AJANS-46
AKEDAŞ
SAĞLIK-SEN'den giyim müjdesi..
30.11.2010 05:01

Bu Habere Yazılan Yorumlar

30.11.2010 Tarihinde Eklenen bu haberi Okumak için Tıklayınız. | Sizde Yorum Ekleyin

13.12.2010 11:00 Tarihinde fatma kara yazmış;

ozan beye
Ozan bey yorumundan öğrendim.demekki bu sendika başkanı ile müdür imza atmazlarsa maaş alamayacak sağlıkçılar.vay beeeee.babalarının kasasından verdikleri maaşlarımı yoksa emekleri karşılığında devletin tahsis ettiği maaşımı alamazlar anlamadım.ne kadar hayır sahibleri var.evet bide imza atmasalar memurlar ac ölür ya teşekür ederiz bunu hatırlattın için.soytarılık paraylamı diye söz var sen bilirmisin.

12.12.2010 21:52 Tarihinde ozan çelik yazmış;

kalaycıya cevap
mustafa kalaycı bence sözlerine dikkat et. onlar olmasa maaşına imza atmasa elbette maaş bile alamazsın. senin maaşını kimin verdiğini öğrenmek istiyorsan gerçek adını yaz. istersen deneyelim.

12.12.2010 13:16 Tarihinde mustafa kalaycı yazmış;

ÇOK GÜLDÜM YA...
Haberi okuyunca sandım sendika ve Sağlık Müdürlüğü gariban memura giyim yardımında bulunuyor.Hani gazetelerde çıkar ya filanca firma kimsesiz çocuklara yardımda bulundu diye,o aklıma geldi.Bu yardım her yıl verilen bir haktır.Bunu ne sendika veriyor ne müdürlük veriyor,u memurun kanuni hakkı.bunun zaten bu zamana kadar denmesi gerekirdi,o para kaç aydır gelmiş ama ödenmemiş kurumca.Çok güldüm bu habere.Önümüzdeki günlerde şöyle bir haberde çıkarsa süpriz olmasın. ....... kişiler sayesinde memurlar maaşlarını alacak. ::))))))

01.12.2010 13:31 Tarihinde bertiz üzüm yazmış;

ayıp ya
Yorumcu kardeşlerim,ast dan oluşan sendika başkanı veya komisyon teşekkülü oluşturulması bi defa etik degil.Bu arkadaş sağlık memuru bu gün sendika başkanı yarın?yine sağlık memuru.Küçümsemek için degil idare ile bir memurun ilişkisi acısından yazıyorum. eski başkan Dün y.. bey başkandı her yere düstursuz giriyor kendine görede iş yapıyordu bu gün y... beyi memur kim kabul eder hiç kimse kabul etmez.yarını düşünen sendikacı eger ast ise olacagı budur.onun için bu hareketi yapar.adına ne derseniz deyin ama yapar.Örnegin sağlıkta döner dagıtımlarında müdür ve müdürün astlarından oluşan komisyon var.bu komisyon çalışkan memeurlara normal alacagının %20 si kadar ikramiye verme hakkı var.Bu komisyon hiçbir zaman bu %2o lik kısmı seçememiştir.hatta sağlık idarecileri bundan cevrelerine pay vermek için listeler 5 defa ya kadar değişikliğe uğrar.hani komısyon marifeti ile benimsenirdi.amir istedini ekler istedini çıkarrır .memur amire seçilmiş olsa dahi profosyenel olmöadığı sürece karşı gelemez.hak savunamaz.ama bu kadarda aşırılık molmaz komik kaçmış doğru.aile hekimliği plaket sendikanın ana faaliyetimi.zaten devlet memuru olmayanın sendika üyeliği olurmu.doktorların durumu ne olacak .

01.12.2010 09:15 Tarihinde Nazar Berker yazmış;

kalbim duracaktı
bende sendika ile malüm şahıs servetlerinden ceblerinden çalışanlarına ikramiye veriyor sandım.25 yıllık devlet memuruyum bu giyim kuşamı alıyoruz öyle veya böyle sonuçta alıyorduk.Bu zamana giyim kuşam kalırmı .Victor huğu demişki"Yalan zeka işidir.zekan yetmiyorsa eger,yalan söyleme cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene"

01.12.2010 00:11 Tarihinde teoman cerit yazmış;

Yahyanın suçu neydi?
Madem bunları yapacaktın seçime niye girdin? Zaten Yahya bunları layıkı ile yapıyordu. Millet seni dik duracak biri zannetti sen ilk günden eğildin.

30.11.2010 23:47 Tarihinde koray koyar yazmış;

Bu film daha önce izlenmişti
seninle aynı kurumdan çalışmaktan iftihar ediyorum mutlu. Sendikacılığın nasıl yapıldığını gösterdin cümle aleme. Boynuz kulağı geçermiş sen ........senden öncekileri geçtin. Kim tutar seni... Sıra N.... amcanda. R....a bu kadar yaparsan o daha fazlasını ister. Giyim yardımında daha önce yapılmayan GELİR VERGİSİ KESİNTİSİ SAYENİZDE OLDU! Teşekkürler.

30.11.2010 22:46 Tarihinde mustafa kiraz yazmış;

Haber başlığına bak
sanki sendika veriyor kanuni hakkımız kardeşim hükümetin aldığı karar sonrası hakkımız parasal olarak ödenecek giyim kuşamın daha önce anlaşılan magazadan alınması yerine kafaların bulanmaması için nakit verilmesi güzel oldu. maliya Bakanlığının 30.06.2010 tarih ve 9751 sayılı genelgesiyle ödenmesi gerekn bu para neden geç ödeniyor bunun irdelemesini yapalım.promosyon parasınıda yatırdı sağlık müdürlüğü kaç lira biliyorsunuz degilmi.hakkımız olan para har çur edildi.o zamanki sendikanın durumu ortada.vay babam vay.çok güldüm şu halinize yapmacık hareketler hemen sırıtıyor.senin işin üyelerinin proplemine çözüm aramak sanıyordum bizim giyim kuşamla ilgili proplemimiz yok

30.11.2010 22:33 Tarihinde fatma kara yazmış;

çok komik
neyi istişare ediyorsunuz kanunsal hakkımı?giyim kuşam verilmesi sendika ile müdürün insifiyatinde sanki.giyim kuşam 657 sayılı kanunda belirtilmiş ödenme şekli doğru bir duruma getirilmiş.buda hükemetin aldığı karala yürürlüğe girmiş vermek zorunda bu zamana kadar ödenmemesi zaten hatadır bence.bir deyim vardır" körler sağırlar birbirlerini ağırlar"  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.