AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Saraylı ekranda kendini gösterdi!

Kahramanmaraşspor’u geçen sezon Türkiye 2. Ligi’nden 3. Lig’e düşürerek kulüp tarihine geçen ve son kongrenin ardından pek basında görünmeyen Kulüp Başkanı Ali Se
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 18.09.2008 11:14 Tarihinde Eklendi.  Kategori : SPOR.
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!
  Saraylı ekranda kendini gösterdi!

  Kahramanmaraşspor’u geçen sezon Türkiye 2. Ligi’nden 3. Lig’e düşürerek kulüp tarihine geçen ve son kongrenin ardından pek basında görünmeyen Kulüp Başkanı Ali Sercan Saraylı, yeni sezonun ikinci maçının ardından kendini gösterdi.

  Kahramanmaraş merkezli olarak uydu üzerinden yayın yapan Aksu TV’de Genel Müdür Turgay Terzibaş’ın ‘B Planı’ isimli programına konuk olan Başkan Saraylı, geçen sezonun bir değerlendirmesini de yaparak adeta günah çıkarmaya gayret gösterdi.

  Programına konuk olarak çıkardığı isimleri ‘sıkıştırma’ soruları ile adeta bunaltması ile tanınan ancak dün akşamki programında bu özelliğinden bir hayli uzakta kaldığı gözlenen Turgay Terzibaş’ın özellikle maddi konulardaki sorularına Başkan Saraylı’nın; “Hesap-kitap gibi konularda hazırlıklı gelmedim” diyerek cevap vermekten kaçınması ise çok dikkat çekti.

  Hanefi Mahçiçek’in başkanlık görevini sağlık nedenlerinden dolayı bıraktığını öne süren ve o günkü tüzükte belirtilen (Başkan olmak isteyenlerin daha önce yönetimde 5 yıl görev yapmış olması) şartı kendisinin taşıdığından dolayı başkanlık görevine geldiğini anlatan Başkan Saraylı, şöyle konuştu:

  ‘TAKIMI DÜŞÜRDÜK ÇIT BİLE ÇIKMADI’

  “Yönetimdeki hatalarımızdan da kaynaklanan nedenlerden dolayı maalesef bu takımı üçüncü lige düşürdük. Bir ara başkanlık görevinden ayrılmayı düşündüm ancak hacı babamın da (Bu işe devam etsin) diyerek kardeşlerime de bana yardımcı olmaları yönündeki telkin ve temennilerinin ardından göreve devam etme kararı aldım. Başkanlık görevine devam etmemdeki önemli etkenlerden birisi de taraftarın bana olan davranışıdır. Şöyle ki; eğer başka bir yerde böyle bir takım küme düşse idi ortalık bir hayli karışır patırtı ve gürültü çıkardı. Bu da son derece doğaldır. Ancak ne var ki; biz burada takımı düşürdükten sonra gerek basın gerekse de taraftar arkadaşlar sanıyorum bana olan saygılarından olsa gerek; hiç ses dahi çıkarmadılar. Yoksa haftalarca düşme üzüntüsü yaşadım. İşte bu etkenlerden dolayı başkanlık görevine devam etmek kararı aldım ve bu takımı yeniden ikinci lige çıkartacağımdan kimsenin endişesi olmasın. Nasıl düştüyse yeniden çıkartacağız.”

  “GEÇEN YILKİ HATALARDAN DERS ALDIK”

  “Maalesef düştük ama geçen yılki hatalardan ders aldık. Öncelikle hoca konusunda Mehmet Şahan ile çalışmak istemediğimizi kendisine ilettik. Geçen sezon kendisi ile 8 haftalık bir sözleşme yapmak istemiştik ancak kendisi böyle bir sözleşme yapmasının kendisine yakışmayacağını ve bu nedenle 1,5 yıllık bir sözleşme yapmak istediğini belirterek, (Eğer sezon bitiminde benimle devam etmek istemezseniz giderim) şeklinde bir ifade kullandı. Geçen sezondaki emeklerinin karşılığını aldı ve helali hoş olsun. Fakat; bu sezon kendisi ile çalışmak istemediğimizi söyleyince sözleşmede yazılı olan bedeli alacağını belirtti. Biz ise buna karşı çıktık. Çünkü bu takımın boşa harcanacak parası yoktu. Yapılan görüşmeler sırasında Raşit (Gümüşer) ve İsmail (Kahveci) beyler kendisi ile uzlaşmaya vararak senet (Tahmini 45 bin YTL’lik) vermişler. Ancak çalışmadan görev yapmadan böyle bir paranın yanlış olacağını kendisine de ifade ettik. Kendisinin de bizde senedi (Tahmini 70-75 bin YTL’lik) var. Avukatımız aracılığı ile kendisine haber gönderdik, senedi bekliyoruz. Eğer iade etmez ise biz de hukuki süreci işleteceğiz.”

