PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

SBS Sonuçları Açıklandı...

SBS Sonuçları Açıklandı... TIKLA ÖĞREN
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 11.07.2013 23:59 Tarihinde Eklendi.  Kategori : Eğitim-Kültür-Sanat.

  SBS Sonuçları Açıklandı... TIKLA ÖĞREN

  Tıkla Öğren

   

   

  Ortaokullar Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre Kahramanmaraş il değerlendirmesinde en yüksek puan alan 10 öğrenci aşağıda belirtilmiştir.

   

   

   

  SIRA

  ADI SOYADI

  OYP

  SBS-8 PUANI

  1

  REYHAN YILMAZ

  499,325

  700

  2

  FADİME ÖLKER

  498,127

  696,253

  3

  İREM NUR ARI

  496,485

  700

  4

  HATİCE KÜBRA DAMA

  496,395

  700

  5

  SAFA GÖDELOĞLU

  496,179

  694,108

  6

  MEHMET BATUHAN KARAKUŞ

  495,005

  691,230

  7

  BEYZA AYÇANUR AKKUŞ

  494,639

  694,978

  8

  EMİN GÜNEN

  493,831

  690,361

  9

  NECATİ DOĞAN

  492,964

  691,348

  10

  BETÜL ŞAHİN

  492,851

  686,372

         

   

   

   

  Seviye belirleme sınavında Reyhan Yılmaz, İrem Nur Arı ve Hatice Kübra Dama tüm sorulara doğru cevap vermiştir.

   

   

   

   

   

  ÖSYM SBS sonuçlarını açıkladı. Sonuçlarla beraber yapılan birde basın açıklaması yapıldı. ÖSYM'den yapılan Basın açıklaması şöyle;

  Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 08 Haziran 2013 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.

  Bu sınavda öğrencilerimize, yıl boyunca eğitim-öğretim sürecinde elde ettikleri kazanımların seviyesini ve bu kazanımların günlük hayatta kullanılması becerisine dönüştürülmesini ölçmek için akademisyenlerin danışmalığında çalışan komisyonlar tarafından geliştirilen 100 soru sorulmuştur.

  Bu sorular sınav sonrası akademisyenlerin de yer aldığı bilim kurulları tarafından tekrar incelenmiştir. İncelemeler; bilimsel doğruluk, ölçme tekniğine uygunluk, dil anlatımı ve öğretim programlarının kazanımları doğrultusunda yapılmıştır. Bu kapsamda incelemeyi yapan kurul ve komisyonlar tarafından iptali gerektiren herhangi bir soru tespit edilmemiştir.

  Önceden belirlenen takvime uygun olarak, öğrencilerin 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 700 tam puan üzerinden hesaplanan seviye belirleme sınavı puanı toplamlarının “Ortaöğretim Kurumlarına Öğrenci Yerleştirme Yönergesi” hükümleri doğrultusunda ikiye bölünmesi ile elde edilen Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) hesaplanmıştır.
  Bu yıl 8 inci sınıfı tamamlayarak, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına devam edecek olan öğrencilerimiz, ortaöğretime yerleştirme puanına göre (OYP) yerleştirileceklerdir.
  Bu nedenle, OYP, öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanacaktır. Öğrenci ve velilerimizin okul tercihlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları yararlı olacaktır.
  SBS ve OYP sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihi itibariylewww.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tradreslerinde yer alan e-Okul veli bilgilendirme sayfasında yayınlanmaya başlanacaktır.
  Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

  OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürleri, veliler ve öğrencilere rehberlik eden diğer yetkililerin, http://oges.meb.gov.tr adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekmektedir.
  Özellikle, Tercih Listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekmektedir.
  Buna göre yerleştirme işlemleri için dikkat edilecek hususlar;
  1) OYP’si 201 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.
  2) Yerleştirme işlemleri için tercihler 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
  3) Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.
  4) Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, tercihler, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ile https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

  5)  Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr,http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.
  6)  Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir.
  7)   Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.
  8)   Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.
  9)   Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. Bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.
  10) Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asıl ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler birden fazla tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asıl kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir. 
  11) Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asıl hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asıl olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asıl ya da yedek olamayabilir.
  12) Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin sonuç bilgilerinde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asıl olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen internet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere Mobil Bilgilendirme Servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.
  13) OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Öğrenciler TC kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

  Asıl kayıt dönemi;

  Yerleştirme sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12–16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17:00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.
  Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 12–16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17:00’ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedeceklerdir.

  Yedek kayıt dönemi;

  Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra,16 Ağustos 2013 saat 19:00’dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecektir. 
  Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00’ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybedeceklerdir.
  Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 26 Ağustos 2013 saat 17:00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 19–26 Ağustos 2013 tarihleri arasındaki yedek kayıt dönemi içerisinde yedek listeden kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrencilerin ilanı her gün saat 19:00 da açıklanacaktır. 
  26 Ağustos 2013 saat 19:00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 29 Ağustos 2013 saat 17:00’ye kadar devam edecektir. 
  Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir. 
  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okulların açık kalan kontenjanlarına Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre merkezi sistem üzerinden ön kayıt yolu ile 9-16 Eylül 2013 tarihleri arasında “2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu”nun 2.9. maddesinde yapılan açıklamalar ve uygulama takvimi çerçevesinde öğrenci alınacaktır.
  Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer. 
  Buna göre 2013 yılında yapılan sınav ve son üç yılın yıl sonu başarı puanlarına göre ilk 10 sırayı alan öğrencilerimiz ile sayısal veriler ekte belirtilmiştir. 
  Veli ve öğrencilerimiz her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabilirler.
  Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Ortaöğretime Geçiş Sistemi Sınavı 2013 Yılı Orta Öğretim Yerleştirme Puanında (OYP) Göre
  İlk 10'a Giren Öğrenciler

