PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

SORUYORUZ: Belediyeci Kaymak, 'merhametre' mi?

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve bugünlerde kent merkezinin ana arterlerindeki kaldırımlarda yer alan üçgen ‘ucube’ ilan tahtalarına asılan ilginç bir afiş görenlerin büyük tepkisini çekiyor.
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 04.09.2012 12:00 Tarihinde Eklendi.  Kategori : YAŞAM.
  SORUYORUZ: Belediyeci Kaymak, 'merhametre' mi?
  SAYIN KAYMAK BU SORUYU BİR DE SEN CEVAPLA!...
  SORUYORUZ: Belediyeci Kaymak, 'merhametre' mi?
  SORUYORUZ: Belediyeci Kaymak, 'merhametre' mi?

  Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve bugünlerde kent merkezinin ana arterlerindeki kaldırımlarda yer alan üçgen ‘ucube’ ilan tahtalarına asılan ilginç bir afiş görenlerin büyük tepkisini çekiyor.

  Belediye faaliyetlerinin duyurulması amacı ile hazırlanan söz konusu afişin üst kısmında; “Şefkatle ve özenle yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanındayız!” ibaresi yer alıyor. Orta kısımda yer alan 3 kare fotoğrafın altında da; “Sen ne kadar merhametlisin? Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü” yazıları bulunuyor.

  Görenlerin haklı olarak; “Benim ne kadar merhametli olduğumu sorgulamak söz konusu birimin Müdür Vekili Yaşar Kaymak beyefendiye mi kalmış? Kimin ne kadar merhametli olduğunun takdiri Yüce Allah’ındır. Gören görmeyen de Sayın Kaymak’ın bu yardımları kendi kesesinden yaptığını zanneder. Yüce dinimiz (sağ elin verdiğini sol el görmeyecek) diyor. Sen cebinden yardım yap ondan sonra onu bunu sorgula. Müdürlük makamlarını işgal eden ve iş bilmez insanların yaptıkları yanlış icraatların faturası ise ne yazık ki kurum başındaki insana kesiliyor” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

  MEHMET FİSKECİ: BENİM MERHAMETİMDEN SANA NE,  KİME NE?

  Kahramanmaraş’ın etkin ve aktif gazetecilerinden Mehmet Fiskeci, Maraş Kimlik isimli sitesinin editör köşesinde Yaşar Kaymak’ı ima ederek ağır bir yazı kaleme aldı. “Benim merhametimden sana ne, kime ne?” diye soran Fiskeci; “Önce, benim paramla altına çekilen makam aracının maliyetini söyle, hangi hak ve adalet ölçüleri içerisinde aldırdın da biniyorsun, sonra benim merhamet duygularımı kantara çek” ifadesini kullandı.

  Söz konusu Editör yazısı aynen şöyle:

  Benim merhametli olduğuma kim karar verecek!

  Kişiler ya merhametlidir, ya zalim. Kimisi karıncayı incitmekten çekinir, kul hakkı yemez, yetim malına dikkat eder, yalan yere yemin ederek günaha girmez, kimisi de yalanı su gibi söylediği biryana, yetim malına da ihanet eder, devlet malı deniz yemeyen keriz nasıl olsa, onu bile hamudu ile götürür, kul hakkı gözetmez, sonra da oturur benim merhametimi tartışır, masaya yatırır, bir de sorar;  “Sen ne kadar merhametlisin!”

  Benim merhametimden sana ne, kime ne?

  Önce, benim paramla altına çekilen makam aracının maliyetini söyle, hangi hak ve adalet ölçüleri içerisinde aldırdın da biniyorsun, sonra benim merhamete duygularımı kantara çek.

  Beni yüreğim tahmin edemediğin kadar okka çeker de, senin merhamet duygularının oranı yüzde kaç acaba?

  Sonra, sana mı kaldı benim merhametinin ölçüsünü tartışmak?

  Kimsin?

  Bağdat müftüsü mü, diyanet işleri başkanı mısın da, inançları, manevi duyguları ulu orta sergiliyorsun?

