PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren 104 sivil toplum ve meslek kuruluşunun Memur-Sen öncülüğünde ‘sivilleşme ve daha çok demokrasi için Evet diyor’ şeklindeki bası
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 04.09.2010 13:08 Tarihinde Eklendi.  Kategori : GÜNCEL.
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  ALPARSLAN ALKIŞ
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...
  Memur-Sen'in 'Evetçiler' listesine bir tepki daha!...

  Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren 104 sivil toplum ve meslek kuruluşunun Memur-Sen öncülüğünde ‘sivilleşme ve daha çok demokrasi için Evet diyor’ şeklindeki basın açıklamasının yankıları sürerken, ‘Evetçiler’ listesinde yer alan bazı odaların isimlerinin izin alınmadan yazılmasına tepkiler giderek yükseliyor.

  Özel İdare İş Merkezi önünde geçen Salı günü öğleyin düzenlenen basın açıklaması sırasında Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Alparslan Alkış şunları kaydetmişti:

  “İnsanımızın daha özgür, daha demokratik Türkiye talebini karşılamak için olması gerekenlere fazlasıyla sahibiz. Bu nedenle Kahramanmaraş’ta 104 STK ve Meslek Kuruluşu olarak; fişlemelerin tarihe karışması için, yargıda kapalı kastın sona ermesi için, Yüksek yargının yürütmenin alanına müdahale etmemesi için, sivil anayasa için, 367 dayatmasına son vermek için, Milletle devleti buluşturmak için, ordudan YAŞ kararıyla atılanların mahkemelere haklarını arayabilmeleri için, darbe mağdurlarının, mağduriyetini gidermek için, Türkiye’nin önünü tıkayan 12 Eylül anayasasını tarihe gömmek için, özgürlük için, koşulsuz demokrasi için, hukukun üstünlüğü için, tarafsız ve bağımsız yargı için bugünkünden daha aydınlık ve bugünkünden daha demokratik bir Türkiye için anayasa paketine Evet diyoruz.”

  Alparslan Alkış’ın okuduğu ve basına dağıtılan ve “Kahramanmaraş’ın 104 STK ve Meslek Kuruluşu sivilleşme ve daha çok demokrasi için evet diyor” başlıklı yazılı açıklamanın sonunda ise ‘Evet’ oyu kullanacak STK’ların isimleri yer almış, ancak bazı odaların isimlerinin izin alınmadan listeye eklendikleri ortaya çıkmıştı.

  TERZİLER VE KONFEKSİYONCULAR ODASI’NIN 2. BAŞKANI METE SEZER’DEN TEPKİ

  ‘Evetçiler’ listesinde yer alan ve başkanlığını İhsan Kurtar’ın yürüttüğü Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nın 2. Başkanı Mete Sezer, Yönetim Kurulu’nda böyle bir yönde karar almadıklarını belirterek tepki gösterdi.

  Memur-Sen’in listesindeki bazı isimlerin izinsiz yazıldığı yönündeki gerçeğin Kanal 46 tarafından ortaya çıkarılması üzerine yazılı bir açıklama yapan Mete Sezer şunları kaydetti:

  “Değerli Basın Mensupları;

  12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Referandumla ilgili olarak sizlerin de yakından takip ettiği üzere gerek siyasi partiler gerekse çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından tercihlerinin ne olduğu ile ilgili açıklamalar gündemi meşgul etmektedir.

  İlimizde de son günlerde bunun sıkça örnekleri görülmektedir. Birkaç gün önce İl Özel İdaresi önünde Memur-Sen İl Temsilcisi Alparslan Alkış tarafından açıklanan ve 104 Sivil Toplum Örgütünün imzası olduğu bildirilerek kamuoyu ile basın mensuplarına dağıtılan, daha sonra da çeşitli basın-yayın organlarında yer alan listede şahsımın 2.Başkan olarak görev aldığı Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nın da bu referandumda EVET oyu kullanacağı belirtilmektedir.

  Bildiğiniz üzere ben Terziler ve Konfeksiyoncular Odası 2.Başkanlığı yanında bundan üç ay öncesine kadar da görev yapmaktan büyük onur ve gurur duyduğum M.H.P. Kahramanmaraş Merkez İlçe Yönetim kurulu üyesi idim.

