FLAŞ: Sağlık'ta şok gelişme!

haberine 10.07.2009 17:03 Tarihinde tayfur batı yazmış;

KINAYI GÖNDERİYORUM
Önce Türkoğlu Fizik Tedavi Hastanesinin Başhekimi Abdurrahman Can İstifa etti, şimdide Selahattin Can . Tabip Odası Başkanı ise hekimlerin can güvenliğinin alınmasını istiyor. Yahu kardeşim sayenizde (Sağlık Müdürlüğü ve Tabip Odası) doktorlarda CAN kalmadı Canı Üstünde olanlar istifa edip canını kurtarıyor, diğerlerinin canına da siz ot tıkıyorsunuz zaten. İşin aslı Selahattin Can hocama çok üzüldüm, birazdan gidip Adana Mısır çarşısından Hint Kınası alacağım. Kınayı ne mi yapacağım? Valla bu olaya sebep olanlara göndereceğim ..........

CHP'li Özbolat ta DEV-YOL sanığı!

haberine 10.07.2009 12:03 Tarihinde tayfur batı yazmış;

SAKIN BAYKAL DUYMASIN
Sayın Özpolat bu söylediğinizi sakın Genel Başkanınız Baykal duymasın valla bırakın partiyi sizi Türkiye Cumhuriyetinden bile ihraç ettirir haaa.

Filistin'den al sana

haberine 10.07.2009 11:01 Tarihinde valide sultan yazmış;

Onlar bunu hep yapıyorlar mış!......
tarih tekerrürden baret..."filistinliler zamanın da Osmanlıya ihanet ettiler şimdi cezalarını çekiyorlar "diyenlere kızıyordum.."OLUR MU öyle şey..""İnsanlığınızı mı kaybettiniz?"diyordum..Malesef OLUR'muş.YAZIK....Allahın işine karışılmaz...SAYGILAR..

FLAŞ: Sarıgül DSP'den istifa etti!

haberine 10.07.2009 09:22 Tarihinde valide sultan yazmış;

Sarıgül...
Latif ŞENER'İN partisine gitsin! :))

FLAŞ: KTO'dan kaleye bir top!

haberine 09.07.2009 23:11 Tarihinde vurun abaliya yazmış;

hayret
şu okuduğum yorumlar, izlenen yanlış politikaların sağlığımızı düşürdüğü durumunu göstermektedir.
maalesef medya siyaset finans üçgeninde tüm doktorlar suçlu ilan edilmiştir. haklta tüm doktorlar hırsız üçkağıtçı paragöz işyapmayan imajı oluşturlmuştur. medya ilgi çekecek bir haber olduğu için sağlıkla ilgili haberlere balıklma atlamaktadır. enson anadolu ajansının yaptığı (ek ödeme miktarları ile ilgili) rezillik bunun en son örneğidir. AA nın yaptığı düzeltmeyi halktan farkeden olmuşmudur acaba? şu an herkes bu yalan haberie inanıyor.
sağlık bakanı çıkıyor alınabilecek maksimum paraları doktorların aldığı ücret olarak açıklıyor. (ki maalesef kendisi de doktor. insanın sen demi brütüs diyesi gekiyor.) kimse bilmiyor ki dr ların %90 ı bu ücretlerin yarısına ılaşamıyor.
siyasiler sağlık üzerinden siyaset yapmak istiyor. kaynağı olmayan paralar dağıtmak istiyorlar. sağlıktaki korkunç masrafı kısmak için (sağlık kartellerinine dokunamadıkları için) sağlık çalışanının hakkını yiyorlar.
bir dr un ( ki bu doktoru yetiştirmek için devlet ve ailesi müthiş masraf yapmışlardır) 1600 tl maaşa 1350 tl emekli maaşına mahkum etmek hangi mantığa sığar. insanları okullarında başarılı olup tıp fakültesinde okudu diye cezalandırmaını ne anlamı var anlayabilmiş değilim.
siyasiler kendilerine .......yapacak kişileri sağlikta yönetici yapıyor. iki tavuğu güdemeyecek insanlar hastane başhekimi yapılıyor s.... m... yapılıyor. koskoca hastane ek ödeme dağıtmayı beceremiyor. bir diğer hastane krallıkla yönetiliyor. bir hastanenin başına sırf iyi .....yapar diye m..... (akp iktidarında! ) biri getiriliyor.
t.... odasına baskı ,hile ve şer ile biri başkan yapılıyor. gölgesinden korkan biri nasıl hak savunur?
vah zavallı vatandaşım olan onlara oluyor. bilmiyorlar ki dr ların eli kolu bağlanmış. acil dr unun sevk etme gibi pozisyonu ve görevi yoktur. acil dr una saldıracağınıza saldıracağınıza hadi iktidarın güçlü b....hekimine saldırın da size yürekli diyelim.

