AJANS-46
BEŞEN SİGORTA
BEŞEN SİGORTA
BEŞEN SİGORTA

Onlarınki Yaprak Dökümü…

haberine 11.10.2015 00:46 Tarihinde F.Çakıroğlu yazmış;

Siz kendinizi paralarken birdenbire...
Siz kendinizi paralarken birdenbire hayat durmuşken .dünyaya karşı koymaya hazırlanırken. kılıcı kuşanmış her şeyi göze almışken. birdenbire hayatınızın en büyük acısını yaşatıverirler..Ne niye neden sorma şansı bile vermez zalimler fırlatıp atıverirler okyanusun dibine bide çıkamayasınız diye taşda bağlarlar ..alırlar elinden yaşama sevincini çok gelmiştir oysaki o kadar az şey istersiniz ki ondan bir damla .. damlayı bile layık görmezler..hiç olursunuz kendinizi okadar değersiz hissedersiniz ki. ne durumda kaldınız umrunda bile olmaz zalimin. devam eder hayatına hiçbir şey olmamış gibi tanıyamaazsın yahu dersin bu o mu nasıl bir insan bu kadar başka biri olur birden donarsınız. Kabus sanırsınız. Sanki her an şaka yaptım diyecek gibidir.. öyle bir kuşun yersinizki diliniz tutulur boğulur kalırsınız hıçkırıklarınızda.. . mide sancıları başlar vs... Hani ağzınla kuş tutsan “Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?” diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.. iki ucu keskin bıçaktır bu işin. yapmak istediklerini dinleme saygısını bile göstermezler ... İyi halin cezanda indirim sağlamaz. Sen, “Ama senin için şunu yaptım” derken o, “şunu yapmadın” diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın. Özledin, , ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. ve herşeyini vermeye hazırdın “Peki o ne yaptı” deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. kendi mutluluğunu başkalarına teslim ederler ve sanırlarki doğru yaptım. bilmezlerki başkaları onun yerine konarak deli gibi mutlu edilecektir…
Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak İçin uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.
Her zamanki gibi yaşayacaksın sen. Zaten rüyalarınla yaşadın hep. Hem rüyalar daha güzel değilmi. İncinmek yok her şey istediğin gibi … “Acılara tutunarak” yaşamayı Öğreneli çok oldu bir tek şey çok ağırına gidiyor insanın.. oda yok sayılmak düşmanınızla bile ortak bir paydada buluşup hayatınıza devam edebilirsiniz. Ama size o fırsatı bile çok görür zalimler…Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun as olan yürektir.
Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu..
Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini… o zaman o çiçekleri asla verme ona ..

KSÜ’de keyfiyet arş-ı alayı geçmiş (mi?)!

haberine 09.10.2015 00:25 Tarihinde haci memmet yazmış;

Baskalari da var.
Baskalari da var. Rektorumuz dur demeli bunlara.

Gönül Mevsimi Hazan Olmuş…

haberine 06.10.2015 00:14 Tarihinde F.Çakıroğlu yazmış;

