4 metrelik köpek balığı korkuttu

4 metrelik köpek balığı korkuttu

Mersin'in Erdemli ilçesinde tekneyle denize açılan balıkçının ağına 4 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığındaki köpek balığı takıldı.


MERSİN (AA) - Erdemli ilçesinde, tekneyle denize açılan balıkçının ağına 4 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığındaki köpek balığı takıldı. 


Teknesiyle sahilden 2 mil denize açılan Mehmet Duru Kertmez, denize attıkları ağa köpek balığı takıldığını gördü. Arkadaşlarının yardımıyla köpek balığını güçlükle tekneye alan Kertmez, yaklaşık 4 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığındaki balığı sahile getirdi.


Zaman zaman ağlarına köpek balığı takıldığını ancak balığın büyüklüğü karşısında şaşırdıklarını belirten Kertmez, "4 metre uzunluğunda ve 500 kilogram ağırlığındaki köpek balığı, daha sahile çıkarmadan kilosu 25 liradan alıcı buldu. Balığı satılması için Ankara'daki bir markete göndereceğiz'' dedi.


Erdemli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yalçın Sakın da bu mevsimde açıklarda balık avına çıkan trol teknelerinin ağlarına köpek balıkları takılabildiğini hatırlattı.


Ağa takılan balıkların kurtulamadığı için öldüğünü ifade eden Sakın, "Ölü köpek balığını geri denize atma gibi şansları olmadığı için arkadaşlarımız balığı alıp getiriyor. Yıllar önce bölgede çok olan köpek balıkları artık Akdeniz'de derin sularda nadiren görülüyor. Ortaya çıkanlar da balıkçı teknelerinin ağlarına takılıyor" diye konuştu.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63