Adana’da 1 Günde 2 İntihar

Adana’da 1 Günde 2 İntihar

Adana’nın Kozan ilçesinde 1 günde 2 ayrı intihar olayı yaşandı.


Edinilen bilgiye göre, Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan evli ve 2 çocuk babası Aykut Özen (43), Türkeli Mahallesi’ndeki evinde av tüfeğiyle göğsüne ateş ederek hayatına son verdi.
Özen’in bir süredir psikolojik tedavi gördüğü öğrenilirken, intihar etmeden yarım saat önce doktordan geldiği öğrenildi. Aykut Özen’in kendisi gibi öğretmen olan eşi Nermin Özen, polise verdiği ifadesinde Osmaniye’nin Kadirli ilçesinden doktordan geldiklerini, eşinin tüfeğin ruhsatının yerini sorduğunu, ne yapacağını sorduğunda ise ’ruhsatın günü bitmiş’ diyerek av tüfeğini ve ruhsatı aldığını anlattı. Daha sonra kocasının odaya gittiğini ve tek el ateş sesi duyduklarını belirten Özen’in, "Koştuk, kapı kilitliydi, çay kaşığı ile kapının kilidini düşürdüm ve kapıyı açtım. Kapıyı açtığımda eşim kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Polisi arayıp haber verdim” dediği öğrenildi.


Hasan Karacaoğlan (55) isimli kişi ise kirada oturduğu Türkeli Mahallesi’ndeki evinde av tüfeğiyle kafasına ateş ederek intihar etti.
Karacaoğlan’ın yakın çevresiyle kavgalı olduğu öğrenilirken, intihar etmeden kısa süre önce kızıyla telefonda konuştuğu iddia edildi.
Cesetler, Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63