Kahramanmaraş’ın sahibi kim?

haberine 01.06.2012 20:27 Tarihinde coskun cesur yazmış;

AMA OYLAR ARTIYOR.!!
AMA OYLAR NEDEN ARTIYORR.!

Mehmet Fiskeci Maraş Gündem'e veda etti...

haberine 01.06.2012 10:40 Tarihinde emirhan yazmış;

emekli olsun
mehmet fiskeci bey lütfen emekli olsun..

Kahramanmaraş’ın sahibi kim?

haberine 01.06.2012 10:34 Tarihinde emirhan yazmış;

doğru söze ne denir?
melih bey hadiseyi çok güzel özetlemiş ve sınıflandırmış.yüreğine sağlık.umarım çok kişi oku ve muhakeme yapar.

Başkan Poyraz, 'klor' tesisinde basın toplantısı yaptı...

haberine 01.06.2012 10:27 Tarihinde Mustafa Gençtürk yazmış;

Ne var bunda bu kadar alınacak ki...
Ya sizede hiç yaranılmıyor. istanbul medyasına kız kulesi, maraşınkilere ise klor tesisi. yok daha neler neler...ula maraşta deniz vardı da adam sizi götürmedimi ortasına...adamcağız yaz geliyor diye basın mensuplarını mikroplara karşı klorlamış yani. sizleri düşünmüş. peki toplantıya katılmayan 3 gazeteci ne olacak. mikrop kaparlarsa onları kim koruyacak. rüzgardan, yağmurdan, güneşten ve hepsinden önemlisi de poyraz çalgını olurlarsa ne olacak peki. onları da tiz elden klorlamak lazım gerekir bence. 3 gazetecimi kim? mustafa bey, eshabil bey ve yener bey. kim olacak...karıştırıcılar......yazı yazıp ortalığı karıştıranlar...sanki doğruyu yazınca kendilerine madalya veriyorlar..aha gelselerdi toplantıya ne güzel ilaçlanırlardı ve bişicikler olmazdı...şimdi poyraz çarpar hasta olurlarsa seyreyleyin gümbürtüyü......zaten şehir içinde de devlet hastanesi kalmadı...işin yoksa de get 20 km uzağa....sağlıklı günler...

Kahramanmaraş’ın sahibi kim?

haberine 01.06.2012 06:45 Tarihinde osman okur yazmış;

Sahipsiz hemşerim sahipsiz
Yoksulluk kaç gün sürer baba?
- 40 gün oğul.
40 günden sonra zengin olur muyuz?
- Yok oğul, alışırız......

Maraşlım da böyle kırkgünden sonra alışıyor ses çıkartmıyor.

Alın size veri, Maraş nasıl gider geri…

haberine 31.05.2012 20:25 Tarihinde beyhan narlıoğlu yazmış;

yorumcu kardeş haklı.
Ama siyasetciden vekillere kadar hepsinin layıkını vermiş.Delil bakanlık çalışması.sağlık zaten maraşta varmıki.gelen gideni aratmaktan başka bir iş yapmıyor.iii paşam kısa zaman içinde daha etkin görevlerde olmak için yapmadığı ayak oyunu atmadığı kara ....kalmadı.ahmet beye gelince il müdürü olduğunu hala anlayamadı.iii paşamın şube müdürü.bide ersinimiz varki ahmet beyin denetleyicisi olareak iii paşam onu görevlendirmişki ahmet beyin vay haline.dedikodular çok hızlı yayılıyor.iii paşamı kısa zaman içinde alacaklarmış.zaten ömrü kısa olacagı belliydi.hızlı giden.. seyrek düşer.

Alın size veri, Maraş nasıl gider geri…

haberine 31.05.2012 19:13 Tarihinde fatma kara yazmış;

ben sağlıkta çalışıyorum
benim iş kolumda sıtkı beyden sonra başarı bitti geriye dönüş başladı.personele yapılan mbbinğ ve sıkı yönetimden sonra gelen şahısda başarıyı aşagılara çekmeye devam etmekte.sağlık şuan tam keşmekeş bir halde.yeni yönetim geçmişi aratmaktadır.Arkadaşlaımızla oturup kalkmamız dahi irdelenir hale getirilmiş insanlara korku verilmeye çalışılmaktadır.İdarenin başı bazı arkadaşlarımıza bana geri dönümler oluyor ne konuştuğunuzu düşündüğünüzü aktarıyorlar demesi dahi kaliteyi ortaya koymaktadır.Senden alınanlarda geriye birilerine anlatıldığını unutuyorlar.Sizin işiniz hizmeti yaygınlaştırmak ve hizmete ulaşılmasını kolaylaştırmaktır diyen siyasilerinde olmayışı hatta onlara destek verdiği söylentileri personeli ve halkımzı üzmekte mutsuz etmektedir.sen ben kavgasından ve gelecek hesabından vazgeçilmesi gerekir.konumununn bir üstüne sıçramak hayaliyle yanıp tutuşandan hizmet beklemek zaten yanlıştır.hatta bazı yerel siyasiler bazı atamalar ve görevlendirmeler için benden icazet istiyorlar diyen bir i,l müdürünün olması siyasi partri başkanlarını rencide etmiyorsa benim gb zavallıyı hiç etmez.

