Gözü son anda kurtuldu!

Gözü son anda kurtuldu!

Yaklaşık 11 yıl önce sağ gözünü kaybeden Gaziantepli Ali Okutan, diğer gözünü kaybetmekten son anda kurtuldu. Kahramanmaraş'ta ameliyata alınan Okutan, Vitrektomi ameliyatı ile göz sağlığına kavuştu.

Sağ gözünde retina yırtığı olan Ali Okutan, 11 yıl önce ameliyat olamadığı için görme yetisini kaybetmişti. Sol gözü ile gören Okutan'ın yıllar önce sağ gözünü kaybetmesine neden olan rahatsızlık yaklaşık 15 gün önce sol gözünde nüksetti.

Gaziantep'ten Kahramanmaraş Özel Uğur Göz Merkezi'ne gelen Okutan, burada acilen ameliyata alındı. Retina yırtığı ve dekolmanı tespit edilen hasta çok az yerde gerçekleştirilen ve ciddi bir ameliyat olan Vitrektomi ameliyatına alındı. Başarılı geçen ameliyat sonrası Okutan'ın sol gözü kurtarıldı ve kör olması önlendi.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Uğur Toka, hastanın çok ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını ifade ederek, "Eğer Vitrektomi ameliyatı gerçekleştiriliyorsa bu hastanın çok ciddi bir körlük riski ile karşı karşıya olduğunu gösterir. Hastamızı da başarılı geçen bu ameliyat sonrasında sağlığına kavuşturduk. Müdahale zamanında olmasaydı, hasta zaten bir gözü görmeyen hastamız diğer gözünü de kaybedebilirdi." dedi. Sağlığına kavuşmaktan duyduğu mutluğu dile getiren Ali Okutan da, ameliyatı gerçekleştiren Toka'ya teşekkür etti. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2009, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63