AJANS-46

Bizi Takip Edin!

KANAL46
KANAL46

Mehmet Bağrıaçık'tan Başkan Poyraz'a veryansın!...

Amatörler Poyraz’ı protesto etmeye hazırlanıyor....ASKF Başkanı Mehmet Bağraçık, “Birçok proje sunduk ama hiç birini gerçekleştirmediniz” diye seslendiği AK Parti
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 21.02.2011 11:15 Tarihinde Eklendi.  Kategori : SPOR.
  Mehmet Bağrıaçık'tan Başkan Poyraz'a veryansın!...
  Mehmet Bağrıaçık'tan Başkan Poyraz'a veryansın!...
  MUSTAFA POYRAZ

  Amatörler Poyraz’ı protesto etmeye hazırlanıyor....ASKF Başkanı Mehmet Bağraçık, “Birçok proje sunduk ama hiç birini gerçekleştirmediniz” diye seslendiği AK Partili Belediye Başkanı’nı çok sert eleştirdi....

  Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Bağrıaçık, geçen dönem partidaşı olarak Belediye Meclis üyeliğini yaptığı AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı protesto etmek için hazırlandıklarını belirterek, protesto yöntemlerini açıkladı.

  AKILLARI PROJEYE YETMİYOR

  Bağrıaçık, ASKF’nin internet sitesi www.marasaskf.com’da yazdığı “Belediye Başkanı Sayın Mustafa Poyraz'a son seslenişimiz. Duy artık sesimizi..” başlıklı yazısında, belediye başkanlığı seçimlerinde Poyraz’a 19 projeden oluşan bir dosya sunduklarını ve bu projelerin hepsinin Kahramanmaraş’ta spor yapan genç insanlar için olduğunu kaydeti. “Projenin bir tanesi çok iddialı projeydi: Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin spor merkezi yapalım. Bu projeye aklı yetmeyen insanlar proje hakkında en küçük bir çalışma dahi yapmadılar” suçlamasında bulunan Bağrıaçık, şunları kaydetti:

  BÜYÜK PROJE RAFA KALDIRILDI

  “Çok iddialı bir proje, gelin nasıl oluyor, görüşelim, tartışalım, konuşalım; diyen bir yetkili olmadı. Buradan yeniden hatırlatmak istiyorum. Kahramanmaraş Türkiye ortalamasında nüfus olarak ilk 20 ilden biri. Sanayisi, ekonomisi, tanınmışlığı, turizmi, spor, sanat, siyaset, üretimi, tüketimi ve tüm yaşam birimleri ile Türkiye ortalamasında ilk 15 ila 20 il arasındadır. Ama biz diyoruz; ‘sporda Türkiye'nin merkezi’ yapalım. ‘Bu nasıl olacak?’ diyen bir Allah’ın kulu çıkmıyor Belediye’den. ‘Biz bu tür proje ve planları düşünmedik sen de düşünme’ mantığı mı hakim yoksa Belediye’de. Kahramanmaraş’ın Spor Merkezi olması büyük proje idi; onu anlamdınız. Bizde anlayan bir başkan gelirse ona anlatmak üzere, projemizi kaldırdık, tozlu raflara koyduk.”

  BASİT PROJEYİ BİLE YAPAMADILAR

  Kahramanmaraş Belediyesi’nde iki dönem belediye meclis üyeliği de yapan ve bu nedenle belediyenin işleyişi konusunda deneyime sahip bulunan Kahramanmaraş ASKF Genel Başkanı Mehmet Bağrıaçık, “Sizden basit bir proje istedik. Bir belediye için tabiri yerinde ise fındık-fıstık proje. Yani o hizmeti yapmak bir şehir belediyesi için çocuk oyuncağı” diyerek, halen toprak olan ve futbol tesislerinin yüz karası konumundaki belediye toprak sahasının çimlendirilmesi projesini gündeme getirdi. Bağrıaçık, Türkoğlu ilçesine bağlı olan Beyoğlu Belde Belediyesi Başkanı Osman Okumuş’un çok başarılı bir projeye imza attığını ve bu nedenle Okumuş’a teşekkür ettiğini belirttiği yazısında şu ifadelere yer verdi:

  SÖZÜNÜZDE DURMADINIZ BAŞKAN!