  Mehmet Şahan’ın kendilerinde olan senedinin ne için ve ne amaçla alındığı yönünde hiç bilgi vermeyen Kulüp Başkanı Saraylı, program yapımcısı Terzibaş’ın; “Sayın Başkan söz senetlerden açılmışken, giden başkanın ardından senet ve haciz olayları gündeme geldi. Sizin cebinizde de senetler var mı, siz de gittikten sonra kulübe hacizler gelecek mi?” şeklindeki sorusuna ise; “Zor bir soru” diyerek gülümsemekle yetindi.

  ‘İŞADAMLARI YARDIMCI OLMUYOR’ İDDİASI

  2.ligdeki maddi avantajların 3. ligde olmadığının hatırlatılması üzerine Başkan Saraylı sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Firmaların hiçbir katkısı yok. Bunun sorumlusu biz de olabiliriz. Başarısızlıktan dolayı olabilir. Başarılı sonuçların alınması ile coşku, heyecan ve takımı sahiplenme artacaktır. Takıma yardım için gittiğimiz işadamları işlerinin sıkıntılı olduğunu öne sürüyorlar. Belediyeye gitmemizi öneriyorlar. Belediyemiz yardımcı oluyor ama bu yeterli değil elbette. Mesela; 100 sanayici 10’ar bin lira verseler 1 milyon YTL, 5’er bin verseler 500 bin YTL eder. Kaldı ki böyle bir yardım yaparlarsa direkt vergiden yani KDV’den tamamını düşüyorlar zaten. Önümüzdeki günlerde kulübümüz sitesinde kimin ne kadar yardımda bulunduğunu yayımlayacağız. Ancak takdir edilir ki; başarı özveri ve para ile gelir.”

  ‘VEKİLLERDEN DE PEK İCRAAT YOK’

  İşadamlarına bu şekilde serzenişin ardından Kahramanmaraş Milletvekillerini de takıma yardımcı olmadıkları gerekçesi ile eleştiren Kulüp Başkanı Saraylı, şu şekilde konuştu:

  “Vekillerimizden de pek icraat yok. Görüşmelerde bulunduğumuz vekillerden Mehmet Sağlam ile Cafer Tatlıbal takımla ilgilenecekleri yönünde ifadelerde bulundular. Durdu Özbolat’ın da takıma (forma, malzeme gibi) 100 bin YTL civarında bir katkısı oldu. Bunların belgeleri kulüpte var. Sorunuza gelince; şu anda sizin de dediğiniz gibi formalarımızda; Gaziantep firması olan ÇİMKO’nun reklamı var. Buradan veren çıkmadı. Eğer ben başkan olmasa idim, kendi firmamın reklamını koyacaktım. Ama olmazdı tabi bu.”

  BÜROKRATLARA DA SİTEM ETTİ

  Vekillerin ardından Kahramanmaraş’ta görev yapan bürokratlara da sitemlerde bulunan Başkan Saraylı; “Pazar günü kendi evimizde Ceyhanspor ile oynadığımız maça gelen bir iki daire müdürünü tenzih ederiz ama; eğer değerli bürokratlarımız maça gelseler sanayicilerin bizlere yardımcı olmasının önü de açılır. Vali ve daire müdürlerimiz maça gelmedikleri için maddi yönden zorlanıyoruz. Ayrıca yeri gelmişken; kulüpte başkanlık görevlerinde bulunan isimlere da bundan sonra maçlarımız için davetiye götüreceğiz” diye konuştu.