Merakla beklerken yeni yazinizi okuyunc
Merakla beklerken yeni yazinizi okuyunca biraz buruk biraz hüzünlü elinize kaleminize sağlık diger yazılarinizda hep bir yasama sevinci serpistirirdiniz bu kez umutsuzlukla dolu ..bende size Oscar Wilde‘ın bir yazısını hatırlatmak isterim..
“Yaşamak yürek ister; belki de bu yüzden dünyaya gelenlerin çok azı yaşar. Çoğunluğu yalnızca yaşadığı günü kurtarır, var olmakla yetinir ve kendi varlığı altında ezildikçe ezilir. Değiştiremeyeceği gerçekleri olduğu gibi kabul etmek ve bu değişmezlikten kendine yeni bir yaşam sevinci yaratmak da yürek ister; değiştirebileceğini değiştirmeye çalışmak da. Sanıldığı gibi insanı korkutan; dünya, zorluklar, yaşam koşulları ya da başkaları değildir. İnsan en çok kendisinden korkar; kendi duygularından, kendi güçsüzlüklerinden, kendi zaaflarından, kendi acılarından, kendi coşkularından ürker.Yaşama her dokunuşunda, duygularının alevlenip kendisini yakacağından çekinir. Onun için kaçar yaşamdan, aşktan kaçar, öfkeden, hareketten, sevinçten, kendisinden kaçar. Korku yüzünden yaşanamamış bir yaşamı ellerinde taşımaktan yorularak, kendisine uydurduğu bin bir türlü mazeretle yaşama arkasını dönmeye, gizlenmeye uğraşıp, gizliden gizliye yok olmaya çabalar. Korku kendine acımayı getirir; kendini zavallılaştırmaya başlar yaşamdan korktukça. Yaşamla yüz yüze gelmektense ağır ağır erimeyi tercih eder. Korktukça azalır gücü; korkuyla yaralanan bedeni artık en küçük bir dokunuşta acıyla inler. Her acıda korkusu biraz daha artar ve girdap gibi çeker içine güçsüzlük onu. Kendi korkusuna kalkıp kader der sonra, korkuyu değiştirilmez bir gerçek, alnına yazılmış bir yazgı olarak görür.
Yeni bir aşkın düşüncesi bile titretir onu. Kalabalıktan korktuğu kadar yalnızlıktan da korkar. Hayatın hiçbir haline dayanamaz durumlara gelir. Sırtında yaşayamadığı hayatı, önünde yaşanacak günleriyle, kendi geçmişiyle geleceği arasında sıkışır kalır artık. Kendi duygularıyla kuşatılır; döndüğü her yanda bir düşman gibi kendi duyguları çıkar karşısına. Şu yana dönse orada bir mutluluk vardır ama o mutluluğu değil mutluluğun arkasında gölgesi sezilen acıyı görür. Bu yana döndüğünde bir isyanın şevki vardır ama o isyanın çekiciliğini değil o isyan için ödenecek bedelin ağırlığının fark eder. Beri yanında bir aşk bekler onu ama o aşkın arkasından gelebilecek terk edilme ihtimaline diker gözlerini.
Her kıpırtıyla örselenebileceğinden çekindiği için kıpırdayamaz bile yerinden; yaşama yaklaşabilmek için bir tek adım bile atmaya yetmez cesaret. Ona sevinci gösterseniz; ‘ya sonra’ diye sorar! Aşkı gösterseniz, gene aynı sorudur onun aklını kurcalayan; ‘ya sonra!’ Öfke, coşku, dostluk, sevişme, başkaldırı, direnme hep aynı soruyu sürükler peşinden; ‘ya sonra’. Bilinmeyen bir ‘ya sonra’ için bilinenlerin hepsini ıskalamayı kabullenir. Ama ne garip, duygularından, yaşanacakların sonrasından korkanlar, acıdan sakınanlar çeker en büyük acıyı. Yaşanmamış bütün duyguları zehirli sarmaşıklar gibi boy atıp ruhlarına dolanır. ‘Sonrası umurumda bile değil’ deyip yaşamla kucak kucağa gelenlerden çok daha fazla yarayı yaşayamadıkları için alırlar. Yakınıp dururlar; çektikleri acılardan söz ederler. Acıyı da çekerler gerçekten ama acıdan korktukları için bunca acıyı çektiklerini görmezler bir türlü.
Yaşamanın cesaret istediğini fark edemezler. Onun için çok az insan yaşar; çoğunluk yalnızca gününü kurtarır. Yaşanmamış günlerin altında inleyen çaresiz bir köle gibi yitik bir hayatı taşır güçsüz omuzlarında. Kendi gerçeklerimiz, kendi duygularımızdır bizi böylesine ürküten; çatal diliyle tıslayan bir yılan görmüş tavşan gibi kendi kendimizi hareketsiz bırakan. Ve ne kadar çok korkarsanız, korkunuz o kadar artar. Sizi güçsüzleştiren, sizi çaresizleştiren, sizi isyanlardan alıkoyan, değiştiremeyeceklerinizi kabul etmenize engel olan, değiştirebileceklerinizin üstüne gitmenize izin vermeyen, sizi yaşatmayan, sizin kendi korkularınızdır.”

KASKİ’den indirimli su tarifesi açıklaması!

haberine 05.10.2015 09:29 Tarihinde TOLGA yazmış;

Su şehri maraşımızda...
Su şehri maraşımızda meskende kullanılan sular asılna bedava olmalı veya 1 TL olmalı diğer şehirlerle kıyaslamak çok yanlış maraşımız zaten su şehri

Tescilli patlıcanda rekolte sevindirdi

haberine 02.10.2015 20:01 Tarihinde hidayet baran yazmış;

Yamıla patlıcanı neden acı olur
Yamıla patlıcanı neden acı olur acı olmaması üretimde nelere dikkat etmeliyiz

Gönül Mevsimi Hazan Olmuş…

haberine 02.10.2015 15:12 Tarihinde Çiğdem Canbolat yazmış;

Yüreğinize, kaleminize sağlık...
Yüreğinize, kaleminize sağlık...

