda değişime, yeniden ve her alanda yepyeni bir Türkiye’ye sonuna kadar inanıyorum diyen Şerefoğlu şöyle devam etti:

  “Sözlerime son verirken, diyorum ki, yeni bir anayasa yazılırken, tarihi reformlar birbirini izlerken, ülke yeniden şekillenirken, bu ülkenin kahramanlık destanında koca bir sayfa açmış Kahramanmaraş 8 milletvekili ve bir milyona yakın nüfusu ile başı çekmelidir. Siyasetçisiyle, sivil toplum örgütleriyle, üniversitesiyle, sanayisiyle, işçisiyle, işvereniyle, üreticisiyle, ihracatçısıyla, sanatçısıyla, yazarı- şairiyle, medyasıyla, memuruyla, polisiyle, askeriyle Maraş, ülkenin önündeki ak günlerde aktör olmalıdır. Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin aydınlık yarınlarına olan inancımı bir kere daha en gür şekilde tekrar ediyor, şehrimizin iradesini temsilen burada bulunan bütün arkadaşlarıma, bizleri bu anlamlı toplantımızda yalnız bırakmayan değerli dostlarımıza ve basın mensuplarımıza şahsım ve Kahramanmaraş halkı adına teşekkür ediyorum.”

  İŞTE MAHMUT NEDİM ŞEREFOĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ

  29 Mayıs 1949’da Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1976 yılında mezun oldu. 1972- 1976 arası MTTB(Milli Türk Talebe Birliği)’de çeşitli kademelerde aktif olarak görev aldı. MTTB Karate-Taekwondo Takım Kaptanı olarak müsabakalara katıldı, turnuva ekibinde yer aldı. Yönetmen Salih Diriklik ve Mesut Uçakan’la MTTB Sinema Kulübünü kurdu. 1974’te MTTB Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

  1977- 1979 yılları arasında Kayseri Hava İndirme Tugayı Komando Taburu’nda Tabib Asteğmen olarak vatani görevini yaptı. 1980 yılında Haseki Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümünü kazandı. 1980’li yıllarda Teoman Önaldı’nın kurduğu İleri Türk Müziği Konservatuarı Derneği’ne devam etti; tanbur çaldı. Mecburi hizmetini 1982- 1984 yılları arasında Isparta Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak yaptı. 1984 yılında Kahramanmaraş’a döndü ve Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde, ardından o zamanki adıyla SSK Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptı.

  1986 yılında Kahramanmaraş’ta Hak-Yol Vakfı’nın Kurucu Şube Başkanlığı’nı yaptı. 1994-1995 yılında eğitim- öğretim hayatına başlayan ve Kahramanmaraş eğitiminde önemli başarılara imza atan ‘Özderya Koleji’ni kurdu. 1996’da rahmetli Akif İnan’dan aldığı görevle Kahramanmaraş’ta Sağlık-Sen’in Kurucu Başkanı olarak görev yaptı. 2002 yılında Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

  2007 yılında Kahramanmaraş 400 Yataklı Yenişehir Eğitim Araştırma Hastane İnşaatı’nın koordinatörü olarak atanmış, inşaat projesinin uygulanabilirliği noktasında önemli değişikliklere imza atmıştır. 2008 Kahramanmaraş Tabip Odası Yönetimi’nde Onur Kurulu üyesi olarak görev aldı. Sağlık alanında Kahramanmaraş’a yaptığı hizmetler, 2010 yılı “SAHADER” ödülüne layık görüldü. Türk Tabipler Birliği, Türk Oftalmoloji Derneği, Birlik Vakfı ve SAYED Derneği Dergisi Danışma Kurulu üyesidir. Kitap okumayı çok seven ve hayatının hiçbir döneminde spordan vazgeçmeyen Dr. Mahmut Nedim Şerefoğlu, evli ve beş çocuk babasıdır.

  Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa ederek Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la olan yakınlığı ile biliniyor. (www.kanal46.com)


  13482  kez okundu.

  Bakmadan Geçme


  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  16.03.2011 16:07
  yorumcu cahit bey
  daha öncede bakanın ve başbakanımızın yakın arkadaşı olan ve benden habersiz hiçbirşey yapamazlar diyen doktor vekilimiz memleketimiz için ne icraatlar yaptı bliyoruz.bu zatı muhteremde yıllardan beri başhekim hastenenin hizmeti ortada.geçmişteki maharetlerine bakın sıfır aday diye lanse edilen beyler hiçmi geçmişe bakmıyorlar.imkanı var ne yaptı ya.
  15.03.2011 17:44
  YILLARINI HİZMET İÇİN ADAMIŞ BİRİSİ
  Yıllarını HAK ka ve HALKA hizmet için adamış Gerçekten içtenlikle ,karşılık beklemeden hizmet edebilecek o olgunlukta bilge tecrübesi olan Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile yakın ilişkileri olan ve bence MARAŞ'IMIZA GERÇEKTEN HİZMET GETİRECEK birisi.Hayırlı olsun...
  15.03.2011 15:21
  ALLAH CC.
  YOLUNU AÇIK ETSİN. HAYIRLI HİZMETLERE VESİLE EYLESİN.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.