PRESTİJ STONE 728x90
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan'a açık mektup!
05.04.2008 03:12

Bu Habere Yazılan Yorumlar

05.04.2008 Tarihinde Eklenen bu haberi Okumak için Tıklayınız. | Sizde Yorum Ekleyin

05.05.2008 19:37 Tarihinde hmustafakaraaslan yazmış;

ellerine dillerine sağlık
Sayın mehmet bey
Bu yazdıklarınıza sadece ve sadece ELLERİNİZE VE YÜREĞİNİZE sağlık diyorum.Saygılar

08.04.2008 20:22 Tarihinde mehmet naim dinçer yazmış;

açıklama...
Yazmış olduğum cevaba önem vererek cevapladığınız için öncelikle teşekkür ediyorum.Yazmış olduğunuz yorum ve yazınızı dikkat ederek tekrar okudum.Biz burada herhangi birinin çıkarını değil öncelikli olarak Kahramanmaraş ilinin menfaatini tartıştığımız için mutluyum.Ama bana vermiş olduğunuz cevapla daha önce yazmış olduğunuz yorum arasında bazı kısımlarda kısmi olarak farklılıklar var.Mesala ilk yorumunuzda "Yapılacak çarşı bu memleketin esnafının anasını ağlatacak" ve "peşin para, kredi kartı ile memleketin sıcak parasını çekip götürecektir."" Diyerek alışveriş merkezinin K.maraş inlide olmasına karşı çıkmışınız.Bana verdiğiniz cevapda ise ben alışveriş merkezine karşı değilim bunu şehir merkezi değil merkezden 10 km dışına yapılsın diyorsunuz.Yorumunuzla söylemek istediğiniz arasında çok fark yokmu sizce?
Aynı şekilde şehir trafiğinde park ücreti ile alakalı yorumunuzda “Döneminizde bir vatandaş çarşıya inmeye görsün, 3-5 YTL park parası vermeden kurtulamıyor. SAYENİZDE haraç veriyoruz Başkan, HARAÇ” diyerek bu uygulamya karşı çıkıyorusunuz.Bana vermiş olduğunuz cevapta da yine aynı şekilde farklılık var.Bunu yorumunuzda park ücretinin belirli bir süre ücretsiz olması gerektiğini söyleseniz sizce daha doğru olmazmıydı? (ücretli otopark uygulaması ilk uygulandığı zaman mesela 15 dakika ücretsizdi nitekim) Yani kesin çizgilerle park uygulamasını yanlış olduğunu savunmak yerine uygulamanın belirttiğiniz şekilde olmasını ilk başta yazsanız daha iyi olmazmıydı?

Aynı şekilde K.Maraş hizmet binası tadilatla sizce nereye kadar ayakta durur.Yani burası bir Ayosofya gibi tadilat görerek gezilecek bir yer değil hizmeti mümkün olduğu süreç en iyi şekilde yerine getirecek olan hizmet binasıdır.Bir bina bugun ortalama olarak ömrü 30-40 yıldır.Belki 5 yıl daha dursa olabilridi ama amaç belediye binasını yenilemenin dışında belediye birimlerini bir çatı altında toplamayı hedefledi.Böylelikle biz vatandaş örneğin bir park bahçe müdürlüğüne gitmek için başka yere,su müdürlğü için başka yere,zabıta müdürlğü için başka yere … gitmemize gerek kalamyacaktır.Ve belediye hizmet binasının yapılmasına vermiş olduğunuz cevabın orta kısmlarında ben yine binanın yapılmasına karşı değilim bu yapılacaksa Yatılı bölge civarında yapıslın demişniz.Acaba K.maraş ili sadece Yatılı bölgeden ibaret bir şehirmi sizce??

