Üniversitede silahlı saldırı! Camlardan atladılar! Saldırganın kimliği ortaya çıktı!

Son dakika haberine göre Rusya'nın Sibirya bölgesindeki bir üniversitede silahlı bir kişi etrafa ateş açtı. Rusya İçişleri Bakanlığı, saldırganın yakalandığını bildirdi. Rusya Soruşturma Komitesi, Perm Üniversitesi’ndeki silahlı saldırıda 5 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Saldırı anında öğrencilerin camlardan kaçış anı kameralara yansıdı. Rus basınına göre saldırgan 18 yaşındaki Timur Bekmansurov. Bekmansurov, bu saldırının hayali olduğunu ve 10. sınıftan bu yana para biriktirdiğini belirten bir paylaşımda bulunmuş. Saldırgan ayrıca herhangi bir radikal örgüte üye olmadığını da yazmış.

Üniversitede silahlı saldırı! Camlardan atladılar! Saldırganın kimliği ortaya çıktı!

Interfax haber ajansının haberine göre, Perm kentindeki bir üniversiteye kimliği belirsiz bir kişi ateş açtı. Rusya İçişleri Bakanlığı, saldırganın yakalandığını bildirdi. Rusya Soruşturma Komitesi,"Saldırgan 18 yaşındaki Timur Bekmansurov" iddiası Üniversitesi'ndeki silahlı saldırıda 5 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Üniversite basın servisi ise bazı öğrencilerin ve öğretmenlerin sınıflara kilitlendiğini açıkladı.  Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde öğrencilerin camlardan atlayarak kaçtığı görüldü.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU İDDİASI

Rus basınına göre saldırgan 18 yaşındaki Timur Bekmansurov. Bekmansurov, bu saldırının hayali olduğunu ve 10. sınıftan bu yana para biriktirdiğini belirten bir paylaşımda bulunmuş. Saldırgan ayrıca herhangi bir radikal örgüte üye olmadığını da yazmış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66