PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'

Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanlığı ile meclis üyeliğinden ve DOĞAKA Kalkınma Kurulu Başkanlığından milletvekili aday adaylığı nedeni ile istifa eden sana
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 11.03.2011 14:42 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'
  FATİH MEHMET ERKOÇ
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'
  MAHMUT ARIKAN
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'
  Mahmut Arıkan aday adaylığı başvurusu yaptı'

  Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanlığı ile meclis üyeliğinden ve DOĞAKA Kalkınma Kurulu Başkanlığından milletvekili aday adaylığı nedeni ile istifa eden sanayici ve işadamı Mahmut Arıkan, AK Parti’ye giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

  Bugün sabah saat 11’de Ak Parti’nin Şekerdere Bulvarı üzerindeki binasına beraberinde Ticaret Borsası Başkanlığına seçilen Ahmet Duran Balsuyu ile birlikte gelen Mahmut Arıkan, aday adaylığı dilekçesini AK Parti Seçim İşleri Başkanı M. Uğur Dilipak’a teslim etti.

  Dosya teslim töreninde bulunan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tüm aday adaylarına başarılar dileyerek, teşkilat olarak tüm aday adaylarına eşit mesafede bulunduklarını söyledi. 20 Mart Pazar günü Spor Salonu’nda teşkilat üyelerinden oluşan toplam 2 bin 500 kişinin oy kullanacağı tahmin edilen temayül yoklamasının yapılacağını belirten Başkan Erkoç, temayül yoklamasından önce tüm aday adaylarının katılacağı bir tanıtım toplantısı yapacaklarını da belirtti.

  Aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etmeden basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Mahmut Arıkan ise, görevlerinden aday adaylığı nedeni ile önceki gün istifa ettiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

  “Kahramanmaraş Ticaret Borsası’nda ve daha önce AK Parti’den İl Genel Meclisi üyeliğim sırasında elde ettiğim tecrübe ve birikimlerimi siyasette milletvekili olarak ta hizmete dönüştürmek istiyorum. Bugün ise aday adaylığı başvurusu için buraya geldim. Allahım hakkımızda hayırlısını versin.”

  Mahmut Arıkan daha sonra AK parti Kahramanmaraş milletvekili aday adaylığı başvurusu dosyasını Dilipak’a teslim etti. İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Seçim İşleri Başkanı M. Uğur Dilapak ve Mahmut Arıkan ile Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan, basın mensuplarının isteği üzerine topluca bir poz verdi.

  MAHMUT ARIKAN BORSA BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDERKEN ŞUNLARI KAYDETMİŞTİ:

  Arıkan, düzenlediği basın toplantısında 16 yıldır Ticaret Borsası bünyesinde çeşitli kademelerde görev yaptığını belirterek, artık hizmetlerini siyasette sürdürmek istediğini söyledi. Kahramanmaraş Ticaret Borsası binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Arıkan, AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak görevinden istifa etti. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı görevinden de ayrıldığını da dile getiren Arıkan, Kahramanmaraş’a hizmetlerini artık siyasetle yapacağını belirtti. 1995 yılından bu yana Ticaret Borsası’nın çatısı altında olduğunu hatırlatan Arıkan, konuşmasına şöyle devam etti,“ 1995 yılında Kahramanmaraş Ticaret Borsasının meclisine girdim. 1995 ve 2000’li yıllarda Ticaret Borsasının meclisinde ve yönetim kurulunda görev aldım. 2000 yılında Ticaret Borsası meclis başkanlığına seçildim. 2000 ve 2005 yılları arasında Ticaret Borsasının Meclis Başkanlığını yaptım. 2005 yılında Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. 2005 yılından bu yana kadarda yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptım. 16 yıllık görev sürem içerisinde borsanın meclisiyle yönetim kuruluyla ekip ve takım ruhu içerisinde çalıştık. Görevimi yaparken Ticaret Borsası’nı hep beraber omuzlarımızda, meclisimizle, yönetimimizle ve çalışanlarımızla yücelttik. Buna bağlı olarak Ticaret Borsası’nı da Kahramanmaraş’ın sayılı kurumlarından biri haline getirdik.”

  KAHRAMANMARAŞ’IN LABORATUAR EKSİĞİNİ GİDERDİK!

  Ticaret Borsası’nda görev yaptığı süre zarfı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Arıkan, Kahramanmaraş’ın ilk olarak laboratuar eksikliğini giderdiklerini söyledi. İlçe ve Beldelerde de laboratuar sorunlarını çözüldüğünü ifade eden Arıkan,“Ticaret Borsası’nda çalıştığımız süre zarfında Kahramanmaraş’ın laboratuar eksikliğini giderdik. Kahramanmaraş’ın geleneksel tarım ürünleri olan kırmızıbiberin tüm dünyaya adını duyurduk. Üreticilerimiz ürünlerinin ihracatını, analizini yaparken komşu vilayetlere gidiyorlardı. Artık onları çevre illere gitmekten kurtardık. Tarım Bakanlığından Kuruluş ve faaliyet iznini aldık. Şuanda Kahramanmaraş’ta kurduğumuz laboratuar da tam kapasite hizmet veriyor. Böylelikle Kahramanmaraş’taki laboratuar eksikliğini de tamamlamış olduk. Borsanın sivil toplum örgütleri olarak da görevleri var. Bu süre zarfı içerisinde Elbistan tescil bürosunu, Elbistan pazarı içerisine taşıdık. Orada ki bütün esnafın rahatlıkla ürün borsasına yönelik olarak ticaret yapacak hale getirdik. Ayrıca zahide pazarlarının içerisine kilit parkede döşettik. Bunun yanında Narlı Beldesinde de tescil büromuzun açılışını yaptık. Burada laboratuar eksiğimiz vardı. Bu eksiliğin giderilmesi için de DOĞAKA ile protokol imzaladık. O bölgede de hasat mevsimine kadar laboratuar eksikliğimizi de gidereceğiz. Kurulacak olan laboratuarın giderleri yüzde 75’i DOĞAKA tarafından, yüzde 25’ide Ticaret Borsasının kendi bütçesinden karşılanacak. Bu laboratuarın yatırım tutarı da 226 bin TL.”şeklinde konuştu.