  Belirtmek isterim ki;

  Terziler ve Konfeksiyoncular Odası olarak yönetim kurulumuzda böyle bir karar alınmamıştır. Gerek dünya görüşüm gerekse siyaset yaptığım dönem içindeki yol arkadaşlığı yaptığımız Merkez İlçe Başkanımız Sayın Ömer Özkan beyle birlikte yönetici arkadaşlarımız ve de gerekse mensubu olduğum siyasi partinin referandumla ilgili tavrı da şahsımın bu referandumda kullanacağı oyun renginin yapılan açıklamayla örtüşmediğinin bilinmesini isterim.

  Saygılarımla…
  Mete SEZER”

  MEMUR-SEN’İN LİSTEYE İZİNSİZ İSİM EKLEMESİNİ KANAL 46 ORTAYA ÇIKARDI…


  İLK OLARAK YUSUF BAKIR TEPKİ GÖSTERDİ…

  Listenin 38. sırasında yer alan Kahramanmaraş Kabzımallar Odası’nın başkanlığını yürüten Yusuf Bakır’ın aynı zamanda MHP Kahramanmaraş İl Yönetiminde 2. Başkan olması ise kafaları karıştırdı. 12 Eylül’deki referandumda ‘Hayır’ diyecek olan MHP’nin il ikinci başkanlığını yürüten Yusuf Bakır, ‘Evet’ oyu vereceklerini açıklayan STK’ların listesinde yer almalarını ise şöyle açıkladı:

  “Bizim odamızın isminin böyle bir açıklamada yer alacağı yönünde kimse bize ne bir şey sordu ne de izin aldı. Sadece sanırım açıklamanın yapılacağı gün sabahında zannediyorsam Memur-Sen’den aradığını belirten bir kişi telefonda bana Özel İdare iş merkezi önünde ‘evet’le ilgili açıklama yapacaklarını belirterek bizi de davet etti. Ben de kendisine teşekkür ederek telefonu kapadım. Daha sonra odamızın isminin açıklamada yer aldığını görünce hayli şaşırdım. Bununla ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama yaptım.”

  Öte yandan; yine MHP Kahramanmaraş il yönetiminde yer alan Eyyüp Zıba’nın ikinci başkanı olduğu Bakkallar, Bayiler ve Şekerciler Odası’nın isminin de listenin 31. sırasında bulunduğu gözlendi. Bununla birlikte yardımcısı AK Parti il yönetiminde yer alan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kaybu’nun başkanı olduğu KMESOB ile Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın isimlerinin da listede yer almadığı görüldü.

  Ancak KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, kendilerini ziyarete gelen AK Partili vekilleri kabulü sırasında referandum için ‘Evet’ oyu kullanacaklarını açıkladı.

  STK LİSTESİNDEKİ BAZI İSİMLERİN İZİN ALINMADAN YAZILDIKLARI GERÇEĞİ GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!...

  Kahramanmaraş Kabzımallar Odası Başkanı Yusuf Bakır’ın bu tepki dolu sözlerinin ardından ‘Evetçi’ STK’ların isimlerinin yer aldığı basın açıklamasıyla duyurulan listenin izin alınmadan rastgele hazırlanıp-hazırlanmadığı sorusu gündeme geldi.

  Mantıklı, makul ve sağduyulu çevreler bu önemli konu hakkında tepkilerini şöyle dile getirdiler:

  “Böyle bir şey olur mu? Listede yer alan bir STK’nın başkanı kendilerinden izin alınmadan isimlerinin kullanıldığını söylüyor. Bunun yolu-yordamı; STK yönetim kurulu toplanarak kendi arasında konuyu enine-boyuna tartışır ve bir karara varır. Varılan karar da büyük ihtimalle karar defterine işlenir. Eğer bir odanın başkanı AK Parti’ye yakın ise odasının isminin ‘Evetçiler’ listesinde yer almasını isteyebilir. Ya da MHP’li veya CHP’li ise de başkanı olduğu odanın isminin ‘Hayırcılar’ safında yer almasını isteyebilir. Böyle mantıksız bir şey olur mu? Bunun yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz.”

  Bu gelişmelerin ardından gözler, basın açıklamasına öncülük yapan ve listeyi hazırlayan Memur-Sen İl Başkanı Alparslan Alkış’a çevrildi.