   

  SIRA NO

  ADI

  SOYADI

  IL

  ILCE

  OKUL ADI

  OYP PUAN

  BAŞARI SIRASI

  1

  ZEHRA BETÜL

  ŞEN

  MANİSA

  MANİSA MERKEZ

  ÖZEL ŞEHZADE MEHMET ORTAOKULU

  500

  1

  2

  EYLÜL

  TİFTİKÇİ

  ESKİŞEHİR

  TEPEBAŞI (MERKEZ)

  ÖZEL ÇAĞFEN  ORTAOKULU

  500

  1

  3

  EDA

  ERTAV

  ESKİŞEHİR

  TEPEBAŞI (MERKEZ)

  ÖZEL ÇAĞDAŞ ORTAOKULU

  500

  1

  4

  İREM

  TELLİOĞLU

  İSTANBUL

  ZEYTİNBURNU (MERKEZ)

  ÖZEL CEVİZLİBAĞ DOĞA ORTAOKULU

  500

  1

  5

  EMİR HIFSI

  ÖZTOPRAK

  KONYA

  MERAM (MERKEZ)

  ÖZEL MERAM DİLTAŞ ORTAOKULU

  500

  1

  6

  ÇAĞLAN

  TURGUT

  İSTANBUL

  FATİH (MERKEZ)

  ÖZEL OĞUZKAAN ORTAOKULU

  500

  1

  7

  TARIK BERDAN

  KÖROĞLU

  DİYARBAKIR

  BAĞLAR (MERKEZ)

  ÖZEL DİYARBAKIR BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU

  500

  1

  8

  ARDA TİBET

  KAYA

  İSTANBUL

  ÜSKÜDAR (MERKEZ)

  ÖZEL  BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU

  500

  1

  9

  BÜŞRA

  EROL

  İSTANBUL

  ZEYTİNBURNU (MERKEZ)

  ÖZEL CEVİZLİBAĞ DOĞA ORTAOKULU

  500

  1

  10

  İHSAN

  UYAN

  ZONGULDAK

  EREĞLİ/ZONGULDAK

  ÖZEL YILDIRIM İZMİRLİOĞLU ORTAOKULU

  500

  1

  11

  MUSTAFA

  YILMAZ

  KÜTAHYA

  TAVŞANLI

  TAVŞANLI ÖZEL YILDIZ ORTAOKULU

  500

  1

  12

  BORA

  DEMİRAL

  İSTANBUL

  ÜSKÜDAR (MERKEZ)

  ÖZEL  BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU

  500

  1

  13

  GÖKHAN YAVUZ

  BAYRAM

  İSTANBUL

  ÜSKÜDAR (MERKEZ)

  ÖZEL  BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU

  500

  1

  14

  AYŞE ESİN

  GEZER

  İSTANBUL

  ÜSKÜDAR (MERKEZ)

  ÖZEL  BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU

  500

  1

  15

  LARA

  ÖZDEN

  AYDIN

  SÖKE

  Vakıfbank İlkokulu

  500

  1

  16

  BURAK KAAN

  BAŞAR

  GAZİANTEP

  ŞEHİTKAMİL (MERKEZ)

  ÖZEL GAZİANTEP KOLEJİ VAKFI ORTAOKULU

  500

  1

  17

  ŞEYMA NUR

  TANRIVERDİ

  KOCAELİ

  GEBZE

  ÖZEL BİLGE ORTAOKULU

  499.865

  2

  18

  MEHMET AKTAN

  AKPINAR

  BURSA

  NİLÜFER (MERKEZ)

  ÖZEL ŞAHİNKAYA ÖZLÜCE ORTAOKULU

  499.835

  3

  19

  MUSTAFA KAAN

  ÜLTEMEK

  İZMİR

  KARABAĞLAR (MERKEZ)

  ÖZEL YAMANLAR ORTAOKULU

  499.775

  4

  20

  BARIŞ EFE

  PEHLİVAN

  DİYARBAKIR

  KAYAPINAR (MERKEZ)

  ÖZEL YENİ ORTADOĞU ORTAOKULU

  499.605

  5

  21

  KEREM

  YILMAZ

  BURSA

  NİLÜFER (MERKEZ)

  ÖZEL BURSA SINAV ORTAOKULU

  499.59

  6

  22

  ANILCAN

  UÇAR

  TEKİRDAĞ

  ÇORLU

  Atatürk Ortaokulu

  499.555

  7

  23

  MEHMET SELİM

  MERTOĞLU

  ELAZIĞ

  ELAZIĞ MERKEZ

  ÖZEL YAVUZ SELİM-GÜZİDE HANIM ORTAOKULU

  499.51

  8

  24

  KEREM

  ÖZENÇ

  İSTANBUL

  MALTEPE (MERKEZ)

  ÖZEL MARMARA ORTAOKULU

  499.44

  9

  25

  LALE LEMAN

  EDİS

  ELAZIĞ

  ELAZIĞ MERKEZ

  ÖZEL BİLGEM ORTAOKULU

  499.43

  10

   

  Etiketler : Açıklandı, Sonuçları, SBS,
  33463  kez okundu.

  Bakmadan Geçme


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın



  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz



  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.