  “Yani sizden istediğimiz spor sahası, öyle yapılamayan veya yapılamayan bir saha değil. Üstelik bu sahaları sadece Beyoğlu Belde Belediyesi yapmıyor. Türkiye'deki irili ufaklı her belediye yapıyor. Yapmayan tek Belediye Kahramanmaraş Belediyesi’dir. Siz Söz verdiniz bunları yapacağınıza. Ama bu güne kadar yapmadınız. Defalarca sizden Belediye sahasının suni çim saha yapılmasını istedik. ‘Bu gün git yarın gel’ dediler. Bu gün gittik yarın geldik. Yarın oldu, ‘neden geldin?’ dediler. Ertesi gün gittik. ‘Unuttuk olmadı’ dediler, hatırlattık. Dışardan insanlar getirerek plan ve proje yapıp sunduk. Sözde görevli olanlardan bir tek sorumlu bulamadık. Kimse ‘yok’ demedi, ama kimsede yapılması için parmağını dahi oynatmadı.”

  SABRIMIZ KALMADI, YETER ARTIK!

  Kahramanmaraş ASKF Genel Başkanı Bağrıaçık, belediyecilerin ‘İhalede sorun var 20011 de yapacağız’ dediklerini hatırlatarak, “Şimdi 2011 den 40 gün geçti hala tık yok. Bizimde sabrımız kalmadı yeter artık diyoruz. Bu günden başlayarak eylem planına geçeceğiz. Bu ilk yazımızdır ve ilk ikazımızdır. Eğer belediye sahasının suni çimlendirilmesi ile ilgili bir çalışmanız, plan ve programınız varsa bildirin, sabırla bekleriz. Yoksa bazı iş bilmez bürokratların sizi yanlış yönlendirmesi ile işi yapmayacaksanız o zaman sizinle olan dostluğumuza zarar gelmemesi adına şimdiden buradan beyan ediyorum. Her türlü şartlarda ve her türlü zaman ve zeminde sizi protesto edeceğiz” dedi. Bağrıaçık, eylem planlarını ise şöyle açıkladı:

  İŞTE AMATÖRLERİN EYLEM PLANI

  “Eylem planımızı da buradan açıklayayım sonra yanlış anlaşılmasın. İlk olarak Trabzon Caddesini trafiğe kapatıp, 3 dakika futbol oynayacağız. Burada elde edilen resim ve görüntüleri Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Tüm Kahramanmaraş Milletvekillerine göndereceğiz. İkinci olarak genel seçimler döneminde AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'a geldiğinde bütün sporcuları alana getirerek sizi protesto edeceğiz. Genel seçimlerin yapıldığı her ortamda AK Parti toplantılarında, sizin olduğunuz her yerde protesto yapmak üzere gerekli gurupları oluşturarak size karşı tepkimizi ortaya koyacağız.”

  PROTESTO İÇİN LİG OYNANMAYACAK

  “Bütün bunlardan netice alamadığımız takdirde 2011-2012 Futbol sezonunu oynamamak adına ligleri protesto edeceğiz. Spor yapmasını istemediğiniz bu gençlerin her gün Belediye önünde sizi protesto etmesini organize edeceğiz. Bizi bu yazıyı yazmaya zorlayan duygu ve düşüncenin ne olduğunu anlamışsınız umarım. Sesimizi duymayan ve bu memleketin gençliği için istenen basit bir hizmeti elinin tersi ile iten yöneticilerin sabrımızı zorladığını düşünüyoruz. Yeter artık sabır kalmadı. Bekleyecek zamanımız ise hiç yok. ‘Ahir Dağını düz ova yapın’ demiyoruz. Belediyeye ait toprak sahayı suni çim saha yapın istiyoruz.”