  ALKIŞ: TELEFON TRAFİĞİNDE AKSAKLIKLAR OLMUŞ

  İktidara yakınlığı ile bilinen Memur-Sen’in Kahramanmaraş İl Başkanı eğitimci Alparslan Alkış, gündemde büyük yankı yapan ‘Evetçi’ STK listesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  “Biz Memur-Sen olarak ülkemiz için önemli bir konuda taraf olduğumuz için böyle bir organizeyi yaptık. Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini ve meslek kuruluşlarını tek tek arayarak durumu anlatıp böyle bir listede yer alıp-alamayacaklarını sorduk. Esnaf ve sanatkâr odaları ile görüşme yapmayı ise (Eski oda başkanı ve AK Parti eski belediye meclis üyesi) İbrahim Zabun üstlendi. Kendisi ile zaten Kent Konseyi’nde birlikte görev yapıyoruz. O da Kent Konseyi’nin iftarında oda başkanları ile görüşmelerde bulunarak bize isimleri verdi. Bazı isimlerle ise bizzat ben görüşmeler yaptım. Mesela; Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Hüdayoğlu, konuyu yönetim kurulunda görüşmesi gerektiğini ancak birçoğunun tatilde bulunması nedeni ile listeye isimlerini ekletemeyeceklerini söyledi, bizler de yazmadık. Bunun yanında toplumda ‘Evetçi’ olacağı tahmin edilen birçok isim de listeye eklenmelerini doğru bulmadıklarını ifade ettiler. Kabzımallar Odası’nın listede yer alması hususunda ise telefon trafiğinde yaşanan aksaklıkların etkili olduğunu sanıyorum. Bir yanlış anlaşılma olmuş. Kanal 46’daki haberin ardından gerek Yusuf beyle gerekse de diğer bazı odaların yetkilileri ile görüştüm. Aksaklıklar için hoşgörülerini istedim. Biz ortada eğer bir hata var ise onda ısrarcı olanlardan değiliz. Hataları tamir etmekten yanayız. Ama bu organizasyon bize bazı şeyleri de öğretmiş oldu. Bundan sonraki bu tür beraberliklerde odalardan ve meslek kuruluşlarından yazılı beyanlar alınırsa daha iyi olacağı kanaatindeyiz.”

  Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olabilmesi ve eğitim sorunlarına dikkat çekilmesi gibi Kahramanmaraş’la ilgili hayati konularda da STK’ların bu tür birlikteliğinin olup-olmayacağı yönündeki soru üzerine Alkış şunları kaydetti: “Elbette olabilir. Ama Büyükşehir konusunda bu işin olacağı ama fazla kurcalanmaması yönünde görüş, düşünce ve telkinler bize geldi. Bu nedenle bizler de Büyükşehir konusunu fazla gündeme getirmek istemiyoruz. Bu tür birlikteliklerin bundan sonraki bölümleri de elbette neden olmasın.”

  EYYÜP ZIBA: BEN HAYIRCIYIM…

  Öte yandan başkan vekili olduğu Bakkallar, Bayiler ve Şekerciler Odası’nın da ‘Evetçiler’ listesinde yer alması ile ismi gündeme gelen Eyyüp Zıba ise Haber Merkezimize bizzat gelerek yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  “Ben aynı zamanda MHP Kahramanmaraş il yönetim kurulu üyesiyim. Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için önemle belirtiyorum ki; ben hayırcıyım. Odamın isminin ‘Evetçiler’ safında yer alıyor olması benim kararımı değiştirmez. Bu izinin nasıl ve kimden alındığı yönünde de sonradan bilgi sahibi oldum ve bunun üzerine de Alparslan beyi arayarak şahsi tepkilerimi kendisine ilettim. Memur-Sen’in bizim odamızın bir üst kuruluşu olmadığını ve bu nedenle de böyle bir konuda kendilerini ilgilendiren bir hususun bulunmadığını anlattım. Sanki bizim ağzımız, dilimiz yokmuş gibi Memur-Sen’in böyle bir görevi üstlenmiş olmasını da doğrusu yadırgadığımı ilettim. Esnaf odası olarak bizim üst kuruluşumuz KMESOB, federasyon ve TESK’tir. Böyle bir açıklama yapma yetkisi ise onlarındır. Memur-Sen’le bizim ne işimiz olabilir ki… Kaldı ki kendisi de birçok konuda bana hak verdi zaten. Doğruların bilinmesi adına bunları açıklama gerekliliği duydum. Bu vesile ile selam ve saygılarımı sunduğum Kahramanmaraş halkının mübarek ramazan aylarını ve idrak edeceğimiz Kadir gecesi ile ramazan bayramlarını da tebrik ediyorum.”

