3 kişi hayatını kaybetti 29 gözaltı! Kanlı hesaplaşmanın dehşet anları!

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşın huzurunu kaçıran ve uyuşturucu madde ticareti yapmaya çalışan suç örgütlerine yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İki örgüt arasında çıkan kanlı hesaplaşmada 3 kişi hayatını kaybetmiş örgüt lideri Ü.L. ise yakalanarak cezaevine gönderilmişti. Cezaevinde rahat durmayan Ü.L.'nin dışarda bulunan adamı M.Y. ile birlikte yeni yapılanmaya girerek uyuşturucu ve silah ticaretine kaldığı yerden devam ettiği ortaya çıktı. Ankara polisi suç örgütünü kıskaca aldı ve 5 ilde gerçekleştirdiği şafak operasyonuyla darbe vurdu. Baskında 29 zanlı gözaltına alınırken çok sayıda ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. İşte o anlar...

3 kişi hayatını kaybetti 29 gözaltı! Kanlı hesaplaşmanın dehşet anları!

Ankara'da suç örgütlerinin arasında yıllardır süre gelen rekabet ve rant kavgası 2 suç örgütünü karşı karşıya getirdi. İki örgüt liderinin arasında çıkan silahlı çatışma sonucu örgüt lideri İ.A. ile hareket eden bir kişi ve diğer örgüt lideri Ü.L.'nin yanında bulunan 2 kişi hayatını kaybetti. Polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalanan Ü.L. yakalanarak cezaevine gönderildi.

CEZAEVİNDE RAHAT DURMADI

Örgüt lideri Ü.L'nin dışardaki adamı olan M.Y.'nin liderliğini yaptığı yeni oluşumla beraber işleri devraldığı ortaya çıktı. M.Y. diğer örgüt üyeleri ile birlikte farklı illerden araçlara zulalandıkları yüksek miktarlarda uyuşturucu ve silah getirmeye başladı.

Suç örgütü, Altındağ ve Mamak bölgesi başta olmak üzere Ankara genelinde boş arazilerdeki menfezlere gömdükleri uyuşturucuları buradan parça parça çıkararak çeşitli katkı maddeleri ile çoğalttı ve ardından piyasaya sürdü. Bununla da yetinmeyen suç örgütü üyeleri uyuşturucu rantının devam ettirebilmek için ruhsatsız kullanmalarının yanında silah ticareti de yapmaya başladı. Aynı zaman suç örgütü üyeleri tefecilik, tehdit gibi birçok eylem gerçekleştirdi.

ANKARA POLİSİNDEN DARBE: 29 GÖZALTI

Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Altındağ ve Mamak İlçelerinde faaliyet gösteren ve il dışından yüklü miktarda uyuşturucu ve silah getirerek piyasaya suç örgütünü tespit etti.

Çalışmalarını tamamlayan polis ekipleri Ankara merkezli 5 il Diyarbakır, Gaziantep, Balıkesir ve Çankırı olmak üzere 38 zanlıya yönelik 58 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenerek 29 zanlı gözaltına alındı.

Yapılan baskında 9 ruhsatsız tabanca, 12 ruhsatsız av tüfeği, yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66