AJANS-46
KANAL46
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
AKEDAŞ

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 07.07.2009 00:44 Tarihinde emre tutan yazmış;

HAYIRLI OLSUN
irfan bey yazılarıınızı olabildiğince yakından takip ediyorum..hiç bı kadar yumuşak kalemle alınmış bir yazınızı görmemiştim.sizde siyasetin uzlaştırıcı şemsiyesi altına girmişsiniz..
Ama ben sizin eski çizginizi koruyacagınız kanaatindeyim..
SON CÜNLENİZDE BUNU GÖSTERİYORSUNUZ..

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 07.07.2009 00:27 Tarihinde emre tutan yazmış;

hayırlı olsın..
irfan bey yazılarıınızı olabildiğince yakından takip ediyorum..hiç bı kadar yumuşak kalemle alınmış bir yazınızı görmemiştim.sizde siyasetin uzlaştırıcı şemsiyesi altına girmişsiniz..
Ama ben sizin eski çizginizi koruyacagınız kanaatindeyim..
bu kanaatiminde boş çıkmayacagını umut ediyorum , çevremdeki herkesde öyle görüyor.
tabi bu sizin elinizde. kim ne yaparsa kendine yapar ve kim ne yaparsa bu memleket ve şehir için yapar.ben sizin bu şehir için bir şey yapacak ve hakkı teslim edecginiz kanısındayın.
Kaleminize saglık
yZılarınızla hep kunuşacagız

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 06.07.2009 18:07 Tarihinde mahmut er yazmış;

Uzlaşma sanatı
Bir önceki yorumcu arkadaşa katılıyorum.Fikirlerin çok hızlı degişikliğe uğramış doktor bey.Bu sanatıda senmi içat ettin.Bükemiyorsanız bileği gidip teprik edin.Bizler için umut olmuştunuz galiba hayal kırıklığına uğrayacagız.Gerçekten abileriniz sizi öpünce onlardaki vurdum duymazlık nema lazımcılık menfaatcilik sizedemi bulaştı.Hani bu Yönetim maraş için oluşacaktı.Vay babam vay ince hesaplara erken girdiniz anlaşılan.Bazı mihraklara ve şahıslara zaman verirseniz onlara benzersiniz elinizi acele tutun.O makamlara kimler geldi geçti.Seçimlere dahi gelemdiler yüzlerimi yoktu yoksa bu memleket için yaptıkları bişey yoktuda sardıkları belalardan dolayımı utandılar gelmediler.Sizler gelecek seçimde orda kalmayımı düşünüyorsunuz?Allah için biz varız diyebilecekmisiniz?Maraş elden gidiyor zamanınız yok .kardeşim ölü topragını bir üstünüzden atın uyanın.Yıllardan beri siz maraştasınız aksaklıkları biliyorsunuz aksaklık aramaya gerek varmı:kimler geldi kimler geçti siz enazından isimlerinizi ölümsüzleştirin.bişeyler yapın.

Neredesin Bülent Arınç

haberine 06.07.2009 10:56 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Ahmet Hakan Yazık sana
Ahmet Hakan'ın Bülent ARINÇ takıntısı olsa gerek. Adamın işi gücü muhalefet, Sayın Arınç sussa suç, konuşsa suç.
galiba Ahmet Hakan gündemde kalmanın yolunu Muhalif yazılarda bulmuş olsa gerek, yoksa bu kadar muhalif takılmasını anlamak mümkün değil.
Allah akıl fikir versin. Kendisinden yapıcı muhalefet bekliyoruz. yıkıcı , yıpratıcı değil.

Siyaset' Uzlaştırma sanatı'

haberine 06.07.2009 09:47 Tarihinde ismail atar yazmış;

doktor bey
Sayın dr irfan bey sadete gel.Siz yıllardan beri bu memlekette yaşayıp aksaklıklar şunlardır bunlar kangren olmuş kesilmesi gerek diyen degilmisin.Kurumlardaki aksaklıkları bildiğinizi ve çözümlerinide siz yazmadınızmı.Yönetime girdin hatta 2. başkan dahi olmuşsun.Bak ne güzel yetki,lendirilmişsinde şimdi uzlaşma sanatınımı icraa edeceksin.Sadete gel bu yönetim gideni aratacakmı ?yoksa abileriniz sizleride öptü.Yok kardeşim geç bu hikayeyi agalar beyler yıkılmışta halk ele geçirmişte hikayesi yetti.Görelim halkmı yoksa beyler agalarmı içraat gösterin anlayalım.nen uyu nen uyu türküsüne erken başladınız doktorum.

