AJANS-46

Bizi Takip Edin!

DULKADİROĞLU BELEDİYESİ
12 ŞUBAT BELEDİYESİ

Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...

Kahramanmaraş Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi iken milletvekili aday adaylığı için istifa eden ve listeye girme yönünde şanslı isimler arasında gösterilen Nihan Cilve Büyükde
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 15.03.2011 13:18 Tarihinde Eklendi.  Kategori : POLİTİKA.
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...
  Nihan Cilve Büyükdereli resmen aday adayı...

  Kahramanmaraş Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi iken milletvekili aday adaylığı için istifa eden ve listeye girme yönünde şanslı isimler arasında gösterilen Nihan Cilve Büyükdereli, AK Parti Seçim İşleri Başkanlığına aday adaylığı müracaatında bulundu.

  Partisinin Şekerdere Bulvarı üzerindeki binasına gelen Yüksek Mimar Nihan Cilve Büyükdereli'yi bu anlamlı gününde başta işadamı babası Ali Cilve ile yakınları ve partililer yalnız bırakmadı.

  RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI…

  Yüksek Mimar Büyükdereli, Ak Parti İl binasına gelerek resmi başvurusunu yaptı. Başvuru töreninde Büyükdereli’yi, hayatın her kademesinde kendisine destek olan babası; Kahramanmaraş’ın önde gelen işadamlarından Ali Cilve yalnız bırakmadı. Belediye Meclis Üyesi arkadaşları, Ak Parti Kadın Kollarındaki omuz omuza çalıştıkları partilileri ve kendisini seven kalabalık halk topluluğu Ak Parti toplantı salonunu doldurdu.

  Heyecanını bastıramayan Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Büyükdereli konuşmaya öz geçmişini okuyarak başladı: “1981 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. Yüksek mimarım. Yüksek lisans eğitimimi Çukurova Üniversitesi’nde tamamladım. Yüksek lisans eğitimim sırasında mimarlık bölümünde asistan olarak derslere girdim ve bir takım makale çalışmaları hazırladım. Aynı zamanda kendi aile şirketimizde çeşitli konut fabrika iş merkezi ve okul gibi birçok projeye imza attım.”

  “ADALET VE EŞİTLİĞİ ELDEN BIRAKMADIM”

  “2007 — 2009 yılları arasında 2. yüksek lisans eğitimi için Amerika’da bulundum. İyi derecede İngilizce bilmekteyim. Kahramanmaraş Belediyesinde Bayındırlık Ve İmar Komisyonunda iki yıl süresince ekip arkadaşlarımla beraber yerelde vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için ‘Adalet ve eşitlik’ ilkesi ile hareket edip bu görevi başarıyla sonlandırmış bulunmaktayım, evli ve bir çocuk annesiyim.”

  NEDEN SİYASET?

  Büyükdereli konuşmasının ikinci bölümünde neden siyasete girdiğini babasının söylemlerini örnek vererek anlattı: “Çocukluk dönemimden bugüne değin sevgili babamın “Neme lazımcı olmayın, birileri nasıl olsa yapar diye düşünmeyin, elinizi taşın altına koyun” gibi söylemleri ile yaşadığım toplumdan kendimi sorumlu hissederek çözümün bir parçası olmak istedim. Topluma hizmet ve temsil noktasında en doğru yolun siyaset olduğuna karar verdim güçlü bir liderin ve güçlü bir parti organizasyonunun içinde olmak için liderimiz ve
  Başbakanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bir parti olan Ak partide siyaset hayatıma başladım.”

  “NEDEN ADAY ADAYI OLDUM?”

  Konuşmasının üçüncü bölümünde ise ‘neden aday olduğu’ sorusunu cevaplandıran Büyükdereli şöyle konuştu: “İlimizde nüfusun % 55’ini bayanlar oluşturmakta gerek siyasette gerekse siyaset dışında emeğinden yoğun olarak yararlanılan kadınların ne yazık ki karar alma mekanizmalarında yeteri kadar yer alamadıkları ortada bu adaletsizliği aşmak için kadınların siyasal mücadelesine katkıda bulunmak için ve Kahramanmaraş’ın ilk kadın milletvekili olabilmek için bu yola çıktım.

  Kadınların sesi, tüm Kahramanmaraş halkının Anakara’daki temsilcisi olabilmek için aday adayı oldum.”

  NİHAN CİLVE BÜYÜKDERELİ’NİN HEDEFLERİ:

  Konuşmasının son bölümünü hedeflerine ayıran Büyükdereli toplumdan ses getirecek projelerini şöyle açıkladı:

  • Öncelikle tabanın sesine kulak vereceğim. İyi günde kötü günde yanlarında ve her an ulaşılabilir olacağım.

  • Ak Parti bünyesindeki tüm teşkilatlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Vali, STK’lar, Muhtarlarla birlik olarak halkımızın ve şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda ortak akıl ile hareket etmenin öncülüğünü yapacağım.
  • Empati ve istişareler ile iyi bir ekip çalışması ortaya koymak için gayret göstereceğim.

  • Eğitim konusuna öncelik verip maddi gücü yetersiz olan gençlerimize burs ve daha sonrasında istihdam sağlamak için büyük şirketlerle temasa geçip öncülük yapacağım.

  • Kadın ve çocuk istismarına karşı etkin çalışmalarda bulunacağım.

  • Sokak çocuklarını barınma ve meslek edindirme konusunda çalışmalar yapıp onları topluma kazandırmak için gayret göstereceğim.

  • Tarihi ve kültürel potansiyel açısından çok zengin olan aynı zamanda eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan Kahramanmaraşımızı mesleki tecrübeleri mide kullanarak daha yaşanabilir sosyal ve turizm kenti yapmak için adım atacağım.

