PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

'Milletvekilinin akrabası da yakını da millettir'

Ünal; “Milletvekilinin işi teşkilat, belediye ve bürokrasi ile uğraşmak değil. Ben ve diğer milletvekillerimiz Kahramanmaraş insanını, bize inanan, bize
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 08.08.2012 16:53 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.

  Ünal; “Milletvekilinin işi teşkilat, belediye ve bürokrasi ile uğraşmak değil. Ben ve diğer milletvekillerimiz Kahramanmaraş insanını, bize inanan, bize güvenen insanları en iyi şekilde nasıl temsil edebiliriz, onu düşünüp onun heyecanını taşıyoruz. Kahramanmaraşlı olmak, bu şehrin milletvekili olmak benim için bir onur” diye konuştu.

  Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, gazeteci Mesut Tuğrul’un hazırlayıp sunduğu Moderatör Programının bu haftaki konuğu oldu.

  Her Pazartesi günü Aksu TV’de 21.00’da izleyicisiyle buluşan Moderatör programı Ramazan ayı boyunca 22.30’a alındı. Ara ara canlı yayınlarını stüdyo dışından yapan Aksu TV, bu kez Kahramanmaraş’ın tarihi mekânı Kale’den evlere konuk oldu.

  Önemli tarihi alanda önemli bir konuk Türkiye gündemini ve Kahramanmaraş siyasetini masaya yatırdı. Başbakan Erdoğan’ın kurmay ekibinden olan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal hükümetin dış politikasını, PKK’yla mücadeledeki son durumları ve Suriye ile gelinin son noktayı değerlendirdi. Programın ilerleyen bölümlerinde de Kahramanmaraş siyaseti ile Gazeteci Mesut Tuğrul’un sorularını da cevaplayan Ünal, ‘bundan sonra İstanbul’dan aday olacak’ söylemine sert tepki göstererek Kahramanmaraşlı olmaktan ve bunu her yerde söylemekten gurur duyduğunu söyledi.

  Kahramanmaraş bürokrasisine siyasetin müdahale etmemesi gerektiğini de belirten Ünal, çalıştayların sonuç bildirgesindeki 7 madde hedeflenin fikri anlattı.

  Ünal, Mesut Tuğrul’un sorularına içtenlikle cevap verdi;

  TERÖR SORUNUN ÜZERİNE GİTTİK

  “Türkiye’nin üzerinde son 30 yıldan bu yana bir terör örgütü var. Terörün Türkiye’yi bir karmaşa içerisine çektiğini ve bu şiddetle Türkiye’nin enerjisini zaman zaman tükettiğini söylüyoruz. İktidara gelir gelmez terör sorununa çözümler üretmeye başladık ve hala da üretiyoruz. Canımızı yakan bu terör sorununu kapsamlı olarak ele aldık. Demokratikleşme süreci başlatarak iki şeyi birbirinden ayırdık. Temel hak ve özgürlüklerden kaynaklanan sorunlar ile terör sorununu birbirinden ayırdık. Terör sorununu bir güvenlik sorunu olarak ele aldık. Kürt sorunu bir temel hak ve özgürlük sorunudur. Bu nedenle ikisini ayrı bir sorun olarak ele aldık. 

  TÜRKİYE’DE HİÇBİRŞEY GİZLİ KALMAYACAK

  Artık Türkiye’de darbelerden söz edilmeyecek. Güçlü bir siyasi irade ortaya koyduk. Bunun sonucunda darbelerin üzerine gidilebildi. Siyasi irade olarak bu ülkede hiçbir şey gizli kalmasın, hukuk herkese hesap sorsun ve hukuk her şeyin üstünde olsun istiyoruz. Bu ülkede hak ve hukuk herkes için var. Herkes de hesabını versin. Güçlü bir meclis iradesi var. Darbelerin hepsi araştırma komisyonları tarafından aydınlanacak. Darbelerin arkasında hangi güçlerin olduğu hepsi ortaya çıkacak. Çünkü araştırma komisyonlarının arkasında güçlü bir Meclis iradesi var. Türkiye’de faili meçhul cinayetlerin bile üzerine gidiliyor. Türkiye’de 17 bin 500 ün üzerinde faili meçhul vardı. Ak Parti döneminde faili meçhuller ortadan kaldırıldı. 

  Türkiye’de Sivas, Çorum ve Kahramanmaraş olaylarını bir çatışma olarak göstermek sosyolojik olarak izah edilemez. Çünkü bunların arakasındaki provokasyonlar, kirli oyunlar artık yavaş yavaş aydınlanıp ortaya çıkıyor.

  1982 ANAYASASI YAMALI BOHÇAYA DÖNMÜŞTÜ

  1982 Anayasası üzerinde herhangi bir düzeltme olmayacak. 1982 anayasası üzerinde oynanmaktan yamalı bohçaya dönmüş durumda. Bu nedenle 1982 anayasası artık olmayacak. 1982 anayasası darbeciler anayasadır. Meclis açılır açılmaz yeni anayasa çalışmalarına başladık. Uzlaşma zeminini sağlamlaştırmak için her partinin uzlaşma komisyonuna 3’er komisyon temsilcisi vermesini istedik. Biz bu anayasanın mutlaka değiştirilmesinden yanayız.

  Yeni hazırlanan Anayasa, toplumun her katmanını kucaklayacak, halkın refah ve huzurunu tesis edecek bir anayasa olacaktır.

