PRESTİJ STONE 728x90

Bizi Takip Edin!

TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, beraberinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükd
fb-share
 • Yazdırılabilir Sayfa
 • 04.06.2009 19:30 Tarihinde Eklendi.  Kategori : GÜNCEL.
  TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta
  TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta
  TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta
  TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta
  TÜRSAB heyeti Kahramanmaraş'ta

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, beraberinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret etti.

  Ziyarette konuşan Ulusoy Kahramanmaraş’ın tanıtım ihtiyacının olduğunu belirterek; “Gelecek sene Kahramanmaraş’ta 1 – 15 Haziran tarihleri arasında uluslararası bir dondurma festivali yapmak istiyoruz. Dünyanın en ünlü dondurma üreticilerinin katılacağı bir festival olacak. Çünkü Kahramanmaraş özellikle dondurmasıyla dünyada önemli bir yere sahip. Kahramanmaraş kültürü, mutfağı ve tarihi güzellikleriyle önemli bir turizm merkezi olabilir. Ayrıca Kahramanmaraş oldukça sakin ve huzurlu bir kent bu büyük bir şans, Kahramanmaraş tanıtım ile turizmde istediği seviyeyi yakalayabilir” dedi.

  Ulusoy’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da; “Belediye olarak turizm altyapısına ilişkin eksikliklerin giderilmesi için bizler de gereken çalışmaları yapıyoruz. Kent olarak turizmden gereken payı alabilmek için büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu noktada TÜRSAB'ın da bizlere destek vermesi ve birlikte çalışmalar yapmamız önemlidir" dedi. Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ziyaretin anısına Ulusoy’a bakır işlemeli tabak ve belediye yayınlarından oluşan bir kitap seti hediye etti.

  Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve misafirleri Başkonuş yaylasına bir gezi gerçekleştirdi.

  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 10-15 yıla kadar deniz turizminin biteceğini suyun, doğanın ve toprağın daha kıymetli hale geleceğini söyledi.

  Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nın davetlisi olarak yönetim kurulu üyeleri ve bazı turizm acenteleri ile bu şehre gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Başkonuş Yaylası'nı ziyaret etti. Sedir ağaçlarının arasında kahvaltı yapan Ulusoy burada gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Kahramanmaraş'a ikinci kez geldiğini söyleyen Ulusoy, ''Ben bir özürle başlamak istiyorum. Şu anda Zigana'da mıyım? Kaçkar'da mıyım? Hemşin'de miyim? Ama Kahramanmaraş'ın böyle bir güzelliğini bizim bilmememiz büyük bir ayıp. Burası doğa merkezi. Burası yayla ve mutlaka değerledirmemiz gerekiyor.'' dedi.

  Krizin Türk turizmine etkisinin sorulması üzerine Ulusoy şöyle cevap verdi: ''Krizden iki sektör zarar görür. Giyecek-tekstil ve hizmet sektörü. Ama Türkiye şanslı ülke çünkü yabancıların gelebileceği yakın mesafe biziz. Uzak destinasyonları tercih etmeyecekler. Bir kere mutfak çok iyi. İnsan sevgisi iyi, kültür iyi. Bir kere Türkiye'nin konaklama tesisleri olarak yaş ortalaması 5'tir. Fransa 23, İtalya 25, Yunanistan 20, İspanya 30'lara dayanmış çünkü en eski onlar. Bizim yaş ortalamamız 5. Aslında biraz da şımardık. 5 yıldız, 6 yıldız, 7 yıldız. Ama lazım mı? lazım. Ben diyorum ki orada otel yapan bir tane de burada yapacak. Teşvik etsin. İstediği kadar teşvik etsin. Antalya'yı istediği kadar teşvik etsin. Sen Kütahya'ya otel yapmıyorsan Şanlıurfa'ya otel yapmıyorsan bu toplumun kapalı olmasını sağlarsın. Buradaki kültürleri yaşatmak lazım.''Deniz turizmi bitecek ben size söyleyeyim diyen Ulusoy, ''10-15 sene sonra buralarda yer daha pahalı olacak. Su kıymetli olacak, toprak ve doğa kıymetli olacak. Bir kere bununla ilgili çalışma yapılması lazım. Doğayı ve çevreyi korumak zorundasın. Suyunu kullanacaksın. En zor otantik değerleri korumaktır.'' dedi. Kahramanmaraş'ta uluslarası dondurma festivali yapacakları müjdesini de veren Ulusoy, ''İtalya'nın hangi kentinde olursanız olun böyle bir dondurma olsa orası festival olur. Şimdi karar verdik. Taşın altına elimizi koyuyoruz. 1. Uluslararası Dondurma Festivali yapacağız. 1 – 15 Haziran arasında olacak ve gelecek yıldan itibaren başlayacak.''şeklindi konuştu.

  Başkonuş Yaylası'nda bir süre inceleme yapan TÜRSAB heyeti daha sonra Afşin'de bulunan Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti. Heyet ardından Döngel Mağarası ve Menzelet Barajı'nı gezecek. Geceyi Kahramanmaraş'ta geçirecek olan TÜRSAB heyeti yarın da şehir gezisi ve Gavur Gölü'nü ziyaret edecek.