KSÜ’de keyfiyet arş-ı alayı geçmiş (mi?)!

haberine 28.09.2015 17:02 Tarihinde Emin SAYGILI yazmış;

EVET ARKADAŞLAR TIP FAKÜLTESİ...
EVET ARKADAŞLAR TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE, YADA SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE NELER OLUYOR BÖYLE.. UTANÇ DUYUYOR İNSAN, UTANMAYAN VARSA DA UTANMAYA VE YETKİLİLERİ GÖREVLERİNİ HAKKIYLA YAPMAYA DAVET EDİYORUZ.. YAZIYA GELİNCE ''HASAN ALIÇ' A'' TAKILDIM BEN... ADAM SÜLALESİNDE KİM VARSA TOPLAMIŞ ARKADAŞ.. EKSİKLER DE VAR TABİ AMA.. ;) BU KONUDA DA KURUMUN İDARECİLERİ TARAFINDAN MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRMESİ GEREKTİĞİ DÜŞÜNCESİ HASIL OLDI BENDE.. YAZIKLAR OLSUN SİZ VE SİZİN GİBİLERE.. KONUŞTURSANIZ BU İNSANLARI BELKİ HAKKI HUKUKU ADALETİ HİÇ KİMSEYE BIRAKMAZLAR SÖZDE.. AMA GEL GÖR Kİ MENFAAT VE ÇIKAR DEVREYE GİRİNCE AHLAKİ UNSURLAR ANINDA DEVRE DIŞI KALIYOR..

KSÜ’de keyfiyet arş-ı alayı geçmiş (mi?)!

haberine 28.09.2015 13:22 Tarihinde Hacı Murat TIRAŞ yazmış;

Akif bey yazınızı...
Akif bey yazınızı ilgi çekici bulmasam da okudum. Emeğe saygı gereği elinize sağlık diyorum. Çok takdire şayan bir yazı olmasa da konuyla ilgili biraz çalışmışsınız tebrikler. Fakat yazınızda geçen “Görüşünü dillendiriyor, Çalıştığı konuşuluyor, Kaydırıldığı Söyleniyor…vs” gibi kelimelere biraz takıldım zira, ben bilmem öyle demişler ifadeleri yerine daha net ifadeleriniz olsaydı daha iyi olurdu kanımca Çünkü aynı hastanenin personeli sizin içinde “ Başhekimden randevu talep etti ret cevabı aldı, bunu sindiremedi onun için yazıyor diye konuşuyor, söylüyor, dillendiriyor.” Diyormuş. Haaa ben demiyorum öyle diyorlarmış yanlış anlaşılmasın. Eskilerin dediği gibi baki selamlar.

Evini Hayvanat Bahçesine Çevirdi

haberine 22.09.2015 21:09 Tarihinde Akif Öztürk yazmış;

Merhabalar, hayalimdeki yaşam,tebrik ediyorum
Merhabalar, hayalimdeki yaşam,tebrik ediyorum, 3 adet Habeş ile başladım bende.

KSÜ’de keyfiyet arş-ı alayı geçmiş (mi?)!

haberine 16.09.2015 09:58 Tarihinde Hatice MARAŞLI yazmış;

Ülkemizde İfade özgürlüğü
Ülkemizde İfade özgürlüğünün geldiği müthiş nokta. Bundan 10 yıl önce ülkede/üniversitede olanlara boyun eğenler bugün savcı olabiliyor. "Gazetecilik adına". Daha önce neredeydiniz? Tekinel, Baytorun, Karaaslan dönemleri kusursuz/hatasız geçmiş? Aslında bu yorum haberi, ülkemizde ifade özgürlüğünün nasıl geniş olduğunun en güzel göstergesi bence. Çünkü, haberin doğruluğu...? Bu arada habere konu olan kişi yakınları (Çoğu Maraşlı; önceki haberde Maraşlı yok mu deniliyordu) daha önceki yönetimlerden miras... "Doğru Habercilik" için not eklemek istedim.

Akrep ve Yelkovana İnat…

haberine 11.09.2015 14:14 Tarihinde Altan albayrak yazmış;

Hep şikâyetçiyiz insanlardan
Hep şikâyetçiyiz insanlardan. E o zaman gidip dağlarda yaşayalım. Nedir bu kadar bizi Kıran ve üzen. Hıımm hatırladım. Kıymetinden çok değer vermekten sanırım. Ee o zaman hata bizde. Yakınmaliktan başka çare yok.
Başarılar

KSÜ’nün atamalarında soru işaretleri

haberine 10.09.2015 11:48 Tarihinde Hasan FURKAN yazmış;