  *

  Merhametli olmanın ölçüsü nedir, kriteri ne?

  Bunu tayin edecek bir vicdana terazisi üretildi de bizim mi haberimiz, bilgimiz olmadı?

  Ben kendi hayrımdan, ya da şerrimden sorumluyum.

  Hesabını da veririm.

  Ama sana değil.

  Çünkü sen, benim kantarım, terazim değilsin. Merhamet ağacı bende bitse de, bırak da bunun hazzını, manevi mutluluğunu ben yaşayayım.

  Sen karışma, burnunu sokma!

  *

  Verdiğim zekâtların, fitrelerim beni ilgilendirir, beni bağlar. Malımın zekâtını veririm, o benim borcum da, aklımın zekâtı da var, lazımsa onu da sana verebilirim.

  Benim, senin veya her kim ise, herkesin merhameti, mezalimi, hayır-hasenadı kendisini bağlar.

  Bu meselede kimse yargıç değil.

  Teraziye koyacak bakkal Ahmet efendi de değil.

  Verilecekse, ki var, tek hesabı Allah’adır herkesin.

  Sen benim merhametimi bırak da, şu araba ile nerelere gidiyorsun, bunu yaparken de hangi merhamet ölçeklerini, kriterlerini ortaya koyuyorsun.

  Aynı soruyu ben sana soruyorum; sen ne kadar merhametlisin?” (Maraş Kimlik)

  OLAY MÜDÜR VEKİLİ YAŞAR KAYMAK KİMDİR?

  1964 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı.

  12.09.2006 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İşletme MYO’dan mezun oldu.

  30.04.1993 tarihinde Kahramanmaraş Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı. Sırasıyla 17.04.2002’de Sağlık İşleri Müdür V.liği, 06.01.2004’de Yazı İşleri Müdür V.liği, Haziran 2009’da Park ve Bahçeler Müdür Yrd.’lığı görevlerinde bulundu.

  03.11.2010 tarihinde Sosyal Yardım İşleri Müdür V. Olarak ataması yapıldı ve halen bu göreve devam etmektedir.

  Kahramanmaraş Belediyespor yönetiminde olup, evli ve 4 çocuk babasıdır. (www.kanal46.com)

  37542  kez okundu.