  ÖZCAN KONUKLAR SPOR DÜŞMANI MI?

  “Bu arada Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Konuklar'ın da spor ve sporcu düşmanı olup olmadığını merakla bekliyoruz. Bu sadece yıllarca bekleyip, artık sabrın kalmadığını hatırlatan uyarı yazısıdır. Bundan önceki çalışmalarımızı, sizlerle görüşmelerimizi, talep yazılarımızı, projelerimizi sadece siz ve yönetimdeki arkadaşlarımız biliyordu. Artık bu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Siz sesimizi duymadınız biz başka şekilde sesimizi duyurmak istiyoruz. İlk yazımız kendi sayfamızda. Ama ilerde başka yerlerde de sesimizi duyuracağız. Sizden ricamız bu sese kulak verin. Çığlığımız yankılanmadan hizmeti yapın. İstediğimiz sizin şahsi imkanlarınız değil. Sizin şahsi ikramınızda değil.”

  ANAYASAL HAKLARIMIZI İSTİYORUZ

  “Hem yasal hem de Anayasa’da 58 ve 59’uncu maddelerde belirtilen ‘Devlet kurumlarının spora ve sporculara yardım ve yatırım yapar’ hükmünden hareketle Belediye bütçesinden yatırım yapılmasını istiyoruz. İstediğimiz Belediye bütçesini zorlayan bir bütçe değil. İdeal projemiz 600 bin TL’dir. Ama Belediye Bütçesi yeterli değilse 300 bin TL’lik proje de var onu yapalım. Bir Belediye 3 yıldan beri söz verip, hep mazeretlerle yapılamayan ve 25-30 yıl hizmet verecek olan bir tesisi yapmıyorsa bunun sebebi araştırılmalıdır. Biz testi kırılmadan yol gösterelim istedik. Lütfen testiyi kırmayınız.” (www.kanal46.com)


  19145  kez okundu.