  MADDİ YARDIM KAMPANYASI AÇILACAK

  Kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıların aşılabilmesi için Valilik’ten gerekli izinlerin alınmasının ardından nakdi yardım ve SMS ile bağış kampanyası açacaklarını da anlatan Başkan Saraylı, tüm dünyadaki Kahramanmaraşlılardan takıma sahip olmaları çağrısında bulundu. Başkan Saraylı’nın konuk olarak katıldığı program gece yarısına kadar sürdü.

  GAZETECİ ARSLAN, BAŞKAN SARAYLI’YA AĞIR ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

  Öte yandan; takımı düşürmesi ve maddi destek sağlanmadığı iddiaları ile eleştirilen Başkan Saraylı hakkında; Gazeteci Sırrıberk Arslan’ın son yazısındaki ifadeleri halen gündemde konuşulmaya devam ediyor. Başkan Saraylı’ya ağır eleştirilerde bulunan Gazeteci Arslan, özetle şunları yazmıştı:

  “Kime güvenerek başkan oldun?

  Kahramanmaraşspor Başkanı Ali Sercan Saraylı, “İşadamları sahip çıkmıyor” diye sitemde bulunmuş.

  İşadamlarını –güya- halka şikayet etmiş.

  Gülerek ve hayretle okudum.

  Vay anasını be!...

  Dibi delik yalan dünya…

  Sayın Ali Sercan Saraylı, geçen dönem birlikte olduğunuz o gazetelerde “Dünyayı ben yarattım” edaları ile boy boy fotoğrafları çıkan bazı arkadaşlarınız Kahramanmaraşspor’a kaç para verdi acaba?...

  Hatırlamadın mı yoksa o arkadaşlarını?

  Canım şu hani yıllardır giremedikleri kapıdan içeriye girmek için akşam göreve gelip soluğu Emniyet Müdürü’nün makamında aldığınız bazı arkadaşlar.

  Yine mi çıkaramadın o arkadaşları?

  Şu Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın makamına 3X2 ebadındaki koltuğa yayılarak oturup, hani o memleket sever, milliyetçi arkadaşların kaç para verdi acaba?

  Yine mi çıkartamadın?

  Yahu şu deplasmanda “Takımı yalnız bırakmayalım” düşüncesi ile Şanlıurfa’ya gidip, gelsin rakı, yoğrulsun isotlu çiğ köfte sıra gecesi diyecekler canım. Sıra gecelerinde eğlenenler kaç para verdi bu dönem kulübe?

  Ne o yoksa tek kuruş vermediler mi?

  İnanmıyorum.

  Kulübün bazı manevi nimetlerinden yararlanıp vatan görevlerini yerine getirenler kaçıp ortalıktan kayıp mı oldu yoksa?

  Yoksa “O” olursa ben olmam, ben de o olursa olmam gibi uyduruk hikayeleri ile seni tek tek terk mi ettiler?

  Tüh be!...

  Ama üzüldüm desem yalan olur.

  Sahi unutuyordum. Sayın Ali Sercan Saraylı, geri almaksızın sen kaç para verdin kulübe?

  Sen işadamı değil misin? Benim bildiğim senin sahip olduğu şirket sayısı buradaki birçok işadamından daha fazla. (Allah daha çok versin, kimsenin malında gözümüz yok elbette.)

  Sonra sormazlar mı adama:

  Yahu gerçekten sen kimin cebindeki paraya güvenerek bu takımın başına geldin? Sen kimin fabrikasının büyüklüğüne bakarak bu kulübün başına geldin? Hem sana ucu yanık mektup yazan da olmadı. Siz değil miydiniz; bu bir memleket davasıdır diye konuşan?

  Bu memleket davası ise, bu davaya gelinceye kadar işadamlarımızın yaptıkları öyle şeyler var ki memleket için, belki senin haberin bile yoktur.


  İyi haftalar…” (AJANS 46 BASIN-YAYIN- TV-İNTERNET TARAMA SERVİSİ - www.kanal46.com)
  8392  kez okundu.

  Bakmadan Geçme

  Benzer Haberler


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.