AJANS-46

Bizi Takip Edin!

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ
AKEDAŞ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Nurşani: Hayranlarımı çok özledim!

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 hafta yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren ve daha sonra ailesinin isteği üzerine Gaziantep’e nakledilen Türk Halk Mü
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 16.10.2008 10:16 Tarihinde Eklendi.  Kategori : MAGAZİN.
  Nurşani: Hayranlarımı çok özledim!
  Nurşani: Hayranlarımı çok özledim!
  Nurşani: Hayranlarımı çok özledim!
  ENGİN NURŞANİ
  Nurşani: Hayranlarımı çok özledim!

  Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 hafta yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren ve daha sonra ailesinin isteği üzerine Gaziantep’e nakledilen Türk Halk Müziğinin gelecek vaat eden sesi ve DE-KA Grup sanatçısı Engin Nurşani tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduktan sonra Gaziantep Royal otelde basın toplantısı düzenledi.

  13 Eylül 2008 Cumartesi gecesi Elbistan’da bir açılış için katıldığı programdan dönerken, Kahramanmaraş Göksun karayolunda geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan ünlü halk ozanı Ali Nurşani’nin oğlu Engin Nurşani, burada 7 gün yoğun bakım ünitesinde yatarak yaşama tutunma savaşı vermişti. Bir haftalık periyotta uzman gözetiminde tedavi gören Engin Nurşani daha sonra ailesinin isteği üzerine Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesine nakledilmişti. Gaziantep’te yaşam destek ünitesine bağlı olarak 2 haftadır tedavisi süren Nurşani’nin sağlık durumunun iyiye gitmesinin ardından doktorlarının evine gitmesinde bir sakınca olmadığını söylemeleri üzerine taburcu edilmişti.

  Engin Nurşani, taburcu edilmesinin ardından kısa bir süre sonra hayranlarının ve sevenlerinin daha fazla meraklanmamaları için Gaziantep Royal otelde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına DE-KA Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu başta olmak üzere, Engin Nurşaninin babası ünlü halk ozanı Ali Nurşani, Engin Nurşani’nin doktoru Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı ve DE-KA Grup Sanatçıları katıldı. Basın toplantısına Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten ulusal-yerel yazılı ve görsel basından yoğun katılım vardı.

  Basın toplantısının açılış konuşmasını Ünlü halk ozanı ve Engin Nurşani’nin babası Ali Nurşani yaptı.  Baba Nurşani şunları kaydetti: “Enginim’in hayata dönmesinde emeği geçen bütün herkese şükranlarımı sunuyorum!

  Engin’i Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nden Gaziantep Tıp Fakültesine nakil ederken Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı başından biran olsun bile ayrılmadı. Doktorumuz Ganidağlı elinden gelen her türlü imkânı ve Tıp’ın son teknolojilerini de kullanarak Enginimi ayağa kaldırmış durumdadır. Doktorumuz Ganidağlı’ya yaptığı bütün yardım ve çalışmalardan dolayı çok ama çok teşekkür ediyorum. Kendiside başta olmak üzere fakültenin en alt tabakasından tutunda en üst tabakasına kadar hepsi çok ilgilendi buradan Enginimin iyileşip bugünlere gelemesin de katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Engin kazayı gece saat 01: 00 sıralarında yaptı o andan beri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan bizim firma şirketimiz olan DE-KA Grup ve Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu’na da gösterdiği gayretlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Deveboynu maddi ve manevi her konuda yanımızda oldu, ayrıca Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde de Engin için yaptıkları tüm çalışmalar ve gayretleri için tüm emeği geçenlere saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Enginim inşallah kendi gücü ve kendi gayretiyle hayata bağlılık konusunda verdiği dirençle de sanatına en kısa zamanda döneceğine ben babası olarak inanıyorum. Enginin iyileşmesinde de dua ederek önemli katkılarda bulunan sevenlerine ve hayranlarına da çok teşekkür ederim.”

  Baba Nurşani’nin ardından konuşan DE-KA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu ise şunları kaydetti:

  “Bir ay sonra yeni albüm piyasaya çıkacak!”

  “Şirketimiz sanatçısı Engin Nurşani Elbistan da ki bir programdan döndüğü sırada yaptığı kaza sonucu Kahramanmaraş Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmış ve durumunun ağır olması nedeniyle yoğun bakımda tedavisine devam edilmişti ve bir haftalık sürenin ardından durumunun da iyiye gitmesi sonucu ailesinin isteği üzerine Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edilmişti. Tabi ki bu süreçler yaşanırken bir kaset çalışmamız vardı bizde kaset çalışmamızı erteledik ve Engin’in hayranları ve tüm sevenleri onu çok merak ediyordu. Bu karmaşada ister istemez asılsız çıkan söylentiler de oluyordu. Bu söylentiler sonucu Engin’i hayranları ve sevenlerinin bir kısmı öldü zannettiler kimileri ise bunun söylentilerden ibaret olduğunu düşünerek inanmak istemediler. Biz de hem DE-KA Grup olarak hem de sanatçımızı bu karmaşıklıktan biran önce kurtarmak istedik ve düşündük ki Engin’e bir basın toplantısı düzenleyelim ve hayranlarına ve sevenlerine kendi ağzı ile iyi olduğunu, yaşadığını ve yine sağlık durumunun iyi olduğunu da sürekli ilgi ve alakasını esirgemeyen doktoru Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı açıklasın istedik ve bugün burada bir basın toplantısı düzenledik. Engin zaten kaza yapmadan önce bir albüm hazırlıyordu, okumuş olduğu yaklaşık 8 parçası elimizdeydi. Bununla beraber bizim birde Emrah Mahsuni, Ercan Papur ve Engin Nurşani olarak üçlü kaset projemiz vardı şuanda bu proje hayata geçirilmiş durumda. Yaklaşık bir aya kadar o projenin kaseti de piyasaya çıkacak yani Engin yeniden okumuş gibi olacak.”

