Güneş Arabaları Yarışı ekibine KALİDA desteği

Güneş Arabaları Yarışı ekibine KALİDA desteği
TÜBİTAK Formula G Güneş Arabaları Yarışı’na katılacak ekibe KALİDA desteği

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümü öğrencisi 24 kişilik ekip, yaptıkları güneş enerjisiyle çalışan araba ile İzmir’de TÜBİTAK tarafından düzenlenecek yarışmaya katılacak.

Yenilenebilir enerjiye dikkat çekmek için organize edilen bu yarışmaya katılan ekip, Kahramanmaraş’ın ve üniversitenin de adını iyi bir şekilde duyurmayı amaçlıyor. Çalışmayı üniversitenin yanı sıra İl Özel İdaresi ve Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği de (KALİDA) destekliyor.

KALİDA Yönetim Kurulu üyelerinden Durmuş Karcıoğlu ve Mehmet Emin Arıkan, 6 aylık bir çalışma sonucunda hazırlanan ve kısa sürede bazı eksiklikleri tamamlanacak olan aracı görmek için Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Proje Koordinatörü olan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Serdar Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi verirken öğrenciler de üyelere aracın nasıl çalıştığını gösterdi. Proje Koordinatörü Yılmaz, hazırlanan araçla İzmir Pınarbaşı’nda 3–9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan TÜBİTAK Formula G Güneş Arabaları Yarışması’na katılarak iyi bir derece elde etmek istediklerini belirtti.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Otomotiv Bölümü öğrencilerinin büyük bir özveriyle çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Yılmaz, finale kalmak istedikleri yarışmada üniversitenin ve Kahramanmaraş’ın da adını duyurmak istediklerini kaydeden Yılmaz, yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekmenin de yarışmanın asıl amacı olduğunu vurguladı.

Projeden dolayı büyük heyecan duyduklarını söyleyen KALİDA Yönetim Kurulu üyelerinden Durmuş Karcıoğlu ve Mehmet Emin Arıkan da, dernek olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2009, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63