  • Kahramanmaraş sporumuzu geçmişte bulunduğu konuma yeniden oturtturmak için faaliyetlerde bulunacağım.

  * Bu salonda bugün bana destek olmak için toplandınız. Birçoğunuz benden yaşça büyük. Affınıza sığınarak hanımefendilere ve beyefendilere ayrı ayrı mesajlar vererek konuşmamı noktalamak istiyorum.

  * Önce hanımefendilere sesleniyorum, lütfen cesur olun toplum meselelerinde aktif olarak yer almak için sorumluluk üstlenin ve kararlı olun. İstekli davranın ve isteğiniz doğrultusunda mücadele edin kadının gücünü hissettirerek erkek egemen alanlarında yer alacağınıza inanın eşinizi, babanızı ve kardeşlerinizi de bu güçlü istekle kendinize inandırın ve desteklerini arkanıza alın.

  * Beyefendiler lütfen kadınlarınıza inanın bu kadınlar sizlerin anaları, bacıları, eşleri ve evlatları.. Ben bu konuda ailemin ve eşimin desteğini de alarak şu anda buradayım aile, çalışma ve sıyası hayatını mutlu dengeli bir şekilde bütünleştiren kadınlarımızın ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacağına inanıyorum.

  Kadınları kazanmış bir Türkiye’yi daha yaşanabilir sosyal ve demokratik bir gelecek bekliyor. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız. Durmak yok yola devam desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun kim bu görevi layıkıyla yapacaksa ona nasip olsun inşallah, öncelikle ben kendime güveniyorum. Çıktığım bu yolda başından beri bana inanan ve destek veren sevgili aileme, kadın kolları başkanıma, teşkilatımıza ve siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

  SENEM AYŞELER BAŞARDI, NEDEN ŞİMDİKİ BAYANLAR DA BAŞARMASIN….

  CESARETİNİ VE YÜREĞİNİ ORTAYA KOYDU…

  Büyükdereli’ye destek için başvuru törenine katılanlardan kayınbabası ve kentin tanınmış işadamlarından Alirıza Büyükdereli ise şöyle konuştu: “Milli mücadelede Kahramanmaraşlı kadınlarının emeğini, katkısını bilmeyen yoktur… Önümüzde bir seçim var.. 90 yıl öncesine neden döndük derseniz hemen açıklayalım...Bir bayan adayımız adı Nihan Büyükdereli..Cesaretini ortaya koymuş ben de siyasette varım demiş.. Kahramanmaraş'ta yetişen, kahraman şehrin havasını, suyunu içerek büyüyen genç Mimar Nihan Büyükdereli diyor ki ''Maraş milli mücadele kahramanlarından Senem Ayşe başardı biz neden başarmayalım'' Elbette önümüzde bir savaş yok..Bir kurtuluş mücadelesi yok. Ancak Sayın Büyükdereli'nin aldığı referans hakikaten gelecek için bizlere büyük bir umut kaynağı oluyor...

  Siyaset cesaret işi… Özellikle medeni cesareti olmayan insanların siyasette başarılı olmayacağı söylenir..Şehrimizin tarihi boyunca onca milletvekili çıkartmış çıkartmasına ama hiç kadın milletvekilimiz olmamış. İşte cesaretini ortaya koyarak yola çıkan Nihan Büyükdereli Kahramanmaraş'ın ilk kadın milletvekili olmaya çok yakın bir isim... Aldığı eğitim, genç ve başarılarla dolu yaşamı Büyükderili için büyük bir avantaj olarak değerlendiriliyor...

  Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf “12 Haziran 2011 seçimlerinde partimizin kadın milletvekili sayısında artış olmasını ümit ediyorum'' diyor.. Gerçekten bu seçim kadınların seçimi olacak… Bakan Kavaf’ın söylemleri, Ak Partinin bu dönem Kahramanmaraş’tan bir bayan milletvekili çıkarma arzusu Yüksek Mimar Büyükdereli’yi bu kutlu yola çıkardı. Görünen o ki Nihan Büyükdereli Kahramanmaraş'ı bir kadın olarak parlamentoda temsil edecek kadın milletvekillerinden birisi olacak gibi görünüyor.

  Kahramanmaraş'ta yetişen, şehrin yaşadığı sorunları bizzat yaşayarak gören çözüm önerilerini de geliştiren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Yüksek Mimar Nihan Büyükdereli’nin en büyük destekçisi muhakkak ki kadınlar olacak... Yüzde 50'yi geçen kadın nüfusunu en iyi şekilde değerlendirmesi beklenen Büyükdereli'nin AK Parti'nin oy oranını daha da artıracağı kaydediliyor...”

  SIR, KİŞİNİN KENDİSİNDEDİR…

  “Büyükdereli; başarının öncelikle güçlü bir istekle hedefe yönelmekle başlayacağına dikkat çekiyor ve ekliyor; “Pozitif düşünceyle bu hedefe ulaşabileceğinizce inanarak, plan ve program dâhilinde organize olup, sabırla ve severek çalışarak, sahip olduğunuz donanımlarınızı kullanmanız sonucu ortaya çıkar. Yani sır, kişinin kendisindedir.” (www.kanal46.com)

  16197  kez okundu.

  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  15.03.2011 23:15
  TAM İSABET
  nihan hanım asaletinizle,duruşunuzla,eğitiminizle ve en önemlisi insaniyetinizle bu görevi fazlasıyla hak ediyorsunuz dualarımız sizinle
  15.03.2011 15:25
  ALLAH CC.
  Yolunuzu açık etsin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Niyyetinizi hizmet üzere daim eylesin.
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.