Diğer vermiş olduğunuz olumsuzluklara bende zaten yazmış olduğum ilk cevaptada haklısınız demiştim.Gecekonduşma meselesei gibi…

Benim genel olarak sizlere söylemek istediğim yapılan uygulamanın sil baştan hepsinin yanlış olduğunu söyleyip hiçe saymak yerine bu faliyetlerin yapılış biçiminde yapılan yanlışlıkları belirtmenizin daha iyi olacağı şeklindeydi.Aynı zamanda şu şekildede yanlış anlaşılmakda istemiyorum; belediyenin her yaptığına tamam diyip,eee yapıyosanız bari şu şekilde yapın diyerek boyun eğme anlayışı gelmesin.
Her şeyin en iyisinin memleketimiz için olması dileklerimle…

07.04.2008 21:22 Tarihinde Mehmet Biçkes yazmış;

Sayın Dinçer'e
değerli arkadaşım, yazımı okuyup fikirlerini yazdığın için teşekkür ederim. Ancak hiç tanımadığın bir kişiye gerikafalı gerici felan yakıştırması yapmak yanlış olur. Ben kendimi ve fikirlerimi savunmaktan aciz değilim.Ne varki Bazı insanlar leb demeden leblebiyi anlar ama bazılarına konuyu açmak gerekiyor .Ne yapalım Ancak konuyu biraz açalım.
1- Belediye binası yapılmasın demedim dememde ancak mevcudu binamıza yıkım için harcanan para harcansaydı. Yapılacak kadar olmasada çok güzel bir himet binasına döndürülebilirdi. ma olmadı. Ne otogara, Ne Süpermarketlere karşı biriyim beni tamamen yanlış anlıyorsunuz veya fazla teferruat olur diye detaylandırmak istemedim. Ülke genelinde bir sürü Süpermarketler zinciri var ama büyük olanların hiç biri şehir içinde değildir. hepsi şehirden 10 km kadar dışında yerleştirilmişlerdir. Bu kapıçam Kı8lılı, Klavuzlu gibi bölgelere yapılabilirdi. Hem yapıldığı bölgeler gelişir Hemde vatandaşı mağzalara çekebilmek için indirimli satışlar yapmak zorunda kalırlardı. Bundan halkımız istifade ederdi kötüsümü olurdu? Malesef bu tren kaçtı.
Geçtiğimiz hafa osmaniye- Ceyhan-Adana - Tarsus- Mersin- Erdemli yi gezdim hepte çarşılarında gezdim,koca minübüsü saatlerce park ettim ama dönünceye kadar tek kuruş ödemedim. Bu sence Garip değilmi? Bizde SSK nın önüne Acil hasta getiriyorsun parkcı kapına dikiliyor bu ne iştir? Elbette para alınan yerler vardır ama bizde ara sokakları bile parsellemişler OLMAZ BU KADAR!
Sizlere düşen bu gibi sitelerdeki yazıları takip edip anlaşılmayan kısımları usulü dairesinde sormaktır.
İnsan onurunu kırıcı, rencide edici sözlerden kaçınmak gerek, Bu memlewket hep maslahatçılık yapıldığı için bu günlere geldi.
Şehrin en sıkışık yerine yerin altını oyarak değil belki çok daha geniş D.D.Yolu arazisinin bir bölümüne, Belki Yatılı bölgeye çok daha geniş ve foksiynlu Belediye binası yapılabilirdi.
Hiç şehre dışardan girerken bir baktınmı Tamamen bir gecekondu şehir görünümündene
prılpırıl bir kentimiz olsa kötüsümü olur evlerimiz planlı projeli, çevre düzeni yapılmış, Belediye tip projeyi, ruhsatı bedava verse ne olur? Şimdikinden daha çok kazançlı oludu.emlak vergisi yönünden.Akşamları dışarı çıktığımızda her semte saat 24 e kadar otobüs dolmuş bulsak kötüsümü olurdu?
aracımızla çarşıya insek, yarım saat e kadar parklarda hiç para ödemesek, ör. 1 saat kalanlar 1 YTL ödese inan istediğin kadar araç park yeri bulursun. HİÇ KİMSE ÖZEL BİR DURUM OLMADIKCA SAATLERCE PARK ETMEZ. ŞİMDİ VATANDAŞ NASIL OLSA 1 SAATLİK PARKI ÖDEYECEĞİM O HALDE BİRAZ İŞİMİ UZATAYIM DİYOR. ve sıkışma başlıyor.
Mevcut Belediyemiz dursa güzel bir bakım yapılsa yeni bir Belediye binasıda Yatılı tarafına yapılsa kötüsümü olurdu Vatandaş her işi olduğunda aşağıya inmek zorunda kalmazdı.
Memlekette Kağıt Fabirkasından başayıp Gayberliye kadar gecekondu mahalleleri oluştu birçoğunun tapusu yok burda 3-5 kanatla toprağın üstüne hatıl döküp ev! yapıyorlar . Beyler burası K.Maraş Yani DEPREM bölgesi, G.Antep te 7 katlı bin sayısı 10- 15 i geçmez , oysa Antep in altı komple antep taşı ile kaplıdır. toprak bulamazssın bizdede kaya bulamazsın. Bizde 7 katın alştında ap yok, 7 katlar bile kot hikayesinden dikkatle bakarsanız 8-9 kattır. Bunun sorumlusu kim. olacak. Bu belediyeler için çok büyük bir RANT'tır Nerde Bu rantlar?Bir Arkadaşım bu sitede yazmıç kalemine sağlık Nerde Bu memleketin Meydanları ? diye, Yolu varmı ki, meydanları olsun? Yeraltı çarşısının girişi karşısına düşen bir tek binaya bile gücü yetmedi BELEDİYEMİZN, Hergün bu vatyandaş yolsuzluktan kıvır kıvır kıvranıyor. Şekerdereden gelen trafik akışının yeraltı çerşısının üzerinde NE işi var?Yık binayı ver
Eski Hal arkasına hiç trfik lamba felan görmeden aksın araçlar. Bu çok mu ZOR.
Neyse Kalın Sağlıcakla