Artık bundan sonra ilgili arkadaşı
Artık bundan sonra ilgili arkadaşı NOBEL'e aday gösterilmesi kalıyor. Bence dışarı bilgi sızdığı falan yok. Artık mızrak çuvala sığmaz olmuş!
Not: Benim adıma yakın isimlerle yorum yapıp şahsımı kimse adres göstermesin lütfen! Ben bir işi yaparsam kimliğimi gizlemem. Saygılarımla

Osmaniye'ye bir Şehit ateşi daha düştü!

haberine 08.09.2015 16:29 Tarihinde YALÇIN DOĞAN yazmış;

Bu Şehit Kardeşimiz Kahramanmaraş
Bu Şehit Kardeşimiz Kahramanmaraş Andırın İlçesindendir Tüm Hemşehrilerimizin Bilgisine

Şehitler yüreğimize kor ateşi düşürdü!

haberine 07.09.2015 12:47 Tarihinde Nida Gonen yazmış;

Karakucuk cikmis yalandan yere aciklama
Karakucuk cikmis yalandan yere aciklama yapiyor teroru lanetliyormus pkk nin siyasi uzantisina kendininde mensubu oldugu cemaat oy verirken hicmi vicdanlari sizlamadi bu dini islamin neresinde var allah icin bu millet kimin ne oldugunu biliyor

Anne! Cennet’ te Düğün Var…

haberine 03.09.2015 17:30 Tarihinde Altan albayrak yazmış;

hep Neşeli kalın inşallah.
hep Neşeli kalın inşallah.
Sorunları büyüterek değil. Küçüçük hale getirerek. Mutlu yaşamayı beceriyorsunuz.
Tebrikler

Satıp savdılar Cami yaptırdılar

haberine 03.09.2015 15:56 Tarihinde İbrahim Türker yazmış;

Bir kasaba ve ardında büyük gibi...
Bir kasaba ve ardında büyük gibi görünen müftü bey ve sayın dernek başkanı ve kasaba halkı caminin yapılmasına vesile olan camii imamı ve babasını hiçe sayarak açılış için bir makas bile vermeyen ve açılışa laik görmeyen insanlar dan ne beklersin ki daha halen insanın zoruna gidiyor demekki insanlar ancak camiinin içindeki cemaate ve imama değilde sadece dış görünüşe önem verirlermiş hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum

YÖK, KSÜ'ye 4 yeni Dekan atadı!

haberine 28.08.2015 16:51 Tarihinde Rana çitil yazmış;

Neden hiç bayan yok
Neden hiç bayan yok

Ben Sana Küstüm…

haberine 28.08.2015 11:48 Tarihinde Altan albayrak yazmış;

Gene güzel hatırlatıcı bir yazı...
Gene güzel hatırlatıcı bir yazı

Döktürmüşsünüz. Maşallah unutmuyorsunuz geçmişinizi bravo. Ama hayat polyanacılık oynamak. Değil. Insanlar kötü Siz özür dilersiniz. Onlar alır bu özürü yıllarca sizi sömürüp dururlar.
Gitsekte bulamayız istesekte görmeyiz görsekte dokunamayız.
İnanamak. Cesaret. Karar.

Saygılar.

Türkoğlu Belediyesi Yetimleri Sevindirdi!

haberine 28.08.2015 10:31 Tarihinde TOLGA yazmış;

Türkoğlu belediyesini tebrik ederim.
Türkoğlu belediyesini tebrik ederim Allah Razı olsun başkandan ama Gaziantep bize zırnık göstermezken maraşta gidilecek görülecek yerimiz yokmuydu niye maraş sınırları dışına çıkıyoruz biz böyle hayvanat bahçesi yapamıyormuyuz kahramanmaraşlı olarak bu akla geliyor

Tonluk cıvatalar "göreve" hazır

haberine 27.08.2015 19:39 Tarihinde yıldırım özer yazmış;

iyi günler ben yıldırım öncelikle i
iyi günler ben yıldırım öncelikle ilgili insankaynaklarına ve direktörlüyüne ve iş veren yönetim kuruluna ve makina ikmal gurubuna ve tüm ilgililerine saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. benim 12 yıllık inşaat şantiyeleri tecrübelerimle iş makinaları operatörü olarak teleskopik manıtou forklift. telehander ve loder operatörü olarak iş başıvurusunda bulunuyorum tüm inşaat şantiyeleriniz için. baraj inşaatları havaalanları inşaatları ve konut inşaatları ve köprüler ve villa inşaatları ve diyer tüm inşaat projeleriniz için iş başıvurusunda bulunuyorum saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum iyi günler cep-05384781207 saygılarımla

««   1    2    3    4    5    6    7    8   9   10    »»  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.