Ah be kardeşim bir tane daha Sütçü İmam aranıyor!

haberine 04.07.2009 21:36 Tarihinde seda akyol yazmış;

Ne Sütcü imamlar var bir baksanıza..
Sayın gazeteci Kardeşim bu memlekette sütcü imamdan bol bir şey yok.Arkasına bir vekil alan yapmadığını bırakmıyorki. Hele bir de sa.... taki gibi arkana dayını alırsan gözünün üstünde kaşın var diye ver savunma,ver ifade, açın soruşturma,vurun,yıkın,dökün.Beyler sabah bir gün bu vekillik,bu idarecilik,bu müdürlük size kalmayacak.Sizlerde bizim gibi alalade insanlar olacaksınız.Kıbrıs meydanında karşılaştığımızda size selam verecek birileri kalsın.Güzel anılarınızla anılın,başka şeylerle değil.Anlayan umarım anlar.Son söz vekillere; atadığınız adamların bu kadar arkasında durmanız dan,onların ne yaparsa yapsın benim adamım demenizden dolayı size oy verenler bile artık...... selam söylüyor.Kafanızı kumdan ve bağ evlerinden bir çıkarın lütfen...

Peki' Şimdi ne olacak Kahramanmaraşspor?

haberine 04.07.2009 14:24 Tarihinde Mustafa Gençtürk yazmış;

KMS için harekete geçilmeli!
Güzel bir değerlendirme olmuş.. yazanın eline sağlık........artık söz devri bitti harekete geçmek lazım.....moda tabirle; Kahramanmaraşspor için sözün bittiği yerdeyiz yani......Vali ile belediye başkanı bu konuya el atmalı ve çözüm olmalıdır. vakit çok geç olmadan....

Peki' Şimdi ne olacak Kahramanmaraşspor?

haberine 04.07.2009 13:48 Tarihinde Mehmet İmamoğlu yazmış;

Biraz geç
Bu yazı baya geç yazılmış birşeydir. Kanı emen emdi, kulübü satan sattı, iyilerden de küsenler kaçtı. K.Maraş'ta bu işi üstlenebilecek kaç İNSAN kaldı ki? Kaç kişi muhasebe yapmaktan anlıyor? Kaç kişi futboldan anlıyor? Kaç kişi yöneticiliğin ne olduğunu biliyor? Yönetim Kurulu dediğimiz, şahsi çalışmalardan mı ibaret, yoksa beraberce mi yönetilir? Bunları anlamayan bir toplumdan, kapasitelerini aşacak birşey beklemek yanlıştır diye düşünüyorum. Çare Gaziantep ve Kayseri'de..

FLAŞ: İşte AK Parti'nin İl Yürütme Kurulu

haberine 03.07.2009 23:53 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Sayın ERKOÇ'a Başrılar
Sayın Erkoç genç dinamik bir arkadaş, AKP İl Başkanlığına seçilmesi, kendi adına başarı olarak hanesine yazalım.
Eski Başkan'a gelince, Sayın Mustafa SARIKAYA, Başkanlığı döneminde paramparça olan İl ve İlçe yönetimine rağmen dimdik durarak, partiyi seçime götürmüş, ve 81 ildeki seçimleri 2. sırada başarıya taşımıştır.
Sayın SARIKAYA 'yı kutlamak istiyorum.
Sayın Sarıkaya ya AKP nin madalya takması gerekir diye düşünüyorum.
Gelelim ERKOÇ'a, İl başkanlığına aday olmuş, seçilmiş ve birlikte çalışacağı ekibini kurmuştur. Bu en doğal hakkı, bize HAYIRLI OLSUN demek düşer. HAYIRLI OLSUN diyorum.
Bundan sonra bizlere beklemek düşer, Bekleyip göreceğiz. Çünkü bundan sonra Kahramanmaraş AKP nin en üst düzey söz sahibi sahsiyettir. Bakalım bu memlekete hangi müdürleri görevde tutacak? Hangilerini alacak? Yarım kalan yatırımların akibeti ne olacak? Bu dönemde eteğinde ne varsa dökecektir. Şimdiden daha hiç bir şey görmeden olumlu olumsuz yorum yapmak yanlış olur.
Çok değil kısa bir dönem sonra, milletvekili seçimleri var. Vakit dar, beklenti haddinden çok. allah kolaylıklar versin ekibinin içinde tanıdıklarımız var. dişe dokunur iş yapar dostlarımız var. işallah birikimlerini vakit geçirmeden icraata koyarlarda bizlere yazacak övgüden başka bir şey kalmaz.
Sayın Başkana ve İl yürütme kuruluna başarılar dilyorum.

