AJANS-46

Bizi Takip Edin!

Şirikçi: Emanete layık olmaya çalışacağız

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) 26 Ocak akşamı yapılan 8. Olağan Genel Kurul toplantısında tek liste olarak yapılan seçimde işadamı A. Kamil Şirikçi
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 27.01.2011 10:33 Tarihinde Eklendi.  Kategori : EKONOMİ.
  Şirikçi: Emanete layık olmaya çalışacağız
  KURTUL VE GÖRGÜLÜ
  Şirikçi: Emanete layık olmaya çalışacağız
  KASİAD ESKİ YÖNETİMİ
  Şirikçi: Emanete layık olmaya çalışacağız
  SAYGIN BİR KURUM KASİAD
  Şirikçi: Emanete layık olmaya çalışacağız
  A. KADİR KURTUL

  Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) 26 Ocak akşamı yapılan 8. Olağan Genel Kurul toplantısında tek liste olarak yapılan seçimde işadamı A. Kamil Şirikçi’nin listesi yönetime getirildi.

  Akşam saat 17.00’da KASİAD’ın kendi hizmet binasında gerçekleştirilen Genel Kurul’da Divan Başkanlığını Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Mehmet Balduk, kâtip üyeliklerini ise; M. Tebernuş Utlu ile Salman Kaynar yaptı.

  M. Hanefi Öksüz’den sonra KASİAD Başkanlığını 4 yıldır sürdüren kentin sevilen işadamı A. Kadir Kurtul’un yeniden aday olmadığı kongrede yeni yönetim kurulu belirlendi. Genel Kurul’da KATSO Başkanı Mehmet Balduk hizmetlerinden dolayı A. Kadir Kurtul’a sim sırma işlemeli Osmanlı Tuğrası hediye ederek teşekkür etti.

  Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi. Seçim sonucunda aşağıda isimleri yazılı üyeler dernek kurullarında göreve seçildiler.

  Kahramanmaraş’ta İstikbal Bölge Bayiliğini yapan A. Kamil Şirikçi’nin başkanlığa getirilmesinin beklendiği KASİAD’ın yaklaşık 200 üyesi bulunuyor.

  YÖNETİM KURULU:

  1-Ahmet Kamil ŞİRİKÇİ
  2-Ali ARPASATAN
  3-Hacı Hüseyin DİNÇER
  4-M.Fuat SARIKATİPOĞLU
  5-İsmail BİLDİRİCİ
  6-Sıddık CİĞER
  7-Ömer Faruk UNCU
  8-Bünyamin BALCI
  9-Erhan GÖRGEL
  10-Ahmet BALSUYU
  11-Ertuğrul Korkut TANRIVERDİ
  12-Arif Burak BALDUK
  13-Kamil UNCU

  DANIŞMA KURULU:

  1-Mehmet Fethi ARİFOĞLU
  2-Mehmet BALDUK
  3-M.Hanefi ÖKSÜZ
  4-A.Kadir KURTUL
  5-Ashabil TANRIVERDİ
  6-Alişan ARIKAN
  7-Abdullah ÇİNKAY
  8-Kemal KARAKÜÇÜK
  9-Mahmut ARIKAN

  DENETLEME KURULU:

  1-Serdar ERAYMAN
  2-Mehmet Akif GÖLCÜ
  3-Salim ZABUN

  DİSİPLİN KURULU:

  1-Ahmet Duran BALSUYU
  2-Ali Ayhan DEMİR
  3-Kubilay DOĞAN

  KURTUL: YENİ BİR POTANSİYEL ENERJİYE İHTİYAÇ VAR

  Genel kurul sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan KASİAD Yönetim Kurulu eski Başkanı A. Kadir Kurtul şunları söyledi: “Sözlerime başlamadan önce aile toplantımıza hoş geldiniz der, herkesi saygıyla selamlarım. Bu birlikteliğimizin aile içi toplantı olduğu kanaatine şu nedenle vardım; Bir ailenin bireyleri tasada, kıvançta ortak paylaşım içinde hareket ederler. Ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım bu seçkin sivil toplum örgütünü bu duygu ve düşünce ile bugünlere taşıdık.

  Bir sivil toplum kuruluşu olarak; hem teknik bilgi birikimi alanında, hem de sosyal alanda bu dört yıllık süreç zarfında görevimizi gereğince yerine getirdiğimiz kanısındayım. Daima her şeyin daha ileri düzeyde olanı vardır diye düşünüyorum. Bu felsefeden yola çıktığımızda, “Günü, gününe uyan ziyandadır.” İlahi buyruğunun her şeyi çok iyi anlattığı kanısındayım.

