Anasayfa | Önceki Seçim Sonuçları | Aday Adayları | Adaylar |Seçim Takvimi|Sonuçlar  SEÇİME 1517 GÜN VAR
 
STK'lara "Ortak Akıl" ziyaretleri

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hukukçu-İnşaat Mühendisi Serdar Erdoğanyılmaz, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Arif Şen’i ziyaret etti.


Hukukçu-İnşaat Mühendisi Serdar Erdoğanyılmaz, seçim çalışmalarını aktif şekilde sürdürüyor. Hemen her fırsatı sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaretlerle değerlendiren Erdoğanyılmaz, bugünkü gezisinde SMMM Odası Başkanı Arif Şen’le buluştu.


  Kahramanmaraş’ın sorunlarının konuşulup, çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, ortak akıl ve istişare kavramlarına vurgu yapıldı. SMMM Odası’nın 531 üyesiyle birlikte çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Erdoğanyılmaz, “Bu ziyaretler Kahramanmaraş için bir şeyler yapabilmenin ilk adımıdır” dedi.


  SMMM Odası’nın düşünen, akıl, kültür ve bilgi seviyesi yüksek insanlardan oluştuğuna dikkat çeken Erdoğanyılmaz, şöyle konuştu:


  “Dolayısıyla bu insanların bir araya geldiği bir oluşumda düşünce, fikir kapasitesi yüksek bir kuruluştur. Bu kuruluşunda başında yıllardan beri tanıdığımız Arif Şen var. Kahramanmaraş’ta bir şeyler yapabilmek için öncelikle düşünen, fikir üreten sivil toplum kur uluşlarıyla, bir araya gelmek lazım. Şehrin sorunlarını istişare ederek çözmek lazım. Ben bazen köşe yazılarımda da SMMM Odası, Tabipler Odası, BARO gibi kuruluşların şehrin sorunlarıyla ilgili kesin görüşler belirtmesini çok istiyorum. Eğer yarın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni yönetmek söz konusu olursa benim kafamdaki en önemli nokta meslek kuruluşlarıyla çok yakından diyalog kurmak var. Bunlardan bir tanesi de SMMM Odası. Niye derseniz? 500 den fazla üyeniz var. 30-40 bine yakın mükellefiniz var. Şehrin nabzını siz tutuyorsunuz. Üstelik mali müşavirlik söz konusu olduğu için milletin ekonomisini de takip ediyorsunuz. Herkesin sıkıntısını en iyi siz biliyorsunuz. Bunun dışında esnaf odaları, mühendis odaları çok önemli kuruluşlar.”


  Yetki aldıkları takdirde istişare ve ortak akla büyük önem vereceklerini kaydeden Erdoğanyılmaz, sivil toplum kuruluşlarını da şehrin yönetiminde aktif olmaya çağırdı. Erdoğanyılmaz, “Ben isterim ki tüm sivil toplum kuruluşları hepsi el birliğiyle ‘bu şehir için ne yapabiliriz’i konuşsunlar. Tartışalım, eleştirelim. Hep alkışlamayalım yani bu şehir için yapılanları alkışlayalım, yapılmayanları da eleştirelim. Böyle bir meslek odasında sizinle Kahramanmaraş’ı konuşmak benim için onur oldu. İnşallah gelecekte de Kahramanmaraş’ın sorunlarını sizinle tartışırız ve şehrimizi 2023 vizyonuna taşımak için fikir teatisinde bulunuruz” diye konuştu.


  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SMMM Odası Başkanı Arif Şen ise Erdoğanyılmaz’a adaylık yolunda başarı dileklerini iletti. Erdoğanyılmaz’ın hem hukukçu hem de inşaat mühendisi olmasıyla başkanlık görevini yerine getirebilecek bir isim olduğunu ifade eden Şen, şunları kaydetti:


  “Serdar Beyin aday olması bizi sevindirdi. Serdar bey köşe yazıyor. Aynı zamanda 2 üniversite mezunu. Hem hukukçu olması, hem mühendis olması hem de iyi derece de yabancı dil biliyor olması çok büyük artıdır. O bakımdan Kahramanmaraş’ın gerek imar çalışmalarında gerekse alt ve üst yapı hizmetlerinde çok isabetli bir aday olacağına inanıyor, kendilerini samimi olarak tebrik ediyorum. Bu ziyaretiyle de sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine vermiş olduğu önemi ortaya koydu. Bizlere bir şeyler sorulması bizleri sevindiriyor. Kendisini tekrar kutluyor, aday adaylığının adaylık ve başkanlıkla sonuçlanmasını temenni ediyorum.”


  Samimi bir ortamda geçen ziyaret, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile devam etti.

Tüm Yorumlar  |  Yorum Ekle  
Arkadaşına Gönder
Henüz Yorum Yapılmamış. ilk Yorumu Yazan Siz Olun !