PRESTİJ STONE 728x90
Güncel sağlık...
31.12.2009 12:31

Bu Habere Yazılan Yorumlar

31.12.2009 Tarihinde Eklenen bu haberi Okumak için Tıklayınız. | Sizde Yorum Ekleyin

21.01.2010 08:58 Tarihinde Nazar Berker yazmış;

dr bey.
İrfan bey yazınızın son kısmı çok güzel.Her problemi soruşturma açarak çözme tarzı kurumları içine kapatır ve yorgun düşüürür.Yönetim barışının olmadığı bir ortamda verimli ve kaliteli hizmet beklemek saflık olur…Verimlilik ve kaliteli hizmet mi? Umurunda olan biri var mı?Evet bunu sayın abilerin bilmiyormu.Onların amacı hizmet olsa zaten bu olayları görürler degilmi.Üç maymunu oynasınlar memleketin insanı bir gün gözünü açar inşaallah.

03.01.2010 22:16 Tarihinde emre tutan yazmış;

sağlıklı yorum..
En cidiiye alınır yorumuda mahmuter yapmış..
katılmamak mümkün degil..siyasiler bizleri burada deşarj ediyor. sonrada kıs kıs gülüyorlardır herhalde..yada hiç birini duymuyorlar.. duysalar bu yazılanlar yenilir yutulur yorumlar degil mutlaka geregini yaparlardı diyorum..
sizler ne dersiniz sayın yorumcu arkadaşlar...
BU KONUDA DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK İSTEDİMDE.

03.01.2010 13:44 Tarihinde beyhan narlıoğlu yazmış;

ilgsiz hastaneler ve ilgili irfan bey
sayın hocam bu kadar ilgli ve bilgili ayrıcada alakalı oldugunuzu hatırlatmama gerek yoktur inşallah. kendi şahsınız ve çevrenizle ilgilendiginiz kadar birazcıkta kendi görevinizle ilgilenseniz gerçekten kendim ve anam adına sevinecegim. çünkü bir insandan 15 gün içinde kaç defa emar çekşlir ? siz kendi evladınıza ve ailenize aynısını yaplmasını istermisiniz acaba. kimi kime şikayet edecegimi bilmez duruma geldik. anamın günahı kimi yakacak? bence evinden birazcık çıkıp hastaneleri ve saglık ocaklarını gezde halimizi gör. ilgili irfan beyyyyyyyyyyyyyyyyy.

02.01.2010 22:27 Tarihinde kadriye çalık yazmış;

Tayin
İrfan bey kamu kuruluşunda çalışmakta olan eşim için tayin yaptırmak için benden refarans istediler.Refarans önceki çalışmaları yeterli degilmi dedim.Yeterli degilmiş refarans bulmak için kimi bulmam gerek bilemiyorum.siz refarans olarak kimi tafsiye edersiniz.

02.01.2010 22:16 Tarihinde mahmut er yazmış;

İrfan hocam
İrfan hocam çok imsanın derdine tercüman olmaya çalıştınız görülüyor.her nekadar açıkça yazmadınızsada nede olsa şikayet ettiğin abilerin okuyucu kardeşlerimiz lep demeden leblepiyi anlamışlar.Dejarj olmuşlar.sagol allah razı olsun.

02.01.2010 19:12 Tarihinde koray koyar yazmış;

Neresi Doğru?
Sayın Doktorum,
......neresi doğru?
Tüp bebek merkezi ile ünlenen hastanenin neresi doğru? Başhekimi 3 defa istifa etmiş. Sanki bulunmaz hint kumaşı? İyi yönetici ise niye istifa ediyor? Kimseyle geçinemiyorsa suç kimde? İftar davetine bir tane bile DR katılmamış, bunu hiç soran yok mu? Yakında anlaşılır bu işden kimin çıkarı olduğu...
Bu işi organize edenler bu dünyada belki kurtulurlar ama ya öbür dünyada nasıl kurtulurlar?

