Türkiye'den 1.000 kişi Mars için sıra bekliyor

Türkiye'den 1.000 kişi Mars için sıra bekliyor

Mars-One Projesi Kurucu Ortağı Lansdorp "Türkiye'den bin kişi olmak üzere dünyanın çeşitli ükelerinden 200 binden fazla insan Mars'a gitmek için web sitemizden başvuru yaptı" dedi.


Anadolu Ajansı'nın (AA) altın medya sponsoru olduğu dijital teknoloji ve telekom sektör liderlerini aynı çatı altında toplayan Webit Kongresi'nin ikinci gününde, "Teknolojiler, Engeller ve Yenilikler" paneliyle yeni ürün ve hizmetler ele alındı.


 


Panelde, 2023 yılında Mars'a insan göndermeyi amaçlayan Mars-One Projesi'nin Kurucu Ortağı Hollandalı girişimci Bas Lansdorp da bir sunum gerçekleştirdi.


Mars'a gitmenin teknolojik imkanlara sahip olunması durumunda mümkün olabileceğini ifade eden Lansdorp, bini Türkiye'den olmak üzere yaklaşık 200 kişinin Mars'a gitmek için web siteleri üzerinden başvuru yaptığını kaydetti.


Mars'a gittikten sonra dönüş imkanı olmadığını ve gidenlerin orada kalmak zorunda olduğunu kaydeden Lansdorp, bu yolculuk için bazı önemli aşamalardan geçilmesi gerektiğini söyledi.


Mars'a yolculuğun zaman çizelgesine ilişkin bilgi veren Lansdorp, "İlk grup dünyayı 2022 yılında terkederek 2023 yılında kırmızı gezegene varacak. Bunun öncesinde Mars-One insanların hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli malzemeleri gönderecek. Ardından ikinci grup 2024’te Mars'a ayak basacak" dedi.


Projeyi "en tutkulu" projelerden biri olarak nitelendiren Lansdorp, projenin başarılı olması için yatırımcıları da projeye katkı yapmaya davet etti.


Projeyle ilgili //www.mars-one.com/en/ adresinden bilgi alınabiliyor.


Panelde "Sanal Ortam ve Gerçek Dünya Problemleri İçin Çözümler" konulu sunum yapan Yandex Ürün Pazarlama Direktörü Andrey Sebrant ise bağlantı özelliğine sahip cihazların neredeyse yaşamlarının tamamında insanlara eşlik ettiğini, mobil uygulamaların internet tarayıcılarının yerini alması gerektiğini, dünyanın değiştiğini ve kişiselleştimenin önem kazandığını kaydetti.


Volkswagen Dijital Pazarlama Yöneticisi Ertuğrul Malatyalı da sosyal medyanın, özellikle Twitter ve Facebook'un kötü müşteri deneyimlerini öğrenmek için en iyi yollardan biri olduğunu, müşteri hizmetlerinin geliştirilerek sosyal medyaya uyumlu hale getirilmesi gerektiğini anlattı.(AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63