Afşin B Termik Santrali'nde neler oluyor?

haberine 03.07.2009 23:01 Tarihinde Sade Vatandaş yazmış;

YIL 2009 HALA İHALE REZALETLERİNİ KONUŞUYORUZ
Afşin B termik santrali işletme müdürü olan beyefendiye bir kaç çift sözüm olacak.
1- Bu rezalete bulaşanlar hakkında yasal işlem yaptınız mı ?
2- Bu tip durumların tekrarlanmaması için ne gibi önlemler alacaksınız ?
3- Aksu Tv bu konu hakkında sizi canlı yayına davet etti mi ? (Ben şahit oldum etti)
Size verilen cevap hakkınızı kullanmaktan neden imtina ediyorsunuz ?
4- İhale sorumlularının yaklaşık maliyeti isteklilere duyurması kanunen ciddi bir suç olmasına rağmen, Yaklaşık maliyeti X bir firmaya el altından verdiklerinden haberdar mısınız ? (Firma adını bilmeme rağmen amacım kimseyi teşhir etmek olmadığı için yazmıyorum. Ama maliyetinizin 1.501.000 TL olduğunu size söyleyeyim)
5- Bu fesat karışmış ihaleyi iptal edecekmisiniz ?
6- İşletme kapınızı kilitleyen külhanbeyi sözde güvenlik personeli ile uyduruk tutanak tanzim eden kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu ?

Evet Sayın İşletme Müdürüm; Sizin dışınızda geliştiğine inandığım bu konu hakkında, yukarıdaki sorulara net cevap vermenizi rica ediyorum.
Bir zamanlar Emin ÇÖLAŞAN'ın yazdığı "Yalçın nereden koşuyor" kitabındaki gibi bizde anlayalım bu uyanıkların nereden koştuklarını.
Bakalım ne cevap vereceksiniz ? gerçekten samimi olarak merak ediyorum.
Saygılarımla
Emailim: sadevatandas46@hotmail.com

Vekilleri gören var mı?

haberine 03.07.2009 12:06 Tarihinde Cengiz Şimşek yazmış;

HANGİ VEKİLLERİ
Sayın Sırrı Bey, Lütfen bizim vekilleri (Yani Genel Başkanın vekillerini) fazla rahatsız etmeyin. Partinin kongrelerini bitirdiler. meclisi tatil ettiler ve tatillerine gittiler. Halk ile nun ların fazla işi olmaz. çünkü halk zaten oy veriyor. Cafer Tatlıbal niye kendini yorsun. Aksu TV'de Sayın Tatlıbal Kongreden sonra müdürleri hizaya getirecekmiş, anlamadığım şey müdürler cafer beyi takmıyor mu. Kardeşim bırakın müdürleri de memlekete ne hizmet yaparız diye o müdürlerin önüne düşünde Ankarada hizmet edin. Gerçi Cafer Bey Teşkilat ile uğraşmaktan ve bağ evlerinde lak lak etmekten fırsat bulursa. Ama halk bundan sonra Vekile göre oy verecek bunu da unutmasınlar. İyi ki Sayın Mustafa POYRAZ hizmet yapıyorda bunların ....kurtarıyor...

Vekilleri gören var mı?

haberine 03.07.2009 11:38 Tarihinde Cengiz Şimşek yazmış;

HANGİ VEKİLLER !
Kongre bitti vekiller gitti. Malesef Sayın vekiller K.Maraş'a bir şeyler yapamayacağını anladılar ki kendilerini kongreler ile oyalıyorlar. Gerçi Cafer Tatlıbal Aksu TV'de müdürler artık hizaya gelecekler demişti ama, bizim sorumumuz müdürlerde değil müdürlerin önüne düşmeyen vekillerde. Sayın Tatlıbal siz bu memleket için ne yaptığınızı çıkıp somut bit şekilde halk anlatırmısınız. Hayır anlatamazsınız çünkü herkes görüntü vekilliği yapıyor.

