Adana’da Fırtına Ve Yağmur Yıktı Geçti

Adana’da Fırtına Ve Yağmur Yıktı Geçti

Adana’da kuvvetli fırtına ve yağışlar nedeniyle eski tekstil fabrikasının duvarı yıkıldı, bir kamyonet kullanılamaz hale geldi, ağaçlar devrildi.


Dünden bu yana etkisini sürdüren yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur ile birlikte etkisini hissettiren rüzgar nedeniyle birçok bölgede ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu. Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi’nde ise olası bir facianın eşiğinden dönüldü. Mahallede bulunan, eski bir tekstil fabrikasının duvarı, sabah erken saatlerde büyük bir gürültüyle yıkıldı. Duvarların yıkılması esnasında elektrik direkleri de devrildi. Olay sonrası bir kamyonet kullanılamaz hale geldi. Mahalleli ise büyük korku yaşadı.
“GÜNDÜZ OLSAYDI ÇOK KİŞİ ÖLÜRDÜ”
Mahalle sakini Abdullah Toyga, gece sese uyandığını belirterek, “Rüzgar çok şiddetliydi. Ses gelince ben damımdaki eşyalarım uçacak sandım. Kontrol ettim bir şey yok. Yatağıma tekrar yattım. O sırada gök gürledi. Sonra tüm duvar yıkıldı. Hemen aşağı indim” dedi.
İhsan Evrensel ise, fabrikanın iç kısmının komple yıkıldığını belirterek, “Ama bu duvar olduğu gibi duruyor. Bu duvarın yıkılacağı belli, ama ne zaman? Bugün de geldi yıkıldı. Allah’tan sabah 05.00 sıralarında oldu. Gündüz olsaydı burada çok kişi ölürdü” şeklinde konuştu.
Devrilen duvarın altında kalan kamyonetin sahibi Cumali Baysal ise “Biz kendi yağımızda kavrulan insanlarız. Benim arabamın kaskosu yok. Benim arabam kullanılmaz hale geldi. Ne yapacağım şimdi. Benim suçum, günahım ne? Bu fabrikayı alan insanlar neden duvarı yıkmıyor. Benim geçim kaynağım pert olmuş. Hakkımı nerede arayacağım? Böyle duvar mı olur? Böyle yerlerin düzelmesi için illa birkaç kişinin ölmesi mi lazım? Burada çocuk olsa ne olurdu? 3-5 kişinin canının yanması mı lazım?” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63