  Bakmadan Geçme

  Benzer Haberler


  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  24.02.2011 18:00
  DİNİME SÖVENE BAK HELE...
  Osman Okur isimli kardeşim paralı askerlikten bahsediyorsun ama sen kimin paralı askerliğini yapıyorsun onuda hiç dile getirmiyorsun, ne yani şimdi Mehmet Bağrıaçığı eleştirenler paralı asker oluyor ama onuu salya sümük savunanlar kahraman oluyor öylemi. Dinime Sövende nola Müslüman olsa bari...
  22.02.2011 17:16
  İTİRAZ
  Örümceklere ve onu taşıyan kafalara,içimizdeki "irlandalılara" konu hele sporsa şehrimizin duayeni olan sayın Mehmet Bağrıaçığa dikkatle kulak vermeli istenilen şey nedir kime isteniliyor 500 bin nifuslu şehirde spor adına olması gerekenleri söylemiş,yürekten kutluyorum kendilerini bu şehrin yönetenlerin anayasal görevidir spor tesisleri yapmak.üstelik sonunda beyanın demişki su testi kırılmadan demiş.başlıyoruz derlerse su testisi kırılmıcak yani.aynı nifus oranındaki şehirlere bir bakın yukarda bahseddiğim insanlar lutfen kıyaslayın KAHRAMANMARAŞ ımızı nasıl bi uçurum çıkacak göreceksiniz eğer o zeka varsa tesis fakiriyiz kumdan başınızı odanızdan gövdenizi çıkarın lütfen
  22.02.2011 11:47
  MEHMET BAĞRIAÇIK VE ASKF;
  MUSTAFA VE TAYFUR BEYLER KAHRAMANMARAŞSPOR'UN YERLERDE SÜRÜNMESİNDEN BELLİ Kİ KAHRAMANMARAŞ'TA Kİ YEREL YÖNETİCİLER VE KAHRAMANMARAŞ'IN ALINTERİNİ SÖMÜREN KOMPRADOR SANAYİCİLER SPORA DESTEK VERMİYORLAR. KAHRAMANMARAŞ VE GENÇLERİ İÇİN BELEDİYENİN DE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASINI İSTEYEN MEHMET BAĞRIAÇIK'A KONUYLA İLGİSİ OLMAYAN BİR ŞEKİLDE GÜYA AŞAĞILADIĞINIZI SANARAK YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YORUMLARI SİTE YÖNETİMİNİN NEDEN YAYINA KOYDUĞUNU MERAK EDİYORUM. SAYIN BAĞRIAÇIK PARTİ YÖNETİCİLİĞİ DE YAPMIŞTIR,ADAY DA OLMUŞTUR VE ASFK YÖNETİCİLİĞİ YAPMAKTADIR;SERVETİNİ HARCAYARAK,ZAMANINI HARCAYARAK AKÇELİ İŞLERE BULAŞMADAN YAPMIŞTIR ,MEHMET SAĞLAM'IN BAKAN OLDUĞU BİR DÖNEMDE KAHRAMANMARAŞ' HİZMET ETMİŞTİR. ASKF
  22.02.2011 08:52
  Bu ne telaş...
  Sesimiz kulak ver diyen Bağrıaçık'a cevap Mustafa Poyrazdan değilde sizden neden geliyor.Burada Paralı askerlik yapmanıza gerek yok.Kadrolu kurşun askermisiniz ki sahibiniz konuşmadan siz salya sümük saldırıyorsunuz.Herkesin maskesi düşecek sizin de maskeniz düşecek.öYLE ONURSUZCA saldırmak nasıl yorumculuk anlamak mümkün değil.Siz yazıya mı yorum yapmak istiyorsunuz, yoksa Mehmet BAĞRIAÇIK menfaatinize mi dokundu ki hakaret ediyorsunuz.Siz yazıya bakmadan kişilk haklarına saldırıp adına yorum dediniz yazıyı kaleme alıyorsunuz.Siz Yazıya mı yorum yapacaksınız Yoksa içinizdeki nefret ve Kin ile MEHMET Bağrıaçık'a iftira ve hakaret mi aypıyorsunuz.Ne kadar acı da olsa yazı şirin halleri de vardır mutlaka.Okuyunca anlarsınız.Mehmet BAĞRIA
  21.02.2011 17:40
  AK KAŞIK DEĞİL...
  Yahu benim anlamadığım daha çok yakın bir zamanda Bağrıaçık ASKF adına bir yemek verip orada da Poyraz'a bin bir methiyeler dizerek yağcılık yapmadı mı? Ne oldu da birden bire ortaya çıkıp konuşmaya başladı. Mustafa Gençtürk beyin geçmişi karıştırmasını ve Osman Okur'unda çan hıraş bir şekilde Bağrıaçığı desteklemesine pek bir anlam veremedim ama Sayın Bağrıaçığın da sütten çıkmış ak kaşık olmadığını tüm Kahramanmaraş bilir yani...
  21.02.2011 14:03
  Söze bakmadan yapılan eleştiri sanki kin ve düşmanlık gibi.
  Sayın Mustafa Gençtürk sanki sayın Bağrıaçık'tan intikam alır gibi yazmış.Demk ki kin ve nefret gözünü bu denli büyütmüş ki adamın ekmeğine bile hakaret ediyor.Bazlamacı diye nimeti bile aşağlıyor.Ondandır ki söze gerek yok.Bir de sayın Mustafanın aynası olsa da kendine baksa ne iğrençlikler çıkar ALLAH bilir. Bu kadar tarihi ve olayları aklında tutan adam acaba bir gazeteci mi?Mustafa ismiyle yazıp soyismini yanlış yazan biri mi?
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.