FLAŞ: KTO'dan kaleye bir top!

haberine 09.07.2009 17:11 Tarihinde valide sultan yazmış;

MÜDÜR'ÜN ODA BAŞKANI
Böyle bir kurum olduğunu unutmuştuk..Tabib odası olarak kimden, nereden hekimlerin can güvenliğini talap ediyorsunuz..K.Maraş hekimleri kendi amirlerinden muzdaripler değilki başka sebepler..bu 1..Birde bugüne kadar neredeydiniz Maraşta yapılan kıyımlara kulak tıkadınız.Bir nedenmi vardı sessizliğinize..buda 2....3'cüye gelince bu sahip çıktığınız başarılı hekim kardeşimizle ne derece yakınlığınız varki;bu kadar canınız yandı da sesiniz yükseldi?...4'de yoksa reklam mı yapıyorsunuz..bir hedefiniz mi var ;son anda aklınıza gelen..Kusura bakmayın ..Bu çıkış,çıkış değil yani !Maksatlı gibi görünüyor..Sanki birisi "sen de bir basında görün de boş durduğun anlaşılmasın"demiş..yada "sen bir göründe gündem değişsin "demiş..DAHA SAYAYIM MI?Çok şey var çooook...SAYGILAR..

FLAŞ: KTO'dan kaleye bir top!

haberine 09.07.2009 15:03 Tarihinde ozan çelik yazmış;

doktorun gücü hastaya yeter
koskoca tabipler odasıyla beraber hastayı suçluyor.hasta yakını ne yapsın kto başkanı. kardeşim hasta acilde niye bekliyor. ambulans niye geç kalmış. neden hasta yakın bir ile sevk ediliyor hemde acil bir hasta. sizin yakınınız olsa ne yaparsınız. kto başkanı suçu hastaya atıyor. kardeşim bu olay bile maraşta sağığın çöktüğünü göstermiyormu. hani yakın illere hasta sevki bitecekti. ölmeden insanları yollarda can çektirenler suçlu. bu ilde sağlık bitmiştir.

FLAŞ: Arıkan'dan çok tartışılacak sözler!

haberine 09.07.2009 15:01 Tarihinde tayfur batı yazmış;

İNSAN BİRAZCIK UTANIR...
Önceleri Kadraj hastalığına yakalandığı söylenen Çooook sayın vekilimiz gördüğüm kadarıyla şimdi de saçma sapan demeç verme hastalığına yakalanmış anlaşılan. Bakın çooook sayın vekilimiz ne diyor; “Sivil Toplum Kuruluşlarının bazılarında oturan başkanların, kurumu ve sorumlu olduğu sektör çevresini yüceltmek yerine kendi menfaatlerini ve çevresindekilere hizmet ettiğini görüyoruz. Bunu kesinlikle önlememiz lazım. Makamını korumak ve çevresini kollamak için oraya gelen insanları istemiyoruz. Çalışan ve hitap ettiği kesime hitap eden insanları orada görmek istiyoruz. Bunu Kahramanmaraş’tan başlatarak Türkiye genelinde sağlamalıyız.”
Hani çok güzel bir söz vardır ya “Dinime sövende nola Müslüman olsa” diye. Bende vatandaş olarak bu sözlerini çoooook sayın vekilimize şöyle iade ediyorum; “Kahramanmaraş’ın milletvekili koltuğunda oturan bazı milletvekillerinin Kahramanmaraş’ın menfaatleri yerine kendi menfaatlerine ve akrabalarına hizmet ettiğini görüyoruz. Bunu kesinlikle önlememiz lazım. Milletvekili koltuğunu korumak ve akrabalarını kollamak için milletvekilliğine gelen insanları istemiyoruz. Çalışan ve memleketine hizmet eden insanları orada görmek istiyoruz. Bunu Kahramanmaraş’tan başlatarak Türkiye genelinde sağlamalıyız” diyorum. Ne dersiniz?

Ya insan bu sözleri söylerken biraz yüzü kızarır sanki bütün eşini, dostunu, hısımını, akrabasını hatta selam verdiği kendisine yağcılık yapan insanları bile bir yerlere atamayı hizmet gibi gören birinin böyle bir açıklama yapması nasıl açıklanır bilmiyorum. Aslında biliyorum ve 2011’e saklıyorum.