  KAHRAMANMARAŞ’IN 3 ADET TARIM ÜRÜNÜNÜN TESCİLİ YAPTIK!

  Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan, Kahramanmaraş’ta 3 adet tarım ürününün tescilini yaptırdıklarını belirterek şunları söyledi,“Türk stantları üzerinden patent başvurusu yaptığımız ürünler, Kahramanmaraş dondurması, kırmızıbiber de patent başvurusunu yaptık. Ayrıca Ticaret Borsası olarak tarhanada faaliyetlerimizi devam ettirdik. Bu başvuruları yaparken kendi imkânlarımızla, kendi çalışanlarımızla yaptık. Tüm çalışmalar tamamlandı. Resmi gazetede yayımlanacak. Böylelikle Kahramanmaraş’ın 3 tane geleneksel tarım ürününün tescili yapılmış olacak. Görev yaptığımız süre boyunca Ticaret Borsasını ürün borsasına yönelik olarak oluşturmanın gayreti içerisinde olduk. Kahramanmaraş’ta buğday, mısır, pamuk gibi birçok tarım ürünleri yetiştiriliyor.”

  TİCARET BORSASI ÜYELERİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

  Ayrıca Ticaret Borsası üyelerini bir çatı altında toplamak için yeni bir Ticaret Borsası binasının yapılacağını dile getiren Arıkan,“Ama üyelerimiz dağınık bir şekildeler. Biz Kahramanmaraş belediyesinden bütün üyelerimiz bir arada olduğu ve onun içerisine de Ticaret Borsasını yapacağımız bir yer talebinde bulunduk. Doğukent’ten Havaalanı kavşağına giden yol güzergâhında 450 dönüme yakın bir yer tahsis edildi. Bizden sonra ki gelen arkadaşlarımız da ürün borsasına yönelik olarak bu projemizde gerçekleşmiş olacak. Ticaret Borsası olarak bu yıl ISO 9001 belgesini aldık. Strateji planlarımız şuan hala devam ediyor.”dedi.

  2011 YILINDA EĞİTİM FAALİYETLERİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERDİK

  Ticaret Borsasının 2011 yılı içerisinde eğitim faaliyetlerinin süreceğini anımsatan Arıkan, sözlerini şöyle tamamladı,“2011 yılında eğitim faaliyetlerine daha çok önem veriyoruz. Kahramanmaraş’ın eksikliklerinden bir tanesi de bizim nitelikli iş gücüne sahip olmamamız. Bu konuda eğitimlerimiz devam edecek. Çırçır ustalığı, pamuk eksperliği, pamuk ajanlığı, pamuk toplama operatörü yetiştiriciliği, modern tarım ve hayvancılık gibi konularda eğitim faaliyetlerimizi yapacağız. Bu çalışmaları DOĞAKA’ya proje olarak sunacağız. Ajanslardan sadece bizim değil bütün kurumların yararlanması gerekiyor. Çünkü ajanslar Türkiye ve bizler için çok büyük bir fırsat. 2004 yılı içerisinde Ak Partide il genel meclis üyesi seçildim ve 5 yıl boyunca görev yaptım. Bu sayede ilçelerimizi, beldelerimizi ve ilimizi yakından tanıma fırsatı buldum. Bu nedenle memleketin sorunlarıyla hep yakından tanık oldum. Bundan sonraki yıllarda da Kahramanmaraş’a siyasetten hizmet etmek istiyorum.” (www.kanal46.com)
  11434  kez okundu.

  Bakmadan Geçme


  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  13.03.2011 00:19
  başkanmı
  Başkanmı kaldı ortada.başkan kendine güveni olsa aday olurdu.ama çantaya kekliği koyup daga çıkmak kolay.kelin sacı olsa kendi sacını tarardı.mahmut arıkanı vekil yapsın malüm müdürüde müsteşar yapsın.nede olsa kankası.il başkanının mariğfetini gören varsa buraya allah için yazın.
  12.03.2011 18:23
  FAKİRİN BAŞUCUNDA ÖLECEĞİNE ZENGİNİN AYAKUCUMU.?
  SAYIN ERKOÇ ADAY ADAYLARINA MESAFELİ DURUŞUNUZU MAHMUT ARIKAN'A NEDEN UYGULAMIYORSUNUZ.? BU DURUŞ SİZE HİÇ YAKIŞMADI.!
  11.03.2011 17:07
  CENABI ALLAH CC...
  ....HAYIRLI ETSİN.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.