FLAŞ: İşte AK Parti'nin İl Yürütme Kurulu

haberine 03.07.2009 10:46 Tarihinde tayfur batı yazmış;

SINIFTA KALDIN
Erkoç İl Başkanı seçilince bizde bir halt olacağını sanmaştık ancak öyle olmadaığını ve olmayacağını açıklamış olduğu şu yürütmü kurulunda gördük...
Sayın Erkoç'ta böylece tekrar aslına rücu etti. Boşyere dememişler
Katranı kaynatmakla olurmu şeker
Aslını sevdiğim aslına çeker... diye
Yazık bu memlekete yazık.........

"Her şey güzel olacak..!"

haberine 03.07.2009 02:15 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Nenilendirmeye devam
Ya sedar Hocam,
İyi güzelde, senin yazılarını okuyorum. dişe dokunur birşeyler bulabilirmiyim diye inan yazıların uyu, uyu, yat uyu dermiş gibi geliyor bana.
Uyusunda büyüsün NENNİ diyorsun genelde, elbette şükredeceğiz. Elbette kanaatkar olacağız. Ama o çocuklar büyüdü, dertleride büyüdü, AŞ istiyorlar, EŞ istiyorlar, İŞ istiyorlar. Yiğit bir DÖŞ istiyorlar.
Siz ordan her HERŞEY İYİ OLACAK diyorsunuz.
VATANDAŞ KREDİ KARTLAR(%4_5 faiz) YÜZÜNDEN DOLANDIRICI OLMUŞ, Ekilebilir Araziler talan olmuş, tekstil atıkları nedeniyle yer altı sularımız elden çıkmış, memleketimizi gecekondular sarmış sarmalamış, bir evde 10 nufus yaşar olmuş, siz hala herşey güzel olacak nameleri terennüm ediyorsunuz.
Artık sadede gelin. Memlekete sahip çıkın, eteğinizde birşeyler varsa ortaya koyun derim.
Kalın sağlıcakla;

Ah be kardeşim bir tane daha Sütçü İmam aranıyor!

haberine 03.07.2009 01:57 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Yaz Mesut'um YAZ,
Yaz mesut kardeşim yaz, günahlarınız dökülür.
Hani seçim zamanı yazdıkların nerde?
O zaman niçin susuyordun.
Başkala ilgli tutanaklar önüne gelmişti içinde NE YOKTU Kİ? ardadında bulamadın?
Şimdi oturmuş ahkam kesiyorsun?
Sütcü İmam Baş örüsüne atılan el için kurşun sıkmıştı, şimdi Sütcüimam Ünversitesine başörtülü öğrenci alınmıyor. Mezuniyet törenine baş örtülü aileler alınmıyor. Nazikçe kovuluyor.
Sen oturmuş ahkam kesiyor YENİ SÜTÇÜ İMAMLAR ARIYORSUN. Geç bu ayakları sen.
Demir tavında dövülür. yazman geretiği zaman yaz ki anlayalım,Seç
im zamanı tık yok, seçim bittikten sonra AH çekip ahkam kesiyorsunuz.
Bir mmleketin Basını Dim dik ayakta eğilmeden durmadıkça, o memleketten hayır bekleme, sizler bu görevi ifa ediyorsunuz. O halde kimseye bir şey söylemeye hakkınız yok. Önce basın kendine baksın.
Oturduğunuz yerden internet gazeteciliği yapıyorsunuz kaç muhabiriniz var?
Kaç kez bilgi edinme hakkını kullandınız? Kaç ihaleyi kolladınız?
Kim nerde ne yapıyor?
Bizim günlük basının en iyi kolladığı şey kamu ihale ilanlarıdır.
Onuda Valilik basın bürosu takip diyor.
Kalın sağlıcakla;

Afşin B Termik Santrali'nde neler oluyor?