FLAŞ: KTO'dan kaleye bir top!

haberine 09.07.2009 14:20 Tarihinde tayfur batı yazmış;

AAAAA BAŞKAN KONUŞTU.
Valla ne yalan söyleyeyim yıllar sonra Kahramanmaraş’ta bir Tabipler Odasının olduğunu öğrendim. Üstelikte bir hekimimizin haklarını aramak adına bir açıklama yapmış.
Eminim bu açıklamayı yapmak için İl Sağlık Müdüründen (diğer bir tabirle ve iddiaya göre dolaylı ortağından) izin almış ve onun söylediği şekilde açıklama yapmıştır.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bu kadar doktorun canına ot tıkanır, tüzükleri darmadağın edilirken, Armudun sapı, üzümün çöpü bahane edilerek haklarında onlarca soruşturma yapılırken Dut yemiş bülbüle dönen Tabipler odası başkanı konuşmuş ya bu bile büyük başarı.
Hani açıklamasında demiş ya “Doktorların can güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz” diye aslında başkan gerisini unutmuş o sözü şöyle tamamlayacaktı; “Doktorlarımızın can güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz, çünkü doktorlarımızın can güvenliği sağlanacak ki sayın S.... M....m ve ben onların canına ot tıkayıp, canlarını yakacağız...”
Haksız mıyım sayın başkan?

FLAŞ: KTO'dan kaleye bir top!

haberine 09.07.2009 14:18 Tarihinde ismail atar yazmış;

acil
Belki bu doktorumuz haklı olabilir.o anda hasta yakınlarının sağlıklı düşünmemesinden bu doktorumuz haksızlığa uğramış olabilir şahsım adına üzgünüm.Ama her gün bizler doktorlar tarafından tartaklanmamızı hor görülmemizi azarlanmamızı kime anlatalım.siz bir olayı bu kadar hoşgörüsüz hemen tepki variyorsunuz.bizler ne yapalım kimi kime şikayet edelim örtbas etmek için herşey hazır.Suçlanan doktor, muhakkik doktor. burda doktorun hal ve davranışından şikayet ediyoruz doktor muhakkike gerek yok.ama doktor seçkin kişidir başkası soruşturamaz soruşturursa suçlu bulunması çok yüksek. Cocuğum kaza sonucu amaliyat oldu konsiltasyon için gögüscüye gönderildi göğüs doktoru amaliyatlı cocugu döver gibi muayene etmeye başladı bir taraftanda servis hemşirelerine hakaret ediyor bu cocugu bana niye yazdınılar diyordu eşim ve ben şaşırdık böyle bir muayene görmedik.Ve zorluk çıkarmak için ilaçlı film istedi.Bizde bazı tanıdıkların aracılı ile başka Doktor beye gösterdik.doktor bey muayene sonucunda ilaçlı film istemenin gereksiz olduğunu normal film çekilirse yeterli dedi.normal filimle iş bitirildi.!1.doktorun kafamızı karıştırdığı bulguların izine dahi raslanılmadı.Ben ve eşim olgun yaklaşmasaydık o hekimin davranışı acil hekimimizin başına gelen den çok farklı olmazdı.Büyük bir amaliyat geçirmiş istenilmeyecek film isteyen doktorun bu davranışından doğacak zararları ve davranışıyla bizleri tedirgin eden bizleri dövmekten beter eden bu doktoru kime şikayet edelim.Yetkili birine durumu aktardığımızda hastanızın tedavi bitene kadar sabredin.demesi şikayet etmeniz boşuna demek istedini anladım. Adı üstünde hasta ve hasta yakınlarınında piskolojisinin bozulduğu unutulmamalı.Tüm doktorları suçlamak haksızlıktır.Ben başıma geleni aktardım.saygılarımla

FLAŞ: Arıkan'dan çok tartışılacak sözler!

haberine 09.07.2009 13:39 Tarihinde valide sultan yazmış;

ÇOK AYIP YAA...
(Dayanamadım)Tekrar tekrar okuyorum da..Allah iyilik versin!Gülüyoruz ağlanacak halimize..Sayın vekilimin önünde saygıyla eğiliyorum.Ayakta alkışlıyorum..ne diyeyim..HELAL OLSUN..BRAVOO....SAYGILAR...

FLAŞ: Arıkan'dan çok tartışılacak sözler!

haberine 09.07.2009 13:06 Tarihinde valide sultan yazmış;

ŞAKA GİBİ...
Sayın vekil kendisini ifade etmiş...Önce cümlelerini kendisi uygulasın.AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ..Bizde de buna ".......da,......luya gülüyor.."derler...SAYGILAR....

FLAŞ: Arıkan'dan çok tartışılacak sözler!

haberine 09.07.2009 12:33 Tarihinde seda akyol yazmış;

Önce kendine bir bakınız.
Kurumlara yerleştirdiğiniz Yakın akraba ve yegenlerinize isterseniz bir göz atın da sonra diğer kuruluşlara sıra gelsin.Millet artık yaka silkiyor.