Gelişmişlik sıralamasında 48'den 60. sıraya düştük!...

haberine 31.05.2012 18:59 Tarihinde nesrin kozanoğlu yazmış;

maşaallah araştırmana...
Son cümlen"Beyler!Bu şehir sizin seçtiğiniz liyakatsız ,ehliyetsiz yöneticiler sayesinde ve verdiğiniz (vermediğiniz)kararlarla hızla fakirleşiyor..."diye yazmışsınız.Ya bunlar kavun değilki arkalarını koklayalım anlayalım.Başbakanımız önümüze koyuyor kefil başbakanımız bizede oy vermek düşüyor...Başbakana şikayet edelim bunların çalışmadığını anlatalım.Ya yapma doktorum korkularla yaşıyoruz artık.kim cesaret edebilir.Ben milli eğitimi örnek vereyim.2003 den sonra açılan derslik okul sayısı ve kayıt olan öğrenci sayısıyla orantılımı hayır.40 kişilik sınıflar 60 kişilik yapmakla care bulan bir idareciden ne beklersin.örnegin sağlık yatak kapasitesi 1000 yıl 2012 yatak kapasitesi 1000 artan nüfusu sen tahmin et aldığı dış ve iç göçleri sen yaz.Öyle bir idareki var olanı kapatmakla meşgul.devlet hastanesi kısmi kapatılacagına yenişehiri devletin yerine taşınması devletinde yeni binaya taşınması 1500 yataklı 3 tane hizmet veren hastaneiz olmazmıydı.yenişehirede fizik tedavi getirilip 200 yatak eklense 1700 kapasite olsaydı sağlıkta ilerimi gerimi gitmiş olacaktık.ehliyetsiz liyakatsız yönetici derken anlatmak istediğiniz planlamadan aciz ileriyi göremeyen ve kendi gelecegini halkın geleceginden önde tutanlarımı kast ettiniz yoksa.hizmet eri olacakları yerde eş dost hemşeri ilişkisi içerisinde olan idarecileri siyasiler görmüyor yada ses çıkarmıyorlarmı.bu örneklerden sonra sağlıkta nasıl neden geri kaldığımzı anlatmaya çalıştım.sıtkı bey emek verdi reha bey sıkıntısısz çalışmak istedi ya bizi geri götüren idareci neden plansız iş yaptı.amacı neydi.sizin gibi genel sekreter olmakmı istiyordu rakiplerini ekarte etmek içinmi hastaneleri kapattı anlayamadım.dedikodulara bakılırsa 3 ay sonra genel sekreterlik kurulacaksa bu karışıklığa meydan veren kim pirim veren kim.eğitimde okullaşma hayallere kaldı paran varsa özel okul var yoksa 60 işilik sınıf var.

Alın size veri, Maraş nasıl gider geri…

haberine 31.05.2012 09:22 Tarihinde emre tutan yazmış;

BU KONU TAM YERİ..
Bu sefer saglık alanındaki yöneticilerin liyakatsız oldugundan pek bahsetmemişsiniz ama. şehrin en önemli sorununu an can alıcı şekliyle yakalamışsınız ellerinize dillerinize ve hiç kimsede olmayan yüreginize saglık.
SİZDEKİ BU MANGALGİBİ YÜREK BU ŞEHİRDE KAÇ KİŞİDE VAR. onuda yazıyı okyyanlar arasın bulsun...!!!!

