Bir çocuğu kanser, 3 çocuğu bakıma muhtaç, bunların hepsi park eden araçtan çıktı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, babalarının park ettiği aracın içinde bekleyen çocukları gören zabıta ekipleri, çocuklara sahip çıktı. Babalarını belediyeye davet eden zabıta ekipleri, duydukları karşısında adeta yıkıldı.

Bir çocuğu kanser,  3 çocuğu bakıma muhtaç,  bunların hepsi park eden araçtan çıktı

Alınan bilgilere göre olay, Pazarcık ilçe merkezinde meydana geldi. Ali Can isimli bir vatandaş, aracını ilçe merkezinde park ederek bir iş görüşmesine gitti. Devriye gezen Zabıta ekipleri de, aracın camlarının kapalı olduğunu görünce içinde çocukları alarak belediye binasına geçtiler. Çocukların babasına ulaşan zabıta ekipleri, babayı da belediye binasına davet etti. Camları kapalı bir aracın için camlarını açarak Mahsuni(10), Rukiye(4) ve Yasemin(2) isimli çocukları araçtan çıkararak belediyeye götürdüler. Buradan babaya ulaşan zabıta ekipleri babanın belediye ye gelmesini sağladılar.

Çocuklarını bırakacak kimsesi olmadığı çocuklarını yanında taşıdığını eşinin ise Ankara'da diğer çocuğu Yunus Emre Can'ın kanser tedavisi için hastanede bulunduğunu söyledi. Çocuklarını bırakacak kimsesi olmadığı için bu yolu seçtiğini belirten 4 çocuklu baba yapacak başka bir seçenek bulamadığını söyledi. Ankara'da kanser tedavisi gören 16 yaşındaki Yunus Emre Can'ın tedavi ve diğer masrafları için çalışmak zorunda olduğunu fakat şu günlerde de iş bulmanın zor olduğunu yetkililerden yardım istediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal ışık
Celal ışık - 3 yıl Önce

Allah yardım etsin hasta çocuğa Allahım şifa versin inşaAllah belediyemiz yardımcı olur

SIRADAKİ HABER