  Benzer Haberler


  BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  05.09.2012 23:22
  Hakikaten bizler ne kadar merhametliyiz?
  Sitede gezinirken bu haber dikkatimi çekti, merhametten bahsediliyor güzel yazıyı tam olarak okuduğumda en çok ta bir müdürün merhamet yazısını kaleme alan gazeteci sanki bir kelle avcısıymış gibi aşağılayıcı bir şekilde hitapta bulunuyor. Yazının müdürle ilgili detaya baktığımda yıllarca müdürlük görevinde bulunulduğunu yazmışsınız. Bu yazıyla yerden yere vurulan Yaşar Kaymak nasıl oluyorda müdürlük yaptırılıyor. Ben bu yazıda şunu ararım gazeteci arkadaşımız acaba kimin piyonu. Yapılan yorumlara baktığımda ilk yorumu yapan arkadaş Mustafa Gençtürk sanki bu yazının sahibi gibi döktürmüş sanki olayın birebir içindeymiş gibi… Bir diğer yoruma baktığımda arkadaş SERTAÇ ARSLAN ‘ da araştırmış olsa gerek bilgi
  05.09.2012 16:24
  adamın canını sıkma...
  NIKE isminde soyadı Arslan ama sen kedi bile olamazsın.Kendini açıkça yazamayacak kadar..Yanlış düşünceyi aydınlatacakmış..Yesinler senin aydınlatmanı sevsinler senin aklını.Sen kim oluyorsunda yanlış düşenceyi aydınlatacaksın..Ben senin Ne KAYMAK olugunu biliyomdaaa neyseee.neyseeee..utanmadan sıkılmadan laf cambazlıgı yapıyorsun Günlük 80 Tl. Aylık 2.400 yapar uyanık yıldaaaa 30 bin tl yapar uyanık kimin parası ulan bu giden paralar..Yaşar Kaymak çok merhametliyse günlük 20 Tl lik Şahin kiralayıp ona binsiz.. Yok bilğiedenmi yok şu yok bu çek git adamın canını sıkıp PAÇAVRANI çıkarttırma bizleree
  05.09.2012 12:16
  BANA DA ARABA ALIRMI ACABA?
  Şimdi ben bu zatı muhterem müdüre 'En az senin kadar merhametliyim' desem bu müdür banada kendi bindiği arabanın 4/1'i oranında bir araba alırmı acaba? Hadi arabadan vaz geçtim maaşının 4/1'ini bana verermi acaba? Çünkü 'Sen ne kadar merhametlisin?' diye soran birinin bu soruyu sorması için çok merhametli olması lazım öyle değil mi? Sayın Merhametre müdür!
  05.09.2012 11:14
  yanlış düşünceyi aydınlatmam lazım...
  Sayın okurlar,adı geçen Yaşar KAYMAK a tahsis edilen araç, Kahramanmaraş Belediyesinin İhale birimi tarafından yapılan Hizmet Alımı ihalesiyle sadece kiralanmıştır. Bu aracın bulunduğu ihalenin Teknik şartnamesini isteyen herkes EKAP tan görebilir. Araç 24 saat üzerinden çalıştırılmak üzere yakıt ve tüm giderleri yükleniciye ait olmak üzere günlüğü sadece 80 TL den kiralanmıştır. Ayrıca bu araç sadece çalıştığı günler ücreti ödenmektedir. Aracın plakası da evet 06 plaka. Sonuçta Türk plakası. ikinci el oradan satın alan bir şahıs Yaşar KAYMAK ın bulunduğu Müdürlüğün ihalesini alan firmaya kiraya vermiş bir şahısa aittir. Bu bilgilere nasıl sahip olduğuma gelince, isteyen herkes Bilgi Edinme Yasası gereğince bunlara ula
  05.09.2012 09:23
  Bizde Halk Olarak Sana Soruyoruz.
  Belediyede Müdür vekili olarak çalışmakta olan Yaşar KAYMAK a sormuşsunuz "sen ne kadar merhametlisin" diye. Bizde sana soruyoruz sen ne kadar doğru haber yazıyorsun Yaşar beye Merhametinden dolayı yazı yazmışınız ne kadar doğru Allah bilir ve yıllardır müdürlük yaptığını yazmışınız bu adam işi biliyorki yıllardır müdürlük yapıyor ve bunu sorgulamak yalan dolan şeylerle iftira atmak dinimizce de ne kadar doğru varsa elinde kanıt göster her duysun bilsin inanalım ve belediyenin her türlü imkanlarından faydalanıyoruz sende bende bunu herkes biliyor insan yediği tabağı kirletmez....sen ne kadar merhametlisin de böyle haberler yazıyorsun.
  04.09.2012 12:52
  Kaymak efendi ne kadar merhametli acaba!...
  Yüreğinize, elinize, kaleminize sağlık. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar. Sonunda böyle duvara toslar işte...O koltuklar sizin malınız mı ki, har vurup harman savurur gibi hareket ediyorsunuz. Şirkete aldırdığınız ve şu anda altınızda olan 06 plakalı opel marka otomobilin değerinin 125 bin lira olduğu söyleniyor. Bu Doğru mu? İhale şartnamesine istediğiniz aracın özelliklerini bir bir yazdınız mı? aracı özel işlerinizde kullanıyor musunuz? Mesela aileniz ile birlikte akşam bir düğüne gittiniz mi? Araca 06 plaka takılmasını siz mi istediniz? Park bahçelerde müdür yardımcısı iken şirket arabası ile ihale sözleşmesine aykırı olarak mücavir alan dışına çıkarak Antalya'ya seminere gittiniz mi? Sizin kullanmamanız gereken aracı ku
  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.