  MHP’LİLER DE HAYLİ TEPKİLİ…

  Yönetimlerinde yer alan bazı isimlerin başkanı ya da başkan vekili oldukları odaların ‘Evetçiler’ listesinde yer alıyor olması MHP’de de hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Aynı zamanda MHP il 2. başkanı da olan Yusuf Bakır’ın başkanı olduğu Kabzımallar Odası’nın isminin izinsiz olarak listede yer alması üzerine yaptığı açıklamanın ardından gözlerin çevrildiği MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da; “Yaptığımız araştırmalarda diğer bazı odaların isimlerinin de izinsiz olarak listeye eklendiği yönünde bulgu ve bilgiler elde ettik. Mesela bunlardan bir başkası da Değirmenciler Odası’dır. Çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda bununla ilgili olarak bir basın açıklaması yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

  Bazı oda ve meslek örgütlerinin isimlerinin listeye izinsiz olarak eklenmesini ‘Memur-Sen’in iktidara yaranmaya çalışması’ olarak değerlendiren İl Başkanı Mustafa Bastırmacı açıklamasını şöyle sürdürdü:

  “Listede yer alan 104 STK’nın isimlerinin listeye nasıl eklendiği konusunda araştırmalarımız sürüyor. Kimlerin neden ve ne amaçla böyle bir işi tezgâhlamış olduğunu ise duyarlı kamuoyu çok yakından biliyor. İktidarın arka bahçesi olarak hareket ettiği apaçık ortada olan bir sendikanın böyle bir işte öncü olmaya çalışmasının yanında billboardlara da milyarlarca lira harcayarak ‘Evet’ ilanları vermesini de herkes yakından takip ediyor. Madem bu kadar duyarlı idiniz, neden bugüne kadar Kahramanmaraş’ın hayati meselelerinde bir araya gelmeye öncülük etmediniz peki? Milletin cevabını beklediği soruların sayısı hayli fazladır. Toplumun menfaatlerini ön plana sürerek kendi ikballerinin peşinde koşanlardan ve bu amaç uğrunda da STK’ları basamak yapmaya çalışanlardan gün gelecek hesap sorulacak. Kaldı ki; bazı STK’ların başında bulunan insanların kendi çıkarları için oda ve meslek örgütlerini alet etmeleri de çok çirkin bir olaydır. İktidar partisinin yönetiminde bulunan bazı isimlerin başkanı oldukları oda ve meslek örgütlerinin isimlerini yönetimlerine dahi sorma lüzumu hissetmeden listeye ekletmelerinin yorumunu da değerli kamuoyuna bırakıyorum. Gerçi bunlar beyhude gayretlerdir. Yüce milletimiz neyin ne olduğunu çok iyi takip ediyor ve biliyor. 12 Eylül’deki Hayır oyları bu iktidarın yüzünde adeta bir şamar gibi patlayacaktır. Altın kadehte sunulmaya çalışılan bu zehiri yüce Türk Milletimiz içmeyecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

  İŞTE MEMUR-SEN TARAFINDAN AÇIKLANAN 'EVETÇİLER' LİSTESİNDE İSİMLERİ YER ALAN 104 STK VE MESLEK KURULUŞU:

