12. Uluslararası Tarım Fuarı

12. Uluslararası Tarım Fuarı

Sanko Holding'in tarım makinaları sektöründeki yatırımı Başak Traktör'ün, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen yeni ürünleri Konya Tarım Fuarı'nda tanıtıldı.


GAZİANTEP (AA) - Holdingden yapılan açıklamaya göre, 12. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı (Konya Tarım 2014), Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi'nde açıldı.


Yirmi ülkeden 978 markanın 358 firma ve temsilcisinin katılımıyla, 66 bin metrekare kapalı, 20 bin metrekare açık alana sahip Anadolu'nun en büyük fuar merkezindeki açılışa, Sanko İş ve Tarım Makinaları Gurup Başkanı Sami Konukoğlu da katıldı.


Fuarın açılışını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Endonezya Tarım Bakanı Dr. Ir. Suswono Mma, Başak Traktör standında sergilenen ve yeni geliştirilen traktörlerden birisine binerek, Sami Konukoğlu'nun sunumunu dinledi. 


Başak traktör mühendislerince geliştirilen ekonomik yakıt tüketimli ve verimli yeni ürünler, Konya Tarım Fuarı'nda ziyaretçilerin beğenisini sunuldu.


Yeni görünümü ve modelleri ile tarlalarda, bahçelerde başak açtırmak amacıyla Türk çiftçisinin hizmetine sunulan başak traktör, tarım sektöründeki mekanizasyon ihtiyacına yanıt vermeyi hedefliyor. Bu amaçla başak satış ve satış sonrası hizmetler, yeniden yapılandırıldı.


Ar-Ge ekibiyle geliştirilen geniş iç hacimli yeni tip kabini ve operatör konforunu ön planda tutan tasarımı, gelişmiş havalandırma sistemi, modern gösterge paneli ve ergonomik kumanda kolları, operatöre kullanım kolaylığı sağlayan Plus serisi 47 beygir ile 90 beygir gücü aralığında 8 ana model ile çiftçileri kullanımına sunuldu.


Ayrıca yeni BE serisi traktörleri ile orta, büyük çiftçiyi hedefleyen başak,  72, 78 ve 88 beygir gücünde 3 ana model traktörü ile çiftçinin beklentilerine yanıt verebiliyor.


 (AA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67