FLAŞ: İşte Şerbetçi'nin KMS şartları!

haberine 09.07.2009 00:52 Tarihinde Mehmet İmamoğlu yazmış;

Kafa yok kimsede kafa..!
Gelen giden anlık maddi gelir istiyor. Halbuki borçsuz bir kulübün, bol geliri olur. Bunu doğru şekilde harcadığın ve sakladığın zaman, resmen gökten para yağar. Bunu tek başına kimse yapamaz. Ekip işidir. Burda boşa yazıyorum biliyorum. Çünkü herkes reklam ve başka çıkarlar peşinde. Bu dediklerim onlara fazla ve gereksiz gelir. Ama bir kulübün başarısı için bunlar ŞARTTIR.

Başkan Poyraz vekil adayı olacak mı?

haberine 08.07.2009 21:57 Tarihinde ozan çelik yazmış;

vekil başkan
başarılı bir başkan ve mutlaka millevelili olmaı. maraşı şimdikileden çok daha iyi tanıyor.

FLAŞ: İşte Şerbetçi'nin KMS şartları!

haberine 08.07.2009 11:21 Tarihinde Mustafa Gençtürk yazmış;

Sayın Şerbetçi'ye...
Sayın Haluk Şerbetçi...tamam iyi güzel de borcu olmayan takımın başkanlığını herkes yapmaz mı? Bu kadar şart ta bir hayli ağır olmuş gibi geldi bana...yani; bir balık ta kavağa çıksın maddesi eksik kalmış gibi geldi bana........sizden beklentimiz olacaksanız olun, olmayacaksanız olmayın... Bence kimseyi bu şekilde umasalık etmeyin...sonra ihale üstünüze kalır, demedi demeyin....selam ve saygılarla....

AK Parti'de yeni bir dönemin başlangıcı

haberine 07.07.2009 15:32 Tarihinde Cengiz Şimşek yazmış;

HANGİ YENİ DÖNEM !
Sayın Erkoç Ak Parti K.Maraş Merkez İlçe Başkanlığı döneminde ne kadar başarılı olduki, İL Başkanliğinda başarılı olacak. Tamamen Hısım akraba ve İş dostlarından oluşmuş bu liste mi yeni dönem olacak. Geçin bunları kardeşim. Göreceksiniz, gelen gideni aratacaktır. Bu listede malesef K.Maraş'ı kucaklayacak isimler yok. zaman en güzel ilaçtır...

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 07.07.2009 11:32 Tarihinde valide sultan yazmış;

Yok Artık!..
Yorumcu kardeşlerimin endişelerini paylaşıyorum.Ama her işinde bir uygun süresi,zamanı vardır.Dotor bey sağlam insandır.Yazılarından etkilendiğimiz bir abimiz.Gerçekleri yazmak,göstermek,(kanal46 çalışanlarına saygılar)yayınlamak,Her yiğidin harcı değildir...Doktor beyin yazdığı her bir satırın tek tek arkasında duracağına inanmak istiyorum.Ne yani bu kadar eleştirdikleri kişi ve yöneticilerin arasına mı karışacak?YOK ARTIK...Ohalde..dünyanın sonu gelmiş..Olmaz öyle şey...SAYGILAR...

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 07.07.2009 11:20 Tarihinde kazım kara yazmış;

DEĞİŞİM RÜZGARI
Sayın irfan bey öncelikle hayırlı olsun ben sizin daha önceki yazılarınızıda takip eden biriyim kurumlardaki sorunları ve cözüm önerilerinizi eski yazılarınızda belirmiştiniz artık bence hastalığı amaliyat edme zamanı bu yönetim bu amaliyatı gercekleştiremezse abilerin oyuncağı olurbenim size tavsiyem abilein oyuncağı olmayın sizlerde bir şeyler yapa bilirisizniz

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 07.07.2009 10:53 Tarihinde emre tutan yazmış;

yeni misyon
mahmut beye katılmamak mümkünmü..
ak partinin bu il yönetimide balon gibi boş çıkarsa bu şehrin vay haline zaten 6-7 yedi yılımız boşagitti..bir 6-7 yıla daha tahammülümüz yok vatandaş olarak..sayın vekillerimizin derdi yok varsa yoksa kendi popülerlekleri onun için ugraşıyorlar. hepside sbir sonraki seçimde birinci sıaryı kapabilirmiyiz derdine girmişler bile.
yeni il yönetimi vesiz irfan bey bunu düzene sokacakmısınız merak ediyorum. Yoksa yeni misyonunuz siyasette uzlaşma külttürü geliştirmekmi olacak merak ediyorum.
inşallah UMUTLARIMIZ ÇABUK SOLMAZ
işiniz çok zor.. allah yardımcınız olsun

««   221    222    223    224    225    226    227    228   229   230    »»  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.