İstiklal Güneş Arabası Projesi'ne Belediye'den destek..

İstiklal Güneş Arabası Projesi'ne Belediye'den destek..

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz İstiklal Güneş Arabası Projesine destek vereceklerini söyledi.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz başkanlığında toplanan İstiklal 2012 Güneş Arabası Projesi toplantısı Kahramanmaraş Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güneş Enerjili Arabası ‘İstiklal’ 2012 yılı Formula G Yarışları hazırlıklarına Kahramanmaraş Belediyesi’nde Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın da katılımıyla gerçekleşen Danışma Kurulu Toplantısı ile başladı.

Toplantıya İstiklal Danışma Kurulu Üyeleri; Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kıymık, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, EMO Kahramanmaraş İl Temsilcisi Bahattin Uylukçu, IBM NETOVA Genel Müdürü Ergün Kalıç, TEMSAN Makine Ejder Utuş ile Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı ve Mustafa Uzunlar katıldı.
Toplantıda İstiklal Güneş Arabası Projesi tanıtıldı, yapılan fizibilite çalışmaları tartışıldı ve projenin üniversitemize ve Kahramanmaraş’a katkıları ve Kahramanmaraş’ın projeye katkıları üzerinde duruldu.

Bu bağlamda, 2012 yılında İstiklal Güneş Arabasının geliştirilmesinin yanında, Kahramanmaraş’ta ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerle de Güneş enerjisi farkındalığı konusunda eğitsel faaliyetler de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Oldukça sıcak bir sohbet ortamında geçen toplantıda Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz daha önceki çalışmalarda olduğu gibi, İstiklal takımının yanında olduğunu belirterek destek sözü verdi.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2012, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63