haberine 03.07.2009 00:45 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Balık BAŞTAN KOKUYOR
Anlaşılan,Termik Santral yol geçen hanı olmuş.
Daha bir kaç gün önce 6 liraya kendi yatağından alınan kömür yerine 60 liraya başka ocaklardan kömür getirtilmedimi ?
Yöredeki nakliyatcılardan tık ses yok.
20 lira alınan kömüre 40 lirada da nakliyeye ödenmişti?
Hani Rantcıların TÜM HORTUMLARI KESİLİYORDU?
Kim görevden alındı?
Kim devletin imkanlarını birilerine peşkeş çekti?
Baksana kapıdaki güvenlik görevlisi adam 1.5 trilyonluk ihaleye zarf bile sunmana engel çıkarabiliyor.
Acaba bu gücü kimden alıyor?
Devleti zarara sokacak kadar, ihaleye fesat karıştıracak kadar bu cüreti kim gösterebilir?
Adamın yaptığına bak, ihaleye girenin birini ihala salaonunun kapısına kadar arabası ile girmesine müsade ederken, diğerini içeriye bile girmesine müsade etme engelle taki ihale ye zarf verme saati doluncaya kadar. Peki ihale bitince niçin içeriye girmesine müsade ettiniz?
kimse bunu sorgulamayacakmı?
Hangi dönemde yaşıyoruz? BEN YAPTIM OLDU yu KİM KABUL EDER?
bir ihalaye kolay hazırlanılmıyor bir dünya masarf yapılıyor, aylardır hazırlanılıyor.
BU KADAR CÜRET'e PES doğrusu.
Başbakanın kulakları çınlasın!

Afşin B Termik Santrali'nde neler oluyor?

haberine 02.07.2009 12:28 Tarihinde marasgenclik yazmış;

normal
bunda şaşıracak yada tuhaf olan ne onu anlayamadım? bu ülkede bal tutan parmağını yalar mantığıyla hareket ediliyor ihale tanıdığa verilir tanıdık işe alınır bu işler böyle bunu normal karşılamak en doğrusu olsa gerek..

Ah be kardeşim bir tane daha Sütçü İmam aranıyor!

haberine 02.07.2009 01:12 Tarihinde ozan çelik yazmış;

yanlış
yazdıkların yanlış mesut tuğrul. yapyanlış, siz sütçü imam olun. neden diğer müdürlerinn adını bile zikretmeye korkuyorsun. kork o zaman antep maraşın her zaman önünde olacak. sanki çok şey biliyor müdürlerde altındakiler onu çalıştırmıyor... hikaye bunlar, hiç kimse hiç bir şey bilmiyor. bilmediğini saklamak içinde şu beni durdurdu bu beni durdurdu diye yalan söylüyor. gerçekleri söyleyen iş yapan adamlarda oyalanıp duruyor. yanında ki yardımcıların bile güvenini kazanamayan adamlar nasıl idarecilik yapsın.

AK Parti'de artık laf değil iş zamanı!

haberine 01.07.2009 17:48 Tarihinde tayfur batı yazmış;

Siz çok safsınız!
Sayın Tufan, çok güzel bir konuya değinmişsiniz ancak şu yazdıklarınıza inanıyorsanız eğer o zaman siz çok saf birisiniz demektir. Bir kere her daire müdürü bir Milletvekilinin adamı, biz beğensekte beğenmesekte onlara güçleri yetmez. Bunlar ancak temizlik ihalesi alan şirketlere adam atayabilirler onun dışında yapacakları bir şey yok…
Mesela bana dokunmasın diye Sağlık Müdürü Vekili Reha Hüdayioğlu kargaların bile güleceği bir beyanat verdi basına. Neymiş efendim 15 gün sonra Devlet Hastanesinde Yanık Ünitemiz olacakmış. Müdür öyle diyor ama kurnaz müdür arada şunu da diyor, Bakanlıktan izin aldıktan sonra!
Peki Bakanlıktan bu izin ne zaman gelir?
Eğer gerçekten yazı yazıldı ise birkaç ayda.
Peki bu yazı hiç yazılmadı ise….?
Bilmem anlatabiliyormuyum

FLAŞ: 'Baro ve KMESOB siyasallaştı!'

haberine 01.07.2009 09:49 Tarihinde cenk yıldırım yazmış;

KMESOB yeni mi siyasallaştı!
sayın editör KMESOB'ta siyasetle uğraşan sadece Mustafa ÖZ'mü!Başkan Kuybu göreve geldiği günden beri siyasetin için de değilmi.Hatırlarsanız milletvekilliği,belediye başkanlığı seçimlerinde sürekli nabız yokladı(değişik partilerde)ama olmadı.Yönetimdeki arkadaşlarda siyasetten uzak değildi.Örnek ; yerel seçimler.Yani Kmesob'un siyasallaşması yeni değil .Bu arada siyasetten fırsat bulup esnafın sorunları ile de ilgilenirler inşallah.

««   221    222    223    224    225    226    227    228   229   230    »»  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.