BİLSEM'nin projesi Türkiye Finaline yükseldi..

BİLSEM'nin projesi Türkiye Finaline yükseldi..

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürlüğü’nün projesi Türkiye Finaline yükselme başarısı gösterdi.

Adana Valisi İlhan Atış, TUBİTAK sergisinde bulunan Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi yöneticileri ve öğretmenlere özel ilgi gösterdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Bu Benim Eserim” isimli 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Fen Bilimleri ve Matematik projeleri kapsamında TUBİTAK Bilim kurulunca seçilen Adana ilinde sergilenen 70 eser arasında en çok projesi bulunan Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni İlker Kozan ve öğrencileri Aysima Arıkan ve Said Karakız’ın hazırladığı “Üstlü tek sayılarda farklı sırlar” isimli projesi Türkiye Finaline yükseldi.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi standını ziyaret eden ve daha önce Kahramanmaraş’ta görev yapan Adana Valisi İlhan Atış, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü F. Kerim Üstündağ ve beraberinde bulunan öğretmenlerle tek tek ilgilenerek bu sergide en çok projesi seçilen Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik etti. Kahramanmaraş Milli Eğitim camiasına ve halkına sevgi ve selamlarını gönderdi. (Kaynak: MEM-BASIN - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2010, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66