Gelişmişlik sıralamasında 48'den 60. sıraya düştük!...

haberine 31.05.2012 01:23 Tarihinde Aykut YORULMAZ yazmış;

VAY BENİM ŞEHRİME....
Gelişmişlik sıralamasında 48'den 60 sıraya düşme durumumuz gerçekten çok üzücü bir durum. K.Maraş Ak Parti'ye en çok oy veren bir İlimiz.Bence Benim şehrim bunu hak etmiyor. Burada tek suçlu Kahramanmaraş'ı tanımayan,önümüzdeki dönemde yeniden seçilemeyeceğini bilen Sayın vekillerdir.Aynı zamanda K.Maraş'ın sorunlarınde etkisiz ve yetkisiz kalan İl Başkanıdır. İl Başkanı K.Maraş'da siyasi anlamda zayıf kalmaktadır. Vekillerimizi hizmet noktasında çalıştıramamaktadır. Çünkü kafasında sürekli ben ne olacağım hesapları var. Belediye Başkanımı olsam, vekil mi olsam gibi. Malesef bu düşüncelerle bırakın K.Maraş'ı kendine bile hayrı olmamaktadır.Sayın Vekiller seçileli bir yıl oldu, bu şehre çivi çakmadılar.K.Maraş her alanda çöküntüye doğru gitmektedir. İyi ki Sanayicilerimiz kendi gayretlari ile yatırım yaparak işsizlik sorununu hallediyor. Yoksa sokağa çıkamaz oluruz. Bu Şehirde insanlar birbirini sevmediği sürece bizler iflah olmayız. Durum böyle olunca Maraşta oturmayan insanlar vekil olur, Göksunlu vatandaşımız da Büyükşehre aday olur. Bizde kaleye top ister gibi bakarız.....

Bir 'doktora saldırı' vakası da Kahramanmaraş'tan...

haberine 30.05.2012 23:59 Tarihinde hasan pamur yazmış;

Maraş şehir hastanesinde askom
toplantısı yapılmış.Bu toplantıya il-ilçe başhekimleri sağlık müdürü ve yardımcıları fakültedende temsilciler katılmış.nedim bey bu toplantıyı ve katılımcıları degere dahi almamış.temek yemişler ama bide onlara sor nasıl yemişler.Müdürün baş yardımcısı s.u birkaç kişiyle sohbet ediyormuş nedim beyin bu davranışına kızarak birkaç günlük saltanatı kaldı yazısı bile yazıldı alınacak demiş.bunu birileri anlatıyor arkasındanda yorum yapıyor.iii paşam ve yardımcısı birlikte gittikleri her ortamda nedim beyin alınacagını bir başkasının görevlendirilecegini genel sekreter olarakta parti teşkilatı kendisinde karar kılmış bunu elb vekili ve sağlık bakanıda destekliyormuş diye anlatıyorlar sonrada nedim beyden hoş geldiniz diye kırmızı halı sermesini bekliyorlar diyor.nedim beyin ve ekibinin son günlerde insan üstü çalışmasından dolayı hastanede çatlak seslerin bittiğini ve hasta sayısının 3000 lere dayandığını beklenenden daha çok değerlere ulaşıldığı anlatılıyor.dışardan takviyeli köstekler nedim beyi durduramayacagını dahada başarılı olacagını söylüyorlar.nedim beyin başarısını kösteklemek isteyenler kimlerse hizmetin gelmesinide engelliyorlar.vekillerimiz toplantı yapmışlar orda paşanın başarısısz olduğundan alınması gündeme gelmiş hiçkimse karşı gelmemiş.atamasını yaptırırken neden sık eleyip ince elemediniz diye sormak geldi aklıma.

FLAŞ: ADSM’de başhekim değişikliği…

haberine 30.05.2012 20:45 Tarihinde ali sabuncu yazmış;

Çetin ve asimavzer yorumcu kardeşler
Yazdıklarınızı kim soruşturacak.insan kendi kendini suçlarmı.Cafer bey sıtkı bey siyasi güçleri olan insanlar bu insanlar olaylara şahitse iii paşamın kalitesinide ve maharetlerinise biliyorlardır.Ozaman bu insanlara sormak gerekir vicdanınız rahatmı?Adsm de bir oyun oynandı başhekim ve başhekim yardımcısı birbirini temizledi.sıtkı beyin ekibi dagıtıldı sayılabilirmi?müdüre hanım ve müdür yardımcısı ilker bey kanunsuz olarak atanmışsa atayanlara hesap soracak kim?d.d dediğiniz kişi hastane müdür yardımcısı olmasına rağmen yıllarca il müdür yardımcısı olarak lüks odada ve saat 11 de gelerek 3-4 de gidmesine ses çıkarmayanlar haktan hukuktan bahsedemez bu kul hakkı sorulur.2 yıllık yüksek okul mezunu olan d.d müdür yardımcısı olarak görev yapması ne ile mümkün.tırpil ve basiretsiz il liyakatsız atanan il müdürleri ile.şartları taşıyamayan vekalet dahi verilmezken adam yıllrdan beri padişahlar gibi gününü geçirdi.Pazarcığa gönderilmesi gerekirken hak hukuk adaletten bahseden iii paşam bakanlığın müdür yardımcısı olarak kadroda tuttuğu kişiyi valilik yazısı ile araştırıcı yaptığı söylentisine inanmak istemem.Araştırcı olanlar kaybımız var diye çırpınırken bu adamın kaybı olmadan nasıl araştırıcı olduğunu anlayabiliyormusunuz.İİİ paşam senin adaletin kimsesiz ilyak bey içinmi geçerli diye soran olmayacakmı sanıyorsun.