02.01.2010 18:52 Tarihinde hasan demir yazmış;

kendi düşen ağlamaz diyeceğimiz günler de gelecek..
yaptığımız yorumlar çıkmıyor. eminim bu yorumlardan fazlası var. ama ben bir daha yorum yapacam. ortada bir gangren var. ve biliyoruz ji gangren parmağında auağında vs. nerede olursa olsun kesilip atılmazsa tüm vücuda yayılır ve ciddi zararlar verir. maraş tüm kurum ve yöneticileri ile bir vücuddur. bir kurumdaki aksama diğerlerine de sıçrama noktasında her zaman sıkıntı yaatır. s..... gangren keslip atılmazsa tüm maraşı etkileyecek. bu durumu görmezden gelen üst yöneticiler bu şekilde sadece kendi sonlarını da hazırlıyorlar..

02.01.2010 08:43 Tarihinde fatma kara yazmış;

dikkat dikkat
.......İl müdürlüğünde bir ş... müdürünün bir i... firması tarafından balayına gönderildiği söyleniyor.Bu skandal hakkında ..... müdürlüğü ne yaptı.Hiç çünkü o ş... müdürünü m... müdür atamıştı.Balayına gisen çift herhalde balayı masraflarını gösteren faturaları vardır.ödemedikleri hizmetin faturası olurmu?

02.01.2010 00:14 Tarihinde emre tutan yazmış;

sağlıksız şehir gündemi
herkes sizler gibi duyarlı olsaaaa..
Dilinize saglık irfan bey, bende son cümlenizden alarak birkaç cümle söyleyeyim..
buyurdugunuz gibi kalte ve verimliliği düşünen yok.. şehrin en tepesindekide, memurda günü kurtarmaya çalışıyor memlekette.herkes dayandıgım yer SAGLAM olsunda, gerisi boş diye düşünüyor. Eli yüzü PAK, DİLi laf yapanlar korkak ve ürkek davranmaya başldı.
Bu kür ortamlarda hep araya KAYNAK yapanlar çıkardı memleketde, şimdi onların sesi hiç çıkarılmıyor. RaHAtları yerinde gibi duruyorlar.
Sanki herkesin agzına sürülmüş bir TATLIBAL var gibi olayları dışardan takibedenler çogaldı.
SARIKANarya şampiyon olsun diye hiç kimseden ses çıkmıyor.Maraşımın aslan evlatları bunları hak etmiyor ama bakalım bu işlerin sonu nereye varacak..
vesselam gündem saglıksız bir şekilde devam ediyor..

01.01.2010 21:41 Tarihinde Nazar Berker yazmış;

gerçek idareciler..
Onlar doğuştan idarecilerdir. Otoriterdir ama halden de anlarlar. Hataları bulunca düzeltilmesi için çaba harcar, nasıl düzeltileceğini öğretirler. Ceza veriler, ödül verdikleri gibi. Ancak kimse onların ödülünü de cezasını da sorgulamaz, bilirler ki hakkaniyet vardır.
Üstten gelen baskıyı kendisi göğüsler, memurlarına gerektiği kadarını yansıtır. Memurunu kimseye ezdirmez. Onurlu ve asildir. Yapılan güzel işleri bir aile ferdi gibi karşılarken, kötü işler olursa “Sorumluluk benimdir.” diyebilir. Kuralları çok iyi bilirler. İşin iyi yapılması ve personelin de rahatlığı için gerekirse kuralları görmez veya bir boşluğunu bulur, durumu idare ederler.
Bu idarecilerle çalışıyorsanız, yorulursunuz, kendinizi çalışmak zorunda hissedersiniz. Emrindekiler çalışmalarıyla yükselirken o da yükselir. ben maraş ..... müdürlüğünde beş yıl görev yaptım. kurumda hem idareciliğini hem abiliğini yapan bizi çalışmaya teşvik eden ve onunla çalışma dönemimiz boyunca bizi koruyup sağlıklı çalışmamızı sağlyan müdür yardımcısı r.k. vardı. ben idareci onu gördüm. başkası da yok zaten.