  Bu bayrak yarışında, bizler bütün eforumuzu ve enerjimizi elimizden geldiği kadar harcadık. Yeni bir potansiyel enerjiye ihtiyaç var. Bayrağı bizden devir almış olan arkadaşlarımız bu bayrağı daha yükseklere taşıyacaklardır. Buna inancım ve güvencim tamdır.

  Geçmiş dört yıllık süreçte bana, maddi ve manevi her türlü desteği veren Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve siz sayın üyelerimize teşekkür eder, saygılarımı arz ederim.”

  A. KAMİL ŞİRİKÇİ: BİZLERE VERİLEN EMANETE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

  Yönetim Kuruluna seçilen 13 kurul üyesi adına söz alan Ahmet Kamil Şirikçi yapmış olduğu konuşmasında şunları kaydetti: “Öncelikle yönetim kurulu arkadaşlarım adına bu kutsal görevi bizlere tevdi eden üyelerimize teşekkür ederim. Ümit ederim ki ben ve arkadaşlarım bizlere emanet edilen bu onurlu göreve layık olmaya ve hizmet çıtamızı beklentilere paralel olarak en yükseğe koyma çabası içinde olcağız.

  13 yıl önce bir grup önder ve vizyoner sanayici ve işadamlarımız, sevgisiyle, saygısıyla ve performansını memleket aşkıyla mayalayarak KASİAD’ımızı kurmuştur.

  Müşahide etmekteyiz ki 13 yıl önceki ruh ve heyecan hiç azalmaksızın artarak devam etmekte. Ümit ediyorum ki bu sinerji gelecek kuşaklara da aynı şekilde aktarılacaktır. Yeri gelmişken bayrağı devraldığım Kadir başkanıma, başkan yardımcılarım Ashabil Tanrıverdi Bey’i, Ahmet Duran Balsuyu, yönetim kurulu arkadaşlarıma, genel sekreterime, KASİAD’ da görev yapmış büyüklerime ve yine KASİAD’a emeği geçen herkese en derin şükranlarımı da sunmak istiyorum. Bugün KASİAD saygınlığı, proje odaklı yönetim anlayışı ve üretken kurum kimliği ile kentimizin yüz aklarından biri olmuştur. Yeni dönemde dergimizin bugün dağıtılan sayısında da işlendiği gibi “kent sosyal yaşamı” ve olmazsa olmazlarımız olan eğitim ile insana yatırım KASİAD’ımızın ana temalarından biri olacaktır. Daha yaşanılabilir, daha renkli ve daha canlı bir şehir için hep birlikte çalışacağız.

  Ayrıca fevkalade önemsediğim birlik ve beraberlik kültürünün pekişmesi ve ortak paydalarımızın yüksek sesle ifade edilmesi ise ajandamızda yine öncelikliler arasında yer alacaktır. Gün birlik ve beraberlik yani tam dayanışma ile omuz omuza verme günüdür. KASİAD işte bu geminin adresidir, buluşma noktasıdır, odak noktasıdır.

  Tarih 26 Ocak 2011. Bu genel kurulun ülkemiz ve ilimiz iş dünyasına hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiş üyelerimizi ve iş adamlarımızı rahmetle anıyorum. Hepinize en derin saygılarımı sunuyorum. Rabbim bizi utandırmasın.”

  A. KADİR KURTUL BAŞKANLIĞINDAKİ YÖNETİM KURULU İSE ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYORDU:

  A. Kadir Kurtul: Başkan
  Ashabil Tanrıverdi: Başkan Vekili
  Ahmet Duran Balsuyu: Başkan Yardımcısı
  Ali Arpasatan: Sekreter
  Fuat Sarıkatipoğlu: Muhasip üye
  H. Hüseyin Dinçer: Yönetim Kurulu üyesi
  Sıddık Ciğer: Yönetim Kurulu üyesi
  Ömer Faruk Uncu: Yönetim Kurulu üyesi
  Kadir Gülkesen: Yönetim Kurulu üyesi
  İsmail Bildirici: Yönetim Kurulu üyesi
  Ahmet Kamil Şirikçi: Yönetim Kurulu üyesi
  Ahmet Görgülü: Genel Sekreter (www.kanal46.com)
  23262  kez okundu.

  Bakmadan Geçme

  Benzer Haberler


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.