Gelişmişlik sıralamasında 48'den 60. sıraya düştük!...

haberine 30.05.2012 01:45 Tarihinde Mustafa Gençtürk yazmış;

Aman teşvik canım teşvik!...
Ya sizde amma safsınız be kardeşim. Eğer Kahramanmaraş bu listenin üst sıralarında yer alırsa hiç teşviklerden yararlanabilir mi? Teşvik olmaz ise baronlar nasıl paralarına para katacak...Hiç bunları düşündünüzmü acaba...akıllı olun akıllı. size ne sıralamadan. zaten bu yazıdan sonra irfan beyide genel sekreter yapmazlar. böylece ibrede başkalarına girer amaaaan kayar. doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. aman teşvik canım teşvik..kime ne kardeşim 60 kişilik sınıflardan, sağlıkta altlarda sürünmekten...oturun oturduğunuz yerde ve akıllı olun akıllı. bi daha da böyle çözümlemeler yapmayın....muro bile rahmetli olmadımı?....Allah deyin ve halinize şükredin.

Başkan Mustafa Poyraz basın toplantısı yapacak…

haberine 30.05.2012 01:07 Tarihinde Cengiz Şimşek yazmış;

Sayın Belediye Başkanımız,
Yaklaşık 10 yıllık Belediye Başkanlığı göreviniz süresince K.Maraş'a kalıcı çok güzel hizmetlerde bulundunuz.Biz sizin samimi tavrınızdan hiç endişemiz olmadı.İnanıyorum ki ilk günkü gibi aynı heyecan ve şevkle çalışacaksınız.... Önümüzde Büyükşehir Meselesi vardır. Yeni kadrolar oluşacaktır. Fakat siz hiç bir ufku ve insanlarla doğru düzgün diyolog kuramayan İmar Müdürünüz ile yola devam ederseniz inanın yolda kalırsınız. Artık K.Maraş İmarda modern şehircilik anlamında çağ atlamak istiyor. Bu çağ sizin İmar müdürünüz ile kesinlikle olmazzz... Eğitimci Yardımcınız da bu şehrin kalkınmasına fayda vermezzzz. İnanıyorum ki sizde biraz düşündüğünüzde ve kamuoyu görüşünüde aldığınızda anlarsınız. Aksi takdirde yükün altında siz kalırsınız. K.Maraş Belediyesi artık yoluna profesyonellerle gitmelidir. Lütfen kadrolarınızı gözden geçiriniz. Biz sizi çok seviyoruz.

FLAŞ: ADSM’de başhekim değişikliği…

haberine 29.05.2012 19:27 Tarihinde asimmavzer yazmış;

hayırlısı
Çetin Bey kardeşim sana katılıyorum . fakat ben polis hafiye degilim .bilmedim şeyide yazamam sadece duyum herkesin konuştugu laflar yazdıklarımın sonundada (miş) muş koymusumdur.ama şundan eminimki K.maraş ADSM cılkı çıkmış bir kurum bunuda İL SAĞLIK MÜD. araştırması lazım bunlar herkesin konuştuğu şeyler durduk yere kimse bişey konuşmak sen yazdıklarını bilmedenmi yazdın demekki bişeyler biliyorsun görüyorsun paylaşıyorsun bence çokta iyi yapıyorsun bişey kanıtlamak zorundada degilim kardeşim YARADAN işini rast getirsin herkesin kalbine göre verir isterse RABBİM...

Sağlık Genel Sekreterliği için kim adaylık düşünüyor?

haberine 28.05.2012 23:09 Tarihinde cetin yazmış;

Düşündürcü.
M.Şirin bey dürüstlüğü doğruluğu haklının yanında olması ile ünlüdür.Akçeli işlerden anlamaz.Ama bu genel sekreterlik bir yönetim işidir.Bu kadar büyük bir para ne idüğü belliolmayan kişilerede teslim edilemez.sağlıkta devrim olurmu olur.nedenmi çünki bir daha genel sekreter olacammı diye düşüncesi olmaz doğru dürüst ve hakkaniyetle hizmet verir.buda bazı insanların işine gelmez.İİİ paşam gibi düşünürsek hak hukuk ınsanların gücüne nisbet uygulanır değilmi.Bazı şaibeler altında olan(geçmişteki yaptıkları çalışmaları çalışma arkadaşlarını taciz etme rahatsızlık verme para gözlülük yapma pro sözleşmeler marangozun lüks otosuna binme)şahıslardan daha verimli olacagına yemin dahi ederim))))