01.01.2010 19:26 Tarihinde mustafa geçinir yazmış;

aditör bey
Düne kadar malüm müdürün nasıl biri olduğunu bilmiyormuydunuz?Düne kadar tüm sayfalarınızda boy boy yazdıklarınızı nasıl unuttunuz?Bu kişinin hizmete yönelik çalışma yapmadını dünde bugünde bildiğiniz halde kutsal olarak gördüğünüz yorumları keserek veya hiç yayınlamayarak görevinizi başarı ile yaptınızı görüyoruz.teşekür ederken bu yorum okumanız için yayımlanmak için gönderilmediğinide anlamanız gerekir.Ama yayınlayacagınızdan eminim bakın ne kadar yorum atıldı ama nasıl kestik yayınlamadık ve tarafsızca(Gülümsüyorum)yayın yapıyoruz diye malüm müdüre jest yapın.Güneşi balçıkla sıvayamazsınız.Son ne zaman olsa olacaktır.O gün gelecek bekliyoruz sabırla.selam ve saygıyla

01.01.2010 02:24 Tarihinde bertiz üzüm yazmış;

Dünyanı ve ahiretinizi cehennem etmeyin
(Hak teâlânın en sevmediği kimse, zâlim idarecidir) [Tirmizî]
(Kıyamette, en çok azab görecek kimse, zâlim idarecidir) [Taberânî]
(Adil davranmıyan âmir, yüz üstü Cehenneme atılır) [Hakim]
(On kişiye âmirlik eden kimse, kıyamette, elleri bağlı olarak getirilir Adil ise kurtulur, değilse zulmü yüzünden helak olur) [Taberânî]
(Hiç kimse yoktur ki, on kişiye âmir olsun da, kıyamette, idare ettiği kimseler arasında hüküm verilinceye kadar elleri bağlı olmasın!) [Taberânî]
(Cehenneme girecek ilk üç sınıftan biri zâlim âmirlerdir) [İbni Hibban]
(Halkın işlerini üstlenip de onlara güçlük çıkarana lânet olsun!) [Ebu Avane]
(Siz âmir olmaya düşkünsünüz Hâlbuki, hakkını gözetenler hariç, âmirlik, kıyamette pişmanlıktır) [Buharî]
(Âmirliğin başı da, sonu da pişmanlıktır, kıyamette de azabdır) [Beyhekî]
Peygamber efendimiz, vazife talep edenleri işe almak istemezdi Bu husustaki hadis-i şeriflerden birkaçı şöyle:
(Ey Ebu Zer, kendim için istediğimi, senin için de isterim Fakat sen zayıfsın, iki kişinin bile başına geçme! Vazifesini hakkıyla yürütenler hariç, âmirlik, kıyamette pişmanlıktır) [Müslim]
(Ey yaşlı zat, âmir olmadan ölmek senin için kurtuluştur) [Ebu Dâvud]
(Ey Abdurrahman, âmirlik isteme! Eğer sen istemeden bir makama getirilirsen, Allah yardımcın olur Eğer kendi arzunla âmir olursan, Allahın yardımından mahrum kalabilirsin) [Hakim]
Bu hadis-i şerifler, âmirliğin mesuliyetli bir iş olduğunu göstermektedir Bu bakımdan âmir olmak hevesiyle yanıp tutuşmak zararlıdır.Sağlıkcı olarak bu dünyada bana çektirenden öbür dünyada hakkımı alacagıma eminim.

01.01.2010 01:07 Tarihinde ibrahim erkanat yazmış;

malüm idareci nasıl olmalı
hakkı tanıyan hakkaniyetli olan yaptığı işin sevabınıda günahınıda katlanan.astlarına kalkan olan üstlerine bilgili ve hata vermeyen ceza, olmazsa olmazlarında olmayan arkadaşlarına kardeş şefkatiyle yaklaşan devletini ölümüne koruyan kendisinin degil yaptığı hizmetlerin ölümsüz olacagına inanan ve ekol olmasını bilendir.

01.01.2010 00:27 Tarihinde Nazar Berker yazmış;

