Adana’da Bomba Yüklü Otomobil Paniği!

Adana’da Bomba Yüklü Otomobil Paniği!

Sosyal paylaşım sitesinde bomba yüklü olduğu bilgisi yayılan bir otomobilin Adana’da görüldüğü ihbarı polisi alarma geçirdi.


Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesinin Kocavezir mahallesindeki Kocavezir Parkı önünde meydana geldi. İddiaya göre, bir süre önce sosyal paylaşım sitesi facebookta 06 AH 6072 plakalı otomobilin bomba yüklü olduğu bilgisi paylaşıldı.


Bilgiyi okuyan A.B. isimli Adanalı bir genç işe giderken Kocavezir Parkı yanında 06 AH 2625 plakalı bir otomobili park halinde gördü. Plakanın ilk iki grubu bomba yüklü otomobille aynı olduğu için heyecanlanan A.B., polisi arayarak sosyal paylaşım sitesinde bomba yüklü araç olarak ihbar edilen otomobilin Kocavezir Parkı’nın kenarında olduğunu söyledi. Olay yerine varan ekip otomobilin plakasını alarak trafik polislerinden otomobilin sahibine ulaşılmasını talep etti.


Plakadan otomobilin sahibinin M.M. isimli bir şahıs olduğu belirlenerek telefon numarasına ulaşıldı. Polis telefonla irtibata geçtiği M.M’ye otomobilin yanına gelmesini istedi. Bunun üzerine otomobilin yanına gelen M.M.’ye polis, araçta bomba olduğu ihbarı yapıldığını söyledi. Bu arada hemen araç sahibinin GBT sorgusu yapıldı. Polis, her ihtimale karşı otomobili didik didik aradı. Ancak otomobilde bir şey bulunamadı. Yapılan incelemede sosyal paylaşım sitesine verilen bomba yüklü araç plakası ile bu otomobil plakasının ilk iki harf ve rakam grubunun tuttuğu son rakam grubunun aynı olmadığı görüldü.


İhbarı yapan B.B. ise, vatandaşlık görevini yaptığını, plakayı sosyal paylaşım sitesinde gördüğünü, bir kişinin bile burnu kanamaması için ihbar yaptığını söyleyince otomobil sahibi M.M., önce "Mutlu oldun mu eline ne geçti" diye tepki gösterdi. Ancak daha sonra "Tabi ki vatandaş görevini yapmalı, bugünlerde daha duyarlı olması gerekiyor" diye ihbarı anlayışla karşıladı.


Uzun namlulu silahlarla çevrede önlem alan polis, otomobilin bomba yüklü olmadığı anlaşılınca olay yerinden ayrıldı.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63