07.04.2008 16:49 Tarihinde mehmet naim dinçer yazmış;

niye böyle...
değerli kardeşim sen yazarı savunabilrisin senin hakkında tabi.Ama bir yazarın veya herhangi birini her dediğini de savunamazsın.Öncelikli olarak sen benim yorumuma değil önce yazarın yazdıklarına bak!!Haklı olduğu 1 konu var gecekondu tamam ya onun dışında??Memlekete niye belediye binası yapılıyomuş,niye alşışveriş merkezi geliyormuş,niye trafikde park paralıymış....Biraz mantıklı düşünülürse niye olması gerektiğini anlarsın.Bunu anlaman içinde ufkun geniş olcak...

06.04.2008 15:10 Tarihinde mustafa yazmış;

geri kafalı sensin
gerçekleri yazmak söylemek siz zavallılara göre hep gerici olmuştur.sizin gibiler yüzünden biz zaten bu hale geldik tebrik ederim sayın mehmeT BEY siz devam edin gerçekleri yazmaya bunlar anlamaz zaten

05.04.2008 18:25 Tarihinde mehmet naim dinçer yazmış;

gerici kafa yazarlar
Eline kalemi alan ben yorumcuyum,yazarım,şairim vs. zannediyor.Yorumu okudum yazdıklarının madde madde buraya yazarak tartışmayacağım.Ama benim yorumun bu yazarın sadece geri kafalı olması.Belediyenin yaptıkalrına atmış tutmuş şuna ne gerek var buna ne gerek var.Kısaca ozaman belediyeye ne gerek var deseniz tam yeri olur sizce değilmi sayın yazar.  • Google+
  • fb
  • tw
  • yt
  • rss
Gizlilik Kuralları

UYARI !
Internet sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir. Ancak; internet ortamında ise kaynak gösterilmek koşuluyla yeniden yayımlanabilir.


Telefon & Fax : +90 (344) 235 0643

kanal46.com aa  iha abonesidir.