sağlıkta yönetim
1-sicil notu ile memuru tehdit eden idareciler.Soruşturma ile korku salanlar.arkalarına aldıkları siyasi güçle kominist rusyasındaki baskıyı aratan olaylar.Bu olaylara göz yuman baş yetkililer
üç maymun rolüne soyunan şahıslar
2-Başkasının fikri ile hareket edenler
3-hiç bir şey bilmediği halde biliyormuş gibi davrananlar
4-Bir dilekçe karşısında apişip kalanlar
5-mesai mefhumu nedir bilmeden mesai takip etmeye kalkışanlar
6-memurunu temizlik şirket işçisine dövdürenler
7-3 yıl k..... devam mecburiyeti olan bir okulda okuyan ve kahramanmaraşta çalışıp maaş alan ve döner sermayeden her ay yüzde 20 başarılı çalıştığı için ödüllendirilen he.....r
7-Alkollü araç kullanan ve ehliyeti alınan şöforün 1....de 6 ay ehliyetsiz çalışmasına göz yumulan.
8-otomasyon olmayan köylerde kasabalarda siyasilerin yakınlarının çalışıyor gösterilerek hiçbir iş yapmadan maaş almalar
9-otomasyon olmayan kasabada belediye başkanının yiğenin çalışması doktora kafa tutması ......girmesi
10-doğu K.S.O ahlaksız işler yapan şirket elamanlarının görevlilerce basılması
11-D.... ve müdür yardımcısının işe gelmiyor diye tutanak tuttuğu şirket elanının istediğiniz kadar tutanak tutun demesi sonrada d.... tayinin çıkması 12-baş idarecinin sube müdürleri müdür yardımcılarının hepsine yakını ile mahkemelik olması
13- liyakatsız idareciler
14-D.... hastanesi kalb damar cerrahisinde oluşan olaylar magdur olan hastalar
15-s... müdürü ve B... hekim birleşip başhekim yardımcılarını yetkili kurumlara şikayet etmeleri .
16-bir başhekimin imla kuralı nedeni ile soruşturma geçirmesi
17-dr.s.... s.... g.... f...T.... e.... d... daha adını sayamadığım yüzlerce insanın durumu
18-S.... yatırımları açısından ve hizmet açısından boş gecen 2009 yılının bir daha yaşanmaması dilegiyle tüm insanlığın yeni yılını kutlarım.yukardaki yazdıklarım hayal ürünü olduğunu herkes anlamıştır.böyle birşeyin olması mümkün olamaz.yılbaşı şakası.

31.12.2009 22:51 Tarihinde nesrin kozanoğlu yazmış;

doktor amca
ben sizi tanıyorum.Babam s..... çalışıyor.Hayatımızın en mutsuz iki yılını geçiriyoruz.Sağlığın tanımı; ruhsal ve bedenen tam iyilik halidir.S.... yönetenler bu tanıma uyuyormu.İnsanların dayanma gücü kalmamıştır.Başbakanımız analar ağlamasın derken S.... çalışanların analarının ağladığını birileri hatırlatacaktır.

31.12.2009 22:40 Tarihinde hasan pamur yazmış;

hocam
Sağlık ve eğitim farklıdır.Kahramanmaraşta durumları malüm.Eğitimde dershaneler ve birebir ders almalar olmasa (Milli eğitime bağlı öğretmenlerin özel ders verdiklerini bilmeyen yoktur.) okullarda okuma yazma dışında bir öğretim olamaz gibime geliyor.S... kanğren olmuş.kesilmesi gerekmekte.Bu memlekette yaşayanlar bir kaç .... insanı mutlu etmek için kendilerini feda etmek zorunda degiller.4996 kişinin bir kişi ile husumetli olmasından sayın idareciler 4996 kişinin haksız olduğuna ve sorumlu olduğuna inanıyorlar.Buna kargalar gülüyor.Güneş balcıkla sıvanmaz.1 kişinin rahatsız olduğunu neden kabul etmiyorsunuz?Kangren tedavi edilemez ancak KESİLMESİ gerekir.Bu ne zaman olsa yapılacak.bekliyorum.

31.12.2009 22:22 Tarihinde fatma kara yazmış;

Dr.İrfan bey
Güzel yazıyorsun kriz gibi teğet geçiyorsun.Yaşadığım olaydan dolayı sitem ediyorum.Cumhuriyet kurulduğundan beri hakların gasp edildiğinde hakkı hak sahibine dagıtan gariplerin kimsesizlerin sığındığı Makamlar vardı. sizin tabirinizle" müdahil olması gereken yetkililer" üç maymunu oynamakla kimi aldattıklarını sanıyorlar.Kendilerinin ne durumda olduklarını ilan ediyorlar.Bir kurt Nil ırmağının kenarında su içen kuzuyu kapacak olsa onun hesabını Allaha nasıl veririrm diye düşünen Hz. Ömerin ve Kahramanmaraştaki malüm müdürlükteki olaylara gözlerini kapatıp üç maymun oyununu oynayan yetkililer Allaha hesap verecekleri gün muhakkak olacaktır.Kimse baki kalmayacaktır.  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.