  KAHRAMANMARAŞ BAROSU
  MEMUR SEN İL TEMSİLCİLİĞİ
  MÜSİAD K .MARAŞ ŞUBESİ
  TABİPLER ODASI
  KAR-DER BİR
  KİMSE YOKMU DAY. YARD. DER.
  MASİAD K.MARAŞ MADENİ EŞ. SAN. İŞADAMLARI
  MERDAN AHLAK KÜLTÜR VE ÇEVRE DERNEĞİ.
  HAK İŞ HİZMET-İŞ SENDİKASI
  K.MARAŞ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ
  HAK SEN KAHRAMANMARAŞ İL TEMSİLCİLİĞİ
  (KALİDA) K.MARAŞ LİDER İŞ ADAMLARI DERNEĞİ.
  (ELSİAD) ELBİSTAN İŞ ADAMLARI DER.
  AKSU MEZUNLAR DERNEĞİ (AK-DER)
  SAHADER SAĞLIKLI HAYAT DERNEĞİ
  SEYDER SEBAT EĞİTİMCİLER VE YAZ. DER.
  DAĞISTANLILAR KÜLTÜR VE DAY. DER.
  ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ
  ÇEÇEN- KAFKAS KÜL.YARD. VE DAY. DERNEĞİ
  GENÇ UFUK DERNEĞİ
  GÜLHAN DER
  K.MARAŞ MUTAHHİTLER BİRLİĞİ DERNEĞİ
  ÖZER HUKUK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ
  HAYRAT VAKFI
  K.MARAŞ ÜLFET VAKFI
  NECİP FAZIL KÜLTÜR VAKFI
  RIDVAN HOCA EĞT. KÜLT. VE DAY. VAKFI
  SUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ
  ATTARLAR ODASI
  BAKIRCILAR ODASI
  BAKKALLAR ODASI
  DEĞİRMENCİLER ODASI
  DEMİRCİLER ODASI
  ELEKTİRİKÇİLER ODASI
  FIRINCILAR ODASI
  HAZIR AYAKKABICILAR ODASI
  İNŞAATÇILAR ODASI
  KABZIMALLAR ODASI
  KASAPLAR ODASI
  KUNDURACILAR ODASI
  KUYUMCULAR ODASI
  LOKANTACILAR ODASI
  MAHRUKATCILAR ODASI
  MARANGOZLAR ODASI
  MÜNİBÜSÇÜLER ODASI
  ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI
  SANDELYECİLER ODASI
  TEKNİK MAKİNE ODASI
  TENEKECİLER ODASI
  TERZİLER ODASI
  ZAHİRECİLER ODASI
  HAK İŞ ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI
  TÜRKİYE MUHTARLAR DER.
  HAK İŞ ÖZ ORMAN İŞ
  BAYINDIR MEMUR SEN
  BEM BİR SEN
  BİRLİK HABER-SEN
  BÜRO MEMUR-SEN
  DİYANET-SEN
  EĞİTİM BİR SEN (2 NOLU ŞUBE)
  EĞİTİM-BİR-SEN
  EMEKLİ BİR SEN
  ENERJİ BİR SEN
  KÜLTÜR MEMUR SEN
  SAĞLIK-SEN
  TOÇ BİR SEN
  ULAŞTIRMA MEMUR SEN
  VEREN EL DERNEĞİ
  TEBESSÜM EĞT. KÜLT. ÇEV. DYN. DER.
  BEDENSEL ENGELLİLER YARD. VE DAY. DER
  BİZİM ÇOCUKLARIMIZ DERNEĞİ
  ÇOCUK YUVASI UMUT IŞIĞI DERNEĞİ
  DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ
  GÖKSUNLULAR DERNEĞİ
  HALK OZANLARI KÜLT.VE DAY. DERNEĞİ.
  HAYRUNNAS DERNEĞİ
  HUKUKİ ARAŞT. DERNEĞİ K.MARAŞ ŞUBESİ.
  İMAM HATİP VE AND. İHL MEZ. DERNEĞİ
  İSTANBUL TEKNİK ÜNV. MEZUNLARI DERNEĞİ
  K.MARAŞ EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ.
  K.MARAŞ ENGELLİLER SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ.
  LALE EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ
  LİDER GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK DERNEĞİ
  NİDA HANIMLAR DOSTLUK VE ÇEVRE DERNEĞİ
  ORMAN KOOPERATİFLERİ DERNEĞİ
  TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ
  YENİ HAYAT DERNEĞİ
  ÖZEL KAHRAMANKENT MEZ. DER. (ÖZ-KAM-DER)
  ÇEVRE KÜLTÜR DERNEĞİ
  İRFAN DERNEĞİ
  DEREBOĞAZI KÖYÜ YARD. VE DAY. DER.
  TARIMSAL KALKINMA VAKFI
  PAZARCIK BİLGİ DERNEĞİ
  ELBİSTAN CEMRE DERNEĞİ
  ELBİSTAN TÜM İŞLER DERNEĞİ
  NURHAK SEVGİ DERNEĞİ
  ÇAĞLAYANCERİT EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DER.
  AFŞİN SAMANYOLU DERNEĞİ
  (ASİAD) AFŞİN SAN. VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
  TÜRKOĞLU EĞİTİM DER. (TÜKEDER)
  BÜRO HAK-SEN
  EĞİTİM HAK-SEN
  YUNUS EMRE İLİM KÜLT. SANAT EĞT. YRD. DAY. DRN.
  YÖRÜKLER-TÜRKMENLER İLİM KÜL. YRD. DAY. DER." (www.kanal46.com)
  Etiketler : Evetçiler, Tepki, Listesine, Memur,
  7765  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.