  BİZLER, MİLLETİN EFENDİSİ DEĞİL, HİZMETKÂRIYIZ

  Millet iradesine saygılı olan AK Parti, yani bizler, milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Bizler milletvekili arkadaşlarımızla, belediye başkanlarımız, il başkanımız, yani teşkilatımız ile başarıya odaklandık, çok da başarılara imza attık. Biz 10 yıldan bu yana bu milletle olan gönül bağımızı, bu millete olan hizmetkarlılığımızı hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Ak Parti iktidarı 10 yıl içerisinde Kahramanmaraş’a neler yaptı bayrağı devralan bizler neler yapmalıyız? Bunlara çözüm arıyoruz. Bir şeyin gelişmesi, bir şeyin ileriye gitmesi kendisi yenilemesi ile ilgilidir. Ak parti iktidarı eğitimde, ulaşımda, sağlıkta yapılması gereken her şeyi Bakanlıkları aracılığı ile yerine getirdi ve getirmeye de devam edecektir.

  MİLLETVEKİLİNİN İKİ GÖREVİ, TEMSİL VE TAKİP

  Bizler18 saat çalışıyoruz. Gecemiz gündüzümüz yok. Milletvekillerinin 2 önemli görevi ve sorumluluğu var topluma karşı, temsil ve takip. Biz şehrimizi, partimizi ve ülkemizi temsilde hata yapmak istemiyoruz. Sorumluluğumuz neyse, yerine getirmekle yükümlüyüz. Bize gelen sorunlar, plan-projeler olduğunda, vatandaşın haklı talepleri bulunduğunda, bunları takipte de sorumluyuz. Ayrıca yapılan hizmetlerin hepsinin güncelleştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle Kahramanmaraş’a milletvekillerinin gelmesinden çok hizmetin gelmesi daha önemli. AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri olarak bakanlarımızla birlikte ortak akıl toplantılarını yaptık. Burada yapamadığımız toplantıları Ankara’da yaptık. Yaklaşık 6 aylık bir çalışma sonucunda çalıştay sonuçlarını açıkladık bunu kitap haline getirerek vatandaşlarımıza tanıttık. Ak Parti siyaseti ne aldanan oldu ne aldatan olduk. Türkiye 500 Milyon için İMF’nin kapısında yatarken bugün Kahramanmaraş’a 500 milyonluk sağlık yatırımı yapıldı. 270 milyonun üzerinde ulaşım yatırımları eğitim yatırımları devam ediyor. Toplumun tüm kesimlerine hitap ediyoruz.

  BİZİM İŞİMİZ TORPİL YAPTIRMAK DEĞİL

  Vatandaş haklı olarak yakınıyor. Ama kimse bize torpil için gelmesin. Bunlar, atamalar, bakanlıkların sistematiğini bozuyor, arkadaşlarımızın huzurunu kaçırıyor. Milletvekilinin işi bu olmamalı. Şahsi meselelere, tayin ve atamalara, torpillere ayıracak zamanımız yok. Ama vatandaşımız bir haksızlığa uğramış ise, bize düşen onu takip etmektir. Haksızlıklara dur demeye eyvallah, ama kişisel, bireysel sorunlarla birebir ilgilenmeye hayır. Mümkün olduğunda bu meselede hassas davranıyor, adil ve hakkaniyet ölçülerine önem veriyoruz. Vatandaşın haklı şahsi talebini yerine getirmek, işinin takipçisi olmak, bizim görevimiz. Bu meselede hemşerilerimin emrindeyim

  BÜYÜKŞEHİR YENİLİKLER GETİRECEK

  Büyükşehir kanunu meclis tatile girmeden önce yetişmedi. Ancak Ekim ayı başında meclis açıldığında bu kanun gerçekleşecek. Tabi buna ilişkin kaygılar, sıkıntılar ve şikayetler de var.

  Kahramanmaraş Büyükşehir olduğunda, her yer Kahramanmaraş olacak. Bakıyorum, takip ediyorum, Afşin ile Elbistan arasında bir rekabet var. Biz şunu istiyoruz, el ele tutuşarak büyümek. Önemli olan bölgenin kalkınmasını sağlamak. Kahramanmaraş Büyükşehir olduğunda ilçeler de hak ettikleri hizmeti alacaklar, bundan kimsenin kuşkusu olmasın! Bir yer, bir yerin mahallesi olmayacak. 130 bin nüfuslu Elbistan’ı siz nasıl mahalle yaparsınız, akıl işi mi? Elbistan’ı il yapıp büyümek yerine, büyümüş Elbistan’ı abad etmek daha doğru. Son yıllarda yeni iller yapıldı, oluşturuldu. İl olduğuna pişman olan iller var. Bu nedenle bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

  BU ŞEHRİN MİLLETVEKİLİ OLMAK BENİM İÇİN BİR ONUR

  Benim gelecek dönem İstanbul’dan milletvekili adayı olmamın imkânı yok. Ben ve diğer milletvekillerimiz Kahramanmaraş insanını, bize inanan, bize güvenen insanları en iyi şekilde nasıl temsil edebiliriz, onu düşünüp onun heyecanını taşıyoruz. Kahramanmaraşlı olmak, bu şehrin milletvekili olmak benim için bir onur. Bizim siyasetimiz hizmet siyaseti, çözüm siyaseti, proje siyaseti. AK Parti siyasetinin bu şekilde özetleyebiliriz. Bizim dedikodularla uğraşacak zamanımız yok. Biz ateşten gömlek giydik. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Bizler, AK Partililer olarak, hesabı Allah’a, sandıkta da millete vereceğiz. Milletvekilinin işi teşkilatla, belediye ile bürokrasi ile uğraşmak değil. Milletvekilinin akrabası olmaz. Milletvekilinin akrabası da yakını da millettir. Sorun varsa, belediyenin, teşkilatın genel merkezde sorumlu oldukları teşkilatlar var. Sorunları da ilgili yerler çözer.”

   

   

  55462  kez okundu.

  Bakmadan Geçme


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.