  ENGİN’İN ESKİ HALİNE DÖNEBİLMESİ İÇİN ALTI AY GİBİ BİR ZAMANA İHTİYACI VAR!

  Süleyman Ganidağlı da şunları anlattı: “Engin Nurşani bilindiği üzere geçirdiği trafik kazası sonrasında Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde bir hafta kadar yoğun bakım tedavisi gördükten sonra bize intikal ederek Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahin Bey Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Reanimasyon Ünitesine yatırıldı. Yaklaşık bir haftalık yoğun bakım tedavisinden sonra şuanda aramızda ve sağlık durumu çok iyi, bize geldiği dönemde özellikle kafa tranvası ve akciğer ezilmesi ile tabir edebileceğimiz sıkıntıları mevcuttu. Yaklaşık 6 gün solunum cihazına bağlı olarak tedavisini sürdürdükten sonra başarılı bir biçimde dört elle yaşama sarıldığını bizlere ilk günlerden itibaren gösterdi ve yaşama sarılarak bu sürenin sonucunda makineden başarılı bir şekilde ayrılabildi. Ardından üç haftalık servis tedavimiz devam etti ve sol kolundaki kırıktan dolayı geçirdiği elektik ameliyattan sonrada sağlıkla ve şifa ile evine gönderilerek taburcu edildi. Geçen hafta sonunda hastanemizden taburcu ettik, Engin’i o günden bugüne kadarda evinde kendisi bizde sürekli haberleşiyoruz hızlı bir biçimde rehabilitasyonu devam ediyor. Ümit ediyorum ki en kısa zamanda sevenleriyle birlikte olacak. Tekrar sanatsal yaşamına aktif bir şekilde dönecektir. İyi bir süreç geçirdikten sonra alçıları çıkarılacak ve belirli zaman içerisinde kolunda rehabilitasyon gerekiyor, fizik tedavisi ve rehabilitasyon sürecinden sonra tabi ki eksiksiz bir biçimde sazını çalmaya başlayabilir. Normal yaşantısına dönebilecek ve hakikaten yoğun bakım sürecinden sonra baktığımda yanımda oturuyor olması beni çok mutlu ediyor. Durumunun iyiye gitmesi, Enginin hayata ve yaşama dört elle sarılmasıyla da bağlantılı bir şeydir, şuan itibariyle başarılı bir ameliyat geçirdi kolundaki kırığın kaynaması için yaklaşık 6 hafta gibi bir zamanın geçmesi gerekecek, en kısa zamanda da uzman bir ekip tarafından da değerlendirilerek daha kısa bir sürede sağlığına kavuşabilecektir. Alçılar çıktıktan sonrada yani altı haftanın sonunda da kolunun eski fonksiyonunu sağlayabilmesi içinde altı veya dokuz ay gibi bir zaman geçmesi gerekiyor. Biz yapacağımız fizik tedavisi çalışmaları neticesinde belki bu süre biraz daha aşağıya inebilir.”

  HAYRANLARIMI ÇOK ÖZLEDİM EN KISA ZAMANDA SAZIMI ELİME ALIP KARŞILARINA ÇIKACAĞIM!

  Engin Nurşani şöyle konuştu: “Öncelikle kaza anından hiçbir şey hatırlamadığımı söylemek istiyorum. Kendime gelipte gözlerimi açtığımda doktorumu, patronumu ve babamı gördüğümde çok sevindim. Beni gerek Kahramanmaraş’ta gerek Gaziantep’te biran olsun yalnız bırakmadılar. Beni yalnız bırakmayan ve maddi manevi desteklerini hiç esirgemeyen Deka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu’na çok teşekkür ederim. Kaza anını hatırlamadığımı söylemiştim ama kazadan sonra da ilk gördüklerim hep yanımda olanlar ve bana destek çıkanlardı bu benim için her şeye değer, en mutlu anımda budur. Kendime geldiğim sırada hastanede olduğumu ama niçin burada bulunduğumu hatırlamıyordum kendime baktığımda ise sağımda solumda sargılar vardı. Allah kimsenin başına bu türlü acı olaylar vermesin çünkü çok kötü bir durummuş ben bunları yaşayarak gördüm. Bütün sevenlerime ve hayranlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı. En kısa zamanda sazımı elime alıp yine sevenlerimin ve hayranlarımın karşısına geçeceğim. Kendimi çok iyi hissediyorum biran önce iyileşmek için daha da çok gayret göstereceğim.” (www.kanal46.com)


  DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE: Genç sanatçımızı bizlere bağışlayan Yüce Yaradan'a şükranlarımızı sunuyoruz. Sizler de duygu ve düşüncelerinizi, Engin Nurşani'ye ve ailesine iletmek istediğiniz mesajlarınızı ana sayfamızdaki lacivertli zeminli MENÜ köşemizde yer alan ZİYARETÇİ DEFTERİ'ne yazabilirsiniz...


  32617  kez okundu.

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.