BİLSEM'in Türkiye birincilikleri çoğalıyor

BİLSEM'in Türkiye birincilikleri çoğalıyor

Kahramanmaraş Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, İl birinciliklerinin yanı sıra Türkiye birincilikleri ile de adını duyurmaya devam ediyor.

Kütahya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atakent İlköğretim Okulu'nca Türkiye genelinde açılan ”Dumlupınar 1922 Atatürk Zafertepede” konulu resim yarışmasında Kahramanmaraş Bilim Sanat Merkezi 6. sınıf öğrencisi Tuğçe Döner yaptığı başarılı resimle hem okulunun hem de Kahramanmaraş'ın adını duyurarak Türkiye biricisi oldu.

Tuğçe bu başarısını; Bilim Sanat Merkezi Müdürü F.Kerim Üstündağ ve babası Mustafa Döner ile birlikte ziyaret ettikleri İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'le paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül konu ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi:

“Ülkemiz genelinde düzenlenen bir yarışmada öğrencimizin resim dalında Türkiye birincisi olması bizleri son derece memnun etmiştir. Bu vesileyle öğrencimizi tebrik ediyorum onu yetiştiren anne babası ve öğretmemelerini, Bilim sanat merkezinin değerli yöneticilerini kutluyorum. İlimiz ve eğitim kurumumuz adına sevindirici bir durum. Bu başarıların artarak devam etmesini diliyorum.”

Bu konuşmadan sonra Akgül, başarılı öğrenci Kerime Tuğçe Döner'e bir takım hediyeler vererek başarısın kutladı. Kerime Tuğçe Döner'in asıl ödül töreni ise 28–30 Temmuz 2008 tarihlerinde Kütahya'da olacak. Öğrencinin annesi, babası ve öğretmeni Kütahya'da ücretsiz ağırlanacak. . Ayrıca Okul müdürlüğüne de Plaket ve başarı belgesi verilecek.

Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü'nün Türkiye genelindeki yarışmalarında ki birincilikleri şöyle sıralanıyor:

Samet Metin Demir Çanakkale konulu kompozisyonda.
Aybike Ece Ciğer, Turgut Özal Tonton Dede resim yarışmasında
Kerime Tuğçe Döner, Atatürk Zafertepe'de resim yarışması
Aybike Ece Ciğer, Kültürler arası diyalog resim yarışması. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2008, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66