Ayrılmak isteyenlere Mahir Ünal’dan gözdağı!...

haberine 28.05.2012 23:02 Tarihinde cetin yazmış;

K.maraş için
şunu düşünüyoruz diye geçen bir cümle yok.dedikodu caklı cikli ekler.Sağlıkta senin adını kullanan almış takkeyi gidiyor iyi kötü ne varsa başkanım istedi diyen zatı muhteremimizin icraatlarını denetletmek takip etmek aklınızdan geçmiyormu eş dost arkadaş hemşeri toplanma eğrelti yeri oldu .Maraşa ne verecek bu çalıştay maraşta olunca ne getirisi olacak yiyip içip gidilecekmi.Siz etkin ve güçünü Başbakanımzdan alan bir kişisin istersen ferhat olur dağları delersin.seni seviyoruz sende bizleri sev.

FLAŞ: ADSM’de başhekim değişikliği…

haberine 28.05.2012 22:54 Tarihinde cetin yazmış;

asimavzer kardeşim.
ADSM de dönen dolaplar diyorsun ama bi tane yazamadın.müdüre hanım ve yardımcısını önceki başhekim valilik onayıyla atamadı sağlık müdürlüğü atadı.ataması için teklif yazısını sağlık müdürlüğü yazar valilikte onaylar.kim suçlu eski başhekimmi (vekil sıtkı bey )Sağlık il müdürlüğünde yıllardan beri abisinin hatırı için müddür yardımcılığı yaptırılan D.D hangi şartları taşıyorda yıllardan beri krallar gibi Sağlığın zirvesinde oturtuldu.kim suçlu basiretsiz liyakatsız atanan bu şahısmı bunu atayan liyakatsız idarecilermi.Bu kardeşimiz asaleten hastane müdür yardımcısı geçici görevler ibtal edilmesine rağmen görev yerine D.D neden gönderil(e)medi.hak adalet kimsesiz garibanlar içinmidir.Allahın isminide kirli işlerine alet etmeyi maharet sayıyorlar.Sağlıktaki yapılaşmaya bak afşınlı eş dost akraba kim varsa koltuk ve sıfat sahibi oldular.2003 yılında meşhur promosyon olayını irdelemek gerekmezmi.Araba olayını marangoz olayını irdelemek gerekmezmi.bu olayları bilen canlı şahitler yaşıyor.Eski vekil cafer bey eski müdür ve yardımcıları şube müdürleri hala yuaşıyorlar.evet dönen dolaplar varsa allah muhakkak hesap sorar.gönül isterki yapanların bu dünyadada ceza cekmelerini gözlerimiz görsün ister.ama nafile dmın bakanı var mahir başkanı var.genel sekreter olacak tek insan ekibi bile hazır.Sağda s adi solda e sin ortda m.özdemir arkada murat vay babam vay hizmetin h sini yine göremeyecegiz.kırıldı mmleket adam kıtlığı var.bunların yerine tuttunu oturtsan bunlardan daha çok hizmet yapar.

Ayrılmak isteyenlere Mahir Ünal’dan gözdağı!...

haberine 28.05.2012 22:44 Tarihinde Aykut YORULMAZ yazmış;

Hayırlı İşler...
Maşallah Sayın Mahir Ünal Bey'in K.Maraş'da Ankara'da kendisini hiç yalnız bırakmayan dostları var. Tabiki bunların başında hiç kuşkusuz görüldüğü kadarı ile Andırınlı Müteahhit İdris Tezcan Bey başı çekmektedir.Umarım İdris Bey işlerini yoluna koymuştur. Yoksa bu yoğunlukta işlerini takip edemez duruma gelir.Müteahhitlik işleri sallamaya gelmez hani. Neyse hayırlı işler İdris Bey....

KSÜ'DE HUZURSUZLUK: Erdaş gitti, Tuncer getirildi...

haberine 28.05.2012 17:18 Tarihinde sedatkalay yazmış;

bu yaşırdı

Rektörün işi bu işte salonların ismin değiştirmek.Bir de Eşinin akrabalarını işe almak. Tıp Fakültesine, Avşar Kampüsüne onlardan iyi güvenlikçi, olmaz ya. Bir de dürüstlükten dem vururlar şeffaflıktan dem vururlar.

««  81   82    83    84    85    86    87    88    89    90    »»  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.