  TURSAB BAŞKANI VE HEYETİ
  KAHRAMANMARAŞ GEZİ PROGRAMI

  4 – 5 HAZİRAN 2009

  1. GÜN - 4 HAZİRAN 2009 PERŞEMBE


  Saat
  Açıklama

  07.25 – 08.45
  Havaalanı Karşılama

  09.15 – 10.15
  Başkonuş’a varış

  10.15 – 11.15
  Başkonuş’ta Kahvaltı (Doğal Hayatı Koruma Derneği çalışanı Evrim Tabur ve İl Çevre ve Orman Müdürü Hüseyin Çanak bilgilendirme)

  11.15 – 13.30
  Ashab-ı Kehf’e varış
  13.30 – 15.15
  Ashab-ı Kehf Gezisi (Afşin Ticaret ve Sanayi Odası ve Afşin Ashab-ı Kehf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sıtkı Can’ın sunumu) ve Kervansaray’da Öğle Yemeği

  15.15 – 16.45
  Döngel’e varış

  16.45 – 18.00

  Döngel Mağaraları ve Şelaleleri’nde doğa güzellikleri ile kucaklaşıyoruz (Bazlama, ayran, çay ikramı)

  18.00 -18.45
  Şadalak’a varış


  18.45 – 20.00
  Tekne Gezisi
  20.00 – 20.30
  Ramada Otel’e varış


  21.00 - …….

  Akşam Yemeği – Ramada Otel

  2. GÜN - 5 HAZİRAN 2009 CUMA

  Saat
  Açıklama

  08.00 – 08.30
  Şekerdere Güzergahından Arsan Center’a geliş

  08.30 – 09.30
  Kahvaltı – Arsan Edo

  09.45 – 10.30
  Kara Maraş Mevkii Mozayik alanları

  11.00 – 13.00
  Alman Hastanesi, Bayazıt Konağı ve Hamamı, Diş Hastanesi yolu ile Mahmut Arifi Paşa Konağı ve çevresi, Uzun oluk Hamamı ve tarihsel olayının anlatımı, Çukur Hamamı’na dışardan bakış, Atatürk anıtına geliş buradan yürüyerek, Taş Medrese, Ulu Camii, Baş Katip Hanı, Marmara Hamamı, Belediye Çarşısı, Saraçhane, Bedesten, Mevlevi Tekkesi, Kuyumcular Çarşısı, Kapalı Çarşı, Kavaf Çarşısı, Külekçiler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Bezirgan Çarşısı, Taşhan, Belediye Çarşısı’na çıkış, İklime Hatun Mescidi, Arslanbey Konağı, Kuşçular, Dedeler Konağı Gezileri. (Araçlar Dedeler Konağı’nın önünde) kanlıdere köprüsü üzerinden çiftaslanların konağı yolu ile çocukbahçesi uzun oluk ve Kaleye çıkış ve şehrin panaromik görüntüsü.

  13.15 – 14.30
  Öğle Yemeği – Kale Mado
  Dondurma şov

  15.00 – 16.30
  Değerlendirme Toplantısı

  15.05 – 15.15 Açılış Konuşmaları
  Mehmet Balduk – KMTSO Yönetim Kurulu Bşk.
  M. Niyazi Tanılır – Kahramanmaraş Valisi

  15.15 – 15.25 Ashab- Kehf Sunumu –
  Vali Yrd. Volkan Barış Göçmez

  15.25 – 15.35 Kahramanmaraş Ilıcası Sunumu –
  Vali Yrd. H. Kürşat Kırbıyık

  15.35 – 15-55 Kahramanmaraş’ın Turizm Potansiyeli –
  İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı

  15.55 – 16.30 Karşılıklı Görüşmeler ve değerlendirmeler -
  Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır, TURSAB
  Başkanı Başaran Ulusoy ve KMTSO Başkanı
  Mehmet Balduk

  16.30 – 17.30 KMTSO Fuayesinde Tarhana Firik’i, Fıstık Ezmesi ve çay kahve ikramı
  Fuyede Sergiler – Kahramanmaraş Fotoğrafları, Sim Sırma El İşleri, Bakır ve oyma ürünler

  17.30 – 19.00
  Gaziantep Havaalanına varış


  20.30 – 22.00
  İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış

  Başaran Ulusoy Kimdir?

  10.3.1949 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Trabzon'da okudu.

  1963-64 döneminde Trabzon lisesi Cemiyet Başkanlığı yaptı. 1966-1970 yılları arasında İstanbul Ticari İlimler akademisinde lisans eğitimini tamamladı.

  1968-70 döneminde Trabzonlular Cemiyeti Başkanlığı yaptı. 1968'de ticaret hayatına atıldı. İnşaat, müteahhitlik hizmetleri, taşımacılık, ulaşım, sigortacılık ve turizm sektörlerinde faaliyet gösterdi. 1970 yılında Fenerbahçe Spor Klubüne kongre üyesi oldu. 1977-79 yılları arasında Fenerbahçe Spor Klubü Yönetim Kurulu'nda Muhasip Üye, Yönetim Kurulu 2. Başkanlığı yaptı ve Divan Heyeti Üyesi olarak çalıştı.

  1983-85 döneminde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Muhasip Üyesi oldu. 1991-1993 yılları arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Muhasip Üyesi oldu. 1991-1993 yılları arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Vakıf Başkanı olarak görev yaptı.

  1992-93 Uktaş Uluslararası Kongre Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 1992 yılında 1907'liler Fenerbahçe Derneği kurucuları arasında yer aldı. (www.kanal46.com)
  Etiketler : Kahramanmaraş, Heyeti, TÜRSAB,
  4348  kez okundu.

  Bakmadan Geçme

  Benzer Haberler


  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun !

  Yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan; küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı bilgi için Gizlilik Kurallarını okuyun

  Yorum Yazın  Yandaki kutuya güvenlik kodunu giriniz  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
  Gizlilik Kuralları

  UYARI !
  Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


  Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

  kanal46.com aa  iha abonesidir.